Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

• Djkoma

Kdo není zhulený, jak by nebyl. Každý, kdo má tohle tetování vytetované na čele nebo o tom aspoň touží, ať dál nečte, protože budu šlapat po jeho chutích. Má tohle cenu? Seth Rogen je opět nesympatický a naopak James Franco je sympatický tolik, že je zhulenou variací na Kena (Barbí nikde:) a to mě napadá, ve filmu o marihuaně a žádná pořádná ženská? Žádné pěkné tělo a prsa? Kam tyhle filmy pro zhulenou mládež směřují? Za chvíli tady budou dokumenty o tom, jak se pěstuje tráva a i zbytky toho zajímavého někdo spláchne do záchoda). Zpět k hercům. Rogen je pro mě synonymem divně mluvícího nesympatického američana, co tráví obědy a večeře v McDonaldovi (stydím se, že jsem tam někdy šel...) a James Franco si vydělal ve Spidermanovi tolik peněz, že se asi moc snažit nemusí. V celém filmu jsou asi 3 vtipy, které za něco stojí a zbytek je o ničem. Tak proč se dívat? Možná proto, aby jste věděli, co z vás tráva udělá, že vás kulky nezabijí, že statek uprostřed pole může být tajná vojenská základna a že se nikdy nemá chodit pozdě na večeři s rodinou vaší mladé přítelkyně.(31.12.2008)

Další film z kategorie Trailer válí a z filmu pak oči pálí. Samozřejmě, že jsem se po nabušených upoutávkách se skvělým hudebním hávem ukrutně těšil, scény mi připadaly vtipný a hustý. Proboha, ale já jsem se za celej film skoro vůbec nezasmál! Kurva, nezasmál!! Seth Rogen i James Franco zahráli bez debat parádně, ale z té přehršle dialogů, podivně ulítlých scén, stopáže a přepísklého finále mi šla hlava kolem, jako po šluku z monstrózního crossjointa. Párkrát (odhaduju čtyři až pětkrát) jsem se lehce pousmál. Skoro všechny zábavné scény jsou obsaženy v traileru a když se potom vyskytnou ve filmu, jaksi je zazdívají zhulené cihly a beton. Ne, takhle si komedii roku nepředstavuju a souhlasím tak s Rentonem. Zklamání. p.s.: tajně jsem doufal, že zazní aspoň kousek perfektní Paper Plane, ale bohužel. 27 miliónů dolarů(rozpočet)/101 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/23,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(26.10.2008)

Z komedie, od které jsem nic nečekal a jejíž název mě vyloženě odrazoval, jelikož k trávě nemám žádný vztah a k životu ji nepotřebuji, dokonce jsem v životě nevzal do pusy jointa, se vyklubala docela příjemná podívaná s několika hodně dobrýma hláškama a mnoha velmi vipnými scénkami, u nichž jsem se neváhal smát dost hlasitě. Zkrátka dokonalá kombinace několika žánrů, jimž bezesporu nejvíce vévodí komedie, kterou stálo za to vidět a u které jsem se hodně dobře bavil. Takže jednoznačně se jedná o příjemné překvapení, kdy jsem nic nečekal a dostal jsem ohromnou porci zábavy, skoro jsem asi nepostřehnul, jak rychle ten čas s tímhle filmem utekl. Co se týče hereckých výkonů, tak Setha Rogena jsem dosud neměl nějak moc v lásce, ale zde mi vůbec nevadil, Jamese Franca jsem s těma dlouhýma vlasama vůbec nepoznal a hodně mě překvapilo, když jsem viděl jeho jméno v závěrečných titulcích, ty vlasy mě opravdu hodně zmátly, ale podal perfektní výkon, to musím uznat. A nakonec velice zajímavá role Dannyho McBridea, s nímž jsem měl tu čest zatím jen v komediálním seriálu Nahoru a dolů, kde ztvárňuje hlavní roli bývalého profesionálního baseballisty, tady tedy vypadal trochu jinak po vzhledové stránce, ale rozhodně zahrál perfektně, komediální role mu hodně jdou a tenhle herec u mě s každou další rolí stoupá v ceně. Takže když to shrnu, tak tahle komedie hodně pobavila a je takovým hodně milým překvapením, proto neváhám hodnotit nadprůměrně, uděluji sympatické čtyři hvězdy.(16.6.2010)

Na dvd obalu stojí: „Film od chlápků, co spáchali Superbad“. Tak to jsem si myslel, že půjde o vydařenou komedii. A taky, že šlo o dobrou komedii. Ovšem stejně tak jako Superbad má Travička zelená (nevím, kde se vzal tento český název pro film, překlad by měl být trošku jiný) stejný problém. Délka filmu!!! Pustil jsem si extended version, která má 113 minut a to je na komedii přeci jen dost. Vtipné scény a vtipné dialogy si film drží po 75% z celého filmu. Pak ale přišel na řadu závěr, který je opravdu naprosto debilní. Tu přestřelku si mohli tvůrci odpustit. Nebýt toho konce, tak si myslím, že 4* by si to zasloužili. James Franco mě svým výkonem totálně rozkopal!!! Průměrná komedie, která neurazí!!!(23.3.2011)

Naprosto šílená komedie o jedné zelené kytičce, která přináší potěšení do Vašich duší. Příběh docela legrační, jednoduchý, některé scény mne rozesmály až k pláči (prokopnuté přední sklo apod.), ale celkově je to spíš jen taková slátanina gagů. Navíc hlavní záporáci jsou spíše k smíchu a to bylo asi to, co mi na tom nejvíc vadilo. Byl to takový souboj zhulených šílenců. Některé hlášky byly těžko k pochopení a už se tam opravdu nehodily. Takříkajíc to byly ošklivé výmoly na poklidné cestě dějovou linií. Nicméně si tahle komedie své tři hvězdy opravdu zaslouží. 60%(29.3.2011)

• - Film byl v některých kinech uveden jako "Easy Job". (hippyman)

• - Pro natáčení tvůrci požadovali rozpočet 50 milionů dolarů. Studio ale poskytlo pouze 25 milionů, jelikož se obávalo, aby film o drogových dealerech finančně nepropadl. (hippyman)

• - Herečka Perezová přesvědčila režiséra Greena, aby vystříhal většinu dialogů, v nichž vystupuje její postava, aby ji tak udělal zajímavější. (hippyman)