Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiální text distributora)

Border

Je to vlastně universální ponaučení,že není dobré před problémy strkat hlavu do písku jinak kumulují a kumulují a pak se jako divíme co že se to hrozného kde stalo. ()

MAsakRA

Necítil jsem se po tom filmu dvakrát dobře a musel jsem si na spravení pustit ještě něco. Spolužáci mi připadali až trochu neuvěřitelní, ale to bude asi tím, že jsem měl na gymplu štěstí na skvělý kolektiv. ()

Gryfi

Silný příběh..Silné emoce.. .. Varování, není vhodné pro slabé nátury, vyvolává pocit bezmoci a deprese.. Krutá možnost reality.. ()

Abcbc

Výborný, dá-li se to říci o filmu na toto téma... Drsné ve všech směrech, ohledech i slova významech... Nemám slov! Co mě dorazilo - podle skutečné události! :O ()

babuca

Velmi, veľmi tvrdý film s ešte tvrdším záverom. Pekný príklad obrovskej kolektívnej zbabelosti postaviť sa ZLU ! ()

ronin zabak

Názorný příklad dnešní špatné výchovy. Tak to skončí, když se to nechá zajít tak daleko. Lepší film o skutečném světě šikany jsem neviděl. Proto dávám největší ocenění, aby to shlédlo zase víc lidí a udělali si o tom obrázek. Dobrá práce. ()

Babbsi

Velký dojem na mě udělal tento film zejména svým propracováním a přidání reálného života (až moc reálného). Během sledování se mi místy stahoval žaludek a tajil dech. Nejhorší na tom všem je fakt, že toto se dějej všude na světě a nelze se proti šikaně nijak efektivně ubránit. ()

Sekon

Syrová realita. Nemám co dodat. Emoční, přesně definující. 5 Hvězd. Jeden z mála filmů, dramatů, které na mě působily opravdu dramaticky a přesvědčivě, až jsem díky tomu velmi znervózněl.. Za mě skvělá práce. A dovolím si oponovat komentáři co jsem někde četl, že je to přehnané. Přehnané si předsatavuju jinak, pokud jde o vyváženost. Hlavně,.. i takové věci se opravdu dějí. A v malé míře ne, Krom té střelby. I když i ta už se odehrála dostatečněkrát, i když né zde u nás. A poměrně často je od takových věcí malinký krůček. Tenhle svět bohužel není pohádka. Film to výborně vyjadřuje. ()

kohout08

Neskutečný film u kterýho jsem mě slzy na krajíčku. Tento film mě nenechal chladným. Po skončení filmu jsem musel pořád nad tím filmem přemýšet a musím říct že tento film mě zůstane asi dlouho v pamětí. Fakt šikana je svinstvo odporný :/ ... ()

M4rty5

Hodně syrově podaná realita. Filmové nedostatky hravě vynahradí celková atmosféra filmu díky které vám bude vřít krev v těle a především vás donutí se nad tématem zamyslet.. ()

blazenfilmov

Když se nad tím člověk zamyslí tak se většina těhle věcí na školách děje (scénu na pláži teď zrovna nemyslím). Film k zamyšlení, který perfektně, depresivně a bez zábran ukazuje tvrdou realitu a sami vidíme kam až může šikana dojít. ()

vena199204

Hodně syrový film... Na konci jsem se cítil stejně jako po shlédnutí Requiem for a Dream. Po zbytek dne jsem měl totální depku:) Fim poukazuje na problematiku šikany, bohužel téma stále aktuálního. ()

Brain32

Tak moc reálné až to zabolí… Jsem mladší generace - SŠ jsem vychodil před rokem a moc dobře vím, že něco na tento způsob se děje i u nás ve školství (a to nejen na SŠ, ale i na ZŠ). Silnější si vybíjí své komplexy a nedostatky na slabších což je smutné. Myslím, že toto by měla být povinná četba pro každou školu! ()

sun.eagle

Tenhle film pouštět na každé škole. Ale při zvrácenosti dnešní mladeže docela pochybuju o jejich sebereflexi a možná by to jenom vedlo k sofistikování jejich krutostí. ()