Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

Romeroo

Určitě velmi kvalitní film..jednoduchý přesto výborně vystupňovaný děj...dobře fungujicí dvojice Ford, Jones..tradiční americký konec : - ) . Ale po pravdě řečno čekal jsem od tohoto filmu malinko víc...ale i přesto velmi kvalitní film 80%. ()

Mire

Nadupaný a napínavý thriller so skvelými hereckými výkonmi H. Forda a T. L. Jonesa, ale trochu kŕčovitým záverom ktorému som celkom nepochopil, resp. mi nedával zmysel. ()

lake-lake

jako malé děcko jsem viděla seriál, který dávala tehdejší ČST. bylo to naprosto fascinující !!! bohužel už nemůžu srovnávat, zůstaly mi jen útržky. film z roku 1993 je neuvěřitelně moderně natočený a dá se na něj stále dobře koukat. Julianne Moore ve své nejzápornější roli ;-) ()

Olafsson

Dnes už klasické akční drama, které jsem si s chutí po letech připomenul, tentokrát v původním znění.. Ford je ve výborné formě, obzvlášť jeho fyzička je neuvěřitelná, vezmeme-li v úvahu, že je mu zde 50 let (viz scény kde je do půl těla). Jones exceluje (jako ostatně téměř vždy) a potěšilo mně krátké objevení se mladé Julianne Moore, jehož jsem si kdysi nebyl vědom. Když to shrnu tak Fugitive je dílem s námětem, který se nikterak nevymyká z řady mnoha podobných, co ho však dělá vyjímečným je pocit že to odsýpá, ani na chvíli se jako divák nenudíte. Myslím si že je to právě díky vynikajícím výkonům hlavních představitelů.. ()

borohub

Paráda, na tento film se můžu koukat opravdu hodněkrát a neomrzí mě. Bohužel co tento film dost shazuje dolu je nějaký "novější" překlad, který se mi nelíbí tak jako ten starší. Ale prostě film má takový dobrý základ, že prostě nemůžu mu kvůli téhleté blbosti strhnout hvězdu :) ()

helrohir

Veľmi dobre natočený thriller s vynikajúcim Harrisonom Fordom a ešte lepším Tommym Lee Jonesom. Perfektný scenár a vygradovaný dej prinášajú napätie až do konca. Takéto filmy teda môžem. ()

anyonecek

Na mě poněkud zdlouhavé, takže se našlo pár nudných momentů a nejsem zrovna velkej fanoušek těchhle starejch americkejch honiček. Každopádně děj byl krásně slepený a na můj vkus byl bezchybný, dokonce byl i řádně propracovaný. Harrison Ford a Tommy Lee Jones tvořili skvělé zápory za což jim dávám bezvýznamnou pochvalu. Kdybych to viděl před 15. lety určitě bych měl na film jinej pohled, ale dnes už to pro mě není taková pecka, jako by byla asi dříve. ()

darthvader77

Výborný film, děj má spád, akce je vynikající od úvodní srážky vlaku až po závěrečnou konfrontaci na střeše, pronásledování a flasbhacky nemají chybu a postupné odkrývání spiknutí je perfektní, navíc vše ztvárněno úžasnými herci Harrisonem Fordem a Tommy Leem Jonesem, kteří se se svými rolemi opravdu sedli, to celé je doprovázené hudbou Jamese Newton Howarda, který potvrzuje své batmanovské kvality(teda aspoň u mě). Nádhera. ()

Tominni

Výborný thriller, svým způsobem jednoduchý film, ale každopádně jeden z nejlepších. Už asi nespočítám, kolikrát jsem sledoval útěk Harrisona Forda a pátrání T.L.Jonese po něm, ale vím, že kdykoliv budu mít příležitost, zase se podívám a budu s Harrisonem Fordem skládat dílky vedoucí k tomu, kdo a proč vlastně zabil jeho ženu. ()

mirkath1

Tenhle film je i po letech pořád na špici. Dát dohromady Harrisona a Tommyho byl vskutku brilantní tah.Člověk nevěděl koho má raději.Charisma z nich přímo zářilo :)) ()

Brano

Stará klasika s výborným Fordom a Jonesom v hlavných úlohách. Pred rokmi by som tomuto filmu dal plné hodnotenie, no dneska má už tak film nebavil, ako kedysi a záverečná polhodina ma už nudila. Do polovice filmu to bolo ešte zaujímavé, potom to už strácalo na tempe. ()

Guran

Skvělý Ford a hlavně Jones, kterému role policejních detektivů opravdu sednou. Celý film hodně potěšil. Dobrá práce scénáristů a samotného filmového štábu. Známá akční podívaná, která byla dokonce parodizována v mé oblíbené parodii Utopenec na útěku nezklamala. Mírně mě překvapila mini-role Julliane Moore. ()

kubilov

Legendární akční thriller s výborným proti sobě stojícím tandemem Harrison Ford - Tommy Lee Jones, hlavně díky kterým je tato skvělá a dynamická honička do dnes reprízovaná. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)