Reklama

Reklama

Obsahy(1)

"Vánoce v Beverly Hills v Kalifornii. Čas, kdy se každý chová mile, tolerantně a velkoryse." Tak takto začíná tahle kriminální komedie o největší loupeži v historii Las Vegas. Danny Ocean (Frank Sinatra) se rozhodl se svými přáteli, veterány druhé světové války z 82. oddílu výsadkářů, že vybere pět největších kasín v Las Vegas, v Nevadě (Sahara, Riviera, Desert Inn, The Sands, The Flamingo). Každý je mužem na svém místě a se skvělou přípravou a plánem by se neměli čeho obávat. Ale... Jak říká Murphy, očekávané se nestane a neočekávané ano. Takže když nevlastní otec jednoho z nich zjistí, kdo je záhadným lupičem, musí vymyslet, jak se i s lupem dostat z města. A to dříve než na ně přijde policie. (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

honajz 

všechny recenze uživatele

Moc mě to nebavilo, i když některé ty herce mám rád. Navíc jsem čekal nějak víc zvratů - tady se sešli, nikdo se ani moc nebránil do akce jít, naplánovali, provedli, plus závěrečný ubohoučký twist o ničem, a dvě hodiny za námi. Mezitím stálo za něco pár dialogů o ženách a o tom, že se vlastně krade na jejich rozmařilé nápady, ale těch skutečně vtipných promluv zas tak moc není, a dialogy mezi Jimmym a matkou jsou vyloženě trapné. Někteří herci nemají co hrát, ostatně je jich moc, tak na některé zbyly štěky. Ale tak aspoň Sammy Davis a Dean Martin něco zapějí. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jako jeden z mála nebudu tvrdit, že je remake lepší, protože jsem ho neviděl. Komparace s dobovými detektivkami a zařazení do kontextu filmové produkce Franka Sinatry však nedopadá příliš slavně, padesátiminutové úvodní mlácení loňské slámy mělo být sestříháno maximálně na polovinu, protože "zbytek" filmu je opravdu dobrý. ()

Reklama

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Jeden ze sta remejků je lepší než originál. Bohužel toto je případ právě Dannyho jedenáctky a jeho o 40 let mladšího následovníka Dannyho parťáků. Původní film má stopáž více než dvou hodin a první hodinu se partička dává do kupy. Až moc na můj vkus. Samotná loupež je pak odbyta v pár minutách. Konec je očekávaný, ale potěší. Neříkám, že celkově to je takovej průser, ale bývám zvyklý, že nad originál není. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Hodně dobrý film. Jelikož většina herců zde jsou velmi dobří přátelé, sálá z něj úplně domácká a dobová atmosféra. Co na tom, že provedení a příprava loupeže jsou hodně odbyty. Pěkný písničky (a i když si tu Frank žádnou nezazpíval, tak zasvěcenec rozezná melodii Tender Trap), přesvědčivé herecký výkony, inteligentní a konverzačnější humor a hlavně Frank a zbytek Rat Packu to dostatečně vynahrazují. Tenhle film stojí a padá s Rat Packem, protože ve své době to byli nejžádanější muži Ameriky (pokud nebudeme počítat Elvise). Z hodně dialogů je cítit improvizovanost a lehkost (podobně jako když hraje Oldřich Nový nebo Hugo Haas). zajímavé je, že natáčení probíhalo hlavně v raních hodinách, přes den herci spali a večer a v noci měli mnohá vystoupení na místních show. Je jen škoda, že Angie Dickinson nedostala více prostoru, protože vypadá jako moc příjemná ženská (nic ve zlým, ale kam se hrabe Julie Roberts). Shirley MacLane si sem odskočila z natáčení filmu Billy Wildera Apartment a střihla si tu opilou oslavující dívčinu, která líbne Deana Martina a zbaví jej tak na okamžik slov. Není to sice můj nejoblíbenější film s Frankem, ale zatím je asi na druhým místě. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Inu.. snímku nelze upřít povedená atmoféra a silné charismatické osobnosti, jakými Dean Martin a Frank Sinatra bezpochyby byli. Příběhová stránka mě už tolik nepotěšila, občas jsem se nudil, proto tedy dávám pouhé 3*. Co ovšem nemělo chybu, tak to písničky v podání Dean Martina. How lucky can one guy be, I kissed her and she kissed me, Like the fella once said, Ain't that a kick in the head? The room was completely black.... ()

Galerie (46)

Zajímavosti (15)

  • Rezidence v Beverly Hills, která ve filmu představuje sídlo Spyra Acebose, ve skutečnosti patřila hollywoodskému agentovi Kurtu Fringsovi, manželovi scenáristky Ketti Fringsové. (Mr.Hudson)
  • Všichni hlavní herci se vzájemně velmi dobře znali, často improvizovali, což bylo lepší než daný scénář. (Kulmon)
  • V úplném závěru filmu je možné zahlédnout pravá jména protagonistů filmu a členů The Rat Pack. Jména Sinatra, Martin, Davis Junior, Lawford a Bishop jsou k vidění na vývěsním štítu hotelu Sands, v němž v tehdejší době skutečně účinkovali. (Aere)

Související novinky

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím…

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému…

Margot Robbie hvězdou nových Dannyho parťáků?

Margot Robbie hvězdou nových Dannyho parťáků?

21.05.2022

Herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl, Focus) se v příštích pár letech nezastaví. Vedle toho, že ji chtějí producenti Pirátů z Karibiku do nového filmu, tak se nyní upsala také rebootu Dannyho…

Reklama

Reklama