Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

s1r1us

Moc dlouhy, fakt moc. Proste dalsi Pan prstenu. Asi budu za kacire, ale pocitam, ze to skvely hodnoceni je od lidi, co to maji vsechno nacteny a hltaj to. Nezaujaty divak nechape. Krasny scenerie, hezky masky, to je vse. Normalni lidi to asi nezaujme nicim dalsim. Spise smesne, naprosto pateticke dialogy/monology. Zas klasicky prstenovsky dej, skupinka se vydava na nejakou cestu a celi postupne ruznym skretum a tak, to je vpodstate cely. Asi bych na to do kina nesel. Navic ten konec nekonec. :( ()

Petulka88

Ano, do dokonalosti Pána prstenů to má hodně daleko. Je to mnohem zběsilejší, s někoilka zbytečnými scénami. ale pořád jde o krásné setkání se starými přáteli. Proto této další úžasné cestě po Středozemi NEMŮŽU dát méně než 5 hvězdiček. ()

vikino1

Jsem nekulturní barbar a LOTRa ani Hobita jsem nečetl. Celou problematiku znám jen o několikanásobné projekce všech tří LOTRů. Myslím, že charaktery postav a jejich vzájemné chování jsem pochopil na výbornou.. Na Hobita jsem se těšil, bohužel byl pro mě mírným zklamáním. Čekal jsem film o vzniku pstenu, čekal jsem detailnější prokreslení vztahů lidí, elfů a trpaslíků, čekal jsem že se dovím, proč Saruman změnil stranu, čekal jsem jak lidský král naloží s prstenem než skončí s pár šípama v hrudníku, čekal jsem na Gondor a Rohan v největší slávě, čekal jsem jak prsten bude Gluma měnit do dnešní podoby..... NEDOČKAL JSEM SE.... Místo toho jsem dostal dvouhodinou seznamovačku se 14ti trpaslíkama, který si stejně nevybavuju (teda šéfa jo, ty dva mlaďochy taky a pak toho s tím trpasličím naslouchátkem), dostal jsem draka, kterej tam není ani vidět, dostal jsem bitvu skalních obrů (stejně nechápu proč na sebe útočili), dostal jsem (asi nejlepší scéna z filmu) pár hádanek od schyzofreního Gluma, dostal jsem hodinovou chaotickou hopsačku skupiny trpaslíků, od kterých se tuna skřetů prostě jen odráží a padá do propastí (značně jsem postrádal napětí), dostal jsem závěrečnou bitvu s "Mrazívím obrem z Youtunheimu", kterou Gandalf vyřešil, ještě než začla - kdo viděl aspon 1x společenstvo tak musel vědět jak to dopadne. Prostě u mě stejný problém jako se Společenstvem, úvod do problematiky hodně zdlouhavý a nezáživný, pro mě nezůstala ani špetka napětí v akčních pasážích. Ale abych jen nehanil - Hobit - zahrán bezchybně, výběr herce excelentní, trikově zvládnuto dokonale - moc hezky se na to dívá, příroda na Zélandu prostě božská... Bohužel film tyhle klady u mě ještě nedělaj film dobrým a doufám, že po nudnějším prvním dílu další dva budou akčnější a já s otevřenou hubou si budu přát aby Legolasův šíp zabil toho Skuruta s pochodní co kamikadze způsobem rozbil hlavní hradbu u Helmova Žlebu (pro mě nejlepší díl celé serie)..... ()

krizi

Sice je to solidní film, ale LOTR byl prostě mnohem lepší. Zase chtějí tvůrci vydělat na dávných úspěších. Snad je to přejde včas než shodí sebe i úspěchy LOTRa. ()

Pavel82

Hlavní slabiny Hobita vidím v příběhu a obsazení, které je příšerně nevýrazné. Nedostalo se mi ani žádných zásadních, zapamatovatelných momentů, které bych si mohl jako blázen pouštět pořád dokola...U mě nejspíš zapřičiněno minimem akčních scén. O vizuální stránce, režii a bůhví o čem mluvit nebudu, protože když si objednám biftek, měl by být alespoň z hovězího...Neboť byl úspěch snímku zaručen ještě před začátkem natáčení, tak trošku čekaně došlo k mnohokrát opakovanému: Dokud kráva dává mlíko, nedělej z ní bifteky... ()

Folinka

Po vizuální stránce - paráda. Martin Freeman mi do hlavní role výborně sedí. Co už mi nesedělo tolik, byla délka filmu v poměru s obsahem. Přišlo mi to utahané, 3x jsem si musela udělat pauzu, což se mi většinou nestává, pokud mě film opravdu zaujme. Zjevně mě Hobit nezaujal tak, jak jsem očekávala. ()

Bobšule

Ale no jo, já vím, jsou tam chvílemi krapet hlušší místa, všichni onich víme, všichni jsme je přečkali, tak proč o tom mluvit? Vzhledem k otmu, jaké všemožné čachry si film musel vytrpět, než se nakonec dostal do těch patrně jedinýchs právných rukou, je to zázrak. Zázrak, že Hobita nakonec režíruje zase Peter Jackson a že je Hobit opravdu takovým Hobitem, jakého jsme si -alespoň já - představovala a z duše přála. Samozřejěm, že mineuniklo pár mírně komických prvků, jako například Gandalf vyhlížející tentokrát jako ještě větší socka, než v Pánovi prstenů, což obzvláště vynikne v momentě, kdy bere jeho ruce v houmlesáckých šedivých bezprstovkách do svých sněhobílých tlapek Galadriel. Navzdory patetické situaci, zubila jsem v tu chvíli velmi, přiznávám. Pár dalších podobných zrnek bych ještě našla, ale obecně musím říci, že jsem nadšená. Moje děti (7 a 3 roky) si v posledních pár dnech pouštějí DVDčko snad každý den. A k mému překvapení se jim nic ošklivého po tom nezdá. Prostě, nemohu se dočkat dalších dvou dílů. Tak, jako jsem byla z duše vděčná za vynechání postavy Toma Bombadila z Pána prstenů, tiše a hluboce doufám, že na Meddědovi se snad autoři naopak vyřáděj, protože to je můj hobitovský milec. ()

forkys

Pán Prstenů nastavil laťku tak vysoko, že asi každý očekával dvě a půl hodiny neočekávatelného (už podle názvu). Leč film jako takový nebyl nějakým propadákem, na kvality Pána Prstenů to bohužel nedosahuje. Příliš mnoho animovaných scén a rádoby humorných hlášek, které dokázaly každou scénu ihned degradovat. Deset let, kterých uplynulo od Pána Prstenů, se moc neprojevilo na realističnosti jednotlivých postav, skřeti vypadali jako uplácaní z modelíny a hrdinové byli ABSOLUTNĚ nezajímaví, bylo jich mnoho a žádný z nich neměl co nabídnout. Pokud bych měl měřít stejným metrem jako Pánovi Prstenů, tak 2*. Pokud bych nebyl zaujatý Pánem Prstenů, tak 4*. Kompromis 3* :-/ ()

Moiraine

Nad Peterem Jacksonem definitivně lámu hůl. Neschopnost převést myšlenku a emoce předlohy na plátno by neměla být maskována předstíranou epičností. Nejdřív Pán prstenů a teď tohle. Uznávám, že každé zfilmování knížky s sebou přináší potřebu udělat pár změn. Tyto změny by ale měly být nějakým způsobem účelné a ne jenom „aby to vypadalo dobře“. Tady se ale nachází ještě jeden kámen úrazu: nedokáže to zabavit. Přestalo mě to bavit po půl hodině a po hodině a tři čtvrtě se ta nuda stala téměř neúnosnou. Představa další hodiny pak byla přímo mučivá. Takže tenhle počin nefunguje ani jako filmová adaptace, ani jako samostatný film. Pochybuji, že se ze mě stane takový masochista, abych se rozhodla vidět i druhý, a nedejbože i třetí, díl. Ta jedna hvězda je za vizuální stránku, protože kromě té mi ten film nemá co nabídnout. ()

Oonika

Konečně!! Konečně jsem se dostala k Hobitovi. Jsem unešená, kouzlená a překvapená. Na to, jak hrozně mě Pán prstenů chvílemi nudil, tak u tohodle jsem se nenudila snad jedinou minutu. Četla jsem i knihu, ale je to už delší dobu, takže mi to dojem nekazilo. Neuvěřitelně dobré, už chci pokračování!!! ()

Khamsin

Pán Prstenů je trochu někde jinde - Hobit je opravdu jen malinký bráška této úžasné trilogie. I přesto si Hobit alespoň 4* zaslouží, protože i tak je to skvělý film se skvělým příběhem. Přesto víc jak 10 let staré filmové zpracování příběhu "ze stejného světa" bylo pro mě, kromě příběhu, i vizuálně daleko lepší - což vzhledem k pokroku technologií není zrovna dobrá vizitka pro Hobita (možná jsou to právě ty technologie, které to kazí - všechno takové moc umělé....). Co se mi ale opravdu nezamlouvá je snaha roztáhnout tento příběh do tří dílů - vždyť je to kniha útlejší než pouhý první díl trilogie Pána Prstenů. Tržby to zvedne, ale pro diváka to dobrý nápad není. ()

Desmond000

Sice jsem nečekal pokračování v epickém duchu trilogie Pána prstenů, ale pohádku taky ne. Bohužel chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na film, který je určen tak pro dvanáctileté, což mně jakožto fanouška Tolkienovy tvorby moc nepotěšilo. Rádoby vtipní trpaslíci mně spíš štvali než bavili a odchylka od knižní předlohy mně také iritovala. Korunu tomu nasadil jakýsi zlatavý nádech vévodící celé téhle blbině. Kdyby byl natočen nejprve Hobit, nevím zda bych se kdy dokopal ke shlédnutí Pána prstenů (a to bych přišel opravdu o hodně). Na druhou stranu grafické efekty se ještě o krok zlepšily a jsou opravdu na špičkové úrovni. Doufám, že další díly Hobita nebudou pokračovat podobně jako tento a já se konečně dočkám alespoň špetky té vytoužené epičnosti, protože ten příběh si ji rozhodně zaslouží. Jelikož jsem velký fanoušek dávám 80/100 ()

lodka

Tento film oproti Pánu prstenů postrádá hlavně lepší vykreslení postav trpaslíků. Možná je to díky jejich velkému počtu, ale přesto jste si u podobně početného společenstva mohli vytvořit vztah ke každému z nich. Tady to jsou kromě Thorina Pavézy maximálně další tři trpaslíci. Zbytek je jen vláčen se skupinou a ničím nezaujme. Také mě mrzí natažení série z původně plánovaných 2 dílů na tři samozřejmě kvůli penězům. Jak jinak. Možná to je mým natěšením ze sledování produkčních vlogů, ale prostě jsem čekal více. "Jen" 80% ()

BDMarty007

Technicky výborné, a občas opravdu dech beroucí záběry. Ale je to příliš dlouhé, příběhu chybí tah na branku a i jakýsi heroický étos, který byl v Pánu prstenů. Ono to tak je už u literární předlohy. Udělat z cca třetiny knížky 160 minutový film, kdy příběhu logicky chybí nějaké vyvrcholení a pointa nepovažuji za moudré. Jsem zvědav na zbytek a pokud by je pak sestříhali dohromady na cca 140 minut, mohlo by to být dobré. ()

Carver4

Po druhém zhlédnutí měním hodnocení ze 3* na 5*. Příběh, postavy, dialogy, prostředí, triky, hudba - všechny tyto díly pomyslné skládačky tvoří dohromady něco výborného. Na jakýkoli díl Pána prstenů to sice dle mého názoru nemá, ale přesto se jedná o film, který by měl každý vidět. A ne pouze jednou. ()

Nocturno culto

Dlouho jsem se na to těšil, konečně jsem se dočkal a nutno říct že mě tenhle snímek náramně bavil, od trpasličího scházení se u Bilba, přes velmi vtipnou epizodu se zlobry až k výhledu na horu Erebor .. Ještě že mají trpaslíci s sebou Gandalfa, který je vždy tahá z bryndy .. málem bych zapomněl na Radagasta Hnědého, s ptačím hnízdem na hlavě a jeho super králičím spřežením, jedna z nejvtipnějších postav :-D zatím 80 %, uvidíme jak se to rozjede v dalších dílech .. ()

diodoros

Hobit nie je Pán Prsteňov (kto čítal knihu tak to vie) a preto ho kvalitatívne a dejovo s ním nemožno porovnávať. Hobit je vysokorozpočtová rozprávka so všetkým, čo k tomu patrí - mega efekty, množstvo akcie, občasná prehnanosť atď. Od ostatných dnes točených bezduchých preefektovaných rozprávok ho však odlišuje fakt, že je založený na diele J. R. R. Tolkiena a režíruje ho Peter Jackson - napriek všetkým kritikám, Hobit väčšieho nepriateľa, ktorý tu bol naznačený a zatiaľ sa skrýva a naplno sa pravdepodobne ukáže až v ďalších dieloch, Hobit posolstvo hoci rozprávkové - možno tu nejde o odvahu pár hobitov vzoprieť sa obrovskej neporaziteľnej sile a nemá silný priateľský vzťah dvoch hobitov, vďaka ktorým ten príbeh máme radi, ale ide tu o odvahu jedného hobita vyliezť z diery a ísť na dobrodružstvo a nebáť sa riskovať hoci je medzi trpaslíkmi prakticky sám a takmer nikto z nich mu nedôveruje a netreba zabúdať, že jeho cesta rozprúdila to, čo sa deje v Pánovi Prsteňov a bez nej by celý LOTR buď nevznikol alebo by bol o niečom inom. Po technickej stránke je film natočený perfektne, efekty sú na vysokej úrovni, ono kritizované kinové použitie techniky 48 fps + 3D bolo podľa mňa perfektné - v kine film v tomto podaní vyzeral skvelo, na plátno sa pozeralo výborne a aj napriek dĺžke divák neodtrhol oči od plátna (aspoň, čo sa mňa týka). Ostatné parametere filmu sú rovnako perfektné - výprava je na úrovni LOTRa, exteriéry sú nádherné, hudba je po väčšine rovnaká ako v LOTRovi, pridáva však nové melódie na trpasličiu výpravu (pieseň pri ohni je perfektná) a herecké výkony sú výborné - či už je to Martin Freeman ako Bilbo, Ian McKellen (opäť) ako Gandalf alebo Richard Armitage ako Thorin, každý herec dal postave šarm a hlbší emočný rozmer. Napriek tým niekoľkým prehnaným scénkam a miernej naťahovanosti deja dávam (možno nostalgických) 5*. Rozšírená verzia pridáva iba 13 minút, nejde teda o žiadne mohutné rozšírenie hodné LOTRa, ale aj tak ide o scénky, ktoré príjemne dopĺňajú dej (hlavne po komediálnej stránke). ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021