Reklama

Reklama

Travička zelená

  • USA Pineapple Express (více)
Trailer

Líný budižkničemu Dale Denton (Seth Rogen) má jediný důvod navštívit svého stejně líného dealera Saula Silvera (James Franco) - koupit si marihuanu, konkrétně její novou odrůdu zvanou Pineapple Express. Ale když se Dale stane jediným svědkem, jejímiž pachateli jsou podlý drogový boss (Gary Cole) a zkorumpovaná policajtka (Rosie Perezová), zpanikaří a hodí na místo činu svůj balíček „Pineapple Express“. Dale má rázem další důvod navštívit Saula - chce vědět, jestli je tento druh trávy tak vzácný, že by ho bylo možné díky ní vypátrat. Ukáže se, že je. Zatímco se Dale a Saul pouštějí do boje o holý život, zjistí, že jejich paranoia není způsobena jen konzumací marihuany. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (525)

Davies182 

všechny recenze uživatele

V Hollywoodu se bohužel poslední dobou točí komedie tím stylem, že mě za celý rok dokáží opravdu pobavit tak dva, nanejvýš tři kousky. Travičce zelené se to v dubnu 2009 povedlo jako třetímu filmu za rok 2008, a to čekání rozhodně stálo za to. Oba hlavní hrdinové mi několikrát v průběhu celé stopáže značně potrhali bránici, mírně hluché momenty (takzvanou příběhovou vatu) totiž pravidelně vždy po několika minutách vystřídá totální nával nářezových hlášek a situací. James Franco mě hodně překvapil, u Rogena již vím, co čekat, a zklamání se naštestí nedostavilo. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Hlavní dvojka vyhulenců v podání Setha Roegena a Jamese Franca je prostě naprosto vynikající, jejich neustále omámení a tím pádem paranoiní, zbrklí a nechápaví kámarádi jsou kouzelní pitomci. Velmi dobré jsou i akční scény, kterých je překvapivě hodně a dávají téhle komedii zběsilé tempo, takže to množství hluchých míst vám ani nepřijde. ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Apatow - producent má jeden velký problém. Totiž, že Apatow - režisér je výrazně zručnější než ostní, kteří pro něj pracují. A D. G. Green bohužel opravdu příliš schopný není... Pineapple Express mohl být velice zábavnou akční a patřičně zhulenecky mimózní komedií, zůstal však někde na půl cesty, kde se svalil a vytuhnul. Po trávě se přece nešlape, po trávě se směje, tak proč PROBOHA cpát do zhulenecké komedie takovou brutalitu? Naprosto by mi nevadila akce jako taková. Zažitá klišé se tu parafrázují velice vtipně (madam nakopnutá do rozkroku), rozstřelené nohy, do nekonečna krvácející postavy, postřelení civilisté a utrhaná ucha mi ale prostě s hulením nejdou dohromady ani za to nejmenší Géčko. Tráva znamená pohodu a ta se v tomto případě vytratila velmi rychle. Takže ne, i když mám rád Setha Rogena a James Franco je v tu prostě k sežrání, nemůžu jít vejš než na tři. Tendle model mi prostě nějak nesedl... P.S.: Tvůrce českého názvu hulil buď strašně moc, nebo strašně málo... ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Seth Rogen, Evan Goldberg .. Marihujána udělala shitovej film. __ Judd Apatow udělal s Ananasovou srajdou asi největší svůj tvůrčí přešlap. Kam dal soudnost a důraz pro reálnost příběhu? Scénář dvojice Rogen & Goldberg (Superbad) je tradičně ukecaný, jenže tentokrát se jim jaksi vytratil humor a vtipných postřehu aby divák pohledal. Jistě, par dialogů/scén zaujme, ale hlasitý smích by nevyvolaly ani u zhuleného týpka. Průser je ovšem realizace. Jelikož bylo asi cítit, že pořádná komedie z toho nebude, rozjíždí se po úvodu složitě žánrově zařaditelná taškařice, která je sice absolutně nevážná, ale taky absolutně nezábavná. Kdyby tvůrci pojali materiál jako seriózní kriminální drama s jistým nadhledem, udělali by lépe. Takhle zde máme délkou stopáže přepálené cosi, kde se potulují překupníci drog, nekalý fízl, gang asiatů, dva zhulenci a pojí to hromada nesmysleného zabíjení. Vše působí uměle, křečovitě, zmary v žánrech nepočítaje. Mimózní akční finále už jen dovršuje smutné fiasko, které degraduje i průměrný úvod. ___ Komedií roku není Pineapple Express ani náhodou. To už radši realistické ch(la)vástání v Superbad (pokud jde o tvůrce) nebo Tropic Thunder (pokud jde o podařené komedie roku 2008). A teď prosím vysmahněte. _ 40%. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Pineapple Express není bomba plná hlášek, nejedná se výhradně o krmivo pro teenagery a dokonce není ani od začátku do konce zhulená. Úroveň vtipnosti se pohybuje na více méně konstantní rovině v odlehčených dialozích a zkrátka přiměřeně vtipných scénkách, jenž se nejspíš nevryjí do paměti na delší dobu, ale postarají se o příjemně ztrávený pobyt u obrazovky. Nejednomu huliči se bude zamlouvat, že postavy nejsou vykresleny jako totální magoři, že se stále chovají přirozeně a uvěřitelně, ovšem faktem zůstává, že stěžejní kriminální linie filmu nestojí za mnoho, ba skoro za nic (vata)... Za závěr ochuzen o humor a obohacen o natahování však zůstávám na 6/10 ()

Galerie (27)

Zajímavosti (24)

  • Když si strážnice prohlíží informace o Daleovi (Seth Rogen), je na displeji vidět datum narození 14. 4. 1982. Seth Rogen se ve skutečnosti narodil 15. 4. 1982 (BART!)
  • Ve scéně, kdy Saul (James Franco) utíká v lese a narazí do stromu, si James Franco způsobil zranění, které si vyžádalo tři stehy. (Dr Lizal)
  • Judd Apatow pro noviny USA Today prozradil, že si James Franco četl během přestávek Homérův starověký epos "Ilias". (Dr Lizal)

Související novinky

Dočká se Travička zelená pokračování?

Dočká se Travička zelená pokračování?

11.06.2020

Žijeme v éře, kdy se studia snaží vybudovat franšízu prakticky z každého druhého filmu, který vyprodukují. Občas se to podaří, většinou spíš ne. Nejsmutnější jsou ale případy, kdy dotyčný filmař… (více)

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

27.10.2014

James Franco a Seth Rogen se po Travičce zelené, Apokalypse v Hollywoodu a The Interview vrhli na další společný projekt. Jejich novinka nese název Zeroville a jde o adaptaci stejnojmenného románu od… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Reklama

Reklama