11. série? Well, sice už jsme v té fázi, ve které jsou samé svatby, těhotenství, kojení... zkrátka tam, kam původní nápad dospět neměl. Ale zároveň toho Kroku za krokem začalo být příliš, takže se nějakým zázrakem podařilo vrátit Willa Wheatona, profesora Protona, přišel Bill Gates a Penny a Sheldon se začali zase potkávat v prádelně. Jaj. A pak už mi vytřel zrak Peter MacNicol a cameo Neila Gaimana bylo dokonce vtipné. Šok. A dokonce se mluvilo o omnibusu DC Rebirthu. Nemám slov. A co teprve finále? S Kathy Bates a Markem Hamillem? OMG.(27.4.2019)

Jedenáctá série pokračuje v tempu několika skvělých dílů, ovšem ten zbytek tvoří díly naprosto průměrné, nebo ty, u kterých se člověk semtam zasměje. Pokud by ovšem pokračovali alespoň takhle v další sérii, vůbec bych se nezlobil. Pokud ale po tom dojemném konci řady vůbec bude.(12.5.2018)

O chlup lepší než desítka. Lepších dílů je určitě více, závěr je parádní. Jasně, v rámci Teorie to je podprůměr a celý seriál jen dojíždí na neutrál, mě to ale víceméně stále baví a titul mého nejoblíbenějšího seriálu má stále. Už si jen pěkně užít poslední rozlučku!(7.12.2019)

Jedenáctá série bohužel celkově přinesla zhoršení a podle mě docela výrazné. Našly bychom díly, kde dříve kvalitní seriál je téměř bez nápadu. Na druhé straně je několik světlých míst, které baví. Celkově bohužel jde kvalita dolů. Doufám, že další série, která nejspíš bude, přinese restart seriálu, který by neuškodil.(11.5.2018)

100%(18.6.2018)

• - Hra, ktorú Sheldon (Jim Parsons) prinesie, je skutočná. Nesie názov "The Campaign for North Africa" a vyšla v roku 1978. Hra sa stala doslova legendárnou kvôli jej komplexite a je považovaná za najdetailnejšiu stolovú hru v histórii. Len jej hracia plocha zaberie 3 až 4 stoly, pravidlá sú spísané v 3 knihách a jej kompletné dokončenie trvá zhruba 1500 hodín. Sheldon ju mal aj v pôvodnom krabicovom balení, čo ho mohlo stáť zhruba niečo okolo 600-800 amerických dolárov. (Real Tom Hardy)

• - V ten samý den, kdy byla epizoda odvysílána, se začal vysílat také nový spin-off seriál Young Sheldon (od r. 2017). (itsp4trik)

• - Písnička, která hraje v laborce, je „Calendar Girl“ od Neila Sedaka. (Duoscop)