Tento sním mě na začátku překvapil hned dvakrát. Zaprvé - Dannyho jedenáctka není kupodivu remake české Klabzubovi jedenáctky, jak mají američané rádi a za druhé není vůbec o fotbale.. Kupodivu se jedná o film, kde Danny Ocean v podání Franka Sinatry se svými kamarády z 82. oddílů výsatkářů (možná to někoho překvapí, ale je jich celkem jedenáct) vykrade během jedné bravůrně vymyšlené akce pět kasin v Las Vegas. Film je docela dost poplatný své době - hodně barviček, hodně zpívání.. Jinak bohužel ve zpracování a v logice nic moc výrazného.. Nejsem si jist, ale myslím si, že v šedesátých letech minulého století byla v americe známá věda zvaná daktyloskopie, a když jsem viděl jak Dannyho parťáci "profesionálně" vybírají kasína bez rukavic atd., tak jsem se musel smát.. Ty tři* jsou za to, že je to Sinatra a že je to klasika..(17.10.2009)

Och, hrozne mdlé tempo, jednotliví parťáci sa mi pol filmu mýlili, asi až po hodine som sa nejak dostával do príbehu (so stále odbiehajúcou pozornosťou). A celý ten "dokonalý zločin", na ktorý sa pripravovali slimačím tempom tak dlho bol napokon fádny a pramálo zaujímavý. Ale pozitíva: najmä Gable-ovsky sadistické odpálkovávanie ženských postáv doradu (či išlo o manželky, milenky, alebo manky), pár náhodných situačných vtipov, Sammy Davis Jr. s nemožne komickým účesom a záverečný znepokojujúci fade-out. Takže sumár: mne sa najviac páčilo to, čo bolo vo filme najmenej podstatné a podliehalo najmenšiemu úsiliu. Nechcem upozorňovať na to, čo stihli skoro všetci ostatní, ale teda asi mi to nedá: Soderbergh potvrdil výnimku: remake zvalcoval originál. Odťaživšou atmosférou, energiou, charizmou... a až pod jeho taktovkou som pochopil zmysel vo sfilmovaní oceánovej jedenástky.(10.7.2013)

Jo, Frank Sinatra ako herec este ujde, hoci ho nijak nemusim, hlavne pre jeho pletky s mafiou. Tuna ide o velmy dobry film - odlahcit od penazi 5 najvacsich kasin v Las Vegas. Skoda, e sa to zacina rozvlacne - to dlhe mlatenie slamy ma nebavilo, potom sa to uz ale rozjelo. jaxom napisal, hodne vadi to dlhe zobrazenie mlatenia slamy : 85 %(18.4.2020)

Jeden ze sta remejků je lepší než originál. Bohužel toto je případ právě Dannyho jedenáctky a jeho o 40 let mladšího následovníka Dannyho parťáků. Původní film má stopáž více než dvou hodin a první hodinu se partička dává do kupy. Až moc na můj vkus. Samotná loupež je pak odbyta v pár minutách. Konec je očekávaný, ale potěší. Neříkám, že celkově to je takovej průser, ale bývám zvyklý, že nad originál není.(9.7.2009)

Film je výborný, dobový, hlavní herecké obsazení sympatické a opravdu jsem se u toho nenudil, ale pár věcí musím vytknout, a to nepochopitelně dlouhé "seskupování" party v poměru ke stopáži loupeže a ještě k tomu pár odbytých scén. Nicméně určitě se nabízí srovnání novodobých Dannyho parťáků a tohodle filmu. Na rovinu musím říct, že to srovnat nejde a to hlavně kvůli zcela odlišným dějovým obdobím, ale také kvůli dnešní a tehdejší filmařské technice, která je u tohodle typu filmů dost důležitá. Máme tady dobu rozkvětu Las Vegas a slušnou dobovost v podání této Oceanovy jedenáctky a pak tu máme remake, který se odehrává v naprosto odlišené době pro zcela jinak smýšlící diváky. Abych se vrátil k hodnocení tohoto filmu, tak přejdu rovnou k věci. Tu hvězdičku ubírám za ty chybky a ačkoli mám fakt silné nutkání dát 5 hvězd, něco mi říká že nemůžu. Takže tak lepší 4 hvězdy a nakonec snad jen říct a poděkovat za to že díky tomuto mohl vzniknout remake. Výborný film a určitě doporučuju. PS: Fakt mě mrzí ty zbytečnosti, které filmu ubraly na kráse.(17.11.2012)

• - Tony Curtis, Jackie Gleason a Milton Berle měli nabídnuty cameo role. (Kulmon)

• - Všichni hlavní herci se vzájemně velmi dobře znali, často improvizovali, což bylo lepší než daný scénář. (Kulmon)

• - Průměrná délka záběru je 12 vteřin. (Mol)