VOD (1)

"Vánoce v Beverly Hills v Kalifornii. Čas, kdy se každý chová mile, tolerantně a velkoryse." Tak takto začíná tahle kriminální komedie o největší loupeži v historii Las Vegas. Danny Ocean (Frank Sinatra) se rozhodl se svými přáteli, veterány druhé světové války z 82. oddílu výsadkářů, že vybere pět největších kasín v Las Vegas, v Nevadě (Sahara, Riviera, Desert Inn, The Sands, The Flamingo). Každý je mužem na svém místě a se skvělou přípravou a plánem by se neměli čeho obávat. Ale... Jak říká Murphy, očekávané se nestane a neočekávané ano. Takže když nevlastní otec jednoho z nich zjistí, kdo je záhadným lupičem, musí vymyslet, jak se i s lupem dostat z města. A to dříve než na ně přijde policie. (monolog)

Trailer

PEZ

Bol som zvedavý, aký je originál Dannyho parťákov. Vedel som, že nemôžem čakať vysoké tempo, ale myslel som si, že film bude mať ozaj dobré nápady, ako obísť bezpečnostné opatrenia kasín. No musím konštatovať, že film je ukážkou doby, najmä tým, že je vidieť, ako sme sa veľmi posunuli. Vtedajšia doba počiatku 60. rokov bola ešte pekne naivná. Takisto dĺžka je prepálená, prvú hodinu sa toho príliš nedeje. Priznávam, že ma tento originál trošku sklamal, dokonca váham, či neubrať jednu hviezdu. Ono, je to pohodová oddychovka, je tam celý Rat Pack (čo mňa necháva chladným, keďže som už generačne inde), ale takmer žiadne nápady a obyčajné dialógy ma nijak neohúrili. Akurát malé, no vynikajúce cameo opitej Shirley MacLaine pobavilo, ako aj koniec, ktorý som nečakal. Takže táto stará Dannyho jedenástka je už vskutku obstaróžna a je slabšia ako jej mladší, nápaditejší a hviezdami nabitý remake. [#30/2018] ()

MartinezZ

Popravdě, o tomhle filmu jsem se dozvěděl náhodou díky o 41 let staršímu remakeu a bohužel tak musím konstatovat, že tahle oldschoolovka mě poměrně nudila. Všechno stojí a padá na hereckých osobnostech, ale jako naprosto všechno. A tak se i pozapomnělo nějak vytvořit hercům i smysluplný scénář. Tohle totiž byla nuda. Ve své době byli všichni zúčastnění jistě hvězdy a film byl možná považován za geniální, ale ta doba je už 50 let v čudu a od předchůdce skvělých Clooneyho parťáků jsem tak čekal víc, než bandu nijak se neprojevujících hulících herců, úděsnou organizaci, promýšlení plánu na tři minuty, vřeštícího dědka bez opodstatnění jeho úlohy v příběhu, Dannyho manželskou krizi a vychcaného zlodějíčka, který nepřímo způsobí až facepalmovsky hloupý konec. Tohle ne-e. Jak bylo řečeno níže, remake předčil původní film. ()

Han22

Třetí zlodějské krimi roku 1960 a asi to nejlepší. Musím teda říct, že remake mě bavil o něco více, protože měl lepší herce. Sinatra, Davis, Martin byli hlavně zpěváci a herci až v druhé řadě. Navíc se to dost dlouho rozjíždí, než se vyřeší všechny seznamovačky, rodinné vztahy. Nicméně plán na vykradení pěti kasin v Las Vegas nemá chybu, je špičkově provedený a celá ta atmosféra Las Vegas počátku 60. let je fantastická a celé je to natočené s lehkostí, šarmem a švihem. Do toho hraje ve své době zapadlá písnička Ain´t That a Kick in The Head, kterou ale znám ze hry Fallout: New Vegas. SPOILER: A tak je opět kaňkou konec... jen co jsem viděl šílený plán propašovat peníze v rakvi mě byla pointa jasná. I tak 4* nechám a pro mě krimi/thriler roku 1960. ()

noriaki

Ocean's Eleven působí tak trochu samoúčelně. Je vidět že si ho chtěli herci především užít, chtěli si spolu zahrát, zazpívat si před kamerou a trochu se u toho zasmát. Tak se i stalo a tehdejší publikum z toho muselo být nadšeno, ale dnes, o půl století později, už film nemá takové kouzlo. Galapředstavení populární pětice totiž nejede podle typického schématu. Začátek je neúměrně natažený aby každá jednotlivá postava dostala prostor pro svou vlastní show. Příprava a samotná loupež je odbytá v několika málo okamžicích a kamera se okamžitě vrací na to hlavní, kvůli čemu se všichni sešli, totiž k záběrům na idoly tehdejší doby. Populární Rat Pack pamatují především milovníci staré Ameriky 50. a 60. let a ti ho budou zbožňovat i dnes. Pro všechny ostatní je Dannyho Jedenáctka zdlouhavá krimikomedie s trochou výborné hudby, pohodové atmosféry a břitkého konverzačního humoru. Tedy nic co by nebylo k nalezení v libovolné veselohře s Cary Grantem, Walterem Matthauem či Jackem Lemmonem. Ty jsou ovšem dějovější, lépe gradované a hlavně celistvější. ()

Attta

Film je výborný, dobový, hlavní herecké obsazení sympatické a opravdu jsem se u toho nenudil, ale pár věcí musím vytknout, a to nepochopitelně dlouhé "seskupování" party v poměru ke stopáži loupeže a ještě k tomu pár odbytých scén. Nicméně určitě se nabízí srovnání novodobých Dannyho parťáků a tohodle filmu. Na rovinu musím říct, že to srovnat nejde a to hlavně kvůli zcela odlišným dějovým obdobím, ale také kvůli dnešní a tehdejší filmařské technice, která je u tohodle typu filmů dost důležitá. Máme tady dobu rozkvětu Las Vegas a slušnou dobovost v podání této Oceanovy jedenáctky a pak tu máme remake, který se odehrává v naprosto odlišené době pro zcela jinak smýšlící diváky. Abych se vrátil k hodnocení tohoto filmu, tak přejdu rovnou k věci. Tu hvězdičku ubírám za ty chybky a ačkoli mám fakt silné nutkání dát 5 hvězd, něco mi říká že nemůžu. Takže tak lepší 4 hvězdy a nakonec snad jen říct a poděkovat za to že díky tomuto mohl vzniknout remake. Výborný film a určitě doporučuju. PS: Fakt mě mrzí ty zbytečnosti, které filmu ubraly na kráse. ()

• Rezidence v Beverly Hills, která ve filmu představuje sídlo Spyra Acebose, ve skutečnosti patřila hollywoodskému agentovi Kurtu Fringsovi, manželovi scenáristky Ketti Fringsové. (Mr.Hudson)
  • Tony Curtis, Jackie Gleason a Milton Berle měli nabídnuty cameo role. (Kulmon)
  • Průměrná délka záběru je 12 vteřin. (Mol)

Související novinky

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (více)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)

Margot Robbie hvězdou nových Dannyho parťáků?

Margot Robbie hvězdou nových Dannyho parťáků?

21.05.2022

Herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl, Focus) se v příštích pár letech nezastaví. Vedle toho, že ji chtějí producenti Pirátů z Karibiku do nového filmu, tak se nyní upsala také rebootu Dannyho… (více)