Ellmariachi

Další z nočních výletů na pro mě čím dál více oblíbenou TV stanici Dajto. Musím říct, že v dobách kdy na českých stanicích vidíte jen posraný kriminálky, ákony a pořádky je tahle stanice vysvobozením. Po tom, co se mi podařilo překousnout Sk dabing je to cesta do filmového ráje. Opět jsem přepnul a pak jen se zaujetím sledoval děj filmu o kterém jsem nevěděl jak se jmenuje, o čem je, a postupně se dostával do děje. No a asi 5 herců, 7 místností, 15 komparzistů a fajn cca 100 minut zábavy. Tohle vězěňský drama je místy temný, krvavý a umí zabrnkat na psychiku. Za mě 70 procent a 4 hvězdy jak vyšitý. ()

Ridick

no takze takto....film vzbudzuje amatersky pocit, z dovodu kamery a komorneho poctu postav a celkovy pribeh stoji za staru belu, ale napatie ake zazivate s hlavnym hrdinom a chcete, aby sa dostal nakoniec z vazenia je velke a val kilmer je vynikajuci kvazi radovan karadzic guru so zmyselnymi myslienkami a pristupmi k zivotu:)...vrelo odporucam:) ()

Freemind

Film, který na mne zafungoval opačně, než bych si přál. Během jeho sledování jsem byl stále znova příjemně překvapován a přehlížel jsem stokrát omletá klišé, kterými se scénař hemží. Film je natočen velmi civilně a upřímně a po jeho shlédnutí bych i jednu hvězdičku přisadil. Pak se mi to ale rozleželo v hlavě a zjistil jsem, že už jen kvůli sladkobolnému závěru by to nebylo spravedlivé. Jinak ovšem klobouk dolů - poklona patří především Valu Kilmerovi.. ()

speedy3

Nízký rozpočet, vězeňské prostředí.....ale přesto 4*. Jednodušše natočené, jednoduchý děj, ale mě to prostě chytlo a a právě ta jednoduchost na moje cítění sehrála největší roli. Naprosto se shoduji s komentářem Kleopatry.... ()

contrastic

Mám rád filmy z vězeňského prostředí a hodnocení nad 80% tedy slibovalo parádní podívanou. O to více jsem byl po skončení tohoto dílka zklamán. V mých očích po všech stránkách slabý snímek nezachránil ani Val Kilmer, kterému přibývající roky a kilogramy evidentně svědčí. Takže velké zklamání a další přeceněný kousek – 35% ()

vorheese

Nechápu. Tenhle film musel na papíře vypadat jako to nejhorší béčko, co si ani DVD kotouč nezaslouží. Ještě k tomu to dostal režisér, jehož filmografie by se dala jedním slovem popsat jako Nic...a to dost pokažené. A vznikne z toho tak sugestivní dílko? Ještě jednou podotýkám, že nechápu. ()

RAiken

Vtipný parazit klasických vězeňských dramat, který se nesnaží trumfnout své geniální předobrazy, leč přesto nabízí spoustu zajímavých zážitků. Vězeňské prostředí působí velice moderně, neokoukaně a snaží se upoutat především vykreslením celkových poměrů věznice, potažmo celého vězeňského systému včetně praktik a stereotypu vězení. Otázka rasové segregace je tedy více než na místě a probleskuje spolu s násilím plodícím násilí celým filmem, stejně jako bledá tvář Stephena Dorffa, který ukazuje, že má navíc než jen na omšelé snímky jdoucí s mainstreamovým slaboproudem. K poutavému pohledu do nitra hlubiny nám rovněž ochotně pomůže obtloustlý, přesto charismatický Val Kilmer, jež svou hereckou kreací dává vzpomenout na své nejlepší role (Salton Sea apod.). Postupem času však snímek spíše upadá, začáteční zběsilé tempo se později utápí v uzavřených kobkách vězení. Soustředění se rovněž na vedlejší linii rodinnou spíše odvrací od hrozivého tématu a klaustrofobie nevyhnutelnosti vězení, leč v pointě filmu má však své nezbytné opodstatnění. Rovněž poloha filmu zobrazujícího člověka jako zrnko rozemleté na padrť mlýnem zvaným společnost stojí za to a frustruje vás po celou stopáž... ()

René.girl

"When your life is defined by a single action, it changes the concept of time." Film při kterém "doslova" tuhla krev v žilách. Něco tak působivého jsem opravdu nečekala. !DOPORUČUJI! 89% ()

