Superman: Soudný den

Superman: Doomsday

Animovaný / Akční / Drama

USA, 2007, 74 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Na animovaný film, který je bez prdele určen především dětskému diváku, jde o překvapivě temnou záležitost, s desítkou mrtvol (jistě, žádná explicitnost). Určitě nejsem jediný, koho napadlo, jak vděčné by bylo převedení scénáře do hrané podoby. Tento snímek můžou případní tvůrci s klidným svědomím použít jako story board a výsledek nelze zkazit. K samotnému filmu, animace je trochu strohá a hranatá, přesto ne vyloženě špatná, hlasový fond je výstižný (u česky distribuovaného dvd nepochopitelně chybí české titulky) a špatný není ani hudební doprovod, leč legendární znělka z pera mistra Williamse citelně chybí. 80%(5.11.2010)

Po obsahové stránce rozhodně zajímavější než většina hraných Supermanů. Není tu tolik patosu, dočkáme se i Supermanovi "smrti" a Lois Lane je coby dlouhovlasá brunetka atraktivní kočka, i když je jen kreslená. Ocenil bych však jiný/lepší styl animace, hlavně pozadí působí dost levně a celkový dojem tím pak trpí. Namluvené hlasy jsou dobré, stejně tak i hudební doprovod mě potěšil. Tento film je na tom ostatně svou kvalitou podobně jako Batman: Gotham Knight, leč v trochu horším vizuálním podání. Škoda, že se na západě nenajde nikdo, kdo by produkoval animované filmy/comicsy na úrovni takového Miyazakiho, pak by to panečku bylo jiný kafe. (6/10)(23.1.2009)

Oujé - Superman dostal konečně pořádně na prdel. Pořádně temný animovaný snímek, ve kterém jsem si opravdu myslel, že Spasitel v červených slipech a pláštěnce už ze svého hrobu nevyleze. Doomsday a Supermanův klon jsou nejlepší protivníci, kteří se kdy Kal Elovi postavili a Lex Luthor s generálem Zodem se tak mohou jít klouzat. ps: ten černý oblek mu sekl mnohem více.(29.6.2008)

Poprvé jsem viděl jak superman dostával fakt na prdel a muselo to přijít v animáku. Což mě vůbec nevadí :) Navíc kdyby tak akční jízdu měli natočit, tak se někdo nedoplatí. A je fakt, jak tvrdí Tosim, že tvůrci tohoto a pár dalších animáku (např. Superman, Batman public enemies), by si měli vzít na storosti i hrané adaptace, aby se dalo na co dívat, a nebylo to mrhání peněz :)(19.11.2009)

Based on the award-winning DC comics trilogy "The Death of Superman". Za "Cartoon Network" animáciou sa skrýva pomerne zaujímavý príbeh a je fakt škoda, že Singerov Superman nevyzeral aspoň takto. Po druhom zhliadnutí nekompromisne zvyšujem hodnotenie. Superman presne podľa môjho gusta si to aj napriek drobným chybičkám na kráse a faktu, že príbeh sa dal rozviesť ešte viac, zaslúži.(20.9.2007)

• - James Marsters, který dabuje Lexe Luthora, si už jednou zahrál postavu z DC univerza. V seriálu Smallville (od r. 2001) ztvárnil Brainiaca. (jh666)

• - Režisér, scénárista a producent Kevin Smith se ve filmu objevil jako jeden muž v davu, který při záchraně autobusu před mechanickým pavoukem prohlásí: "Pff, like we really needed him to bust up the mechanical spider right? Lame!" To je odkaz na zrušený projekt Superman Lives (nahrazený Superman se vrací (2006)), ve kterém chtěl Smith použít stejnou zápletku jako zde. (Caszidy)

• - První animák se Supermanem, který má rating PG-13 (tedy přístupný dětem pod 13 let za doprovodu rodičů). (HellFire)