Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

masiko

Není zde sice tak velké množství postav a ani jejich osudy nejsou tak propletené jako u starých "ritchiovek", ale já jsem se královsky bavil. Ritchie snad vymyslel nový druh humoru, který mi padl přesně do noty. Nesmrtelní rusáci, vysmívající se jim Gerard Butler... Také jsem se smál. A jako bonus luxusni zaporacke trio Wilkinson - Strong - Roden. ()

martalini

Mistr Ritchie je zpátky. RocknRolla je sakra stylovej film plnej tý správný ritchieovštiny, do který se ovšem zpátky neponořil ještě úplně, ale je na velice dobrý cestě. Bylo supr zase se ocitnout v londýnskym podsvětí a poslouchat všechny ty krásný přízvuky...Bezvadně fungující celek i části podpořený (jako klasicky) bezvadnym obsazenim. Mark Strong jako Archie je výbornej...A hlavně Karel ! ()

Aldanar

Stylové, dobře odvyprávěné, ke konci to má šťávu. Na druhou stranu to rozhodně nemá na klasiky žánru a zároveň dřívější filmy Guye Ritchieho Podfuck a Sbal prachy a vypadni. První půlku se děj vleče a je to takové nemastné neslané. ()

El Loco

Čím ďalej tým viac začínam sám seba presviedčať, že Guy Ritchie je už dávno za zenitom. Neustále sa hrabe vo svojej minulosti a snaží sa prinavrátiť si svoje kultové postavenie medzi režisérmi, ktoré si mohol užívať na prelome tisícročí. Odporné samovykrádanie zo Snatch; Lock, Stock and Two Smoking Barrels a kopírovanie z Layer Cake a Eastern Promises. To je jediné, čo ma v budúcnosti napadne, keď si spomeniem na Rocknrollu. A to je obrovská škoda...Možno som mal prehnané očakávania, priznávam, ale takéto sklamanie som od neho nečakal (po tom ako sa odpútal od tej obstarožnej babizne som dúfal, že dostane do práce akýsi nový impulz a vráti sa k nej v plnej paráde, but...). Objektívne horšie prijatý (divákmi aj kritkmi) Revolver ma teda bavil omnoho viac...Scenáristicky je RocknRolla zjavne odfláknutá...Z hereckého obsadenia mám tiež taký divný pocit, najmä Gerarda Butlera (One Two) mám veľmi rád (samozrejme hlavne kvôli Leonidasovi), ale vôbec sa mi sem nehodil...Tie jeho polovtipné scénky s teplošským kamarátom Handsome Bobom (Tom Hardy) boli teda fakt trápne...K tomu nevýrazní Idris Elba (Mumbles), Jeremy Piven (Roman), Ludacris (Mickey), Karel Roden (v akejsi parafráze na Romana Abramoviča) – chlapci, no 0 bodov....Herecké výkony držia ako-tak nad priemerom Tom Wilkinson (Lenny Cole), či Mark Strong (Archie), ale predovšetkým femme fatale Thandie Newton (Stella) a Toby Kebbell (Johnny Quid : „Daddy! Nice wheels...!“).Potešili aj THE SUBWAYS s „Rock and Roll Queen“...Ale tie blbé kecy ako „Whisky is the new vodka.“ a „Beauty is the cruel mistress.“?? Guy, daj si už aj facku!..Mal som Guya Ritchieho v režisérskom TOP TEN, avšak značne to prehodnotím a jeho účasť v nej už bude mať probably len klesajúcu krivku...Nechcem však nad ním úplne lámať palicu, a tak dúfam, že rozhodnutie spraviť z RocknRolly trilógiu ho absolútne nepochová na filmovom smetisku...Máčanie sa v rovnakej kaluži nie je nijako progresívne a tak potrebuje, aspoň na čas, oddych od londýnskych komediálnych gangsteriek...Azda mu Sherlock pomôže vypátrať správnu cestu... ()

Pavelos

Viděl bych to na Ritchieho klasiku z toho dobrého co natočil, nemyslím těch pár posledních blbinek, který nestáli ani za řeč.. Ani by se tam nemuselo tolik povídat, ikdyž některé hlášky byly prostě parádní:-).. Trochu větší spád by neškodil.. Ale i tak to byla skvělá podívaná se vším co v podsvětí prostě nemůže chybět.. ()