Kaluž

Namlsán povedenou Waughovou novinkou jsem znovu sáhnul po jeho starším kuse (teď nemyslím tu hovadinu s Rockem) a opět musím labužnicky zamlaskat. Jednoduchá vězeňská báchorka s rázným tahem na branku a účinným direktem v závěru mě nenechala ani chvíli v klidu. Jako kdybych tam s tím Dorffem a Kilmerem byl zavřenej taky. ()

MATADOR

Spíše průměrný snímek, který neurazí. Příběh je velmi podobný Peklu. Vězeňské prostředí a neprávěm odsouzený, zkrátka něco co se jen tak nefilmuje, ale ani nepřekvapí. Slušné herecké obsazení. ()

YURAyura

8/10 Prekvapeni vcerejsiho vecera. Jak malo staci, aby se clovek dostal do pekneho pruseru a kdyz uz je v tom, tak je potreba ho trochu v tom swinstvu vykoupat. Par klise si to jako typicka vezenska zanrovka s sebou nese, ale rucni kamera ve spolupraci se slusnym strihem dodava vyslednemu ne zcela provarenemu naboji na razanci a dela divakovi neprijemnou sondu do statu ve state za ostnatym dratem. Jestli to ma pusobit vychovne, tak ja bych se se svymi ubohymi 80 kilogramy za katr dostat nechtel. Na druhou stranu mi to pripomnelo reklamu na strelne zbrane: Your doughter - Rrapist with AIDS - The nearest cop - http://www.gunpundit.com/2007/protection.jpg ()

Toshiro

Celý film buduje vcelku zajímavou atmosféru beznaděje člověka ve vězení, který vlastně vědomě nic špatného neudělal a přesto se propadá stále hlouběji. Zakončení poměrně nesmyslným sledem šťastných událostí působí naprosto odtrženě ... ()

FilmFan24

"Béčkový" název filmu leckoho může odradit, ale pokud po filmu sáhnete, dostane se vám kvalitní "áčkové" zábavy. Drama plné beznaděje ve kterém je příkladný manžel Wade Porter (Stephen Dorff) a majitel právě se rozbíhající firmy poté, co přistihl ve svém domě zloděje a neúmyslně jej zabil, odsouzen na tři roky do vězení, kde se společenská pravidla příliš nenosí. Aby toho nebylo málo, dostane do své cely masového vraha Johna Smitha (k nepoznání změněný Val Kilmer, který pro roli přibral pár kilo navíc), ze kterého - světe div se - nakonec vyklube jediný přítel. Wade je zatahován do světa vězěňských gangů - hispánci, skini, černí - kde drsné bitky o holý život jsou za tolerovaného dohledu sadistického dozorce Jacksona (Harold Perrineau), takřka na denním pořádku. Neklidná roztřepaná kamera vás nenechá ani v klidných scénách klidnými, k tomu působivá hudba a civilní herecké výkony filmu, který stál 2,9 mil. USD. Možná trochu na šťastné náhodě postavená poslední třetina filmu trochu nesedí, ale pro řadového diváka vyžadujícího šťastné konce, je jej třeba. Každopádně příjemné drsné překvapení! ()

reqiuem

Pravidla, který panujou ve vězení asi člověk, kterej v něm nikdy nebyl, nepochopí a spíš je asi ani nikdo pochopit nechce a tenhle film je důkazem toho, proč tomu tak je..dost dojemný, ale zároveň taky jedno z nejrealističtěji podaných dramat, který si na nic nehraje a tak může konkurovat i jiným, lépe hodnoceným snímkům(zvlášť je zajímavá konfrontace se zločincem, kterej je a bude ve vězení do konce života-takovej pohled je totiž dost jedinečnej a umožňuje na vězení koukat úplně jinejma očima a nejenom na vězení, ale i na život )..brutalita vězňů, ale i léčení komplexů některých dozorců, je tu postaveno do protikladu k tomu, co se děje za zdmi a k základním morálním otázkám...a tak k Waughovi upínám svůj zrak i do budoucna a budu fakt zvědavej co z něho "vypadne" příště, protože tohle byl nevšední zážitek..4,5* ()

Dexter1

Rozpočet: úplné minimum. Kamera: rozstrasená, možno trošku dokumentaristický štýl. Režisér: ktože to je? Herci: výborný. Atmosféra: až príliš realistická. Máme tu ďaľší film, ktorý omieľa už stokrát počutú pesničku, väzenie. Ale toto je len zo sekcie tých najhorších, kde sa o holý život bojuje každý deň. Reálne pojatý príbeh, kde Stephenovi Dorffovi nezávdím ani jednu minútu. A Val Kilmer sa tu strašne podobal na Jeffa Bridgesa. ()

vegetol.mp

Minimalistické a syrové. Každopádně výborné. Na to že je Ric Roman Waugh bývalý koordinátor kaskadérů, velmi dobrá práce. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční