Reklama

Reklama

Travička zelená

  • USA Pineapple Express (více)
Trailer

Líný budižkničemu Dale Denton (Seth Rogen) má jediný důvod navštívit svého stejně líného dealera Saula Silvera (James Franco) - koupit si marihuanu, konkrétně její novou odrůdu zvanou Pineapple Express. Ale když se Dale stane jediným svědkem, jejímiž pachateli jsou podlý drogový boss (Gary Cole) a zkorumpovaná policajtka (Rosie Perezová), zpanikaří a hodí na místo činu svůj balíček „Pineapple Express“. Dale má rázem další důvod navštívit Saula - chce vědět, jestli je tento druh trávy tak vzácný, že by ho bylo možné díky ní vypátrat. Ukáže se, že je. Zatímco se Dale a Saul pouštějí do boje o holý život, zjistí, že jejich paranoia není způsobena jen konzumací marihuany. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (530)

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Ve své podstatě příjemná a oddychová podívaná na dlouhý zimní večer, ale upřímně jsem čekal trochu více humoru. Ne, že by Pineapple Express nebyl vybaven notnou dávkou vtipných hlášek a scén, film se ale zmítá jen lehce nad průměrem a to mám i přes neaktivní užívání, kladný vztah k THC. Zápletku ani není třeba více rozvádět, stačí pouze zmínit, že Dale Denton (Seth Rogen), který je svědkem vraždy, se snaží spolu s kamarádem - Saul Silver (James Franco) utéct před vyhlazovači, které na (ne)známého svědka poslal drogový dealer, jemuž měl doručit předvolání k soudu. Většinu času jsou "high" a tak u nich zavládá buď paranoia, panika nebo hysterie, ale zároveň se snaží zjistit, kdo jim jde po krku a k tomu si ještě připočtěte asijský drogový gang. Celý film se tedy odehrává v duchu jednoho dlouhého útěku před nájemnými zabijáky, až se dostane do fáze menší výměny názorů střelných zbraní mezi všemi zúčastněnými. Připomíná mi to lehce Harolda a Kumara, ale zde se ovšem hraje na trochu vážnější notu, ta je ale až zbytečně dlouhá, působí utahaně a snímek tak nakonec ztrácí na kvalitě. (5/10) ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"Keď budeš žiť ako hajzel, v ďalšom živote z teba budú análne korálky." "Možno chcem byť análnymi korálkami. Záleží na tom, kto ich bude vlastniť." "Ja." Neuveriteľný film. Asi ako keby Zahulíme, uvidíme napísal Shane Black a zrežíroval ho Tony Scott. Výborne napísané postavy (úplne všetky, vrátane babičky), maximálne si užívajúci herci, nahláškované dialógy a výdatné porcie prekvapivo dobre natočenej a krvavej akcie. Jedinou výhradou je prestrelená stopáž a občas sa situácie "tak mimo a tak absurdne naťahované, až sú vtipné" naťahujú tak dlho, že zase vtipné prestanú byť. Inak ale pecka, kompaktnejšie a takmer vtipnejšie ako Tropická búrka. A to som v živote nevyfajčil ani jediný joint. Nepochopím, ako môže mať nudný výplach Superbad tu na čsfd vyššie hodnotenie. ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Chvílemi to vypadá, že Rogen při psaní scénáře sjížděl Tarantina dvakrát denně (dialogy, restauračka a násilí k tomu svádí). Je to přepálené, dlouhé a málokdo, pokud není na drogách, ustojí ty nečekané žánrové piruety ve druhé polovině. Nakonec z toho pro příští generace vyniknou pouze jednotlivosti, ovšem ty jsou bezpochyby geniální (instruktážní video, cross joint, rozhovor na gauči). Čínský ohňostroj v závěru už je hodně silný kafe. Sedm kytek z deseti a pro příště to chce vnímavějšího hlavouna ze studia jako dozor. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Seth Rogen to měl vymyšlené dobře, ale film samotný nepřináší víc než trailery. Je to zhlulené dobrodružství se všemi proprietami, které navíc v závěru zakotví ve vodách akčních pecek, které se odváží i citovat. Na jednu stranu je strašně fajn, že ten koncept totální absurdity na relativně reálném ději funguje, na straně druhé je fakt, že výraznější zásah ze strany střihače by tomu neuškodil. Zvláště ranní snídaně na konci je na pěst. Každopádně Rogen s Francem jsou od teď na dlouho mezi huliči absolutně top. 3 a ½. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

"You just got killed by a Daewoo Lanos, motherfucker!" - jediná hláška, ktorá ma nahlas rozosmiala. Na apatowskú produkciu mimoriadne nevtipná záležitosť. A nie preto, že by som nechápal huličský humor, ani preto, že by Rogenovi a Francovi nesvedčali v ústach jointy a McBrideovi v rukách brokovnica; ale preto, lebo tento scenár je do slova a do písmena jeden kŕčovitý pôrod. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (24)

  • Dale Denton (Seth Rogen) nosí ve filmu hodinky Casio F91W, a Saul Silver (James Franco) má na zápěstí Tag Heuer Monaco Replica. (Roland Sands)
  • Film byl v některých kinech uveden jako "Easy Job". (hippyman)

Související novinky

Dočká se Travička zelená pokračování?

Dočká se Travička zelená pokračování?

11.06.2020

Žijeme v éře, kdy se studia snaží vybudovat franšízu prakticky z každého druhého filmu, který vyprodukují. Občas se to podaří, většinou spíš ne. Nejsmutnější jsou ale případy, kdy dotyčný filmař…

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

27.10.2014

James Franco a Seth Rogen se po Travičce zelené, Apokalypse v Hollywoodu a The Interview vrhli na další společný projekt. Jejich novinka nese název Zeroville a jde o adaptaci stejnojmenného románu od…

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

24.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by…

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

02.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.…

Reklama

Reklama