Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Chvílemi to vypadá, že Rogen při psaní scénáře sjížděl Tarantina dvakrát denně (dialogy, restauračka a násilí k tomu svádí). Je to přepálené, dlouhé a málokdo, pokud není na drogách, ustojí ty nečekané žánrové piruety ve druhé polovině. Nakonec z toho pro příští generace vyniknou pouze jednotlivosti, ovšem ty jsou bezpochyby geniální (instruktážní video, cross joint, rozhovor na gauči). Čínský ohňostroj v závěru už je hodně silný kafe. Sedm kytek z deseti a pro příště to chce vnímavějšího hlavouna ze studia jako dozor.(24.10.2008)

Jednim slovem jízda, sice žádná originální, ale za to totálně zábavná. Dvojička Seth Rogen a James Franco je naprosto perfektní a to i když Franca nemám moc rád, tak tady je neskutečně srandovní a v podstatě v celým průběhu filmu je nustále čemu se smát. Do příběhu je samozřejmě taky zakomponovaná tu a tam nějaká ta akčnější scéna, jak jinak než opět hodně vtipně podaná a na závěr giga vyrubávačka zlých v baráku s marihuanovou plantáží a já nějak nevim proč bych tomu neměl dávat 5*. Bavil jsem se víc než skvěle.(31.10.2008)

V Hollywoodu se bohužel poslední dobou točí komedie tím stylem, že mě za celý rok dokáží opravdu pobavit tak dva, nanejvýš tři kousky. Travičce zelené se to v dubnu 2009 povedlo jako třetímu filmu za rok 2008, a to čekání rozhodně stálo za to. Oba hlavní hrdinové mi několikrát v průběhu celé stopáže značně potrhali bránici, mírně hluché momenty (takzvanou příběhovou vatu) totiž pravidelně vždy po několika minutách vystřídá totální nával nářezových hlášek a situací. James Franco mě hodně překvapil, u Rogena již vím, co čekat, a zklamání se naštestí nedostavilo.(27.4.2009)

Šílená zhulená jízda s naprosto sympatickou hlavní dvojicí. Seth Rogen, James Franco a jejich „crazy road high trip“ musí učarovat každého se smyslem pro trochu ujetý a hlavně „přizelenalý“ humor. Hodnocení by dle mého názoru mělo být daleko větší, ale do duše jiným divákům promlouvat nehodlám. Chápu, že někoho nedostal „cros point“, popis odrůdy „Pineapple Express“, prokopávání skla, prodej drog školákům a tak dále, doopravdy toho bylo hodně. Navíc se mi nezdály dialogy dlouhé a nudné, měly své kouzlo a celý film jsem sledoval s lišáckým úsměvem na tváři. Překvapivě bylo i dost akce a to dobře natočené. Nevadilo ani lehce přepálené finále. 10/10* How High.(13.12.2008)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Pineapple Express - Huey Lewis and The News [4:26] ,2. Electric Avenue - Eddy Grant [3:48] ,3. Dr. Greenthumb - Cypress Hill [3:08] ,4. Lost at Birth - Public Enemy [3:33] ,5. Poison - Bel Biv Devoe [4:20] ,6. Wanted Dread and Alive - Peter Tosh [4:22] ,7. Don't Look Around - Mountain [3:44] ,8. Pineapple Chase (A.K.A. The Reprise of the Phoenix) - Graeme Revell [3:03] ,9. Bird's Lament - Moondog/The London Saxophonic [2:02] ,10. Coconut Girl - Brother Nolan [3:36] ,11. Hiilawe - Arthur Lyman [1:09] ,12. Tha Crossroads - Bone Thungs-N-Harmony [3:45] ,13. Pineapple Fight (A.K.A. The Nemesis Proclaimed) - Graeme Revell [3:08] ,14. I Didn't Mean to Hurt You - Spiritualized [5:12] ,15. Woke Up Laughing - Robert Palmer [3:35],(14.6.2011)

• - Replika "Voní jako boží vagína", kterou použil Saul Silver (James Franco), nebyla původně ve scénáři. Pronesl ji Seth Rogen v improvizaci. James Franco mu poté řekl, že to není vtipné, a sám repliku použil hned v následujícím záběru. (BART!)

• - Scenárista Seth Rogen psal roli Sala původně pro sebe. Nakonec se však při čtení scénáře ukázal na roli vhodnějším a vtipnějším kandidátem James Franco. (hippyman)

• - Když si strážnice prohlíží informace o Daleovi (Seth Rogen), je na displeji vidět datum narození 14. 4. 1982. Seth Rogen se ve skutečnosti narodil 15. 4. 1982 (BART!)