V Riu si musí každý policista vybrat mezi úplatky, odchodem nebo bojem. Oni si vybrali boj... Kapitán Nascimento jako velitel elitní jednotky brazilské policie, zvané BOPE, vede válku s drogovými dealery už několik let. V Rio de Janeiru je přes 700 slumů ovládaných po zuby ozbrojenými dealery. Mají HK, Uzi, AR-15, zbraně, které se v jiných zemích používají ve válkách. Tady jsou v rukách gangsterů. Jejich střela prolétne autem jako papírem. Ve městě, jako je Rio, nechodí policie do favel bránit zákon. V Riu závisí mír na rovnováze mezi gangsterskou municí a korupcí policistů. Když jde čestný policajt do favel, obvykle se něco semele. Matias a Neto byli přesně ti, kdo ještě věřili, že policie může konat správně. A právě ty potřebuje kapitán Nascimento, aby z nich mohl vychovat své nástupce. Vede tuhle krutou válku už pěkně dlouho a začíná jí mít plné zuby. A taky čeká syna... Film, zachycuje se syrovou a dynamickou otevřeností příběh inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v riodejaneirských favelách v roce 1997 těsně před návštěvou Svatého otce z Říma. (Česká televize)

Shaman::..

Díky tomuhle filmu nahlédnete pod pokličku, jakým způsobem se, mimo jiné, Rio připravuje na olympiádu v roce 2016. Pohled to je nepěkný a úkol nesnadný. ()

Africanus1

Není lehký radit brazilskýmu teenagerovi rozhodujícímu se mezi kariérou drogovýho dealera a policajta. V případě první možnosti možná něco ušetří, protože když bude chtít jít na záchod, tak žádný všimný svému bossovi zřejmě dávat nebude. Je to pakáž, jedno jako druhý. Ovšem BOPE rulez! ()

Agnostik

Tak tohle je opravdu lahůdka-BOPE kontra drogoví dealeři ve slumech/favelách/ v Rio de Janiero.Kam se nedostanou policisté zasahuje tahle parta která se s ničím NE...E! Absolutně dechberoucí podívaná.Pokud máte rádi podobné filmy,např.Město bohů,tak tohle se vám bude líbit naprosto zaručeně!Super! :-) ()

RXP

MYSLíM SI, že skôr ako o vyobrazenie chudiny ako nadbytočného odpadu zodpovedného za veškeré zlo na tejto planéte tam išlo o korupciu, ktorou sú brazilské štruktúry povestné. O PENIAZE a o to, ako sa k nim dostať. Či už ste policajt,politik alebo iný krásny štátny zamestnanec. A nezáleží na tom, či peniaze predstavujú len dovolenku, zabezpečený dôchodok alebo práve to najdôležitejšie-politickú moc. To čo sa deje v gete sa tam deje preto, že tam neexistujú pravidlá. Geto sú len vydedenci, čierna škvrna na povesti mesta a ľudia tam dílujú, pretože nemajú veľmi na výber. Ale to strašné z tohoto filmu vzišlo to, že pod kontrolou to majú práve tí, ktorí sa na oko snažia sa s tím bojovať, že je to len jeden začarovaný kruh a hlavoši si to môžu riadiť presne tak ako potrebujú a manipulovať ľudí aj media. Veď čo? Sú príliš mocní na to, aby sa im niečo stalo. Ich arogantné vystupovanie v televízii a silný pocit nadradenosti mi niečo pripomína! ()

dave91

Krutá,syrová realita.Pokud měl někdo o Brazílii představu,jako o nádherném místě na zeměkouli,tak tady si své mínění musel značně poopravit.Ale takový je svět.Tvrdý a nesmlouvavý,plný násilí,kde lidský život nic neznamená.Škoda jen,že film má takový spád.Děj se odehrává tak rychle až je problém všechno usledovat.Na podobné úrovni jako Město bohů. ()

zekon

40 minut na sebe permanentně řve banda cikánů do toho monolog o ničem. Je to spíš takový dokument o tom co všichni věděli ale nic se s tím nedělalo. Natočeno je to otřesně, herci tam defakto žádní nejsou, tohle prostě není žádná pecka jak to vypadá dle hodnocení. ()

Maarty86

Je to syrové, uvěřitelné a na dovolenou v Brazílii vás možná na nějakou dobu přejde chuť. Adrenalinová jízda ve slumech Ria, kde hranice mezi životem smrtí je tenčí než komáří penis. P.S. - Nejlepší část - výcvik nováčků jednotky BOPE - 80% ()

Sidenius

Skvěle natočeno, úplně něco jiného než klasický shitt z hollywoodu, navíc José Padilha je záruka. Vlastně nechápu proč jsem nedal pět hvězdiček. ()

kodwin

Elitní jednotka mě hodně zaujala, dokonce víc než Město bohů. O existenci BOPE a jejich metodách jsem neměl tušení a to, co jsem viděl, mě dost uzemnilo. Pokud se tohle v Riu skutečně děje, a není důvod o tom pochybovat, tak je to opravdová prohra lidskosti. Film působí velmi autenticky, brutalita je brutální a korupce korupční. Už se ani nedivím, že jsou Brazilci tak posedlí fotbalem, je to pro ně jediný únik z reality. ()

JendaBenda

Drsné, úderné, vysvětlující, napínavé. Zde skutečně ještě platí: "nejdřív střílej, pak se ptej". "Účel světí prostředky" apod... Za mě slušných 75% ()

PJD

Dokonalé, ale drsné. Realistická podívaná na boj proti drogovým dealerům v Riu. Pro mě jeden z nejlepších filmů. Mládeži do 18 let nepřístupné. ()

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

15.04.2013

Brazilec José Padilha, který se proslavil dvěma díly nekompromisního nářezu Elitní jednotka, pořád bojuje s remakem RoboCopa. A přestože ho tato zkušenost před několika měsíci přiměla prohlásit, že… (více)

RoboFassbender?

RoboFassbender?

26.09.2011

Není vyloučeno, že Michael Fassbender si po roli androida v Prometheovi Ridleyho Scotta střihne další sci-fi roli. Dokonce jednu z nejikoničtějších vůbec. Brazilský režisér José Padilha, kterého… (více)

A remake RoboCopa vám přináší...

A remake RoboCopa vám přináší...

13.03.2011

Darren Aronofsky? Kdepak, ten od projektu dávno odstoupil kvůli odkladům, způsobeným finančními problémy studia MGM. To se mezitím otřáslo z nejhoršího a rozběhlo jak práce na Hobitovi a třiadvacátém… (více)