Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiální text distributora)

Nowasek22

Další výborný námět filmu na téma šikana. Podobně, jako film Ben X, se velká většina tohoto filmu odehrává ve škole. Ve škole, kde celá třída šikanuje jednoho žáka. Zde ale místo imaginární přítelkyně hlavnímu hrdinovi pomáhá jeho spolužák, který ho zpočátku také šikanoval a po celou dobu filmu v tom vlastně jede s ním. Je pravda, že tento film je mnohdy o dost krutější, jak realita samotná, ale to je nejspíš záměr. Je zde poukazováno, kam až může taková šikana dojít. Konec pro mě dopadl velmi překvapivě a celý film ve mně zanechal hluboký dojem toho, co se v dnešním světě může dít. ()

Crybaby

Kvalitna drama zo skolskeho prostredia v ktorom sa sikanovany chlapec vsetkym pomsti. Pomoze mu v tom chlapec ktory ho sam sikanoval ale asi ho tazilo svedomie a nechcel mat na svedomi jedneho chlapca, tak ich bude mat radsej na svedomi XY. Cely film bol vlastne vyborne zrezirovany, spracovany, len ta posledna "DeathMatch" scena vyzerala dost nerealne, skoro ziadna krv a efekty nulove. Ale o to v tomto filme neslo, bolo to skvele. ()

Raphaell

Brečel jsem u toho. Ačkoliv mi scéna z pláže přišla přetažená za vlasy, nemění to nic na tom, že šikana je hnus a že mě to totálně rozsekalo. Jelikož jsem slabý odvar šikana zažil a zároveň jsem se jednou pokusil zastat oběti a tvrdě jsem si to sežral, má pro mě tenhle snímek váhu. ()

Slam7

Kdo chce vidět film, po kterým se ještě pár dní pořádně nevyspí, pak je na správnym místě. Spánek tentokrát nebude nahlodávat duch, vetřelec nebo nějaký strašidlo, ale skutečnost, jak se něco takovýho může dít ve světě, ve kterym žijeme. A kdo si může bejt jistej, že se tohle nemůže stát v jeho městě, v jeho škole nebo přímo jeho dítěti? Drama, který mě ohromilo, ochromilo a nasralo zároveň. Kam se hrabou Bastardi. ()

Sticks

Učitelia čo nevedia nič o šikane. Rovnako nevedia riešiť deti ani rodičia. Žiadna výučba riešenia situácií. Žiadna zdvihnutá ruka spolužiaka. Žiadny argument ani priznanie. Len skľučujúci výjav v podobe ztenšujúcej sa oprátky na šibenici. Chceme zdravý svet, no ľudia čo prichádzajú z tohoto prostredia určite zdravými byť nemôžu. Žiadna korupcia? Pomoc chudobným a slabším? Čo ma po nich, moja česť je dôležitejšia, je to ich chyba, nie moja.... Moja rodina mi je svedkom, že takto naštvaný u filmu, som snáď ešte nebol. ()

DuMonT

Film plný emócií, ktorý poukazuje na veľmi dôležitý problém týkajúci sa školstva a to šikanu. Divák začne nenávidieť celú triedu, ktorá šikanuje Joosepha, až sa človeku rozum pozastavuje, prečo nikto nič proti tomu nespraví, pretože to miestami skutočne prerastá do extrémov. Mrazivé a dychberúce finále, ktoré som nečakal. Film by som doporučil púšťať študentom stredných, ale aj žiakom základných škôl ako prevenciu proti šikane. Aby si boli vedomí, kam až môže prerásť ponižovanie ľudskej dôstojnosti. ()

srolyma

Joosef je divnej týpek. Divně vypadá, divně se chová, nemluví, kouká převážně do země a neumí hrát basket.. Jak říkám, je divnej. Takže se vcelku logicky stává terčem posměchu, vtípků, naschválů a nejprve drobných, později už ne tak drobných, ústrků ze strany svých spolužáků. A Jožka to tak nějak bere. Ve škole to vždycky vydrží a doma se pak zavře u compu a vytváří webové stránky pro chovatele psů. Už jsem říkal, že je divnej? Tak by to všechno šlo pěkně v poklidu dál až k maturitě a dost pravděpodobně by se jí pak dožila celá třída. Ale to ne. To si pak jeden, aby se před bábou ukázal jako charakter, začne hrát na ochránce a celá nastolená idylka jde do kytek. Film spíš průměrný, chování postav místy nelogické, ale závěr působivý, to se musí nechat. ()

Prochy84

Je to syrové, je to autentické, je to věrohodné a hlavně si to na nic nehraje. Přes silně citelný nízký rozpočet byl odveden kus filmařského řemesla, kde se napětí krásně šroubuje, a vy jen čekáte, kam až to může dojít. K tomu padnoucí soundtrack. Povinně natlouct do hlavy panu Magnuskovi! ()

pimp

Nic extra, navíc dost uměle vyhrocené. Šikana probíhá na školách v poněkud "umírněnější" formě. Na druhou stranu si pak můžeme užít velké finále, kdy postiženým, díky tomu k čemu byli donuceni, pomáhame u obrazovky vší silou při střílení spolužáků. A ten největší hajzl stále uniká......ale nakonec to naštěstí koupí taky. Spravedlnosti bylo učiněno zadost a film může skončit. Zůstává po něm ale podivný pocit, když si uvědomíme, že se denně kolem nás odehrávají podobné příběhy, i když ne tak drastické, a my je přehlížíme. ()

Glukoza

Tak. nejsem si úplně jistá, co vlastně ve mě ten film zanechal. Ale minimálně tedy šrám na duši. Mám z toho tak divný pocit. Zvláštní kamera, zvláštní herci pasovali přímo do svých rolí, dost ošklivý děj.Chtělo se mi brečet a zvracet. Už od začátku bylo jasné, že to nemůže skončit jinak než hodně špatně. V reálném světě by situace jen těžko mohla dojít tak daleko, i to se bohužel stává. Mám pocit, že před shlédnutím Zkažené mládeže jsem byla někdo jiný, než teď. Nevím, zda dát za pět nebo za tři, tak dávám za čtyři. ()

valesv

Film, který na vás nekouká z každého reklamního banneru, ale když si jej pustíte, jste o to více překvapeni. Velmi silný příběh a ještě lepší konec, kde na diváka žádný přiblblý happyend rozhodně nečeká. Musím přiznat, že i moje oblíbené Zlo mezi námi mi proti tomuhle filmu přijde jako pohádka pro děti. Ohromným plusem jsou herecké výkony, které byly velmi uvěřitelné a ještě se zlostí v očích jsem shlížel profil Lauriho Pedaji:-) Requiem for dream už má ve svém žánru konečně rovnocený přírustek - Zkaženou mládež. ()

silak_xup

Tahle podívaná mě doslova vtáhla do sebe, celý film jsem se více a více vytáčel a na konci přišlo zcela vážně uvolnění až takový ten příjemný úsměv na mých ústech. Určitě doporučuji shlédnout ale připravit se na to, je to fakt síla. V reálném životě zcela absolutně chápu vyústění té situace, která na konci nastala. ()

Honzulik

Zkažená mládež (Klass) - Tak tento film jsem zhlédl na základě dobrého hodnocení a nelituji...Tolik šílenosti a zvrácenosti v jednom filmu se jen tak nevidí... Podobné případy v realitě určitě existují i u nás, ale věřím, že ne v takové míře. Urřčitě je k zamyšlení, proč se uřčitá skupina studentů (i jiných osob), nechá tak jednoduše ovlivnit pokud jí ovládá strach z vůdce, nebo snad strach z odloučení od kolektivu!? Slabší jedinci se pak přispůsobí i když třeba vnitřně nesouhlasí. Závěr filmu naprosto překvapí a šokuje! Snad tento film upozorní každého na problémy šikany a nutnosti ji v zárodku nekompromisně řešit! Šikanovat slabší je zvrhlost a kdo si šikanu nechá z jakéhokoliv důvodu líbit je hloupý ! Samotný film je opravdu výborné psychologické drama a proto zasloužené 4*. ()

Luccy007

85% Šikana a ponižování - to je hlavní téma tohoto filmu. Bylo pro mě nepochopitelné, proč někdo z těch hloupých spolužáků neřekl už DOST! Myslím, že by bylo vše jinak kdyby rodiče a učitelé nebyli kdo ví kde! ()

Eress

Nedělám si iluze o kruté realitě, často na věci nahlížím dost pesimisticky, ale pokud jsou tyto příběhy natočené podle skutečnosti, tak mám sto chutí těm zm*dům, kteří něco takového provedli, rozbít dr*ky. Občas mi přišlo, že jsme ve třídách neměli nejlepší vztahy, bývala jsem jednu dobu i dost odstrčená, ale nic podobného se u nás, naštěstí, neodehrálo. Jo, bylo tam pár kiksů, ale rozhodně ne nic ve stylu těchto příběhu. Čekala jsem, že toho černovlasého blba aspoň rozšlápne, když byl nastřelený, ale on ho bezbolestně zastřelil, to si vůbec nezasloužil. Uff, jsem se zase vytočila. ()