poster

Superman: Soudný den

 • USA

  Superman: Doomsday

Animovaný / Akční / Drama

USA, 2007, 74 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  *****

  Jako komiksový fanoušek jsem si Supermana nikdy nijak zvlášť neoblíbil, ale teď jsem se konečně dočkal toho pravého eSkového nářezu. Akce je monumentální, Lex Luthor nebyl nikdy větší hajzl a zároveň nikdy nebyl víc člověkem. Vždyť on jen potřeboval zpět svého protivníka. A nakonec je to napsáno i natočeno tak neotřelým způsobem (v rámci žánru), že těch 5* prostě dát musím.(14.10.2007)

 • JohnnyD
  *****

  Skvelá animácia (Clark Kent ale vyzerá trochu smiešne), hviezdny dabing (James Marsters!), originálny temný príbeh plný nečakaných zvratov, krvavej akcie s bombastickým záverečným finále. Lex Luthor je ultracool a zatiaľ bezkonkurenčne najlepší, akého som na filmovom plátne videl. Takto si ho predstavujem a nie ako pojašeného pajáca Gena Hackmana!(6.1.2011)

 • Hwaelos
  ***

  Také jsem byl překvapený, jak moc dospělé to nakonec bylo. Cartoonová animace mě k tomu moc nevedla. Mimochodem komiks Doomsday, který byl předlohou byl odpovědí na otázku, zda může superman zemřít. Totiž jeho schopnosti se se střídáním spisovatelů u kormidla série nadouvaly až se zdálo, že jej nemůže nikdo porazit (snad jen Chuck Norris, jak kdysi trefně komentoval situaci Pavlovský). Nicméně střetem s Doomsdayem série na nějaký čas skončila a já předpokládal, že tak bude končit i film. Tak mě trochu překvapilo, že k tomu boji došlo už po třiceti minutách. Ale why not.(20.11.2008)

 • melloun
  *****

  Vždy jsem měl raději Batmana nebo Spidermana. Superman mě odrazoval svojí nezranitelností, kvůli které bylo takřka nemožné k němu najít adekvátního padoucha. Jenže zde je všechno jinak. Superman krvácí, svádí tvrdé souboje o svůj život a blahobyt lidstva. Akce je syrová, přesto nepůsobí přehnaným dojmem. Celý svět je podán výborně. Tento příběh je jednoznačně jeden z nejlepších ze Supermanova univerza, co jsem měl možnost vidět.(29.5.2011)

 • NinadeL
  ****

  Sice mám ještě určité rezervy vůči samostatným Supermanovým dobrodružstvím a zatím jsem ho raději přijmula jako součást dua s Batmanem nebo ještě lépe jako člena JL. Ale musím uznat, že ďábelská zápletka Doomsdaye je velmi chytlavá, odehrává se krátce po té, co Kal začal randit s Lois a na scénu přichází nové eso z dílny Lexe. Drama střídá napětí a zajímavý twist, akce je dobře odměřená a celkově se zkrátka a dobře těším na další a další animáky z dílny DC Nation.(27.11.2012)

 • - Ve scéně na střeše Daily Planet, když Lois startuje vrtulník, řekne Jimmymu, že se v letadle narodila. V komiksové předloze byl její otec Sam Lane armádním generálem. (Caszidy)

 • - James Marsters, který dabuje Lexe Luthora, si už jednou zahrál postavu z DC univerza. V seriálu Smallville (od r. 2001) ztvárnil Brainiaca. (jh666)

 • - Supermanův černý oblek a delší vlasy jsou jedny z mála věcí, které se shodují s komiksovou předlohou. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace