Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

misulka03

Tak tohle se už dlouho nevidělo. Nová česká pohádka a na takové úrovni! Já jsem prostě nadšená, pro mě jako milovníka českých klasických pohádek je to něco úžasného. Je fakt, že mě poslední dobou české filmy a bohužel i pohádky moc neoslovovaly a najít mezi nimi nějakou průměrnou a slušnou bylo dosti obtížné, ale přeci jen se to podařilo. Trošku jsem se hereckého obsazení v hlavních rolích bála, popravdě jsem moc Tereze a Jirkovi nevěřila, ale jejich výkony mě přesvědčili o opaku. Samozřejmě, že ostatní tradiční pohádkoví herci neměli též chybu. Jsem si vědoma, že mé hodnocení není objektivní a že v porovnání s cizími filmy to není naprosto to nejlepší, ale tato pohádka mi udělala takovou radost, že mé hodnocení musí být takové, přestože i já jsem několik nedostatků objevila, ale rozhodně je klady předčí tak, že nemá smysl to zde rozebírat. Takže ještě jednou moc tleskám a doufám, že nebude trvat dlouho a mezi českými pohádkami se objeví opět nějaká, podobných kvalit. ()

sir-dave

Patří určitě mezi ty lepší české pohádky, jaké se dneska točí. Průměrný námět mi nahrazoval Mádl s Voříškovou, kteří tomu dodávali mladší nádech. ()

AdaMM

Tak jsem si o Vánocích dopřál pohádku a musím říct, že to vůbec nebylo špatné - slabší čtyři hvězdičky - mělo to nápad, slušné herecké výkony, nějaký ten vtip... Nic, z čeho by člověk byl úplně odvařený, ale vůbec ne špatné. ()

SeanLSD

To, že je PEKLO S PRINCEZNOU znesiteľnejšie než iné české rozprávkové výtvory posledných rokov nie je nijakým ospravedlnením. Čo na tom, že je dieťa krajšie ako ostatné, ak sú to všetko deti mŕtvo narodené ? Vytváranie filmov s ambíciou postaviť sa po bok veľkej a obľúbenej klasike, so schopnosťou konkurovať jej alebo pokračovať v jej tradícií nespočíva v nekonečnom kopírovaní vonkajšej podoby a fraškovitom napodobňovaní podoby vnútornej. Platí to pre Troškove rozprávky ako aj pre všetkých ostatných, čo vkročili na jeho územie. Česká rozprávková tvorba posledných 20 rokov, odvolávajúca sa na veľké tradície a slávnu minulosť a teda až povinnosť natáčať tento žáner, hoci aj bez nápadu, naďalej, nestojí za nič. Pracuje s tými istými rekvizitami čo predchodcovia starší o polstoročie, ale chýba jej ich vtip a nápaditosť, ktorá u mnohých pretrváva do súčasnosti. Aj s modernou technikou pracuje starým spôsobom a nedokáže s ňou vytvoriť štipku atmosféry, pôsobí trápne a silene, neodvažuje sa robiť nejaké výboje, a ak už aj k nejakým kompromisným a polovičatým dôjde, je to vďaka tej polovičatosti silené. Chce vytvoriť niečo podobné svojim predchodcom, ale pritom moderné, prešľapuje tak so zviazanými nohami a tam, kde nie sú nápady a vtip, vyznieva to celé iba ako trasenie zlatého prasiatka... ()

dr.fish

Na téhle pohádce mne mrzí jedna jediná věc. Odfláknutost. Kdyby to ti lidi dělali s láskou, muselo by se to povést. I když dělám pohádku, musí to být přeci věrohodné, lidské. Tady je tolik trapných momentů, nedotažeností, a přitom je vidět, že by stačilo tak málo. Prostě na place nebyla ta pohoda jak má být, ušilo se to horkou jehlou, polovina lidí si myslela, že se stačí křenit a legrace bude habaděj. To se pak nedivím, že všichni čumí na ty americký animáky, když i ty jsou asi lepší než naše současné pohádky. A to tahle patří opravdu k tomu nejlepšímu z poslední doby. 60% ()

Sabrewulf odpad!

To co zas bylo za zvratek? Hned na začátku Kodetová cpe do kamery ty svoje kozy, hlášky jako "prsa to nemá", princezna miss mokré tričko, ukazující bradavky.... Kurva, trochu moc, ne? Moderní mluva - "makej" či "no to vůbec". Hudba úplně mimo (nepohádková), včetně závěrečné písničky. A ze všeho nejhorší - skutečně tragicky nezvládnuté vyprávění, dramaturgie! To nemělo (jak je v nových rádobypohádkách zvykem) pevně vedoucí nit, scénky skákaly těžce NEUSPOŘÁDANĚ, za všechno hovoří prvních 10 minut - tak zmatený rozjezd pohádky jsem v životě neviděl. To co je za čuráka ten Šmídmajer? To fakt dneska bude točit pohádky každý chuj, co nemá ani za nehet dětské fantazie či představivosti? Naskládat všechny ty zmrdy (čti režiséry nových pohádek) na hromadu a vykopat jim z hlavy pocit, že umí točit pohádky. ()

otík

Sice výpravná pohádka zasazená do skutečných a hezkých lokalit, bohužel zase se to tak nějak nepovedlo. Prostě ten příběh není dostatečně nosný, je předvídavý až běda a místy se vůbec nic neděje než jen žvatlání v pekle nebo pobíhání postav mezi peklem a zemí. Co se týče obsazení, Mádl i Voříšková hrají tak, jak je známe, styl Mádla se neliší jak v pohádkách, tak ve filmech se zcela jiným námětem. Zbytek obsazení netřeba komentovat, snad jen Stránský si svou dvojroli docela užil. Pohádka s velkými ambicemi, která je nenaplnila. ()

kocik1

Peklo s princeznou nebylo až zas takovým peklem, jakým pohádky v posledních letech bývají, Ale zázrak se taky nekonal. ()

Estrellita

V konkurenci nových českých pohádek je tato nadprůměrná. Jo, je, i přes toho příšerného Mádla v hlavní roli. Kdy už konečně český filmový průmysl pochopí, že Mádl není princ, ale idiot? Do Snowboarďáků se hodí jak prdel na hrnec, ale co proboha hledá tady? Máme tu trapného prince a princeznu s vyhuleným hlasem... Ale na druhou stranu Nárožný je tradičně super, Lucifer charismatickej a představitelka Muribany nebo jak se jmenuje se ukázala v tom nejlepším světle. Jasně, hrát čertici není nic těžkého, ale ona to prostě zvládla úplně úžasně. Jinak pohádka byla trochu zmatená, teď mám na mysli tu pasáž s divadlem... Každopádně, důvod, proč je pro mě Peklo s princeznou nezapomenutelným, je jedna obyčejná hláška: "To je... kůň!" - "Hmmm, jsi bystrý!" 80% ()

Tyny

Na to, že je to pohádka z roku 09 a Mádl je exot, tak je to naprosto v pohodě. Nárožný bez pochyby opět skvělý a Mádl s Voříškovou to samé. Na tuhle dobu kouzelná pohádka, která mně dokonce i nepatrně okouzlila. :-) ()

Skuby47

Mám ráda všechny filmy, které se natáčejí v našem městě většinou na zámku a tak jsem si ihned pořídila DVD s touto pohádkou. Už je to deset let a stále se dá na to koukat. Pekelníci působí věrohodně, stejně jako jednoduché triky. Má to příběh, který sice není příliš originální, ale dobře herecky obsazený se slušnou výpravou. I humor by se tam našel. Myslím, že by se mohl líbit i dnešním dětem. Jenom ten Mádl mi tam trochu vadil. To už nemáme žádného většího fešáka na roli prince? ()

rodo

Celkem pěkná pohádka. V poslední době už jsem skoro na všechny české pohádky zanevřel, protože temné depresivní Vorlíčkoviny, ztřeštěné Troškoviny, nudné Křístkoviny a další, převážně spíše televizní, kousky mě takřka přesvědčily, že už se asi nedočkám. Občas mě někdo příjemně překvapí, jako teď Šmídmajer nebo Jiří Strach svým Andělem Páně, ale stejně pořád čekám, až zahřmí. Ale co se týká této pohádky, musím říct, že i přes naprosto nedůvěryhodné herecké výkony dětských představitelů a místy nepřesvědčivou Terezku Voříškovou, které to ale rád odpustím pro její hezká kukadla, musím dát za čtyři hvězdičky, protože se podle mého názoru jedná o příjemnou oddychovou záležitost. ()

Týnkaa

Na tu bídu, která poslední dobou českým pohádkám vládne, je to víc než nadstandart, ale pořád to nic nemění na tom, že to není žádná sláva... rozhodně to nebude moje oblíbená pohádka, ba dokonce pochybuju, že si ji někdy dobrovolně pustím znovu %) ach jo, no... a já se tak těšila na, po dlouhé době, parádní českou pohádku :( ()

Mirokukii

Milá pohádka, se sympatickou ústřední dvojicí. Peklo je pohádku od pohádky víc a víc kýčovité (peklo v S čerty nejsou žerty mi nahání hrůzu ještě dnes). Velká škoda, uječeného konce. ()

JimmyII

Nechal jsem se zlákat solidním hodnocením, ale dostal jen další český pohádkový fail. Peklo s princeznou rozpracovalo námět, který měl být jen výchozím bodem pro film, do celé hodiny a půl. Ta se pak vleče, jako by byly čtyři. Scénář je tupý, myšleno v jednotlivých replikách, drobnostech apod., navíc to má příšerně nevhodné obsazení (proč Nárožný, proč???). Dvě hvězdičky za to, že to není celé v sádrošových kulisách, nedělal to Troška a je to hezky technicky natočené. Ale jinak peklo. ()

Sfinkter

Velké pozitivum bylo, že Tereza Voříšková hrála lépe než staří matadoři. Mádl ňouma jako vždycky a celý koncept pohádky velmi slabý, peklo vyloženě směšné a závěr uspěchaný, bez jakéhokoliv místa na poselství pro diváka. ()

M-arta

Extra body za super parádní jiskrnou čertici Alžběty Stankové (snad nejlépe ztvárněnou, co jsem v českých pohádkách viděla), jenom kvůli ní se na tuto pohádku vždycky těším. ()