Valkýra

• USA Valkyrie (více)
USA / Německo / Itálie / Španělsko / Francie / Japonsko / Velká Británie, 2008, 121 min

Plukovník Stauffenberg bojuje v severní Africe, ale už má Hitlera plné zuby. Poslední kapkou pro něj je, když utrpí vážná zranění v boji, a přijde tak o oko, část pravé ruky a dva prsty na levé ruce. Stauffenberg se kvůli svému zranění vrací do Berlína, kde již existuje skupina důstojníků, která se chce Hitlera zbavit. Žádný z dosud uskutečněných atentátů na Hitlera nebyl úspěšný. Stauffenberg je přizván do protinacistického hnutí a brzy přichází s plánem na převzetí moci. Hitler musí být zabit a pak se musí spustit operace Valkýra, což je povolání záložních vojsk na ochranu Berlína. Stauffenberg přepíše plán operace tak, aby to vyhovovalo jejich spiknutí. Hitler nový plán podepíše a Stauffenbergovi věří. Spiknutí potřebuje nové členy, ale ne každý je pro věc tak nadšený. Stauffenberg spolupracuje hlavně se svým pobočníkem, dále s Olbrichtem, Beckem a dalšími. Všichni jsou to muži na vysokých postech. Do spiknutí se odmítne přidat Fromm, který velí záložním vojskům, ale za Fromma může jednat Olbricht. Ve spiknutí jsou dvě frakce – vojenská a politická. Politická frakce dělá problémy a požaduje, aby s Hitlerem zemřel i Himmler. Kvůli tomu musí Stauffenberg se zabitím Hitlera počkat, i když už měl jednou skvělou příležitost. Stauffenberg nakonec získává volnou ruku a při další příležitosti spáchá atentát. Toho dne ale nejde nic tak, jak by mělo. Stauffenberg bohužel nemůže nastražit obě dvě nálože a schůzka probíhá na jiném místě, takže výbuch nemá takovou sílu. Stauffenberg i tak věří, že uspěl a že je Hitler mrtev. Valkýra je tedy spuštěna... (TV Prima)

iceworld

Prvu polovicu filmu to boli 3 druhu 4 a pri zaverecnych titulkach som sa rozhodol pre plny pocet. Film je to historicky presny, dobre zahrany a aj ked vsetci vieme ako to skonci aj napriek tomu tam to napatie je a to je hlavne plus tohto filmu. ()

Kozlowski8

Film, zachycující přípravy a vykonání posledního, největšího a nejznámějšího pokusu o atentát na Adolfa Hitlera. Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o dějiny 2. světové války, zná průběh a konec operace Valkýra. Takového diváka nemůže po dějové stránce absolutně nic překvapit. O to výce je třeba ocenit práci režiséra, scénáristy, výtečných herců a potažmo celého štábu. Tento všeobecně známý příběh dokázali přetavit v opravdu velice napínavý a emotivní film. Škoda, že se tento puč nezdařil, mohlo se předejít obrovskému množství padlých vojáků na obou stranách a zničení mnoha krásných měst a jejich památek na konci války. 90%. ()

karnifex

Německá historie jako americký seriál - převažuje akce a patos, ke konci sentiment, místy připomíná i sitcom (bez předtočeného smíchu, pochopitelně). Důraz je kladen na plochost a zjednodušení. Hvězdičku za geniální nápad českého distributora: plukovník Stauffenberg je dabován jako Herr Flick z gestapa v seriálu Haló, haló! ()

jjjerry

Dobrý film. Role skvěle sedí pro Toma Cruise. Scéna s Goebbelsem je skvělá. Proč jsem nedal 5*? Trošku mně chyběla emotivnější hudba, ta dělá z dobrého filmu nezapomenutelný film. "Bohužel" mě baví historie a příběh jsem znal, takže mě nemělo co překvapit, to taky trošku ubere na požitku z filmu. ()

Rust_Francis

Ikdyž člověk ví, jak to všechno dopadne, tak i stejně jakoby věřil, že se něco zvrtne a přece se mu to jenom podaří. Perfektní historický thriller ve kterém není o napětí a pořádnou atmošku nouze. ()

mararati odpad!

