Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Arequipa

Nevzpomenu si na jiný film, kde by se sešlo tolik superhvězd (napočítal jsem jich pět) a přitom se to projevilo jen a jen pozitivně. Všichni mají prostor ukázat své umění a u mě vítězí dvojice McQueen, Holden - Steve jako neohrožený hrdina, velitel hasičů, Holden jako zkušený businessman. Výborně vykreslené rozmanité postavy a hlavně jsem celých 165 min. zíral a nenudil se ani na chvíli, nekoukal na hodinky... Katastrofický film značky A++. Těch bohužel moc není. ()

Armin82

Snímek Skleněné peklo, by měli dnešním režisérům,scénaristům a hercům katastrofických filmů pouštět jako povinnou četbu, protože takhle to má vypadat! Sešla se tu docela slušná ,,herecká smetánka,, Co jméno,to ikona tehdejší doby a hlavně na hereckých výkonech stojí celej film. Drama a napětí filmem cloumá, jak zrovna vybuchlá sopka s horskou chatkou a když to srovnam s katastrofákem u kterýho se Newman s Holdenem sešli o 6 let později, tak se to vlastně ani srovnat nedá! Film má jedinou kaňku a to je rok výroby. V těchto dobách měli asi ještě lidstvo za úplně tupé a tak jako je tomu u mnoha dalších filmů z této doby, najdeme tu spousty nelogických a hlavně trapně melodramatických scén. Hlavně scéna s vrtulníkem. Dvě slepice začnou bláznit a běží k vrtulníku, kterej je ještě ve vzduchu a ten se zblázní ještě víc a rozbije se tam. Jen scéna, kterou scénáristi potřebovali, aby mohl film pokračovat, ale rozhodně mohli popřemýšlet trošku víc a vymyslet něco inteligentnějšího. Tak či onak je skleněné peklo mezi katastrofickými filmy, jako skleněná kulička povalující se mezi hliněnými--> 90% ()

Dzvandzi

Na svojí dobu bych řekl velice kvalitní film :) Avšak některé scény mi přišli trošičku zdlouhavé film by mohl být trochu kratší a udělal by na mně lepší dojem.Hodně se mi líbil Steve McQueen.Pěkná podívaná :)...85% ()

Likan7

Katastrofický film v nejčistší podobě s jako vždy parádním Paulem Newmanem. Musím poděkovat architektce Evě De Peutrec, která byla hostem pořadu Hyde Park Civilizace, kde právě Skleněné peklo označila za film, po kterém se rozhodla stát se architektkou. Zaujala mě natolik, že jsem si tuhle dnes už klasiku pustil druhý den a rozhodně jsem nebyl zklamaný. Akce prakticky od úvodu, skvělý herci a možná trochu přepálená délka, která film dělá ke konci méně poutavým než na začátku. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Skvelý katastrofický film. Knihu som nečítal. Herecké výkony, atmosféra a hudba sú skvelé. Pri dĺžke 165 min sú skvelé prekleslené charaktery postáv. Príbeh je zaujímavý a dobre spracovaný. Niektoré efekty sú na dnešnú dobu trochu vtipne ale čo už. Inak celkovo film môžem vrelo odporúčiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Ceberus

Omlouvám se této klasice napakované hvězdami, ale nemohu souhlasit s lidmi, kteří tvrdí, že zub času na filmu nezapracoval - speciální efekty jsou prostě ze sedmdesátých let, takže ani to modré plátno ještě pořádně nefunguje a miniatury jsou pořád miniatury. Uznání si rozhodně zaslouží pyrotechnická divize filmu, protože ta musela pracovat naživo. Jinak je to ale vyloženě studiová záležitost točená s nadsázkou tak na třech vystavěných lokacích (večírkové patro, kancelářské patro a schody). Závěrečné řešení bylo jistě tehdy považováno za megalomanskou scénu, mně osobně (možná přesycen moderními efekty) to až tak úplně neoslnilo - to mě spíš více oslnila prakticky provedená scéna s výtahem. Mno a závěr filmu - "přijde den a taková past zabije tisíce lidí a my budeme polykat kouř a vynášet mrtvé..." - bylo neúmyslně prorocky dost in the 9/11 feels. Nemůžu si pomoct, ale nepřiznaný remake filmu Mrakodrap s Dwaynem Johnsonem byl za mě zábavnější a líp vypadá. ()

hero_bk

Nemám rád hodnocení, která se odvolávají na rok vzniku, ale tady musím udělat výjimku, protože vzhledem k roku vzniku tohoto filmu (1974) patří tvůrcům obří respekt... Za tento film by se totiž nemuseli stydět ani dneska. Perfektní akce, která zaplní i extrémní stopáž téměř 3 hodiny, všehoschopní hrdinové, pořádní záporáci - film jak se patří. Rozhodně zlatý fond kinematografie. ()

beso74

Božský McQeen by zachránil aj Titanic a ani tie Dvojičky nemuseli spadnúť keby ešte žil... :D A k tomu katastrofický film, korý na rozdiel od svojích oveľa mladších súrodencov neskončil katastrofou, ale úplne úplne opačne... ()

JackDullBoy

Veď ja ani žiadny taký, čo by stál za to pozrieť nepoznám. Takto znela moja odpoveď na otázku aký dobrý katastrofický film by som odporučil. Samozrejme mi to nedalo a začal som hľadať až som sa dostal k tomuto parádnemu kúsku a jediné čo môžem povedať je: S veľkou určitosťou som mal tu česť vidieť najkvalitnejšieho zástupcu tohto žánru. Tento film je skrátka skvelý po všetkých stránkach a veru vôbec sa nečudujem, že ani po toľkých rokoch nenašiel premožiteľa. ()

Šindy

Klasika všech klasik, minimálně ve svém žánru. Já jsem alespoň od tohoto snímku neviděl žádný jiný, který by jej překonal. K tomu si připočtěte skvělé herecké obsazení a na svou dobu skvělé speciální efekty, které ani po těch desítkách let nezestárli. ()

nick_sekac

Tohle, že bylo natočeno před 40 lety? Smekám. Takhle se podle mě pozná opravdu velký film, když ani po takové době neztratí prakticky nic ze své atmosféry. Opravdu brilantně a hlavně realisticky natočené. Často když dám staršímu snímku 5*, tak to znamená, že jsem se nechal strhnout ostatními hodnoceními, tady je těch pět absolutně zasloužených. ()

joelly01

Nejlepsi sveho druhu. Staci se myslim podivat na herecke obsazeni a vite ze tady mate neco naprosto vyjimecneho. Urcite jeden ze zasadnich filmu meho detstvi, ktery zeru jak blazen i po 25ti letech. Knizku jsem necetla, ale mamouch (vcera jsme na to koukali cela rodina) mi rikala ze je jeste lepcejsi nez film, tak asi budu muset obrazit nejake antikvariaty... ()

papadoce

Pravdupovediac som trocha sklamaný. Nebudem hodnotiť alebo kritizovať vizuálnu stránku, pretože tu nie je čo kritizovať. Tá znesie tie najprísnejšie kritéria 70-tych a možnože aj 80-tych rokov. Ale tak nejak som očakával väčší herecký koncert megahviezd a okrem Paľa Ňumena som nemal dôvod na radosť. Steve svoju charismu, ktorou ma opantal ešte ako malého chlapca v Siedmych statočných nechal niekde doma. Vytiahol ju až v poslednej vete filmu, ale na 160 minút to je trocha neskoro. A vlastne celé to bolo také rozvláčne. Na jednej strane sa film vďaka pomalšiemu tempu mohol slušne rozbiehať a povenovať sa postavám, avšak už keď sa z drámy stával katastrofický film, chcelo to viac šťavy a rýchlejší spád. Ale nepochybujem, že keby som to videl ako 10 ročný, tak mi padne sánka. Ale čo s tým teraz keď som starý kokot. S dôrazom na starý. ()

Knor

Ve svém žánru absolutní špička, které se vyrovná snad jen Smrtonosná Past. Na tu dobu film disponuje skvělými efekty a hereckou smetánkou. A i přes svou délku je napínavý a akční, prostě paráda a naprostá klasika. ()

dkas

Když jsem to viděl před mnoha lety jako malej kluk, byl jsem z toho hodně zpocenej. Dneska teda triky neohromí, ale pořád se jedná o velmi kvalitní filmařinu s gradujícím napětím a herecké výkony, ty jsou prostě klasika. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson