Travička zelená

Pineapple Express

Pineapple Express

Trávička zelená

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2008, 107 min (SE: 117 min)

Vcelku nevyvážená podívaná u které se člověk baví a pak následně se i nudí. Jako nápad to výborný, několik scén a dialogů parádních, ale je veliká škoda, že tyhle klady se nenacházejí po celé své délce, jelikož je zde mnoho okamžiků, hlavně ve střední části filmu, kde mě připadaly scény protahané, místy dialogy nezajímavé a naprosto nudné a říkal jsem si, že se film dal o několik minut zkrátit. Škoda to veliká, téhle sympatické dvojici jsem velice fandil, tak hodnotím 3 hvězdičky…(9.11.2008)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Pineapple Express - Huey Lewis and The News [4:26] ,2. Electric Avenue - Eddy Grant [3:48] ,3. Dr. Greenthumb - Cypress Hill [3:08] ,4. Lost at Birth - Public Enemy [3:33] ,5. Poison - Bel Biv Devoe [4:20] ,6. Wanted Dread and Alive - Peter Tosh [4:22] ,7. Don't Look Around - Mountain [3:44] ,8. Pineapple Chase (A.K.A. The Reprise of the Phoenix) - Graeme Revell [3:03] ,9. Bird's Lament - Moondog/The London Saxophonic [2:02] ,10. Coconut Girl - Brother Nolan [3:36] ,11. Hiilawe - Arthur Lyman [1:09] ,12. Tha Crossroads - Bone Thungs-N-Harmony [3:45] ,13. Pineapple Fight (A.K.A. The Nemesis Proclaimed) - Graeme Revell [3:08] ,14. I Didn't Mean to Hurt You - Spiritualized [5:12] ,15. Woke Up Laughing - Robert Palmer [3:35],(14.6.2011)

Celkom zábavná komédia na tému "zhuľme sa a uvidíme"...Miestami som mal pocit, že sa z niektorých situácií dalo vyťažiť oveľa viac, ale inak som sa celkom slušne bavil. Záver je už trochu prestrelený, možno až zbytočne akčný, ale vzhľadom na to, že je to komédia, boli prestrelky i efekty výborne zvládnuté. Osobne by som oželel dobre zvládnutú technickú stránku filmu a videl v ňom radšej viac humoru. A koľko krát sme videli v komédii kopanec do gulí, že? Preto u mňa asi najviac zabodoval kopanec do ženského rozkroku Rosie Perez. Až ju nadvihlo chuderu...Chýbalo málo a dal by som štyri. 60%.(23.9.2012)

• predators

Dopadlo to tak, jak se asi dalo čekat. Jenže já to nečekal a doufal v něco lepšího. Bohužel, jak je již v obsahu zmíněno, producentem není nikdo jiný než J. Apatow a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Pro mě dost špatně. Tady ječí už i chlapi a to každou minutu. Dost trapné, vůbec ne vtipné a po Superbad opět nijaké. Zajímavosti: Ano, pokud budete shulení, bude pak možná tento film lepší. Ale já to nezkoušel, takže nic nezaručuji. :-) 10%(12.3.2009)

• Rex Mundi

Nemôžem si pomôcť. Zopár dobrých fórov neprebilo moju nechuť (vybičovanú až do typického frfľania ohľadom všetkých nelogizmov) a chvíľami až odpor k tejto "huličskej komédii", kde sú hlavní hrdinovia permanentne nafajčení a aj keď nie sú, nevidieť to na nich - pretože nahulení či nenahulení, furt sa správajú rovnako hlúpo, kričia, panikária a celé to vyzerá ako permanentný, skoro dvojhodinový hysterák. Nepomohla ani sympatická dvojka Seth Rogen a James Franco. Ich silene kúlové postavy mi rýchlo začali liezť na nervy a od niektorého z tých úvodných momentov začínajúceho záchvatu som stratila trpezlivosť a náladu. Hyperbolizované komédie (čo sú skoro všetky) mám rada, ale toto bol na mňa už silný matroš...(4.5.2009)

• - Pro natáčení tvůrci požadovali rozpočet 50 milionů dolarů. Studio ale poskytlo pouze 25 milionů, jelikož se obávalo, aby film o drogových dealerech finančně nepropadl. (hippyman)

• - Spoiler: Závěrečná scéna v restauraci vůbec nebyla ve scénáři. Jedná se o čistou improvizaci všech herců, která byla natočená na první záběr. (BART!)

• - Replika "Voní jako boží vagína", kterou použil Saul Silver (James Franco), nebyla původně ve scénáři. Pronesl ji Seth Rogen v improvizaci. James Franco mu poté řekl, že to není vtipné, a sám repliku použil hned v následujícím záběru. (BART!)