Superman: Soudný den

Superman: Doomsday

Animovaný / Akční / Drama

USA, 2007, 74 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Jak poznamenal M.a.t.t. je skutečně škoda,že takhle svého Supermana nenatočil Singer. To by teprve byl vidět rozpočet.Narozdíl od filmového,se ten komiksový Superman s ničím nesere. Hned ze startu dostane nabušeného soupeře a oba sebou mlátí skrz celé město( co na tom,že se sem tam zřítí nějáká budova ve které jsou zajisté lidi). Oproti filmu prostě Superman není žádný slaboch a jeho soupeři už vůbec. Dokonce tady umírají lidi a to jsem ve filmových verzích snad neviděl. Jistá podobnost je i s filmovým Spider-manem 3. Dva (a půl) protivníci, problémy s identitou,trable s holkou,ale výhodou je,že jako kresloun si může dovolit to,co ve filmu ne. A to je zatraceně dobře,protože bez té půlky zničeného města by to prostě nebylo ono. 80%(13.10.2007)

První půlhodina hodně slabá, už jsem čekal přinejlepším průměrný komiks, ale vše potom nabralo na obrátkách. Animace mi přestala vadit i když byla hodně jednoduchá a pohledově laciná. Klasické rysy Supermana, žádné experimentování jako v novém komiksovém Batmanovi. Akce je povedená a všemu nasazuje korunu povedený příběh, jako pilot k seriálu by byl tento snímek dokonalý, ale jako celovečernímu filmu mu přece jen něco chybí. 7+/10*(28.7.2008)

Velice příjemné překvapení. Škoda, že nemohl být tento scénář natočen i v hrané podobě. Nic se však nemění na tom, že se jedná o špičkový příběh se sympatickými hrdiny a záporáky tak odpornými jako známe z komixů. A pak tu máme souboje. Podle mého takové animované verze soubojů ze závěru třetího dílu Matrixu. Je zbytečné hledat na tomto filmu nějaká negativa. I hudba byla trefná a překrásná zároveň. Nejsem sice příznivcem takovéto animace, ale film jako tento jsem viděl převelice rád. A pokud příznivcem staré, komixu podobné anime jste, tak je dokonce vaší povinností toto shlédnout. Opravdu krása! Scénáristé, klaním se vám.(20.3.2010)

Překvapivě svižné akční dílko se spoustou dějových zvratů, které vás nenechají chladnými. Ještěže je snímek animovaný, jinak by se v hrané verzi díky rozpočtu nepochybně museli dělat oproti předloze ústupky, což se zde neděje. Superman dostává zabrat jako nikdy předtím a já jen zíral s otevřenou pusou a užíval jsem si nejlepší Supermanovskou jízdu, co jsem doposud viděl.(13.3.2009)

Animovaný Supermanovský film trumfuje stamilionový Singerův vysněný film. Stranou bych úplně dal animaci i finanční stránku. To se nedá rovnat film za stovky milionů s direct-dvd filmem pro fanoušky. No a proto právě vítězí animovaný Superman na celé čáře. Tempo,akce,příběh a celková temná atmosféra mě držela u obrazovky. Budu souhlasit s Tosimem, protože tvůrci tohoto animáku by měli dostat šanci na hraný celovečerák. V poslední době jsem naprosto unešen a spokojený z tvorby dospělých animovaných filmů s hrdiny komiksu (viz. Superman/Batman: Veřejní nepřátelé anebo Hulk vs Wolverine). Je to zajímavé, ale klasická animace mě tento rok daleko více dostala než tolik dnes modní PC animace.(22.11.2009)

• - Ve scéně, kdy Toyman unese děti a poté "Superman" vstane z mrtvých, zakřičí Toyman: "School's out... FOREVER!" To je odkaz na skladbu "School's Out" od Alice Coopera. (Caszidy)

• - James Marsters, který dabuje Lexe Luthora, si už jednou zahrál postavu z DC univerza. V seriálu Smallville (od r. 2001) ztvárnil Brainiaca. (jh666)

• - Ve scéně na střeše Daily Planet, když Lois startuje vrtulník, řekne Jimmymu, že se v letadle narodila. V komiksové předloze byl její otec Sam Lane armádním generálem. (Caszidy)