Co na to zrůdoamorální zkurvenci z HeiligeWaldu?: Z dopisu skutečného Clause von Stauffenberga Hitlerovi: "Místní obyvatelstvo (Poláci) je nepředstavitelná sebránka, mnoho Židů a míšenců. Toto je národ, který se cítí dobře pouze pod bičem. Tisíce těchto válečných zajatců přispěje k rozvoji našeho zemědělství" V jiném dopise dodává: "Nejdůležitější věci je, že jsme právě nyní začali v Polsku s plánovanou kolonizací". ()

BrusVejn

Keďže o samotnom priebehu atentátu som nevedel žiadne podrobnosti film ma absolútne pohltil. Časť so samotným atentátom patrí do výkladnej skrine budovania filmového napätia. Mimo to mám filmový materiál opierajúci sa o nacistické Nemecko docela v obľube takže mi to proste sadlo. Film je špičkovo obsadený na čele s Cruisom ktorý je ako vždy precízny a vôbec nemal problém mi predať emócie, ktorá jeho postava prežívala. ()

Lykr

Tento snímek budete prostě 'žrát', neskutečně jsem se do filmu vžil. Dialogy, monology, hudba, vše detailně propracované. Cruisovi tahle role prostě sedla, je vynikající ()

pold odpad!

Tohle je něco. Takže - máme tu Clause von Stauffenberga, aktivního nacistu, který v průběhu války pochopil, že Hitler škodí i Německu a nacistům, a že s ním nejenže nevyhrají, ale ani si neudrží to, co už nakradli a navraždili to té doby. Tak se ho pokusí zavraždit. A tomuhle náckovi teď natočíte oslavnou ódu? Fujtajxl. ()

NucLe4r

Už jste někdy četli knihu, o které uvnitř sebe víte, že je perfektní, ale stále máte pocit, že se trochu nudíte? Přesně tohle se mi stalo u Valkýry. Jako milovník historie jsem se na tento film fakt těšil, ale když už jsem byl v půlce filmu ... stále nic. Prostě tomu chybí napětí. Tom Cruise tomu vůbec nepomáhal, spíš naopak. Na tuto roli se vůbec nehodil. Druhá polovina filmu už byla konečně nějak napínavá a nutí vás sledovat co vše se děje. Nicméně ve finále jsem zhlédl film, který mě neposadil do křesla a neumlčel mě. Valkýra měla všechno, jen ne epičnost. ()

Little

Bryan Singer zrežíroval dopředu známou zápletku dechberoucím způsobem. Servíruje nám herecký koncert postav, jejichž počínání doprovází osudově tíživá hudba Johna Ottmana. Dostali jsme nepřikrášlené syrové drama, které ukazuje dění v nacistickém Německu z jiného úhlu, než jsme zvyklí z hodin dějepisu. Skvělá práce! ()

Tondonis

Môj dejepisár (fakt dobrý dejepisár) povedal, že ho film prekvapil. V dobrom. Bol V šoku keď videl ako sa dá Z malého Toma spraviť urastený a udatný arijec. Nuž keď to povie taká kapacita, niečo to už znamená. ()

LencaN

Rozhodně přínosnější než kdejaký dokument. Mělo to spád a napětí. Docela mě i zahřálo u srdce, že je to vlastně o Němcích, přesněji německých důstojnících a jiných armádních příslušnících, kterým se protivil Hitlerův způsob války a chtěli znovu svoje Německo čestné, dobré a smazat to, že oni jsou ti ďáblové, kteří rozpoutávají války. Leč konec dopadl, tak jak dopadl. Ale jako film to bylo rozhodně super. Byla tam vsazená i rodinná linka, která to všechno ještě víc polidštila a Cruise byl klasicky úžasný, i v "osekané" roli. ()

meda2016

Americké historické filmy jsou fikce. Asi jako toto (Osoby: Nathan - producent, Ken - chief executive, Paula - agentka, Tom - Cruise): __(Telefon:) __Nathane, ty děláš nějaký mýtický Valkýry. _Ano, Paulo, Valkirii o atentátu plukovníka Stauffenberga na Hitlera za 2. W.W. __Nathane, mám výhodný návrh pro obě strany. _Jsem nadšený, Paulo, co to je? __Tom bude hrát generála Stauffenberga ve Valkyrii a zachrání svět před 2. W.W! _Ale ta už, Paulo, trvala v době atentátu 4 roky a to nepočítám anexi Rakouska!? __Dobře, Nathane, pak tedy válku rozhodne a Hitlera zabije jako hrdinný Američan. _Ale Paulo, Stauffenberg byl Němec a Hitlera při atentátu nikdy nezabili.?! __Dobře Nathane, Tom bude hrdina a bude všem velet a všem generálům radit. _Ale Paulo, vždyť na place nedá ze scénáře souvislou větu delší než 5 slov. __Nathane, chceme 30 milionů a hotel jen pro Tomův štáb v Cannes. _Ale Paulo, tohle se odehrává v Německu a východní Evropě; mimo to mi takový rozpočet Ken nikdy neschválí. __Když tam, Nathane, dopíšeš, že rozluštil nějakou hádanku Enigma, Ken na to skočí. _Ale to už jsme, Paulo, použili v jiném filmu - a museli to v něm upřít Angličanům a Polákům. __Kdo zná nějaké Angličany, Nathane! Tom je nejlépe placený umělec v Americe! _Přesto, Paulo, scény se spiklenci jsou dlouhé a víš, že z nápovědních obrazovek Tom nepřečte ani čárku. __Copak tam, Nathane, nemáš nějakýho lacinýho škrabáka, který dovede sesmolit obvyklý Tomovy věty jako "Jó, jó, sem dobrej; To bylo skvělý; Co to děláš; Mám tě rád brácho" -?- když se Tom usmívá a pomalu vrtí hlavou?!? Víš jak nad tím diváci žasnou? _To by, Paulo, asi tady nešlo, v tohle filmu musí Stauffenberg ukázat německou pečlivost a vážnost úmyslu, a když si divák nemůže historický děj domyslet z dialogů, bude z toho špatný film. __Tak, Nathane, bude to 50 milionů, protože zaplatíte ještě Tomova právníka za žaloby na studio kvůli ochraně jeho osobnosti. _Dobře, Paulo, dostane 26 milionů, 3 vizážistky a vlastního předehrávače. __Nathane, asi pro tebe nebude místo v astroletu scientistů. _Dobře, Paulo, tak 24 milionů a jsme domluveni. Tú-úú klap. ()

ReactLotus

Zaujímavá téma, len to spracovanie nebolo najlepšie. Film vyznel skôr ako nejaký menej akčný Cruisov film. Ak by Tom dokázal lepšie prejavovať emócie, resp. ak by nejaké prejavil, tak by bol film výrazne lepší. A možno aj ak by bol film trochu pomalší a vážnejší… ()

david141474

I když jsem tento film viděl poprvé loni, tak jsem se na něj musel podívat znova a musím říct, má to stále své kouzlo. Je to skvělý film o atentátu na Hitlera ve Vlčím doupěti. Celý film je neuvěřitelně zajímavej a vše co se v něm stane je velmi zajímavý, žádná scéna ani pořádně nenudí, právě naopak, opravdu baví. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou ještě lepší. Hlavně Tom Cruise podává skvělý výkon. Sice zde není válečná akce, ale je zde atentát a to stačí, pokud to dobře převede do finálního filmu. A atmosféra je zde taky skvělá, hlavně od té doby co bomba vybouchne. A finální scéna je taky skvělá a dlouho zůstane ve vaší hlavě. A Stauffenberg byl pěknej rebel. 10/10 Opravdu skvělý válečný film! ()

Zemřel herec Bernard Hill

30.12.2023

Mission: Impossible nabírá posilu

Mission: Impossible nabírá posilu

07.09.2019

Režisér a scenárista Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise v sobě našli společnou zálibu už během práce na snímku Valkýra. Od té doby spolu pracovali na několika dalších projektech, až tahle… (více)

Tom Cruise opět akční

Tom Cruise opět akční

17.06.2011

V Mission Impossible: Ghost Protocol se podle všeho rozloučí s postavou Ethana Hunta. Má ale šanci na další akční sérii. Studio Paramount totiž Toma oslovilo s nabídkou na roli Jacka Reachera. Ten je… (více)