Devítky

Gary sa rozišiel s priateľkou a pri pálení jej vecí to preženie s horľavinami. Vzápätí sa opije, šoféruje, vezme si crack a nakoniec havaruje. Vytriezvie až v nemocnici. Súd mu nariadi domáce väzenie, na ktoré má dohliadať optimistická novinárka Margaret. Presťahuje ho do dočasne prázdneho domu, pretože jeho majiteľ, spisovateľ, je na turné v Kanade. Gary sa zoznámi so Sarah – atraktívnou, zdanlivo spokojnou susedkou. Aj priateľstvo s Margaret sa zdarne vyvíja. Lenže... Dejú sa prečudesné veci – Greg nachádza zápisky a vôbec si nevie spomenúť, že ich napísal, počuje hlasy. Je naozaj Garym, alebo je niekým celkom iným? A to je len začiatok... (oficiální text distributora)

Standic1

Mám rád mysteriozní filmy, ale tohle určitě ne. Jednu hvězdu dávám za pár vtipných hlášek a Ryana Reynoldse. Ale ten nápad o několika realitách (jestli jsem to tedy dobře pochopil) a o vytvoření perfektního světa mě opravdu nezaujal. Čekal jsem nějaké rozuzlení, nějaký perfektní moment, něco co ty tři příběhy spojí dohromady a vyrazí mi dech... ale bohužel, tohle je jedno z nejhorších překvapení, které jsem opravdu nečekal. ()

husokachna

90 % filmu víc než dobrý. Ryan se snaží, mysterióznost příběhu je stupňována, čím dál tím víc nevíme, která bije, všechno se zamotává a divák je napínán a snaží se rozmotat tři propojené příběhy. Pak ale přijde pointa, která má vše vysvětlit, ale svou debilitou jen poukáže na to, jak nic z předchozího smysl nedává a všechna ta "vodítka" a tajemství jsou jenom pozlátko na hovně. Kdyby to jen nechali bez vysvětlení, byl bych spokojenej s mírně nadprůměrnou "lynchovinou" a šel dál. Takhle ale....marně hledám přirovnání, jak jsem se cítil. Je to asi jako kdyby vás někdo pozval bezdůvodně na večeři a pořád nosil další a další chody zvláštních chutí a vůní. Proč to všechno, ptali byste se ho a on by jen odvětil - jen počkej, na konci přijde poslední chod a ten tomu všemu dá smysl. A pak by vás místo posledního chodu praštil vší silou do břicha. Vidíš, řekl by, když máš plný břicho a někdo tě do něj praští, tak se pobliješ. A to je pointa dnešní večeře. Takže i když mě Devítky krmily po většinu času zajímavou krmí, odcházím nasranej a poblitej, tudíž nemůžu hodnotit tuto filmovou stravu kladně. Dávám tomuhle "Donnie Darko wannabe" dvě usmolený jedničky. Ale mrzí mě to... ()

Martyr

Nebudem mily a nebudem chapavy. Nechce sa mi hrat na niekoho, koho bavi rozluskavat nepochopitelne zamotane pribehy, ktore davaju na vyber tisic moznosti vysvetlenia. Nepochopil som to vobec a nemal som o to asi ani snahu. Obrovska nuda zabalena do 'lynchovskeho obalu'. ()

melloun

Zářný příklad toho, že se nemá nic odsuzovat dříve než je konec, protože bez první části bych se dost možná obešel. Pak však následoval přenádherný koncert plný drobných dílků, které do sebe začaly postupně zapadat a tvořit něco většího než jsem čekal. Nakonec jsem si, ale uvědomil, že i ta první (relativně slabší) část, má co říct a do celkového obrazu filmu se hodí. Zřejmě za to mohly osmičky, neboť koaly ovládají telepatii a řídí počasí. S přimhouřeným okem tedy dávám 99%. ()

triberpaddy

Kravička dělá méééé. Kravičká dělá méééé. Kravička dělá méééé. Pejsek dělá devět, devět, devět, devět, devět ... Popravdě nevím jestli tomuhle filmu dát odpad nebo 5*. Každopádně zajímavá ukázka lidské představivosti a režisérské zručnosti. Až si na to někdy po deváté vzpomenu, napíšu sem že Devítky hodnotim tak na 9/10. Ale jedině devátý den v září. ()

zahadum

Pochopiteľne, že na prvé zhliadnutie tam kopec vecí nedáva význam, len chabo tušíte o čom to asi chce byť...priznám sa, že som na to potreboval asi 4 x to vidieť v rôznych časových rozostupoch. Potom to nejak začalo dávať zmysel. ()

kostej_

První část na mě působila jako jedna z levnějších epizod cyklu Neuvěřitelné příběhy, ovšem s tím rozdílem, že chyběla pointa a vnadné herečky. Druhá část, v níž se vedly nekonečné stupidní rozhovory o tom, kdo s kým kdy a za kolik bude co točit, opět bez pointy, mě naprosto znechutila a otrávila a závěrečná část, v níž je vše odhaleno "neuvěřitelně chytrou filosoficko/ufologickou myšlenkou" mě už jen dorazila. To vše je prokládáno "vtipnými" výroky typu "Pandy vlastně řídí počasí", přítomná je dokonce i snaha o manipulaci hodnocení vlastního publika tohoto filmu! (kdo dává devítky, je chytrý a vše pochopil, kdo dvojky nebo trojky, "pro toho to není") Jediné, co u mě obstálo, je hudba. Nevím, jestli existují filmy, které uráží můj vkus. The Nines ale zcela jistě uráží mou inteligenci. ()

zabro

Podle me je tento film proste jen prumerny. Snazi se od zacatku do konce hrat na to jak je nadcasovy atd. Ale proste mu to nejde. Navic me prisel hoodne zdlouhavy. ()

Vodny

Nevím, co si mám o tom myslet. Pointa? Absolutně netuším a možná to tak bylo zamýšleno. Docela bych chtěl slyšet verze těch, co to "pochopili". A jenom proto, že je ten film zvláštní, mu nebudu pochlebovat. Možná je chyba na mé straně, ale já jsem neprozřel. Každopádně Ryan Reynolds má u mě plusové body. Výborná hudba - klavírní skladba. ()

Olík

Odsuzujte mě, kamenujte mě, přejděte na druhou stranu chodníku, když půjdu proti Vám, ale Devítky bych přirovnal ke kartě stejné hodnoty při hře oko bere, když už máte v ruce desítku, dva spodky a krále. ()

kkarx

Skvělej nápad, kterej se dal zrealizovat prakticky jakkoliv. O to víc mrzí, že autor, ač měl téměř neomezený prostor, nebyl schopen vytvořit příběhy, které by dokázaly víc zaujmout. Místo toho se utápí v nudných, často bizarních dialozích a překombinovanosti. Kolem 30 minuty jsem začal ztrácet zájem o další dění. Alespoň Reynolds hrát umí a navíc je docela sympaťák. ()

Doomedx

Tezke na pochopeni ? Nikoliv // Zajimavy napad ? Ano // Nuda a otravná Melissa McCarthy zároveň ? Rozhodně.. mam z toho jeste takove rozporuplne pocity, zatim 51% ()

P.J.2

Mám rád přemýšlecí filmy a toto je jeden z nich, na csfd hrozně podhodnocený film. Asi mnoho lidí nepochopilo. ()

Deratizer odpad!

Scifi, drama, mystery, thriller? Člověk hledá tagy "cestování časem" a navede ho to k tomuto filmu se zdejším vysokým hodnocením. Po puštění filmu zjišťuje, že to je trapná romancí jak z telenovely nasáklá sračka s odpudivou nepřitažlivou babou se spousty nudných scén a keců a obrací oči šejdrem z nudy. Prostě ne, mělo být rovnou uvedeno, která bije a na koho tento film svojí atmosférou a obsahem cílí. Ženský vyžívající se v telenovelsky natočených filmech si přijdou na svoje. Zdejší hodnocení opět nezklamalo, ale v opačném významu. Je to nezáživná sračka, ale pokud vás zajímají plky a ksichty protivné ženské typu Haliny Pawlowské, její vztahy, city, komplexy apod, tak prosím.....Ta ženská ve filmu jakoby jí z oka vypadla. (k mému následnému překvapení je to ta herečka, co hraje v remake Krotitelé duchů, ke kterému jsem díky zdejším plakátům s ní dosud nenašel odvahu ke zkouknutí).... Já jsem chtěl "drama, scifi, mysteriozní, thriller"!!! A ne toto. ()

Faila

Mysteriózní to bylo místy tak moc, že jsem absolutně netušila, která bije. Konec mě ale dostatečně uspokojil, stejně jako výkony Ryana Reynoldse a Melissy McCarthy, na které se vždycky ráda podívám. ()

Dimo

Komplikované, divácky náročné dílo, tak trochu v Lynchově stylu, i když stylisticky je vlastně své. Krásná hudba, bezpochyby skvěle doplňovala film. Určitě nenudilo, jsem rád, že mi po shlédnutí nezůstaly v hlavě nějaké otázky. 70% P.S.: Tak pozor, s odstupem několika měsíců jsem zjistil, že mě tento film přitahuje a velmi se mi líbí. Zvedám na 90%. A proč? Nevím jistě, ale asi atmoséfra, jinačí pohled a vážně ta hudba... PS 2: Nuže, film se ukazuje po dalším zhlédnutí jako vážně vysoce náročný. Jdu s hodnocením na 4 hvězdy. Film vyšvihne závěr, respektive jeho posledních cca 10 minut. Druhá část je tak strašně ukecaná a nudící (cíleně), proto drtivá většina diváků odpadne, jelikož soustředit se při blbých kecech o smyšleném seriálu a při tom hledat mezi řádky dost důležité momenty z filmu, jak slovní, tak obrazové, chce velké odhodlání, ale zase jej vykopne do výšin konec části č. 2. Nejlepší částí je tedy třetí, kde se skládají kousky a divák dostává lahodné bonbóny, za pochopení i malé části příběhu. Celkově vidím ve filmu obrovský potenciál, který se fakt dal natočit i jinak, s jiným režisérským - citlivějším - rukopisem. Nic se ovšem nemění v tom, že Devítky jsou jedním z nejzajímavějším mysteriózním příběhem, který jsem kdy zřel. DOPLNĚNÍ (už nevím ani kolikáté): Vracím pět hvězd. Devítky jsem si hluboce zamiloval. Po několika dalších projekcích se mi všechny střípky z filmu poskládaly a troufl bych si říct, že jsem filmu zcela porozuměl a miluju je tak, jak jsou. Tohle je jeden z nejlepších mysteriózních fimů, které jsem kdy zřel a jeden z nejlepších filmů vůbec. Jisté je, že Devítky si v mém srdci udělaly místo, ve kterém už pořád zůstanou. Jsem rád, že jsem je sehnal na DVD, občas si vychutnám jen některou část a zaposlouchám se do excelentní hudby Alexe Wurmana. ()