Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Autogram

Na stavebnom materiáli a technológiách sa šetrí rovnako v Bangladéši, u nás na diaľniciach aj vo veľkej Amerike na mrakodrapoch. Chamtivosť je ale nakoniec vo filme prevážená odvahou a obetavosťou v podaní hereckých legiend v najlepšej forme. Tento skutočný veľkofilm, ktorý sa musel zaobísť bez počítačových efektov a aj tak vzniklo úchvatné dielo dokonalé po všetkých stránkach. Ani po mnohých rokoch neomrzí a tri vety z úplného záveru – Měli jsme štěstí, mrtvých není ani 200. Ale přijde den, kdy taková past zabije tisíce lidí. A my budeme polykat kouř a vynášet mrtvé, dokud se nás nezeptáte, jak stavět. – získavajú nový význam, najmä po prečítaní zaujímavosti, že natáčanie bolo ukončené 11.septembra. –––– Jak tam dostanete nálože? – Nebojte, on už se nějaký pitomec najde. ()

Dagoussek

Nejlepší katastrofický a napínavý film, který jsem viděla. Na svou dobu kvalitně natočený a již od první minuty jsem s napětím hltala každou scénu...klasika,kterou by měl vidět každý. "Doufám,že nikdy nebudu hasit v mrakodrapu..." ()

Danikaa

Tak ako nestarnú niektoré hviezdy, nestarne ani tento film. Vidieť spolu mužného Steva McQueena a príťažlivého Paula Newmana je zážitok. 3 hodiny? To vážne? Veľmi dobre strávený čas aj po päťdesiatich rokoch od vzniku filmu. ()

Slaava

když mě bylo tak cca 10 let, tak jsem si tento film dokázal pouštět den co den. nyní ho už tak horlivě nevyhledávám, ale pořád je to podle mě nejlepší katastrofický film všech dob ()

pfa

Stavba nového mrakodrapu je v podstatě dokončena a ve 135. patře probíhá oslava na počest této stavby. Jenomže stavební firma šetřila tam, kde se to v žádném případě nevyplácí... Snad nejlepší z katastrofických filmů. [1O/1O] The Towering Inferno:trailer ()

deckardx

I po vice nez triceti letech velmi pusobivy film i po trikove strance-vybuchy v mrakodrapu... Ze zacatku byl film zbytecne natahovany, ale prostredni cast byla uchvatna a Steve McQueen na vytahu byl uzasny... Vubec vsechny herecke vykony v tomto filmu se daji hodnotit na vybornou, az na par rozhovoru, ktere se daly klidne vystrihnout... Celkove film velmi dobry, ale uz je na nem videt tech peknych par let, kdy byl natocen... ()

Pit

Daľší snímok čo prispel k mojemu krásnemu rozbehu v sledovaní filmov počas detstva. A ako si dobre pamätám, to ma vtedy veľmi zobralo za srdiečko !!! ()

jatamansi

Špičkový katastrofický film, motivem hned dvě knihy, Sternova věž a Skleněné peklo Scortii a Robinsona. Četla jsem jen peklo a to myslím bohatě stačilo. Dabing nevadil, partnery Newmana a Dunaway mluvili Munzar s Hlaváčovou, jevilo se mi to jako šťastné řešení. Štěpnička střihnul McQueena skvěle a nezklamal Fišer jako Fred Astaire. Chlapi byli přirozeně štíhlí, žádní kulturisté, a oba hrdinové měli fakt malé zadky, to miluji. V baru měli muži vázací motýlky, ne ty hrůzy na gumičce. I při mé neoblibě českých herců musím konstatovat, že Michal Dlouhý se podobá McQueenovi. Už „elektromagnety G4, proč ne G14“ dávají tušit, o co půjde, a když už ve 12. minutě začíná hořet v úklidové komoře, zde zvané provozní místnost, je jasné, že ohně bude dost. A pak to jde ráz na ráz – čidla neukazují, alarm nespustil, problémy s kabely, vypálené neizolované dráty, jističe. Chamberlain bude padouchem, konečně ne sladkým hošíkem. A O. J. Simpson, pozdější zachránce kočky, jak pikantní ve světle jeho dalšího života. Po Henrym Fondovi dva nejúžasnější modroocí herci Hollywoodu, na to se dá koukat. Vůbec, na celý film se dá dívat i podruhé či potřetí. Hasičská auta jsou nádherné nablýskané kousky. „Nám v téhle budově požár nehrozí,“ říká stavitel. Nepřipomíná to něco o nepotopitelnosti? „Víte, o čem jsem snil? Abych v tomhle baráku nikdy nemusel hasit.“ Scéna s převrhlými kolečky plnými ztuhlého betonu je jak z reálného socialismu, ale šlendrián bujel i v rozvinutém kapitalismu. Černý humor je stále přítomen: „já to nedokážu, spadnu, vím to.“ Dobrá, půjdeš tedy první, když spadneš, alespoň nás nevezmeš s sebou.“ Paní starostová - proč nosí staré tlusté blondýny drdol a široké růžové šaty s holýma rukama? Studií charakterů je úprk mužů k sedačce lanovky, když odjedou ženy. Nejen ohně, ale v závěru i vody si hrdinové užili dost a dost a bar už také není tou nablýskanou místností ze začátku. Kde ale vzali všechna ta lana na přivázání? A závěrem (mírně, v září byla jiná situace) prorocké:“ Měli jsme štěstí, mrtvých není ani dvě stě. Ale přijde den a taková past zabije tisíce lidí. Budeme polykat kouř a vynášet mrtvé, dokud se nás nezeptáte, jak stavět.“ ()

giovanni3

Výborný film s výbornými herci i pořádnou zápletkou, finále atd.. Jediné co mi na něm vadí je 165 minut, jako skoro 3 hodiny se dívat pomalu na totéž je moc ideální stopáž by byla tak 120 minut a za to strhávám na 4z5. ()

Aqualung

Svého čase jsem to viděl v kině, dnes na to koukám v tv.Je to fajn, krásně natočeno, vynikající herci,byť podle obehraného klišé, tak přesto působivé.Jednotlivé figurky se svými příběh a svými způsoby řešení zapeklitých situací.Lidské ZOO při rvačce o lanovku, no tak to je hádherné, tedy v úvozovkách.Jak fungují lidské charaktery v mezní situaci je možno nahlédnout....A kmotřička smrt rozděluje podle svého rozdělovníku a itineráře kdo za co, a hlavně kdy zaplatí cenu nejvyšší.Slušný film na nedělní odpoledne...... ()

Casablanca

Tak co, dámy, Steve, nebo Paul? I když tady by se našli i jiní, kteří bývali modlami - Fred Astaire, Richard Chamberlain... Já mám jasno:-) ()

Luteka

Ano! Takto má vypadat katastrofický film. Má to děj, více postav, které jsou dobře vykreslené. Kéž by se dnešní rádoby filmaři z tohoto díla poučili. ()

Thurin

Ačkoli danému žánru příliš neholduji, tento snímek je v něm bezesporu špička. A díky tomu i v kinematografii obecně patří k velmi dobrému nadprůměru. Vše podporují i velmi dobré herecké výkony. ()

lskala

Herecké legendy v životní formě. Film jsem neviděl asi 20 let, ale stále ho mám v živé paměti - 85% - 4**** ()

Babous

K filmům s délkou nad 120 minut vždycky přistupuji opatrně a podezíravě, jelikož poté se již většinou začínám vrtět a přestávám vnímat film (jedenkrát mi Sladký život stačil). Čest výjimkám, ale Skleněné peklo výjimkou nebylo. Stárnoucí hvězdné obsazení mě nepřesvědčilo, že by šlo o nějak význačný film. Navíc mě iritoval český dabing a reklamy každou půlhodinu, což není vina filmařů, ale stejně už Skleněné peklo podruhé vidět nemusím. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson