waltosin

To jsem teda nečekal po piraněch 2 jsem to zatratil, ale říkal jsem si že to zkusím a výsledkem je obrovské překvapení. Ano první půl hodina za nic nestojí, ale scény jak piraňi napadaj lidi je dobře odbytá práce a k tomu krásný holky, k tomu svítí sluníčko a pěknej masakr při kterým se mi zvedal žaludek, krve tam bylo víc než dost a konec jak velká piraňa sežere s člunu toho chlápka to dovršilo a já dávám za plnej počet! :) ()

Mattin

Tento film tazko definovat... Na jednej strane sa jedna o beckovy horor (no z tej lepsej polovice), na druhej strane je to take soft porno... Prehliadka dokonalych tiel modeliek ktore navodzuju dojem ze v USA (minimalne pri jazere Victoria) neexistuje zena ktora by mala viac ako 70kg a nebola na plastickej operacii prs... Hlavne ta druha strana sposobuje ze tento film straca, ale aj ziskava. To uz zalezi od uhla pohladu. Ak cakate kvalitny horor pri ktorom zazijete napatie a strach tak tu veru nepochodite, no ak je vasa partnerka na dlhsej dovolenke a v horsom pripade nemate ziadnu tak si tento pocin uzijete (a myslim ze to bude platit aj pre zenske obecenstvo). Prvy aj posledny moment mierneho cuknutia svojho tela som zazil az pred zaverecnymi titulkami. Vizualne spracovanie je taktiez tazko zadefinovat, kedze neviem posudit ci to bol reziserov zamer alebo nizky rozpocet... Pravda je taka ze 3D vizualne efekty sa pohybuju niekde na urovni medzi amaterskymi pouzivatelmi Adobe After Effect a junior poziciami v Hollywoode. Miestami az komicke spracovanie vsak pridava filmu aj iste caro :). Namet (aj ked sa jedna o remake ako novy napad) je fajn, ale resizer ani scenaristi ho nevytazili ani na 20%. Cely dej je neskutocne predvidavy a uz na zaciatku viete ako to vsetko skonci. Postavy nie su nicim zaujimave a ich osud vam je prakticky ukradnuty... Co viac dodat, Piranha je film vhodny na nocne pozeranie pri pohary (dvoch... troch...) vina ak uz nemate nic ine... Sklamat nesklame kedze uz od prvych scen necakate nic extra a taktiez ani nenudi. Pirani teda davam lepsich 40% kedze sa jedna o idealny film na zabitie nudy... ()

lobo87

Niekedy vyjde, inokedy nie... Tu príliš nevyšlo. Slabé, ale fakt veľmi slabé tri hviezdy a to len kvôli tomu,že som to od začiatku nebral ako horor, ale ako zábavu. Piraňa by si zaslúžila také prevedenie, aby som sa bál aj umývadla (napr. Čeľuste). Neviem prečo si dnes v Amerike režiséri myslia, že na horor im stačia holé baby a hektolitre krvi. To je však málo. To podstatné - atmosféra - sa vytráca. Je smutné, ak v "horore" s názvom Piraňa vidíte viac nahých zadkov ako týchto morských príšer. Vrcholom trápnosti bolo pojedanie O´Connelovho penisu. To už bolo priveľa a som rád, že som to nemusel trpieť v 3D. Ako zábava to však ušlo, aj keď kasting tiež moc nevyšiel (Adam Scott fakt nie je vhodný do úlohy neohrozeného hrdinu na skútri s puškou v ruke, ktorý zachraňuje bezmocných mladých ľudí - rozumej ožralých a priblblých študentov - pred krvilačnými príšerami z morských hlbín)... 50% ()

Adrii

Tak newim jestli jsem uch*l nebo co, ale tenhle film mě spíš víc než děsil bavil. Místy jsem se chytala za břicho.. Dokoukala jsem ho s očekáváním až do konce, který mě ani nepřekvapil.. 3* jenom za prsa a za efekty :) ()

Stanmi

Další příběh o věčně hladových rybičkách, tentokrát rovnou ve 3D od Alexandra Aji, na rovinu přiznám, že film jsem viděl "pouze" ve 2D, což jsem byl sice ochuzen o pár zajímavých momentů, ale na výsledku to nic nemění, Piraňa je zábavný zástupce "rybích" hororů, až si říkám, že Aja nechal inspirovat spíše Čelistmi, než předchozí filmy o piraňích, akorát místo šerifa Brodyho tu máme šerifku Forresterovou, místo moře jezero a místo jednoho žraloka pár stovek piraňí, během děje je nám předkládáno klasické schéma a celkem s úspěchem lze odhadnout co se stane. To co tomuto filmu dává lehce nadprůměrnou fazónu, jsou pěkná těla přítomných hereček, brutálnější scény, hlavně v druhé polovině filmu a pár povedených vedlejších rolí (Richard Dreyfuss v roli rybáře, Ving Rhames jako zástupce šerifa a Chris Lloyd se ujal opět role vědce), všichni si užijou svých 5 minut slávy, ostatní postavy respektive herci už pod tíhou scénáře a v rámci posunu děje podnikají nelogické kroky, až jsem si přál, aby si na nich ty rybky pochutnaly, celkově vzato je to přijemný letní horor, který mě místami připomene ty zlaté časy Čelistí...a, že to byly skvělé časy. ()

Ltblue

Kozy,kozy,kozy samé kozy! Krv,krv,krv samá krv! Mŕtvi ludia,mŕtvi ludia,mŕtvi ludia! Mäso,mäso,mäso,Piraňe,piraňe,piraňe.Fúú tak som sa náramne bavil.Že som sa smial a potom som ostal aj vážni.Ale bola to popiči "jazda,, ktorej nemám nič vytknúť.Aja je na takéto stvorený.Pokračovanie :-)) ()

mArtinko5MB odpad!

Film totálne nahovno, perfektne sa dá prečítať, nechýba 100% absurdita a zmýšľanie postáv. Avšak je tu veľké ALE, pozeral som to na párty a všetci sme sa parádne zasmiali na tejto dávke absurdity. Z toho dôvodu * :) odporúčam na párty pri pivku ()

kekulka

Čelisti, piraňu i další podobné filmy zbožňuju .. 3D efekt dodal filmu třešničku na dortu :-) rozežrané těla, ukousnutý penis a spoustu mrtvých .. přitom se člověk ale parádně zabaví a nenudí se trapnýma hláškama .. ()

Forum.

Na tomhle filmu jde vidět jeden rozšiřující se trend. A to ten , že studia se začínájí snažit dělat typické popkornové horory trochu víc smyslně. Ale opravdu jen trochu 50 minut je to nuda k posrání ,která ale nezklouzává k vyloženým klišé a není úplně blbá.Potom 10 minut masakr jaký jsem ještě neviděl, takové krvavé orgie, bože WOW. No bohužel pak příjde půlhodinka naprostého výplachu. Já bych sem nepsal , že to je blbost, když to má být popkornovka jak hrom, jenomže mě prostě přišlo , že to tvůrci mysleli vážně. 45% ()

megajalec

Nikdy by som nepovedal, že filmu s toľkými sexicami, navyše odhalenými, dám len 1 hviezdičku. Či chcem, či nie, musím to porovnávať s Piraňou 3DD a tú som na smolu tejto videl skôr. Zdala sa mi lepšia, holky boli tu krajšie (najmä nezabudnuteľná scéna pod vodou), ale zas dvojka mala Hasselhoffa :) ()

Todd_Hewitt

Netušil jsem, že by to mohla být až taková paráda. Poklona Ajovi, který dokázal udělat remake lépe, než originální film. ()

Mr.Keli

Pár nechutných scén, jinak příjemná skoro hororová pohádka co nedává moc smysl. Jediným smyslem je si to užít :). 60% ()

Liger

Snímek staví především na brutálních záběrech s hektolitry krve a tancujících prsatých dívkách. Kdo tu víc nepotřebuje, tomu doporučeno. Ostatní by se měli poohlédnout po nějakém zajímavějším filmu, protože tento je hloupý, bez napětí, bez zajímavých postav, není ani legrační a celou dobu evokuje, že právě takovým chce být. ()

elanista1

Aja je pre mna francuzsky hororovy kral. Je pravda, ze s logikou sedliackeho rozumu si velmi netyka /pirane dokazu obhryzt cloveka za par sekund, nasledne na to sa vsak chlapec spolieha ze jedna mrtvola zamestna pirane z celeho jazera na par minut/, ale naco by to bolo dobre? Tento film by ako seriozna zalezitost neobstal, hlavne je drzat to cele v nadhlade a zabavat divakov vsetkymi moznymi nezmyslami, treba mat vsak trocha zmyslu pre humor. Piraňa zacina slabsie, velka party na mori, tanec, zabava. Obrovske ozivenie vsak prichadza 15 minutovou scenou na plazi kvoli ktorej tvrdo zvysujem hodnotenie az o dve hviezdy. Herci su strasni, urcite. Vyzera to lacno, stopercentne. Ale je to zabavne ako malo co. ()

BEJB

Mne to teda úžasné rozhodne nepripadalo. Obnažené cecky, vygumované mozgy a nesympatický hlavný hrdina. 1* za krásne krvavé jatka v jazere a 2* za výborne rýchly spád filmu. Neviem si predstaviť, že by som sa na to mala pozerať o 20min. viac. ()

MaxQ69

"Ajajaj!" Tohle jsem si říkal po dvaceti minutách dalšího třidéčka. Obvykle mě podobné filmy nelákají, ale na Piraňu jsem viděl trailer ve 3D a docela dost jsem si od toho sliboval. Proto pak ono "ajajaj". Vyhozené peníze. Jediné 3D, co skutečně stálo za to, byly úvodní titulky. Scénář jako takový je celý postavený na hlavu. Najednou z ničeho nic velká seismická činnost, pak náhle příkop uprostřed jezera hluboký minimálně 60 metrů a nakonec 2 milióny let vyhynulý krvežíznivý parchanti, kterých jsou tisíce a tisíce. Ale proč, jak, odkud a spousta dalších otázek zůstává pozbytek filmu nezodpovězena. Jistě, už jen samotný název napovídá, že se jedná o klasický béčkový krvák. Ale upřímně, čeho je moc, toho je příliš. Patnáctiminutová scéna paniky na jezerní párty je nejen často až sadistická, ale je po krátké chvíli i nudná a naprosto nesmyslná. Stejně tak jako spousta dalších "střetů" s rybkami. A nejde jen o malé nedostatky, které Aja přehlédl, jsou to do očí bijící stupidity, kterým i člověk ve značně podnapilém stavu jen stěží věří. No, nevěřícně jsem kroutil hlavou půlku filmu. Takových velkých filmových chyb jsem během těch 80 minut napočítal, a teď nepřeháním, bylo alespoň dvacet. Piraňa je určena hlavně pro mladé publikum. To byl jistě Ajůch záměr, proto také tolik krásných sexy koček (někdy pornohereček) v bikinách nebo, ještě lépe, bez nich. Když už jsme u těch pornohereček, moje oblíbenkyně Ashlynn Brooke si v téhle lahůdce také přišla na svou roli. Sice trvala jen dvě vteřiny, ale i za tak krátký čas zvládla prožít moment přefiknutí ( i když asi ne tak, jak by si věšina lidí předtavovala). No, jedná se zkrátka o klasický vyvražďovací masakry, jako tomu bylo již v předchozích Piraňách nebo např. také v klasice Čelisti. Pro odlehčení, doplňují prázná místa filmu párty, miss mokré tričko, sexy tanečnice v plavkách a hormada dalších mladých lidí, kteří si užívají jarní prázdniny poamericku. Poněkud stereotypní a na můj vkus hloupé. Suma sumárum 30%. ()