Strike

Výborná gangsterka s charismatickým Butlerem, slizským Rodenem, supersexy Thandie Newton a hlavně s výtečným Markem Strongem, který vypadá jak skřížení De Niro a Andy Garcia, když byli mladí. ()

Thomm

Velké zklamání. Jen několik málo scén mě dokázalo zaujmout a pobavit, jinak je RocknRolla jen skoro dvě hodiny dlouhá nuda plná žvatlaní a převážně nevtipných dialogů. Nakonec tři hvězdičky, i když dost slabé. Jednak díky soundtracku, ze kterého ale poslouchám stále dokola jen jednu písničku a jednak abych moc neurazil kamaráda, který tenhle film zbožňuje :D ()

Gore

Na Sbal prachy a vypadni sice Ritchie nedosáhl, ale aspoň to není takovej průser jako ta slátanina s Madonnou. Přehršle postav, ve kterých se člověk alespoň ze začátku dost ztrácel. Horší je, že se vytratil vtip, který Ritchieho první 2 filmy proslavil. ()

Illy

Ritchie mě oslnil svým Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Podfu(c)k držel laťku jen o stupíneček níž . Teď je zpět ve své dobré formě, jen mi tam něco trošku chybí. Ryhlejší tempo, více nových nápadů? Od všeho špetka a stojíme si na 70% ()

(Z)denny

Guy Ritchie zase jednou předvedl, že umí natočit film. Sice to nedosahuje kvalit Podfu(c)ku nebo Sbal prachy a vypadni, ale pro mě to bylo koukatelný a docela dost mě tento snímek pobavil. Přiznám se, že nebýt té skvělé kamery a střihu, tak by skončil s třema*, ale jak říkám, i když to bylo slabší, tak na čtyři dosáhl.. ()

Furmi

Tak na tento film som sa skutočne tešil. Ďalšia gangsterka od božského Guy-a Ritchie-ho (Zbal prachy a vypadni, Podfu(c)k). Najväčšie sklamanie roka, to môžem prezradiť hneď. Hodina i dačo strašnej nudy, zabalenej v lacných fórkoch a obkukanej zápletke. Už to je asi naňho príliš a už majstrovské diela ako Zbalch prachy a vypadni alebo neskutočný Snatch, sa už asi nevrátia. RocknRolla nieje ani slabým odvarom z nich dvoch. 56% ()

krypton22

Gerard Butler není Jason Statham, Mark Strong není Vinnie Jones a hlavně, Guy Ritchie 2008 není Guy Ritchie 2000. Průser a tři hvězdičky jenom z nostalgie. ()

RomeroIsGod

Ritchieho übercool krimi kousek. Perfektní obsazení, studnice stylovejch charakterů (Strong, Roden) a výbornej máfo Londýn, kde stavební firmy šmelej víc než u nás. Viděno dvakrát a dám to klidně znova, 90% ()

Hepy13

Ritchie se snaží, ale už to zkrátka není taková jízda jako v Sbal prachy a vypadni nebo v Podfucku. Nedokázal jsem se ztotožnit s hercema natolik jak u jeho předchozích filmů. Také nebyli ani moc sympatičtí, s jeho předešlými filmy se to opět nedá srovnávat. Zpočátku jsem měl stejný problém jako u Sbal prachy a vypadni - orientace v postavách. Ale naštěstí se to záhy rozplete, a pak už je to v pohodě. Z Thandie Newton sexappeal jen čiší, a Karel Roden hraje rusáka (jak překvapivé) který nepije! :D ()

arcticsky

Kde jsou ty časy....na Sbal prachy a vypadni to nemá ani náhodou, stejně jako na Podfuck. A to i přes účast mého oblíbence Rodena. ()

Pawlisman

Wtf? Po dlouhou dobu podivnost, ale která v některých chvílích vypadala lépe, v některých zas hůře jak obdobné Sbal prachy a vypadni. O nic moc horší. O nic moc lepší. Čím více se ale film rozkrývá a měl by se rozjasňovat, gradovat a ta dlooouhá zápletka by měla konečně dozrávat, tím je film horší, nudnější a člověk se obává nejhoršího - ztráty času. Méně "kids" než sbal prachy, ale vše okolo především v druhé půlce a závěru o tolik horší. Nedoporučuji! nuda. 6,5/10 ()

Jaroslaf

Zmatený a příliš zamotaný děj, milion postav, dialogy které chtějí být vtipné, ale příliš nejsou, obraz i spoustu scén dělaných čistě na efekt....klasický guy ritchie. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)