Lyli

Příběh poutavý, prostředí dost dobrý a hlavní hrdina je totální štramák. Zábavná věc, něco takového jsem snad ani nečekala. Klidně bych to dala znova. ()

evilmind

Čekal jsem fantasy pohádku, lehce šmrncnutou sci-fi - a přesně to jsem i dostal. Možná jsou dvě hodiny moc, a asi by tomu pomohla i komická figurka (i když pes ušel), možná i větší originalita po všech stránkách - protože jsem pořád měl pocit, že tohle či ono už jsem někde v něčem viděl. Ale bavilo mě to i tak. ()

ambron

John Carter má síce jednoduchý dej, ale celý film sa nesie v slušnom akčnom tempe, ktoré nenudí. Vizuálne je zvládnutý na výbornú, takže z mojej strany štyri hviezdičky. ()

JohnCZ

Předlohu neznám, ale film mě sakra zaujal. Po dlouhé době nějaké příběhově jednoduché fantastické sci-fi, s nádherným vizuálem, hromadou akce a epickou hudbou. A tedy nic světoborného, "jen" hodně poctivý blockbuster. ()

PanCitron

Musím se přiznat, že na tomto mnohamilionovém propadáku mě nejvíce nalákaly ty peníze co se do toho vložily. Nečekal jsem žádnou slávu, ale mnoho příšer, davové scény a nablblý děj ve stylu doby, ve které tyto příběhy vznikly. To jsem dostal. Nic víc jsem asi ani nečekal. ()

Suzie05

Pro mě to byla taková milá fantasy pohádka. Nijak náročné na pochopení (což já dokážu ocenit), sympatický hlavní hrdina a ty příšerky byly podle mě po trikové stránce velmi vydařené. Klidně bych se podívala znovu. :) ()

corpsy

Je smutné, že je väčšina divákov voči tomuto snímku veľmi zaujatá. Väčšina z nich je aj určite voči tomuto príbehu neznalá a z toho pramení všetko to zlo, ktoré JOHNOVI CARTEROVI škodí. OMYL!!! Film sa odvíja po klasických cestičkách dobrodružných sci-fi, dáva divákovi to čo od takéhoto žánru čaká a v konečnom dôsledku to vyzerá, že ani nemá väčšie ambície. Dnešná hyperaktívna generácia film zavrhne ako vykrádačku niečoho, čo paradoxne práve knižná predloha stvorila ( STAR WARS, AVATAR atď. ) a v neposlednom rade aj za pomenej akčných a veľkolepých scén. Ale veď aj práve prvé STAR WARS nie sú práve megaakčné mäso, ide tam skôr o tú atmosféru a poznávanie niečoho nového. A tým aj JOHN CARTER je. A to je asi tá najväčšia chvála, akú som filmu mohol dať. ()

Expendable

Tak nebylo to celkem špatný, zkrátka film an jedno podívání, víc ne. 2* jsou maximum, děj naprosto předvídatelný, aly myslím, že pro děcka pěkná podívaná. ()

Ajinka126

John Carter je typický příklad toho, kdy hlavní postava má na filmovém plátně působit jako úchvatný a sebevědomý hrdina, kterému to ale nikdo nevěří!!! Prostě to nefunguje. Už jenom jeho výraz a dialogy jsou naprosto nepřesvědčivé. Začalo to celkem slibně, ale nakonec jsem se málem unudila. No a ty nepovedené efekty... Vždyť Carter se neustále díval jinam než, kam se potom usadila ta zelená příšerka.. ()

ConanVJ

Tak mě se tento filmek hodně líbil. Styl filmu mi připomínal Planetu Krull. Je to takový sci-fi/fantasy odehrávající se na Barsoomu (Marsu), kde žijí dně humanoidní kultury lidí, které proti sobě bojují a třetí kutlura tvorů Tharků, která se snaží být nestranná. Film připomíná spoustu filmů, Od Avatara, Star Wars, až po zmiňovanou Planetu Krull. Mě se tento mix hodně líbil a za mě to vidím na 95% :) ()

PauloZ

Je to pohádka, místy možná až moc. Čekal jsem, že to bude trošku drsnější a dospělejší. Vzhledem k režisérovi to ale jaksi v pohodě přehlížím. Na tu fantasy vlnu jsem se rychle dostal a tuhle předraženou pohohádku jsem si v podstatě pěkně užil. Taky musím říct, že místy laciný děj vynahrazují téměř v každém záběru skvělé efekty a co víc, naprosto precizní 3D zpracování po celý děj filmu. Kam se na tohle 3D hrabou prostorově spackaní Avangers. Mělo to větší potenciál a většina diváků asi očekávala dospělejší přístup režiséra. Konec je ale velmi dobře zvládnutý. Bezprostředně po shlédnutí slabší 4*. ()

Anchi

Helium a Dežo - geniální. Ale kam se podělo těch 250 milionů... To je mi záhadou... Nejspíš je spapalo to roztomilý tlustý prasátko aka mega rychlej pes z Marsu. Všechny postavy jsou po po většinou pořád krásně vymydlený, čisťounký, nejí, nepijou, blejskaj po sobě zářícíma očkama, přehodnocujou svoje pocity, bojujou jak bozi, nikdo se nikdy nezraní... Kdyby se aspoň dalo říct, že Barsoomovský příšerky lahodí oku... A ty dvě bílý "opice" to svejma 2 minutama moc nezachraňujou... Ale jo, člověk se občas uchechtne, konečná scéna mi přišla zajímavá a Strong byl jako vždy fajn. ()

Kryton

Technicky opravdu moc povedené - lodě, potvory, emzáci. Bohužel vše ostatní už pokulhává. Taylor Kitsch mě vůbec nepřesvědčil a nezískal mé sympatie. Nejhorší je pak scénář, kdy se na ploše dvou hodin dostavají totálně hluchá místa a nesmyslné oslí mosty. Vrcholem je schopnost skákat a síla hlavní postavy. Místo od začátku možnosti utvořit z Johna Cartera ultimativního sci-fi bijce, tak jak divák tak sám hrdina ani neví co, proč a kdy použít a dělat. Vesmírná telenovela s veškerým špatným co nabízí a jinak výbornou vizuální stránkou - tak to celé shrnu. Bohužel je cítit jak za tím moc stálo Disney. ()

Džany

Průměrný divácký zážitek okořeněný dávkou efektů s povedeným, ale nevyužitým a zbytečným třetím rozměrem. Celá recenze zde. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády