Krvavá laguna

• Austrálie Black Water (více)

Grace, Adam a Lee se po vánočních svátcích strávených u matky v severní Austrálii rozhodnou užít si dva týdny volna a navštíví Krokodýlí zábavní park v Ainsley. Na další den si vyberou plavbu po řece s heslem: “Poznejte divočinu, ulovte rybu.“ Lov ryb si moc neužijí, neboť se z lovců stane kořist jednoho krokodýla. Musí se dostat ze složité situace a zůstat naživu. (oficiální text distributora)

david666

Minimalisticky natočený film, ale to nevadí, naopak. Slušná atmosféra, reálný podklad a chování herců - dokážu si představit, že nějak podobně se to ve skutečnosti opravdu odehrálo. 3,5* ()

FEAR99

Ale jo, na debut napínavé a dokonce i atmosferické. Krvavá laguna sice není nějaký zázrak, na poli zvířecích hororů/thrillerů však rozhodně patří k tomu lepšímu co jsem měl možnost vidět. A tvůrcům patří pochvala za to, že z daného velmi prostého tématu vyždímali v rámci žánru maximum. Ono udělat film jen z toho, že jsou tři lidi skoro po celou dobu na stromě a kolem nich krouží krokodýl, není jednoduché. A právě s tím se tvůrci poprali se ctí. Nenudí to, napínavé to je dostatečně a pár scén se povedlo skoro na jedničku (noční scéna, lekačka k závěru). Takže mírný nadprůměr, který je na nedělní večer ideální volbou. 50-60 % ()

jopal

Keby sa tam nevyskytli mne nepochopitelné prezité "suboje" s krokodilom len s par "skrabancami", bolo by to realistickejsie, lebo sa mi akosi nechce verit, ze krokodila bud boleli zuby, alebo nedajboze sa len hral, ako macka s mysou...Ale atmosfera a priroda vratane hudby su dobre, takze pozriet sa to da, len to: Podla skutocnej udalosti, mi tam akosi nepasuje... ()

HennessyVSOP

No tak jsem se nezklamal. Po sluzebni ceste jsem chtel vypnout, pustil jsem Nova cinema a baflo na mě toto Céčko nejhrubšího zrna. Ochotnický sbor zmateně pokřikující uprostřed močálu na stromě a hrající na honěnou s obřím krokodýlem, který se pohybuje pomalu jak šnek, po sevření čelistmi nezanechává skoro žádná zranění a na vše mají všichni hrozně moc času... Těžká nuda. Paradoxně nejlepší z celého filmu jsou dokumentární záběry na mravence. ()

Scaevola

Nemohu si pomoci, ale celý snímek mi připomínal amatérský přirodovědný dokument. Jenže na tenhle žánr se tu krokodýl choval až příliš vypočítavě a ostatní postavy naopak zbytečně ztřeštěně přesně podle škatulek, takže to nakonec asi opravdu byl vážně míněný thriller, který zachraňuje přiměřená stopáž a pohledně pustá australská příroda, když už o napětí nemůže být řeč. ()

morbido odpad!

Celý film som si prial aby ty vylízané kravy ten krokodíl zožral....bohužial nič.Totálne prijebaný film.Krokodíl feminista.Zatial čo chlapov zlikvidoval v podstate hned ženské mu robili akosi problém.Najprv jednu jemne porezal na stehno nič viac.Potom namiesto usmrtenia si druhú odvliekol na pevninu ako pes mladé a nechal ju tak aby sa prebrala a mohla ho zabit.Zaujímavé je že na konci mal jej pás v papuli a asi ju iba cmúlal lebo nemala poškodené ani tričko nieto že mala ešte čas ho zastrelit!!!!Ohromná sračka. ()

tejuczka odpad!

Tento film doporučuji každému, kdo se chce po dlouhé době zasmát. Tak příšerně natočený, po bilionté omílaný námět.... Naprosto hloupé řešení určitých situací. Nejvíc mne asi rozesmála scéna, jak si jdou holky pro člun, něco slyší, zastaví se a krokodýl před nimi vyplave a koukne svým "serious face" ala "fakt jste tak hloupé?" Nastává chvilka "co máme dělat".... spletou si krokodýla s medvědem a vymyslí větu "nehýbej se". Ano ano, třeba nás nevidí... Pšt... Či chvíle kdy vám holka umývá náboje a zbraň ve vodě, tak si ji čvachtá jak kdyby umývala skleničku po napití a najednou to střílí! Jupí. Aby to nestačilo, vezmu ohlodanou ruku ségřina amanta a začnu jí máchat okolo abych krokodýla zabila a co víc, bacha na mě, jsem drsná, ale on fakt přijde a zbraň najednou ejhle nestřílí. "Kde soudruzi z NDR udělali chybu?" Proboha.... ()

uprchlice

Filmy s krokodýli klesly na samou úroveň propasti, ale "Krvavá laguna" je trochu postavila na slušnou úroveň. Příběh je jednoduchý. Tři mladí lidé si vyjedou na řeku rybařit a napadne je krokodýl... Nic víc. Během krátké stopáže bojují na větvích stromů a snaží se dostat do bezpečí. Avšak uvěřit, že je to podle skutečné události, moc nešlo. Krokodýl byl až moc inteligentní a na své oběti vždy čekal a hrdinové za své jednání ztratili jeden druhého. Ovšem to, co na filmu bylo krásné, byla příroda a okolí. Herecké výkony byly slušné. Jen škoda, že to bylo trochu i nudné a občas se tam nic nedělo a divák jen sledoval, jak hrdinové sedí na stromech a nic neříkají, natož aby něco dělali. Jinak si nemyslím, že "Krvavá laguna" je špatný film. Naopak. Oproti jiným krokodýlím filmům je hodně na vysoké úrovni. Šestří s počítačovou technologií a i přes některé nudné scény udržuje dost velké napětí. ()

Wez

Jeden z nejlepších animal hororů,co jsem viděl-režisér ukázal,že i z minimem prostředků se dá natočit opravdu super filmeček,u kterýho jsem se vůbec nenudil a na první podívání byl napjatý jako struna-výborný!!! ()

LacoKaralk odpad!

neuveritelna blbost, vidiet ze to nie je hollywood, nizkorozpoctove sialenstvo nuda od zaciatku do konca... tento film davam do 100 najhorsich filmov ake som kedy videl (ked krokodil chyti v divocine do jeho mocneho zovretia byvola tak ten nema sancu a tu chyti asi 50 kilovu zienku a ona mu ujde z par dierkami od zubov na tele) ()

ciapok

Tento kúsok ma dostal. Aký mohol mať rozpočet ? 10 000 AUD ? Absolutórium po takmer vsetkých stránkach. Jediný dôvod prečo nie 5* je trochu trápne barytóny v dramatických momentoch. Hudba by stačila len pri záverečných titulkoch. Toto dielko ma prekvapilo možno viac ako kroko v prvom svojom objavení. Klaniam sa, Austrália ! ()

KristKrist

Film je to zajímavý,ale působil na mě hodně depresivně. Navíc nechápu,když je to podle skutečné události,proč mi přišlo,že veškeré scény jsou až moc přehnané a nereálné? Docela mě to bavilo,ale konec filmu mi zkazil náladu na celý večer. Takže asi tři hěvzdičky...slabší tři hěvzdičky. ()

insky

Filmu pridáva plus fakt že je inšpirovaný skutočnou udalosťou, inak film ako taký nie je ničím prevratný. Treba však priznať že dáke to napätie tam je. ()