Travička zelená

Trávička zelená

• Austrálie

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Nebolo to zlé, avšak viac ako 6/10 tomuto počinu nedám... tzv. "Ananasový Express" je síce nabitý symbolikou, taktiež nechýba akcia a ani kopec hlášok, ale dej sa pomerne vlečie. Množstvo nezmyselných, miestami až trápnych dialógov strieda v celku dobré scény, ale 110 minút je veľa. Je pravdou, že toto by som od pána Gordona nečakal, pretože Snow Angels bolo úplne o niečom inom... Netvrdim, že PE sa nepodarilo, ale mne to nestačilo... koniec je výborny, ale hodnotí sa celý snímok však...(26.10.2008)

Ale jo, vcelku je to sranda. Asi tak taková, jaká se dá čekat u huličského filmu, ale až na pár nechutností typu ustřelené ucho, to ujde. Film je hlavně o kamarádství mezi muži na okraji společnosti – dvojice námezdních zabijáků a dvojice drogového dealera a jeho věrného zákazníka. A motiv přátelství absolutně převažuje nad vším. Takže, kupodivu, je to navíc i docela milý a dokonce až rodinný film  Samozřejmě, že dobrodružství, která začnou jedné zběsilé noci jsou přitažená za vlasy a hodně nadnesená, ale to se dalo čekat taky, že? SHRNUTÍ. Když se vašim nejlepším přítelem stane váš drogový dealer, nebudete mít nouzi o vzrušení ani o srandu.(11.9.2018)

Jednim slovem jízda, sice žádná originální, ale za to totálně zábavná. Dvojička Seth Rogen a James Franco je naprosto perfektní a to i když Franca nemám moc rád, tak tady je neskutečně srandovní a v podstatě v celým průběhu filmu je nustále čemu se smát. Do příběhu je samozřejmě taky zakomponovaná tu a tam nějaká ta akčnější scéna, jak jinak než opět hodně vtipně podaná a na závěr giga vyrubávačka zlých v baráku s marihuanovou plantáží a já nějak nevim proč bych tomu neměl dávat 5*. Bavil jsem se víc než skvěle.(31.10.2008)

No nevím. Podle mě, i kdy bych si před filmem zahulil, neměl bych se asi moc čemu smát. Komedie o dvou věčně zhulených looserech, kteří se zapletou do vraždy, mohla být zatraceně vtipná podívaná. Greenovy rádoby vtipné skeče se bohužel sestávají z pouhých bezpointových a sáhodlouhých dialogů, které, ač jsou někdy zábavně absurdní, nedokáží alespoň polechtat bránici, nýbrž dokáží docílit toho, že se ještě jednou podíváte na hodinky, kolik zbývá do konce. Ano, pár originálních scén tu je, hudba více než padne, potenciál ale zůstal bohužel nevyužit. Stačilo přidat na střihu a komediálnosti a bylo by. Umělá, leč nezbytná bečkoidní linka, je zde namontovaná jen kvůli tomu, aby se něco dělo, ale šlo by z ní vytěžit mnohem víc. Ale to je samé "by". Film sice přesně nabízí to, co je v dobře střihnutých trailerech, ale výsledek je víceméně rozpačitý. Některé věci ani tak dobře nevyzní (parachute jump..) a vy si budete říkat, že je to přesně to, co jste čekali, ale nějak se vám to nezamlouvá. To ale nic nemění na tom, že Rogen s Francem své role zmákli a nedivil bych se, kdyby se nějakou podobnou látkou vypomohli. Sakra přesvědčivé. Hold, není všechno Apatowovo zlato, co se třpytí.(21.12.2008)

Naprosto šílená komedie o jedné zelené kytičce, která přináší potěšení do Vašich duší. Příběh docela legrační, jednoduchý, některé scény mne rozesmály až k pláči (prokopnuté přední sklo apod.), ale celkově je to spíš jen taková slátanina gagů. Navíc hlavní záporáci jsou spíše k smíchu a to bylo asi to, co mi na tom nejvíc vadilo. Byl to takový souboj zhulených šílenců. Některé hlášky byly těžko k pochopení a už se tam opravdu nehodily. Takříkajíc to byly ošklivé výmoly na poklidné cestě dějovou linií. Nicméně si tahle komedie své tři hvězdy opravdu zaslouží. 60%(29.3.2011)

• - Slůvko "fuck" zazní ve filmu 180x. (hippyman)

• - Pro natáčení tvůrci požadovali rozpočet 50 milionů dolarů. Studio ale poskytlo pouze 25 milionů, jelikož se obávalo, aby film o drogových dealerech finančně nepropadl. (hippyman)

• - Jedná se o první film s tématikou marihuany, který celosvětově vydělal přes 100 milionů amerických dolarů. (BART!)