Líný budižkničemu Dale Denton (Seth Rogen) má jediný důvod navštívit svého stejně líného dealera Saula Silvera (James Franco) - koupit si marihuanu, konkrétně její novou odrůdu zvanou Pineapple Express. Ale když se Dale stane jediným svědkem, jejímiž pachateli jsou podlý drogový boss (Gary Cole) a zkorumpovaná policajtka (Rosie Perezová), zpanikaří a hodí na místo činu svůj balíček „Pineapple Express“. Dale má rázem další důvod navštívit Saula - chce vědět, jestli je tento druh trávy tak vzácný, že by ho bylo možné díky ní vypátrat. Ukáže se, že je. Zatímco se Dale a Saul pouštějí do boje o holý život, zjistí, že jejich paranoia není způsobena jen konzumací marihuany. (HBO Europe)

Cervenak

"Keď budeš žiť ako hajzel, v ďalšom živote z teba budú análne korálky." "Možno chcem byť análnymi korálkami. Záleží na tom, kto ich bude vlastniť." "Ja." Neuveriteľný film. Asi ako keby Zahulíme, uvidíme napísal Shane Black a zrežíroval ho Tony Scott. Výborne napísané postavy (úplne všetky, vrátane babičky), maximálne si užívajúci herci, nahláškované dialógy a výdatné porcie prekvapivo dobre natočenej a krvavej akcie. Jedinou výhradou je prestrelená stopáž a občas sa situácie "tak mimo a tak absurdne naťahované, až sú vtipné" naťahujú tak dlho, že zase vtipné prestanú byť. Inak ale pecka, kompaktnejšie a takmer vtipnejšie ako Tropická búrka. A to som v živote nevyfajčil ani jediný joint. Nepochopím, ako môže mať nudný výplach Superbad tu na čsfd vyššie hodnotenie. ()

POMO

"You just got killed by a Daewoo Lanos, motherfucker!" - jediná hláška, ktorá ma nahlas rozosmiala. Na apatowskú produkciu mimoriadne nevtipná záležitosť. A nie preto, že by som nechápal huličský humor, ani preto, že by Rogenovi a Francovi nesvedčali v ústach jointy a McBrideovi v rukách brokovnica; ale preto, lebo tento scenár je do slova a do písmena jeden kŕčovitý pôrod. ()

Blizzard

Ve své podstatě příjemná a oddychová podívaná na dlouhý zimní večer, ale upřímně jsem čekal trochu více humoru. Ne, že by Pineapple Express nebyl vybaven notnou dávkou vtipných hlášek a scén, film se ale zmítá jen lehce nad průměrem a to mám i přes neaktivní užívání, kladný vztah k THC. Zápletku ani není třeba více rozvádět, stačí pouze zmínit, že Dale Denton (Seth Rogen), který je svědkem vraždy, se snaží spolu s kamarádem - Saul Silver (James Franco) utéct před vyhlazovači, které na (ne)známého svědka poslal drogový dealer, jemuž měl doručit předvolání k soudu. Většinu času jsou "high" a tak u nich zavládá buď paranoia, panika nebo hysterie, ale zároveň se snaží zjistit, kdo jim jde po krku a k tomu si ještě připočtěte asijský drogový gang. Celý film se tedy odehrává v duchu jednoho dlouhého útěku před nájemnými zabijáky, až se dostane do fáze menší výměny názorů střelných zbraní mezi všemi zúčastněnými. Připomíná mi to lehce Harolda a Kumara, ale zde se ovšem hraje na trochu vážnější notu, ta je ale až zbytečně dlouhá, působí utahaně a snímek tak nakonec ztrácí na kvalitě. (5/10) ()

Tsunami_X

Chvílemi to vypadá, že Rogen při psaní scénáře sjížděl Tarantina dvakrát denně (dialogy, restauračka a násilí k tomu svádí). Je to přepálené, dlouhé a málokdo, pokud není na drogách, ustojí ty nečekané žánrové piruety ve druhé polovině. Nakonec z toho pro příští generace vyniknou pouze jednotlivosti, ovšem ty jsou bezpochyby geniální (instruktážní video, cross joint, rozhovor na gauči). Čínský ohňostroj v závěru už je hodně silný kafe. Sedm kytek z deseti a pro příště to chce vnímavějšího hlavouna ze studia jako dozor. ()

Isherwood

Seth Rogen to měl vymyšlené dobře, ale film samotný nepřináší víc než trailery. Je to zhlulené dobrodružství se všemi proprietami, které navíc v závěru zakotví ve vodách akčních pecek, které se odváží i citovat. Na jednu stranu je strašně fajn, že ten koncept totální absurdity na relativně reálném ději funguje, na straně druhé je fakt, že výraznější zásah ze strany střihače by tomu neuškodil. Zvláště ranní snídaně na konci je na pěst. Každopádně Rogen s Francem jsou od teď na dlouho mezi huliči absolutně top. 3 a ½. ()

• Červená tekutina na čelním skle policejního auta, které řídí Saul, byla v traileru ztmavená, aby nedocházelo k domněnkám, že jde o krev. (Karlos80)
  • Scenárista Seth Rogen psal roli Sala původně pro sebe. Nakonec se však při čtení scénáře ukázal na roli vhodnějším a vtipnějším kandidátem James Franco. (hippyman)
  • Film byl v některých kinech uveden jako "Easy Job". (hippyman)