Superman: Soudný den

• USA Superman: Doomsday

Když Lexcorp náhodou vykope intergalaktického sériového vraha Doomsdaye, Superman se s ním utká tváří v tvář v osudovém souboji. Celý svět společně oplakává svého hrdinu a lidé si uvědomují, že už se nikdy nebudou cítit opravdu v bezpečí. Supermanovi nepřátelé se radují – všichni až na Lexe Luthora. Ten truchlí nad ztrátou svým vlastním šíleným způsobem a odstartuje řetěz hrozivých událostí, jejichž důsledky nemohl předvídat ani on sám. Toto celovečerní animované dobrodružství, natočené podle nejprodávanějšího comicsu všech dob, Supermanova smrt od DC Comics, se honosí vzrušujícími akčními sekvencemi, které mohou konkurovat čemukoliv, co jste kdy s Mužem z oceli TM viděli. (oficiální text distributora)

F_r_o_s_t

Našel bych snad jediný nedostatek - je to animované. Jelikož jsme všichni zvyklí, že v animovaném světě je všechno možné, nemůže v nás pak takovýto počin vybudit naprosto všechny emoce jako by to dokázala jeho hraná verze, zkrátka kvůli této "otupělosti". Ovšem hranou verzi filmu by patrně nikdo nedokázal natočit tak dokonale, jako je tomu v tomto případě. Nicméně i tak mě film velmi potěšil, už jen proto, že jsem fanoušek tohoto komiksového hrdiny, a ještě jednou podotýkám, že kdyby se objevila podobně kvalitní hraná verze, neváhal bych dát 5*. 80% ()

JAzzeURo

No, moc se mi ta tuctová počítačová animace nelíbila. Nedá se ani říci, že bych se u toho kdoví jak bavil. Jakákoliv epizoda spidermana byla daleko lákavější, než celý tento film o supermanovi. ()

prcko

Zabije Doomsday-a, nezabije Doomsday-a, zabije Doomsday-a, nezabije Doomsday-a, ... Tak môže Doomsday zomrieť alebo nie? A však načo sa mlátiť mimo civilizáciu, keď môžeme ničiť známy a jediný Metropolis? Už zase rýpem, že? Skoro som zabudol, že pri rozprávkach sa má oddychovať. A dojmy? Zoberme seriál Superman, urobme ho lacno kreslený a náhodne vyberme jeden diel. Z neho spravíme dĺžkou dvojdiel a vložíme do neho (ne)zničiteľného škareďáka. Ani hrozné, ani dych vyrážajúce. Jednoducho také priemerné. Svetlou stránkou bola „hot“ Lois Lane, ktorej charakter a vzhľad tuším ani v jednom Supermanovi takto nevynikol. 50 % ()

digiMonster

Hrozne zastarane pôsobiaca a neatraktívna animácia, dookola sa opakujúci jeden hudobný motív dosť ubrali na kvalite tohto animáku.Ale zase na druhú stranu celkom zaujmavý bol príbeh hlavne v druhej polovici filmu to je asi to jediné čo zaujme fanúšika najviac.Film je pomalší, taky menej dynamicky čo troška miestami až nudí, ale kompenzuje sa to príbehom a sem tam aj celkom nápaditou scénkou bohužial nie je ich zase tak veľa ako by sme si priali.Na môj vkus troška prekážala aj prehnaná romantika medzi Supermanom a Lois cpali to snáď všade kde mohli.Taký priemerny animák myslím že stačí vidieť raz .. 60% ()

Lubess.Knopp

Snad nejtemnější nimovaný film co jsem kdy viděl....Všechno bylo naprosto excelenentní,jen jsem moc nepochopil vztah mezi Lois a Clarkem zřejmě špatný překlad nebo tak něco..No a čekal jsem trochu delší využití Doomsdaye..Ale jinak vynikající film,nekvalitní animance vůbec nevadí protože si toho ani nikdo nevšimne ()