Superman: Soudný den

Superman: Doomsday

Animovaný / Akční / Drama

USA, 2007, 74 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Vďaka náloži solídnych akčných scén to síce pomerne rýchlo odsýpa a nudiť som sa nestihol, ale bez vypnutého mozgu v tom moc kvalít nenachádzam. Animácia je otrasne lacná, debilné správanie postáv ma vytáčalo a nezmyslov plný príbeh tiež. Snaha o invenciu formou odbúravania pátosu či prehĺbením psychológie charakterov troskotá v základoch. Čosi ako epizódka seriálu z Cartoon Network, len v dlhšej stopáži. (5/10)(16.4.2012)

Paráda. Toto som chcel už dávno vidieť. Ako Superman stretne svoju Nemesis Doomsdaya a spolu rozmlátia celí Metropolis až kým obidvaja nepadnú mŕtvy. Samozrejme že v tom má opäť prsty švihácky lotor Lex Luthor. Pri predstave že toto by niekto natočil ako hraný film mi počas demolácie Metropolisu naháňalo riadne zimomriavky. Samozrejme rozpočet by musel byť enormne veľký. Supermanova krv na tvári Luis Lane, finálny boj s Doomsdayom a umierajúci Superman v náručí Lois, ktorá v ňom spozná Clarka, sú najlepšie momentky filmu ... a to ešte zďaleka nie je všetko ;-).(23.10.2007)

Jak poznamenal M.a.t.t. je skutečně škoda,že takhle svého Supermana nenatočil Singer. To by teprve byl vidět rozpočet.Narozdíl od filmového,se ten komiksový Superman s ničím nesere. Hned ze startu dostane nabušeného soupeře a oba sebou mlátí skrz celé město( co na tom,že se sem tam zřítí nějáká budova ve které jsou zajisté lidi). Oproti filmu prostě Superman není žádný slaboch a jeho soupeři už vůbec. Dokonce tady umírají lidi a to jsem ve filmových verzích snad neviděl. Jistá podobnost je i s filmovým Spider-manem 3. Dva (a půl) protivníci, problémy s identitou,trable s holkou,ale výhodou je,že jako kresloun si může dovolit to,co ve filmu ne. A to je zatraceně dobře,protože bez té půlky zničeného města by to prostě nebylo ono. 80%(13.10.2007)

Superman zrovna nieje môj obľúbený komiksový hrdina ale kukol som sa na to.A priznám sa ,že Supermana som umierať ešte nevidel a práve preto ma to celkom prekvapilo.Ale stále to nie je nič extra.Dobrý dej,postavy,animácie,akcie,nápady ale stále je to len dobré.Ani nuda ani prekvapenie.Rozhodne ale jeden z lepších animákov. 70% - 3*(6.7.2010)

Překvapivě svižné akční dílko se spoustou dějových zvratů, které vás nenechají chladnými. Ještěže je snímek animovaný, jinak by se v hrané verzi díky rozpočtu nepochybně museli dělat oproti předloze ústupky, což se zde neděje. Superman dostává zabrat jako nikdy předtím a já jen zíral s otevřenou pusou a užíval jsem si nejlepší Supermanovskou jízdu, co jsem doposud viděl.(13.3.2009)

• - První animák se Supermanem, který má rating PG-13 (tedy přístupný dětem pod 13 let za doprovodu rodičů). (HellFire)

• - Režisér, scénárista a producent Kevin Smith se ve filmu objevil jako jeden muž v davu, který při záchraně autobusu před mechanickým pavoukem prohlásí: "Pff, like we really needed him to bust up the mechanical spider right? Lame!" To je odkaz na zrušený projekt Superman Lives (nahrazený Superman se vrací (2006)), ve kterém chtěl Smith použít stejnou zápletku jako zde. (Caszidy)

• - James Marsters, který dabuje Lexe Luthora, si už jednou zahrál postavu z DC univerza. V seriálu Smallville (od r. 2001) ztvárnil Brainiaca. (jh666)