Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

filmovyfan

Skvělý katastrofický film, dokáže udržet napětí a je skvěle obsazený. Na to jak je film starý, se autoři vypořádali s akčními scénami perfektně. Doporučuji... ()

daleba

Film, který jsem viděl poprvé asi v 10 letech. Zapříčinil mou "úchylku" ve všem katastrofickém a apokalyptickém, a já jsem za to vděčný :-) Můžu vidět kdykoli a kdekoli. ()

Masai

Ne že bych jich viděla takové kvanta, ale tohle bude asi nejlepší katastrofický film vůbec. A navíc ..... ty modré oči ... :o) ()

mouzi

Steve McQueen a Paul Newman v rolich hrdinu ve vyborne natocenem snimku, co vic si prat? Jasne, je tam hafo nelogicnosti a faktickych chyb, ale ten film ma kouzlo a je videt, ze filmari do toho dali vsechno. Na 44 let stary film fakt respekt. ()

brasek

Jeden z najlepších katastrofických filmov všetkých čias. Príbeh je zaujímavý a nemá hluché miesta aj keď snímok trvá skoro tri hodiny. ()

Scaevola

Až nyní jsem se konečně dostal k patrně nejslavnějšímu katastrofickému snímku a mohu říci, že nelituji. Uplynuvším létům navzdory dokáže stále vyvolat tolik potřebné napětí, při němž se třesete obavami o osud postav, které sice znáte sotva několik minut, ale přece na nich záleží, jako by perfektně zosobňovali archetypální rozvržení rolí. K tomu se nutně připojuje řemeslná stránka, která nezastarává jsouc stále stejně přesvědčivá, byť cvičené oko lehce rozpozná filmové efekty. Konečně zápletka okouzluje svou jednoduchostí a přímočarostí, pročež unese i závěrečné nádrže hozené do děje jako lusknutím božských prstů. Přes drobné výtky se jedná o těžko zapomenutelný zážitek... jen mi přišlo komické, kterak zpohodlnělé postavy zvážily jít po schodech až po dvou hodinách plamenů. ()

Mangano

Dodnes patří tomuto snímku právoplatné místo v popředí mezi ostatními katastrofickými filmy. Každá jednotlivá scéna má svůj smysl a po vystřižení, by ve finálním střihu chyběla. Velmi kvalitní počin po této stránce, co ani v konfrontaci s délkou filmu nepůsobí monotónně. Celkový dojem z filmu mi ovšem neskutečně kazí jeho naprosto absurdní konec. I přesto je to ale velké dílo – 3 z 5. ()

meda2016

Ta poklona pěti hvězd je trochu přehnaná - ale film je etalonem ve své době a žánru. Soudobé i minulé filmové hvězdy odvedly očekávanou práci a přidaly reklamní stopu. Není to pro hledání chyb ale pro mrazení v zádech. Když tě zaujme - funguje. ()

Dr_Berry

Masterpiece katastrofických filmů. Ten film bude mít příští rok 50 let a je až ohromující jak převyšuje svý pozdější následovníky. Každá sekunda z těch 165 minut je zasloužená a nic bych neubíral nebo napřídával. Krásně to uteče kór v přítomnosti nejchlapačtějších hvězd za dob kinematografie - Paula Newmana a Steva McQueena. Vývoj filmu je jednoduchý, ale některé dějové linky jsou nevyzpytatelné stejně jako oheň, který požírá nejvyšší budovu. Proč takový film vypadá dobře i dnes? Protože neodkazuje na tehdejší dobu. Jde jen o mrakodrap a lidi v něm. Nic víc nepotřebuje a je to pecka. ()

PTuranyi

Výborná dráma. Boj o život v horiacom mrakodrape so skvelým obsadením Steve McQueen, Paul Newman s neskrývanou kritikou mamonu v štýle zasa sa kvôli zisku šetrilo tam kde sa nemalo. Žiadne náhlenie, do detailov vykreslený dej a charaktery postáv, bezchybná produkcia a kvalitné špeciálne efekty. 85% ()

jerabin

Asi vůbec nejlepší katastrofický film s celou plejádou superhvězd té doby. Velice realisticky natočeno. Téměř tříhodinová adrenalinová injekce s nevyslyšeným varováním Steva McQueena v roli načelníka hasičů. ()

Xylobalsam

Klasika katastrofickeho zanru, ktera se bude jen tezko prekonavat, navic s neuveritelnym poctem hereckych hvezd, predvadejicich sve klasicky dobre vykony. ()

kacmi

Skvelí herci v skvelom filme. Kedysi som to nahral na kazetu a videl som to aspoň pätnásťkrát a nikdy som sa nenudil. ()

Joee

Je to klasika, a v tý době určitě velkolepý film. Ale při některých akčních scénách člověk utrousí úsměvný "Panebože..." :) ()

McQueen

Zcela jistě nejlepší katastrofický film všech dob. Jehož hlavní doménou jsou rozhodně nezapomenutelné herecké výkony. Zvláště Steve McQueen, který roli charismatického a nebojácného šéfa hasičů Michaela O'Hallorhana zahrál naprosto precizně. Před jeho charismatem se mi podlamují kolena i snad po stém shlédnutí filmu , ale i Paul Newman, Fred Astaire, Faye Dunaway jsou svými výkony více než ozdobou filmu. ()

Vital

Když jsem byl malej,a dávali tento film,tak jsem se ho vždycky bál,jak tam lidi křičely,a na začátku,jak se snažily se zachránit a všude jsem cítil beznaděj a paniku.... Dneska už se na to dívám i sám :-) a musim říct,že ten strach ve mě se změnil na úžas a poctu k tomuto snímku. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson