poster

Superman: Soudný den

 • USA

  Superman: Doomsday

Animovaný / Akční / Drama

USA, 2007, 74 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LukeSharp
  *****

  Jak poznamenal M.a.t.t. je skutečně škoda,že takhle svého Supermana nenatočil Singer. To by teprve byl vidět rozpočet.Narozdíl od filmového,se ten komiksový Superman s ničím nesere. Hned ze startu dostane nabušeného soupeře a oba sebou mlátí skrz celé město( co na tom,že se sem tam zřítí nějáká budova ve které jsou zajisté lidi). Oproti filmu prostě Superman není žádný slaboch a jeho soupeři už vůbec. Dokonce tady umírají lidi a to jsem ve filmových verzích snad neviděl. Jistá podobnost je i s filmovým Spider-manem 3. Dva (a půl) protivníci, problémy s identitou,trable s holkou,ale výhodou je,že jako kresloun si může dovolit to,co ve filmu ne. A to je zatraceně dobře,protože bez té půlky zničeného města by to prostě nebylo ono. 80%(13.10.2007)

 • Pumiiix
  ****

  První půlhodina hodně slabá, už jsem čekal přinejlepším průměrný komiks, ale vše potom nabralo na obrátkách. Animace mi přestala vadit i když byla hodně jednoduchá a pohledově laciná. Klasické rysy Supermana, žádné experimentování jako v novém komiksovém Batmanovi. Akce je povedená a všemu nasazuje korunu povedený příběh, jako pilot k seriálu by byl tento snímek dokonalý, ale jako celovečernímu filmu mu přece jen něco chybí. 7+/10*(28.7.2008)

 • Nach
  ****

  Velice příjemné překvapení. Škoda, že nemohl být tento scénář natočen i v hrané podobě. Nic se však nemění na tom, že se jedná o špičkový příběh se sympatickými hrdiny a záporáky tak odpornými jako známe z komixů. A pak tu máme souboje. Podle mého takové animované verze soubojů ze závěru třetího dílu Matrixu. Je zbytečné hledat na tomto filmu nějaká negativa. I hudba byla trefná a překrásná zároveň. Nejsem sice příznivcem takovéto animace, ale film jako tento jsem viděl převelice rád. A pokud příznivcem staré, komixu podobné anime jste, tak je dokonce vaší povinností toto shlédnout. Opravdu krása! Scénáristé, klaním se vám.(20.3.2010)

 • P1tr
  ****

  Překvapivě svižné akční dílko se spoustou dějových zvratů, které vás nenechají chladnými. Ještěže je snímek animovaný, jinak by se v hrané verzi díky rozpočtu nepochybně museli dělat oproti předloze ústupky, což se zde neděje. Superman dostává zabrat jako nikdy předtím a já jen zíral s otevřenou pusou a užíval jsem si nejlepší Supermanovskou jízdu, co jsem doposud viděl.(13.3.2009)

 • Kryton
  *****

  Animovaný Supermanovský film trumfuje stamilionový Singerův vysněný film. Stranou bych úplně dal animaci i finanční stránku. To se nedá rovnat film za stovky milionů s direct-dvd filmem pro fanoušky. No a proto právě vítězí animovaný Superman na celé čáře. Tempo,akce,příběh a celková temná atmosféra mě držela u obrazovky. Budu souhlasit s Tosimem, protože tvůrci tohoto animáku by měli dostat šanci na hraný celovečerák. V poslední době jsem naprosto unešen a spokojený z tvorby dospělých animovaných filmů s hrdiny komiksu (viz. Superman/Batman: Veřejní nepřátelé anebo Hulk vs Wolverine). Je to zajímavé, ale klasická animace mě tento rok daleko více dostala než tolik dnes modní PC animace.(22.11.2009)

 • - Ve scéně, kdy Toyman unese děti a poté "Superman" vstane z mrtvých, zakřičí Toyman: "School's out... FOREVER!" To je odkaz na skladbu "School's Out" od Alice Coopera. (Caszidy)

 • - James Marsters, který dabuje Lexe Luthora, si už jednou zahrál postavu z DC univerza. V seriálu Smallville (od r. 2001) ztvárnil Brainiaca. (jh666)

 • - Ve scéně na střeše Daily Planet, když Lois startuje vrtulník, řekne Jimmymu, že se v letadle narodila. V komiksové předloze byl její otec Sam Lane armádním generálem. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace