V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

st.jim

Famozní muzika, která chytne za srdíčko snad každého, kdo miloval a miluje tuhle hudbu. Jinak jsem ze samotného filmu necítil tolik, co vycházelo z éteru. Přišlo mi to jako průměrná hudební komedie. ()

Sonnik

On air. Off shore. Out of control. Pořád jsem čekal, kdy něco přijde. A ono nic. Pohodová dvouhodinovka s ostrovní hereckou elitou bez jakékoliv větší hloubky. Přesto si každý najde své oblíbené členy posádky (The Count) nebo groteskního Branagha. Takhle nějak si představuju britský "blockbuster". Bavil jsem se. "We have their testicles in our hands, Twatt, and it feels good." ()

markuc

Moc jednoducha, ale vtipna komedie, takove nejake rozverne to je. Zadne zamysleni neni potreba, dej je predvidatelny, ale pobavite se u toho - jen mi to prijde trosku zbytecne natahovane misty. ()

KanjiVital

Taková komedie už tu dlouho nebyla... hlášky se tu střídají s neuvěřitelnou kadencí. Navíc moje oblíbená atmosféra a hudba 60. let s vynikajíícimi výkony všech zůčastněných. ROKENROL!!! ()

Sokkk_y

Děcka, říkejte si a pište si co chcete, ale pro mě tohle byla dvouhodinová kurevsky pořádná rock'n'rollová jízda. Konzervativní Británie, vyžehlené oblečení, uhlazené vlasy, dráždivá hudba, divoký styl života, sakra velká radost z něčeho společensky nepřijatelného, touha po absolutní volnosti. Tohleto jsou pro mě 60. léta! Škoda, že jsem se narodil o třicet let později. ()

Mrkvič

Fakt špica. Filmu se dá spousta věcí vytknout (hodně neurovnaný a dost dynamicky napálený začátek, některé záběry, lehce hluchá místa, která zbytečně připomenou stopáž, byť mohla být klidně delší, absence plynulejšího příběhu a hlavně hodně očesaný pohled druhé strany, která chce rádia zrušit), ale většina toho, co se ve filmu objeví, je úžasná. Základ je muzika, a když jde o klasiku, tak se asi nedalo šlápnout vedle. Humor trochu jiný než v Lásce nebeské, ale opět nemá chybu. Co mě ale těšilo nejvíc, bylo obsazení. Hlavně Biily Nighy, Philip Seymour Hoffman, Chris O'Dowd no a Nick Frost, který nešetřil v žádné scéně svými špeky. ()

ecceHOMMO

Mnohé extravagantné postavy, podivné ale účinné humorné gagy......proste "obyčajné" Rádio Rock...........slobodaaaaaaaaaaa.............***/**** ()

SG_ever

Bravurní pakárna s ještě lepším humorem postavená na dost trhlém námětu, který dokáže nasytit. Typ snímku, hodící se na filmové večery mladých. (85%) ()

Týnkaa

Nelíbilo... jedna hvězdička z milosti... za písničky... zbytek byla dost tragédie... od nesympatických herců až po podivný dost nudný děj s teatrálním koncem.... Hned jsem si vzpomněla na epizodu ze Simpsnových... akorát tam chybělo to Homerovo: "Jsem tu první den!" ()

žvanimírek

Rock'N'Roll kult!! Libový šedesátý léta, libovej britskej humor, libovej Bill Nighy a Philip Hoffman, libovej pasák Rhys Ifans (btw jestli Vás tenhle týpek baví, tak má skvělou roli v Náhradnících "The Replacements") a k tomu moje slabost pro britskej akcent dává dohromady jasnejch "pět"!! ()

capák

Když se spojej nejlepší britský komici a nejlepší americká hudba, musí z toho zákonitě vzejít parádní komedie. A to se taky v tomhle případě stalo. Film je díky místě a době, ve který se příběh odehrává, dokonalým charakterům postav a nadupanýmu soundtracku z podle mýho názoru nejlepší hudební éry všech dob doslova přecpanej absurdníma a hlavně vtipnejma situacema. Několikrát jsem si během filmu řikal kurva, kéž bych mohl aspoň na chvíli bejt na tý lodi a jenom se tak válet, užívat si života, poslouchat tu úžasnou hudbu, kouřit jednoho jointa za druhým, spát s každou ženskou, která vstoupí na palubu, a na všechny společenský konvence z vysoka srát. Jenom škoda, že v některých místech se příběh trochu zasekává a ztrácí tempo. Finále á la Titanic mi zezačátku přišlo trochu kýčovitý, ale nakonec mě tvůrci stejně odzbrojili. Stejně tak jako celej film. Ať žijou sex, drogy and rock 'n' roll! ()

Honzíno

Na mě až moc netečné, děj se plouží po dvě hodiny, a tudíž mě tahle loď nechytla natolik, jak bych si přál. Nenašel jsem též jediný gag, který by mě úplně odrovnal, spíš jsem tak nějak očekával, co se dopředu v dalších několika minutách stane. Potěšil mě ale herecký ensemble. Přesto mám pocit, že se z něj dalo ždímnout ještě trochu víc. 69% i za super soundtrack, ve kterém je jedna kaňka a to taková, že v něm bohužel absentují The Beatles._ Zvedám na čtyři_ Zraje jako víno. Napotřetí těsně pod plnou palbou. ()

plechulka

Po "lásce na první zhlédnutí" k Lásce nebeské jsem utrpěla při prvním promítnutí Pirátů lehké zklamání, ale čím častěji mám možnost nalodit se s partou ulítlých chlápků (a jedné lesby) na jejich kocábku plnou rokenrolu, tím víc mě to baví! ()

Lachtaan

Zjevně vůbec jediný filmový titul, u kterého fandím českému překladu více než původnímu názvu - to metaforické vyznění je ve slovech Piráti na vlnách opravdu na místě. The Boat that Rocked (chcete-li) není totiž ničím jiným než filmovou delikatesou, kterou zdobí především dokonalé herecké výkony navzdory tomu, že pánům hercům pro tenhle druh snímku bohatě stačilo, aby byli sami sebou. S termínem skvost se tu stoprocentně ztotožní všichni příznivci rock’nrollu, čímž já úplně nejsem, ale mile rád se k filmu jednou vrátím už jen kvůli panu Hoffmanovi. ()

Zdeňka

Snad každý druhý šel do kina s tím, že je to od tvůrce té skvělé a nepřekonatelně výborné Lásky nebeské a každý šel s tím naivním nápadem, že to bude bez pochyby také tak bezchybné. Nechci říkat bohužel, ale řekněme si upřímně co může Lásku nebeskou překonat? Ano, nic.... Takže to budeme brát a hodnotit z jiného soudku, film je vtipný typicky po anglicku od člověka, který je pravý vlastenec a svoji zem opravdu miluje. Celý příběh je postaven na hudbě a lidech, kteří se snaží říct do éteru nějaké to sprosté slovíčku. Sem tam se tam mine nějaký ten vztahový (nebo spíše sexuální) problém, ale jinak je to Baby všechno o Rock'n rollu... ()

uhlajz

Čekal jsem od toho víc, v podstatě to nebylo ani nějak moc vtipný a ani zas tak moc dojímavé. Dohromady to dalo lehce nadprůměrnou žánrovou záležitost, na kterou asi brzy zapomenu - 3 - 4*. S Láskou nebeskou se to nedá absolutně srovnat. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)