Chrustyn

Překvapivě kvalitní a chvílemi neuvěřitelně silné vězeňské drama, které sice do žánru nepřináší žádné inovace nebo jiné originální prvky ale vše viděné ukazuje překvapivě realisticky. Když si připočtete výborné herce a dusnou atmosféru, určitě vám nebude vadit ani přehnaný happy end. ()

iamek

Drama z vězeňského prostředí mám rád. Od Zločince jsem moc nečekal, ale výsledek je více než uspokojujíci. Film za pár dolarů se skvělým Valem Kilmerem vás bude určitě bavit a nebudete litovat, že jste mu věnovali svůj čas. ()

SeBig

Parádní vězeňský film. Stephen Dorff parádně zahrál svou roli stejně tak i "veterán" Kilmer a Perrineau umí skvěle zahrát bachaře a největšího hajzla z filmu! Mám rád filmy ve vězení, zajímavé postavy a o obsazení jsem už psal. ()

Arsenal83

Väzenské prostredie je veľmi vďačné pre natočenie výnimočných thrillerov a drám. Táto pomerne málo známa kriminálka má svoje zvláštne čaro a tie správne grády. Zarastený Val Kilmer sa chopil svojej vedľajšej roly naozaj skvele. ()

Yardak

Dobré vězeňské drama z novodobé Ameriky. Velmi zajímavý příběh doplňují slušní herci v čele s Val Kilmerem, od vstupu Vala do průběhu filmu se to jen zlepšuje:-). Potěší menší role Sama Sheparda a sympatická je i Marisol Nichols. Občas mi vadila jen často se klepající kamera. Slušné 4 hvězdy, 80 %. ()

Roman.Ticka

Už od prvních minut jsem, netuším jak věděla, že Felonu napálím kuli, dojem se nezměnil. Vadila mi trošku roztřesená kamera, jinak nic, naopak vše bylo podle mého gusta. Další z inteligentních pěkně nalajnovaných příběhů, který měl spád, nápad, akci a hloubku. Řešil se zde PROBLÉM a vše kolem něj bylo podáno v přesných dávkách a načasování - emoce, slova, akce, reakce, detaily a hudba k tomu, prostě paráda. Nešlo než naplno prožít první okamžiky Wadeova života v naprosto odlišné dimenzi, pro něj šokovém skoku do neznámé reality. K tomu Johnova rodinná tragédie, která se dá jedině chápat, jejich nenápadné sbližování, hledání nového smyslu života, prolínání jiných osudů a spoustu emocí přesně v okamžiku a podání, jak jsem očekávala. Závěr sílu a hloubku snímku ještě víc prohloubil, takže tleskám a smekám. "Dojem je realita. Rozhodl jsem se tu svoji vytvořit. Ostatní se rozhodli ji přijmout." Ave Hollywood!♥ ()

Ivoshek

Ve vězení jsem nikdy nebyl, a to ani v americkým, ani v českým, takže neumím říct, jestli film odpovídá realitě. Nejspíš alespoň zčásti jo, přinejmenším co se týče gangů a násilí mezi vězni navzájem. Co můžu soudit příběh, je to klasická struktura: (polo)nevinný slušný člověk se dostane mezi psychopatické a násilnické vězně a dost podobně naladěné dozorce, kde se snaží přežít, jak to jen jde. Není to špatné, docela to odsýpá, ale nic úplně zásadního, co by mě fakt vtáhlo, jsem tam nějak nenašel. Celkově slušně natočená low-cost žánrovka s tradičně kvalitním Valem Kilmerem. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 26.1.2013, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2012) = - STEPHEN DORFF je najnedocenenejším hercom svojej generácie. A ten DVD obal odradil aj mňa (IDIOTI Z BONTONU ale aj ostatných distribučiek). Neprávom. V base sa s vami skrátka "srať" nebudú, takže na "scofieldovské pohádky" zabudnite. (2.1.2009) ()

TheEvilTwin

Felon je velmi dobré vězeňské drama, které žádným aspektem daného žánru vyloženě nevyčnívá, ale naopak si bere odevšaď slušný průměr a jako celek má všehovšudy dobrý vibe. Násilí je zde dostatek, stejně tak jsou zde dostatečně poutaví dozorci i vězni a jejich charaktery a v neposlední řadě i emocionální stránka filmu. Ačkoliv v žádném ohledu není vyloženě nejlepší a z každého hlediska jsem viděl už lepší prison filmy, je ve výsledku Felon dobře stravitelnou a koukatelnou jednohubkou v čele s výborným a sympatickým Stephenem Dorffem a šikovným Waughem v režisérském křesle, jehož filmy já prostě můžu. ()

=woody=

Dobrej ve spolek, velké překvapení, velké.. Film neztrácí čas zbytečnou omáčkou a servíruje pěkně ostrý naložený masíčko! Mohlo to celé jít do kopru s tuctovým příběhem a klišé volajícím z každičké cely, naštěstí tu ale máme velmi realistický příběh, který sevře žaludek každému z nás, protože takhle jednoduše se může život zhroutit fakt komukoliv.. Co je ale nejskvělejší, to jsou výkony docela netypických představitelů hlavních úloh! "Stavros" Stephen i "Ztracený" Harold hráli náramně, nejcharismatičtější byl ale netypický "Big" Kilmer! :-) Wau, pane Waugh! A poklona.. Vy ostatní se mějte filmově! Woo. ()

ARI50

Vězeňský film který oslovil jen v něčem o zbytku je škoda psát, bud čekám parádní komedii nebo akci kde napětí nechybí a nebo zlatý střed ale když dostanu jen trochu dobra je to o ničem. Je tam sice slušná dávka hlášek a vězení je odporné ale celkový děj filmu nezachrání maličkosti. ()

Bauer

Absolutně strhující film z vězeňského prostředí, respektive z vězení s maximální ostrahou, které je tak tvrdé, že to snad ani není možné! Tvůrci se nesnaží natočit další film z vězení, kde by někdo utíkal. Ve většině filmů se stejný prostředím se snaží hlavní hrdina utíkat. Vykope si díru a podobně. Tady se nic takového nekoná a právě proto je Felon jedním z nejoriginálnějších filmů z vězenského prostředí. Samozřejmně, nevinného člověka, jenž se dostal do vězení neprávem (Vykoupení z věznice Shawshank) a nebo třeba bitky ve vězení (Peklo), tak přesně něco podobného jsme už viděli, akorát že v obou případech vyjmenovaných filmů šlo na konci o útěk. Ale aby hlavní hrdina neutíkal a vyšel z vězení hlavni branou, tak to už se jen tak nevidí a právě proto je Felon něčím unikátním. Není to jen dobrým scénářem ale i tou výbornou atmosférou. Některé scény ve mně vyvolali nečekané napětí při kterém jsem ani nedýchal. Stephena Dorffa jsem měl dosud zaškatulkovaného jen jako Deacona Frosta z Bladea, ale teď si ho budu pamatovat jako Wadea Portera. Dorff podal parádní výkon, který by si zasloužil snad i nějaké to ocenění. Val Kilmer s vousama vypadá jako Jeff Bridges a jeho výkon je bohužel nemastný a neslaný. A konečně nějaká pořádná role pro Harolda Perrinneaua, jehož sadistický dozorce je super! Plus jedna překrásná žena jako je Marisol Nichols! Tento film se Ricu Romanu Waughovi opravdu povedl a je jedno, že z Felona čiší, že byl pořízen za málo peněz, ale někdy se dá natočit snímek s menším rozpočtem, který je nakonec lepší, než nějaký 100 milionový megafilm! As of 2008, there are over 2,3 million people incarcerated in America that number increases by more than 1000 per week. ()

JASON_X

Scénář přitažený za vlasy k takovým filmům patří, ale tohle bylo už trochu moc. Snaha tvůrce vzbudit v divákovi všeliké emoční reakce se pak u mne naprosto míjí účinkem. A Perrineau je navíc se svou postavou a slušňáckým xichtíkem třídního premianta v roli sadistického bachaře-ranaře spíše komický. Na druhou stranu na nízkorozpočtový snímek to bylo vcelku ucházející. Chtěl jsem dát za tři, ovšem scéna s Porterovým mírně retardovaným synkem nesoucím v náručí tatínkovo prádlo zpátky domů k uslzené mamince mě hodně znechutila, na podobný slizký pathos jsem nadmíru alergický. Takže dvě a po použití šup do koše. Jo a musím popravdě přiznat, že až ze závěrečných titulků jsem zjistil, že v jedné z hlavních rolí účinkoval Val Kilmer, což mě nakonec aspoň trochu potěšilo, neboť mám podobná překvapení rád. ()

Morholt

Hodně slušná vězeňská drsňárna, kterou trošíčku kazí patetické řečičky, ale bez toho by to holt asi nešlo. Stephen Dorff výborný a Kilmera jsem v první chvíli ani nepoznal, ale o to víc mi jeho role doživotně pykajícího vězně sedla. 75% ()

Fleur6

Nič špeciálne sa v tomto filme nekonalo, ale Felon môžem nazvať celkom schopnou "komornou" drámou z väzenského prostredia, kde je ústredným motívom nespravodlivosť. Ničím nevyčnievajúca hudba a poväčšine podobné herecké výkony. Jediná postava, na ktorú sa dá viac-menej upozorniť, bol John Smith v podaní Vala Kilmera (naozaj silný charakter), i tak však považujem tie 4* za oprávnené. ()

Lacike

Prva tretina ktora skoro az dokumentarnym sposobom popisuje jednotlive procedury vo vezeni ma skvelu atmosferu. Druha tretina sklzne k predvidatelnym klisoidnym zapletkam a posledna tretina je totalna nelogicka zhovadilost, ktora kazi pozitivny dojem z filmu. Za zmienku este stoja nadpriemerne herecke vykony. Hlavne musim pochvalit Vala Kilmera, ktory uz davno nehral tak bravurne. ()

PROROK14

Konečne nejaký film čo naozaj stál za to. Perfektný Val Kilmer a väzenské prostredie so všetkým čo k tomu patrí dáva tomuto filmu ten správny nádych. 104 minút zbehlo ako voda a ja som zostal smutný že to bolo tak malo. uvítal by som aj 170 tych minutiek. Kto to nevidel tak nech to rýchlo napraví. Proste dych berúci zážitok. 90% ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční