Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

angelle

Naozaj milé prekvapenie. Neprekonalo síce Pána Prsteňov, ale zato všetky moje očakávania. SPOILER!!! Keď som zbadala Froda, viac som už nepotrebovala. ()

Kamzicky

Nechytlo tak za srdce jako LOTR. Děj se strašně rychle mění jako by chtěli zaplnit minutáž vším možným. Herecky dobře obsazeno kdo miluje LOTR tak určitě z nostalgie doporučuji ale vícekrát se já sám na tuto trilogii asi nepodívám ()

EYO EYO

V podstate okopírovany pán prsteňov, len na miesto freda je tu bilbo, až na to že je to v podstate lepšie natočené z lepšou animáciou ,je vidno že toto sa točilo iba pre peniaze ale to ma nezaujíma , super dej,super akcia ,super herci ,super animácie (pán prsteňov je aj tak moja srdcovka a toto to nezmení ) /80% -za niektoré menšie chybičky ( určite dám šancu aj predĺženej verzii a možno dam aj vyššie hodnotenie ) ()

Slash_Flash

Zatímco ostatní buzerantští pupuš debílci věčně poukazují na příběhovou nesrovnalost, neustále natahování a čekali od filmu snad zázrak samotného boha s malým b. Já si jen relaxačně užíval celou výpravu bez zbytečných keců, protože nějaké díry v dějové linii jsou mi maximálně tak u prdele, stejně jako ty stupidní kecy sluníčkářů, kterým vadí i to, že vidlička nemá vždycky čtyři hroty. Já jakožto milovník celé Středozemě, na které jsem vyrůstal i jako malej prcek sledující Pána Prstenů, jsem hltal každou scénu s úsměvem na tváři. Sice je pravda, že mě upřímně sraly ty až moc dobře načasované příchody či záchrany, které mě občas donutili se chytnou za čelo, ale to furt mi nezabrání v tvrzení, že Hobit se opravdu povedl a to i přes modifikace příběhu, které sice nebyly v knížní předloze, ale ve filmu hezky zapadly a dosti pomohly celému filmu. Přiznám se, že před filmem i během začátku jsem byl dosti skeptický a myslel si, že Cesta tam a zpátky bude použito na tolik, že si z cesty odneseme ledatak hovno a ne záživný a poutavý příběh. Že se objeví nějaký Tooorin PanFréza a poví "Ty voleeee, chlapcí. Dneska jsem se vzbudil a řekl si Ty voleee, já asi půjdu zabít draka, je hezky tak proč néé.". Mé skeptické já během první poloviny filmu dostalo pěkně na frňák, když mi film vetřel do ksychtu, že Pítr Džeksn chyby nedělá. ()

honza.g

Při zfilmování obecně známé knižní předlohy není možné drtit scénář podle předlohy. Důležité je zachovat atmosféru, respektive vykouzlit filmařskými prostředky svět, který není v rozporu se světem vzniklým v hlavě čtenáře. Jacksonovi se to daří. ()

Jirkacek

Fantasy film Hobit: Neočekávaná cesta z roku 2012 mi jako správnému filmovému fanouškovi nemohl uniknout, i když tento žánr není mým nejoblíbenějším šálkem kávy. Určité obavy ve mne budila také délka 169 minut, jelikož nemám rád uměle natahované příběhy a často se při těchto dlouhých stopážích vyskytnou zcela nezáživné děje. Také pohled na herecké obsazení plné pro mne neznámých jmen nevěštil nic dobrého, jen Christopher Lee v roli čaroděje Sarumana mi něco říkal, ale jak se ukázalo, mnoho sekund se na obrazovce neohřál. Nic moc jsem přes nadšení milionů jiných diváků od prvního dílu trilogie neočekával a v tomto mém rozpoložení se jednoho dne Hobit: Neočekávaná cesta rozběhl na obrazovce naší TV. Příběh začal ve stejný den jako film Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, když nás režisér Peter Jackson zavedl do malebné osady s malými hobitími domečky. Tehdy jeden hobit jménem Bilbo Pytlík začal psát knihu o svém dobrodružství na výpravě za znovunárokováním trpasličího království Erebor, kterého se před 60 lety zúčastnil. Na začátku filmu jsme se dozvěděli o království jménem Erebor, jemuž vládl trpasličí král Thrór a jednalo se o velmi bohaté království, v jehož pevnosti na osamělé hoře ležely tuny zlata. Jednoho dne ale do království vtrhl drak Šmak a vyhnal odtamtud všechny trpaslíky a teprve po mnoha letech se Thrórův vnuk Thorin Pavéza alias Richard Armitage rozhodl Erebor získat zpět. Bilbo Pytlík v podání herce Martina Freemana si spokojeně žil ve svém domečku a moc se nezajímal o ostatní, dokud se s ním nesetkal čaroděj Gandalf Šedý, který mu nabídl účast v Thorinově výpravě k Ereboru. Bilbo nabídku nejprve odmítl, ale pak na jeho dveře jednoho zaklepal jeden trpaslík, který k němu přišel na večeři, pak přišli další dva a brzy jich bylo 13 a také dorazil zmíněný čaroděj, kterého si střihl Ian McKellen. Bilbo se nakonec po dlouhém přemlouvání rozhodl připojit a výprava se vydala z Hobitína směrem na východ. Brzy se skupina poprvé setkala s proradnými skřety, jejichž vůdce Azog, kdysi s trpaslíky bojoval v Morijských dolech a tehdy mu Thorin usekl ruku. Další nebezpečí výprava zažila zanedlouho, neboť jednou v noci byli trpaslíci i Bilbo zajati zlobry, kteří je chtěli sníst, ale díky hobitově lstivosti se podařilo zlobry zdržovat až do ranního světla, jehož působením zkameněli í a trpaslíci byli zachráněni. Náhle se z lesa na svých sáňkách taženými králíky přihnal čaroděj Radagast Hnědý alias herec Sylvester McCoy, neboť si potřeboval promluvit se svým bratrem Gandalfem o nebezpečí v podobě pevnosti Dol Guldur na jihu lesa Temný hvozd. Radagast v Dol Gulduru totiž spatřil jeden Prstenový přízrak a získal jeho meč, ale také se tam setkal se samotným obávaným Nekromantem, o němž se mnoho moudrých domnívalo, že by mohl být samotným temným pánem Sauronem. Jenže na rozhovor neměli moc klidu, jelikož trpaslíky začali pronásledovat skřeti na velkých vlcích, ale s pomocí elfů a Radagasta se jim podařilo uniknout do pevnosti Roklinka, sídle elfů. Zde se také setkala Bílá rada, jejímiž členy byli čaroděj Gandalf Šedý, elf Elrond alias Hugo Weaving, elfka Galadriel v podání Cate Blanchettové a čaroděj Saruman Bílý. Zatímco rada hovořila o nebezpečí v podobě Dol Gulduru, výprava pokračovala dále na východ do Mlžných hor, kde trpaslíci padli do zajetí skřetů a ti je odvedli ke svému králi Velkému skřetovi. Bilbo nicméně zůstal na svobodě, protože se od nich na čas vzdálil, jenže v tom hobit spadl dolů do podzemních jeskyní, kde se setkal s tvorem Glumem, který byl závislý na tajemném prstenu, jemuž říkal Milášek. Glum a Bilbo se navzájem dávali hádanky a Bilbo opět vyhrál pomoci lsti a a sebral mu kouzelný prsten, který změnil život nejen jemu, ale i celé jeho rodině. Trpaslíkům se mezitím podařilo za pomocí Gandalfa uniknout ze spárů skřetů a nakonec se společně s Bilbem setkali na východní straně Mlžných hor. Výpravu však pronásledovala skupina Azogových skřetů, a tak trpaslíkům nezbylo nic jiného, než se schovat na stromy, z nichž nakonec za velmi dramatických okolností byli zachránění Gandalfem přivolanými orly, kteří je odnesli do bezpečí. Tím první díl skončil a já jsem musel konstatovat, že mne ten příběh docela bavil, i když zde bylo mnoho zbytečných a příběh natahujících scén, vyplňujících dlouhé minuty jinak dobrého filmu. Když se tak nad tím příběhem člověk zamyslel, v podstatě se celkově u Hobita jako celku jednalo o celkem jednoduchý příběh, když se v prvním díle výprava 14 nelidí vydala na cestu a na ní zažili nějaká ta nebezpečenstva a dobrodružství. Filmovému štábu se vše za velké peníze podařilo zabalit do atraktivního obalu, jehož pomalým rozbalováním vznikla jedna z nejvýdělečnějších trilogií v celé historii filmového průmyslu. Právě ty fantastické světy a skvěle vypadající postavy a prostředí se mi asi líbily nejvíce, naopak všechny ty bojové scény mne nebavily vůbec. První díl Hobit: Neočekávaná cesta byl pro mne navíc nejzábavnější a bylo v něm mnoho legračních scén, díky kterým se mi podařilo přežít vše ostatní a tak ode mne tento film získal čtyři neočekávané hvězdy ****. () (méně) (více)

MixlevPixle

Jsem poněkud rozpolcena a nemůžu se rozhodnout, zda dát dvě, nebo tři hvězdičky, nakonec dávám dvě. Zatím co u Pána prstenů je filmová trilogie relativně dost podobná knihám u Hobbita se už jedná o čisté výmysly a variace na téma Středozem. Výkony herců jsou přesvědčivé, Středozem vizuálně tradičně krásně ztvárněná, ale nemohu odpustit roztažení útlounkého knižního svazku do tří nepochopitelně dlouhých filmů. To, o čem je v knize letmá zmínka je domýšleno a vyfantazírováno do monstrózních podob (Azog, Radagast, uměle vložený příběh Tauriel, která mi nesmírně vadila a v knize dokonce vůbec není, zbytečné působení Legolase...). Návrat do světa hobitů a elfů, avšak s velmi hořkou příchutí... ()

rostsoft

Málokdy se vidí, že filmové zpracování předčí to knižní. Tady se to úspěšně povedlo. I když se mi Pán prstenů líbil více, musím říct že toto zpracování je také velmi skvělé, a nedat tomu pět hvězdiček by bylo prostě hřích. To, že autoři obohatili filmové zpracování o ženskou hrdinku bylo jen k dobru. Sice některým lidem se toto nelíbí, ale já to považuji za plus. Opět vizuální zpracování bylo na jedničku, možná bych řekl že bylo ještě lepší, ale to bezesporu bylo díky tomu, že byl natočen o mnoho let později. K tomuto snímku se vztahuje, že je to jedno z nejlepších fantasy, co jsem kdy viděl, a zatím to vypadá, že dlouho to tak bude i když se rýsuje série zaklínače kterého mám také velmi rád. Možná předčí, i když tomu moc nevěřím, Pána prstenů a hobita. Jelikož se jedná o jeden příběh a o jednu knihu, musím to hodnotit jako celek, tak se prosím nedivte, že u všech třech dílů mám stejný komentář. ()

Dstar

Takové hezké pohádkové scifi...herecke vykony prumer...vyprava 95% ...nicmene kamera...ta je na oskara...jedna z nejlepsich kamer vůbec... 100% kamera...to jsem nedal zadnemu filmu.. ()

LUIGISde

Pohodička veľmi prijemné. 18.4.21 Martin Freeman sa mi páči odosť viacej ako Wood pribeh je zaujimavý doplňa povodnu trilogiu ()

MatoPalkes

Samozrejme porovnávanie s LOTR tu vždy bude a v mojom prípade je to jasná prehra pre Hobita. Necítim tam tú lasku akú som cítil pri sledovaní LOTR. Nič to ale nemení na tom že je Hobit super fantasy film, zábavný, epický, hocikedy pozriem ešte raz. ()

BrokyyS

Ale jo, nebylo to špatné a byl sem příjemně překvapen, příběh odehrávájící se před Pánem prstenů, ve kterém se Bilbo Pytlík vydá společně s Gandalfem a třinácti trpaslíky na již zmíněnou neočekávanou cestu.. Na cestě do slavné, ale již opuštěné Osamělé hory na ně čekají zlobří, skřeti, ale i spousta nástrah se kterými se musí parta odvážlivců vyrovnat.. Nechybí ani slavný a vtipný Glum. Bohužel na 5* to nevidím, ale mohu vřele doporučit.. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Amazon kupuje MGM