Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

mac000

Tak na tyhle filmy se jezdilo do kina do Polska v létech jejich premiéry, protože v Československu nebyla šance... Snad nejslavnější a rozhodně nejdelší z vlny katastrofických filmů 70. let min. století. Přestože S. McQueen a P. Newman měli stejné podmínky ve svých smlouvách (včetně délky jejich textů ve scénáři), mezi oběma panovala při natáčení rivalita. Nicméně oběma náležel dle smlouvy podíl 7,5 % z celosvětových tržeb filmu, což jim přineslo každému kolem 12 mil. dolarů. Film je posledním, v němž hrála Jennifer Jonesová (držitelka Oscara za hlavní ženskou roli z roku 1944). ()

mrclTV

Jeden z najstarších katastrofických filmov, takmer niečo ako ich praotec, ostatné sa mi zdajú iba ako napodobeniny. Už Towering Inferno nastolilo trend v stále sa opakujúcej štruktúre - dvaja rivali, čo si konkurujú, kladnej hlavnej postave nikto neverí jej výhražným volaniam o pomoc a všetci ostatní tvrdia, že preháňa, menší problém prerastá do väčšieho, napätie neustále rastie a krkolomné úniky sú čoraz zúfalejšie, je tu viacero vedľajších (zamestnanci, obyvatelia veže) a aj akože dôležitých postáv (senátor, starosta) a ich osudy, o ktoré sa budeme zaujímať, veľký hrdinovia, čo sa obetujú pre záchranu, zákerní špinavci, ktorí to spôsobili a ktorým budeme želať najkrutejší koniec...všetko čo poznáte, ale funguje to. Navyše sa dej netočí iba len okolo civilov, ale zaoberá sa aj záchrannými zložkami a ich nebezpečnou prácou. A ktomu partia vynikajúcich hercov a herečiek a len tak mimochodom aj triky sú vynikajúce a z toho ohňa vám bude skutočne horúco. Vyslovene epické. Je to ešte z doby, keď boli muži galantní džentlmeni a to filmu dodáva ešte výraznejší punc špeciálnosti. Čo je viac romantickejšie ako sa v márnom pokuse vrhnúť do zúriaveco ohňa, aby ste uchránili svoju lásku? Nebyť tej nepodarenej scény s výťahom (ten vonkajší pred koncom) a trochu nepremysleného záveru by to šlo za 5*. Ale čo trochárim, dám aj tak 5*. Film ma pristihol pri mojom "vymäknutom" štádiu, už dlho som nedal ničomu plné hodnotnie a cítim, že Towering Inferno si ho zaslúži. PS: Doporučujem film pozerať v horúci letný deň. Vonku dnes bolo 37 stupňov a v izbe so mal 27,5 °C...v takej vyhni, je to ako 5D kino. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 68%, Audience Score - 71% | FDb.cz - 86,3% | Nervák, na který se nezapomíná!!!! Skvěle obsazený, napsaný a nakonec i zfilmovaný výjimečný zážitek, který má i v dnešní 3D době neuvěřitelnou údernost a po celou dlouhou stopáž vás z napětí ani na chvíli nepustí, a tak se nedivte, že The Towering Inferno je opravdu pekelný zážitek. Spolu s "Letištěm" nejlepší film dědečka - a i když toho neviděl zrovna mnoho, nevěříčnost se změnila v naprosté pochopení..... Čistých 100% ()

Jehan

Katastrofické filmy jsem nikdy neměl rád, ale tento je prostě dokonalý. Se všemi těmi klišé a schématy. Ovšem řadu z nich vymysleli právě autoři Skleněného pekla. No a ta herecká extraliga! Ty modré oči Steva, Paula a Williama... ()

JosefTomas

Nemohu jinak, ale tohle je kult jak vyšitý. Nezestárl ani o den a je víceméně aktuální. Navíc duo Newman McQueen, to je dvojka, ze kterých srší charisma i hrdinství a všechno jim věříme. Tady pod 100% jít nejde, ani kdyby člověk hledal chyby. Perfektní scénář a naprosto bezchybný soundtrack. ()

adamix

Zdĺhavé peklo. Dlhé skoro tri hodiny s veľa odbočkami a postavami s dlhými dialógmi. Štvrtá hviezda je za premakanú technickú stránku, pretože film je vážne nadčasový. Vznikol minimálne o dvadsať rokov skôr a vôbec nepôsobí staro. Za mňa 70%. ()

ostravak30

Skleněné peklo je dalším z mnoha důkazů, že bez složitých, náročných a hlavně počítačových triků se dá udělat povedený katastrofický film. Svědčí o tom i ta rychlost - v září dokončen, premiéra v prosinci. Dnešní film by se neobešel bez minimálně dvou studií o stech počítačových expertů a další rok dokončovacích prací a výsledek by stejně vypadal uboze. Navíc tohle peklíčko stojí také na výborných hercích z nichž jsou pochopitelně dvě největší hvězdy. Z dnešního pohledu některé záběry vypadají úsměvně, kdy jde jasně vidět, že se jedná o modýlek, ale celkově film působí skvěle. Možná je i trochu vizionářský. Na druhé straně je film obrovsky dlouhý a je pravda, že ta stopáž mohla být malinko kratší. Jediná věc, co mě vyjma minut ještě zarazila byla, jak dva nahoru vyslaní hasiči rychle vystoupali z 84. patra do 135, přičemž právě kolem toho osmdesátého už nemohli. Jinak ale nápad s lanovkou z jedné (vyšší) budovy do druhé (nižší) vypadal skvěle. Vybuchující nádrže s vodou také a našlo by se plno dalších akčních scén. ()

PlysovyMacko

Vynikajúci katastrofický film. Kým sa v novom mrakodrape koná na vrchnom poschodí otvárací večierok, v stredných poschodiach začne horieť kvôli použitej lacnej elektroinštalácií. Zo začiatku to vyzerá, že hostia sú v bezpečí ale postupne oheň silnie, cesta výťahom a schodiskom je odrezaná,  tak musia hasiči a architekt budovy vymýšľať rôzne spôsoby ako zachrániť všetkých ľudí. Film je plný napínavých aj drsných scén. Obsadenie hlavných hrdinov je výborné. ()

Johny_MH

Katastrofický film v té nejklasičtější podobě. S vyjímkou poslední filmové role Freda Astaira, který se konečně po tolika letech dočkal Oscara. Oprávněně. Jeho sňatkový podvodník je prostě k sežrání. ()

DAF1

Drama mého dětství. Měl jsem to natočené na videu a omílal staále dokola. Vůbec mě to, ani po letech, neomrzelo. McQueen s Newmanem jsou machři mezi nebem a peklem. Skvěle jim sekunduje Fred Ataire a Faye Dunaway je prostě kočka. ()

moviepill

Už ako chlapec som mal infarktové stavy pri scéne s lanovkou. Trúfam si povedať, že je to dokonalý katastrofický film na čele s mojím favoritom - Steve McQueen je pán hasič a jemu by som veril za každých okolností! ()

BradleyT

Na svoji dobu velmi působivý film, viděl jsem ho několikrát a podíval bych se na něj klidně znovu, prostě klasika ()

Jenda1

Jako dítě jsem tenhle film považoval skoro za nejlepší co se kdy natočilo + film Když se čas naplnil. Postupem doby vidím, že to takový zázrak není, ale bohužel katastrofický filmy nejsou skoro nikdy nadčasový. Je ale pravda, že i po letech je to pěknej a silnej film kdo ho neviděl tak jednou vidět určitě doporučuju ()

Al Pacino

Neuvěřitelný film, který mě doslova pohltil. Kdybych mohl dal bycch 10 hvězdiček. Jak někdo mohl natočit, tak skvělý film se vším všudy.Fantazie. ()

megajalec

Popravde, čakal som o kúsoček viac. Možno za to môže prílišná stopáž, rozťahanosť filmu, niektoré zbytočné scény, kde film stráca grády, možno pre mňa slabo uveriteľné triky a takisto nelogickosti, neviem, možno zo všetkého kúsok. Každopádne, nápad super, s prižmúreným okom aj prevedenie. A viac sa mi páčil McQueen ()

Slam7

Podobné jako Dobrodružství Poseidonu, akorát místo lodě mrakodrap a s rozdílem, že zde za katastrofu nemohla příroda, ale jenom lidská chamtivost a hlad po penězích, která v tomto případě stála mnoho životů. Dvojice Newman a McQueen byla pastvou pro oči...vyzdvihl bych všechny ty výbuchy a efekty, které jsou na tu dobu velice dobrý a i po téměř čtyřiceti letech vypadají opravdově. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson