Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Šílená zhulená jízda s naprosto sympatickou hlavní dvojicí. Seth Rogen, James Franco a jejich „crazy road high trip“ musí učarovat každého se smyslem pro trochu ujetý a hlavně „přizelenalý“ humor. Hodnocení by dle mého názoru mělo být daleko větší, ale do duše jiným divákům promlouvat nehodlám. Chápu, že někoho nedostal „cros point“, popis odrůdy „Pineapple Express“, prokopávání skla, prodej drog školákům a tak dále, doopravdy toho bylo hodně. Navíc se mi nezdály dialogy dlouhé a nudné, měly své kouzlo a celý film jsem sledoval s lišáckým úsměvem na tváři. Překvapivě bylo i dost akce a to dobře natočené. Nevadilo ani lehce přepálené finále. 10/10* How High.(13.12.2008)

Apatow - producent má jeden velký problém. Totiž, že Apatow - režisér je výrazně zručnější než ostní, kteří pro něj pracují. A D. G. Green bohužel opravdu příliš schopný není... Pineapple Express mohl být velice zábavnou akční a patřičně zhulenecky mimózní komedií, zůstal však někde na půl cesty, kde se svalil a vytuhnul. Po trávě se přece nešlape, po trávě se směje, tak proč PROBOHA cpát do zhulenecké komedie takovou brutalitu? Naprosto by mi nevadila akce jako taková. Zažitá klišé se tu parafrázují velice vtipně (madam nakopnutá do rozkroku), rozstřelené nohy, do nekonečna krvácející postavy, postřelení civilisté a utrhaná ucha mi ale prostě s hulením nejdou dohromady ani za to nejmenší Géčko. Tráva znamená pohodu a ta se v tomto případě vytratila velmi rychle. Takže ne, i když mám rád Setha Rogena a James Franco je v tu prostě k sežrání, nemůžu jít vejš než na tři. Tendle model mi prostě nějak nesedl... P.S.: Tvůrce českého názvu hulil buď strašně moc, nebo strašně málo...(7.1.2009)

Chvílemi to vypadá, že Rogen při psaní scénáře sjížděl Tarantina dvakrát denně (dialogy, restauračka a násilí k tomu svádí). Je to přepálené, dlouhé a málokdo, pokud není na drogách, ustojí ty nečekané žánrové piruety ve druhé polovině. Nakonec z toho pro příští generace vyniknou pouze jednotlivosti, ovšem ty jsou bezpochyby geniální (instruktážní video, cross joint, rozhovor na gauči). Čínský ohňostroj v závěru už je hodně silný kafe. Sedm kytek z deseti a pro příště to chce vnímavějšího hlavouna ze studia jako dozor.(24.10.2008)

• Rex Mundi

Nemôžem si pomôcť. Zopár dobrých fórov neprebilo moju nechuť (vybičovanú až do typického frfľania ohľadom všetkých nelogizmov) a chvíľami až odpor k tejto "huličskej komédii", kde sú hlavní hrdinovia permanentne nafajčení a aj keď nie sú, nevidieť to na nich - pretože nahulení či nenahulení, furt sa správajú rovnako hlúpo, kričia, panikária a celé to vyzerá ako permanentný, skoro dvojhodinový hysterák. Nepomohla ani sympatická dvojka Seth Rogen a James Franco. Ich silene kúlové postavy mi rýchlo začali liezť na nervy a od niektorého z tých úvodných momentov začínajúceho záchvatu som stratila trpezlivosť a náladu. Hyperbolizované komédie (čo sú skoro všetky) mám rada, ale toto bol na mňa už silný matroš...(4.5.2009)

Další film z kategorie Trailer válí a z filmu pak oči pálí. Samozřejmě, že jsem se po nabušených upoutávkách se skvělým hudebním hávem ukrutně těšil, scény mi připadaly vtipný a hustý. Proboha, ale já jsem se za celej film skoro vůbec nezasmál! Kurva, nezasmál!! Seth Rogen i James Franco zahráli bez debat parádně, ale z té přehršle dialogů, podivně ulítlých scén, stopáže a přepísklého finále mi šla hlava kolem, jako po šluku z monstrózního crossjointa. Párkrát (odhaduju čtyři až pětkrát) jsem se lehce pousmál. Skoro všechny zábavné scény jsou obsaženy v traileru a když se potom vyskytnou ve filmu, jaksi je zazdívají zhulené cihly a beton. Ne, takhle si komedii roku nepředstavuju a souhlasím tak s Rentonem. Zklamání. p.s.: tajně jsem doufal, že zazní aspoň kousek perfektní Paper Plane, ale bohužel. 27 miliónů dolarů(rozpočet)/101 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/23,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(26.10.2008)

• - Saulova babička původně vůbec nebyla ve scénáři. S nápadem na její postavu přišel až James Franco, protože mu připadalo vtipné, aby se drogový dealer pořád odkazoval na svou babičku. (BART!)

• - Pro natáčení tvůrci požadovali rozpočet 50 milionů dolarů. Studio ale poskytlo pouze 25 milionů, jelikož se obávalo, aby film o drogových dealerech finančně nepropadl. (hippyman)

• - Jedná se o první film s tématikou marihuany, který celosvětově vydělal přes 100 milionů amerických dolarů. (BART!)