Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

"Keď budeš žiť ako hajzel, v ďalšom živote z teba budú análne korálky." "Možno chcem byť análnymi korálkami. Záleží na tom, kto ich bude vlastniť." "Ja." Neuveriteľný film. Asi ako keby Zahulíme, uvidíme napísal Shane Black a zrežíroval ho Tony Scott. Výborne napísané postavy (úplne všetky, vrátane babičky), maximálne si užívajúci herci, nahláškované dialógy a výdatné porcie prekvapivo dobre natočenej a krvavej akcie. Jedinou výhradou je prestrelená stopáž a občas sa situácie "tak mimo a tak absurdne naťahované, až sú vtipné" naťahujú tak dlho, že zase vtipné prestanú byť. Inak ale pecka, kompaktnejšie a takmer vtipnejšie ako Tropická búrka. A to som v živote nevyfajčil ani jediný joint. Nepochopím, ako môže mať nudný výplach Superbad tu na čsfd vyššie hodnotenie.(7.4.2009)

Nebolo to zlé, avšak viac ako 6/10 tomuto počinu nedám... tzv. "Ananasový Express" je síce nabitý symbolikou, taktiež nechýba akcia a ani kopec hlášok, ale dej sa pomerne vlečie. Množstvo nezmyselných, miestami až trápnych dialógov strieda v celku dobré scény, ale 110 minút je veľa. Je pravdou, že toto by som od pána Gordona nečakal, pretože Snow Angels bolo úplne o niečom inom... Netvrdim, že PE sa nepodarilo, ale mne to nestačilo... koniec je výborny, ale hodnotí sa celý snímok však...(26.10.2008)

Seth Rogan dřepí na gauči s vyvaleným pupkem, čučí po stopadesáté na Pulp Fiction, mezi stehny bong s náloží sativy, kterou by měl středoškolák na týden, a už pálí kotlík až do dna. Pro něj je to zatím jen předkrm, vytahuje zpod gauče půl kilový pytel trávy a už si smotává vrchol huličského inženýrstvý - cross-joint. Po řádné dávce trávy otevírá šuplík vytahuje svojí dýmku míru a spálí ještě solidní kousek pákistánského hašiše, teprve pak se natahuje pro papír a tužku a začíná psát scénář. Jinak si neumím představit tak zkouřený námět. Rogenovo scénář má spousta nepředvídatelných a nápaditých scének, a nemůže se srovnávat s vyhulenýma předvídatelnýma teen komediema, které přes kopírák lezou z holywoodu. Jen nevím proč každá podobná americká mainstreamová komedie musí končit půlhodinovou přestřelkou.(15.10.2014)

Ale jo, vcelku je to sranda. Asi tak taková, jaká se dá čekat u huličského filmu, ale až na pár nechutností typu ustřelené ucho, to ujde. Film je hlavně o kamarádství mezi muži na okraji společnosti – dvojice námezdních zabijáků a dvojice drogového dealera a jeho věrného zákazníka. A motiv přátelství absolutně převažuje nad vším. Takže, kupodivu, je to navíc i docela milý a dokonce až rodinný film  Samozřejmě, že dobrodružství, která začnou jedné zběsilé noci jsou přitažená za vlasy a hodně nadnesená, ale to se dalo čekat taky, že? SHRNUTÍ. Když se vašim nejlepším přítelem stane váš drogový dealer, nebudete mít nouzi o vzrušení ani o srandu.(11.9.2018)

Sice ne tak brutalni masakr, jak jsem podle traileru cekal, za coz podle me muze trochu zbytecna delka, kdy je film misty drobet rozvleklej a nevyrazna hudba, ale porad to je paradni komedie, u ktery se sice nebudete furt triskat smichy, na to tu je tech ultra vostrejch scen jenom par, ale stejne jsem se bavil celou dobu a jediny, co me vylozene nastvalo, byla zaverecna scena u snidane. Jinak pribeh nema cenu rozebirat, vetsinu casu tu jde jen o dva super hulice, ktery vetsinu casu jen mluvi a vyhuli toho vic nez hrdinove ze Zahulime, uvidime za oba filmy dohromady a do toho tu je sem tam nejaka akcnejsi scena a ultimatni zaverecna vyrubavacka obriho skladiste marihuany. Ale jako celek to funguje, pohodova atmosfera, sem tam vostra akce, vtipek nebo nejakej originalni napad a ty necely dve hodinky i pres tech par hluchejch mist utecou celkem rychle. A co se tyce Rogena a Franka, Rogen nijak neprekvapil, presne tohle se od nej da cekat, ale nevim, jak prisli zrovna na Franca, kterej podobnou roli snad jeste nehral, ale je tak brutalni, ze zastinuje i Rogena. A taky potesi Bill Hader v uvodni scene testovani marihuany, tam to fakt rozjede. Celkove lepsi 4*.(29.10.2008)

• - Replika "Voní jako boží vagína", kterou použil Saul Silver (James Franco), nebyla původně ve scénáři. Pronesl ji Seth Rogen v improvizaci. James Franco mu poté řekl, že to není vtipné, a sám repliku použil hned v následujícím záběru. (BART!)

• - Jedná se o první film s tématikou marihuany, který celosvětově vydělal přes 100 milionů amerických dolarů. (BART!)

• - Ve scéně, kdy Saul (James Franco) utíká v lese a narazí do stromu, si James Franco způsobil zranění, které si vyžádalo tři stehy. (Dr Lizal)