V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Pecival

Curtisovi se musí nechat jendo: Jeho filmy jsou přecpané neuvěřitelným pozitivismem, dobrou náladou a po jejich shlédnutí má člověk proste chuť do života. Ať si každý říká co chce na mě to funguje. Nemá to žádný příběh ani zápletku, ale k čertu.... stačí tuna dobré hudby a luxusní herci. Pět uniklo o fous. ()

VooDoom

Šílená komedie, která je prošpikovaná nejpikantnějšími hudebními peckami + úžasné dialogy k tomu...Plná prdel lodí (chvilka ticha) jdem na to :-) No prostě moc :D Přátelství, láska, sex a rádio k tomu...Malá poznámka: nikdy nevyhazujte kondomy do oceánu :-) nevíte, kdy se Vám budou hodit... ()

jamalka

Jediné co můžu vytknout je délka filmu, o půl hodinky méně a film by měl větší šmrnc, ale jinak krásný anglický humor:). ()

Philoun1

Skvělé ztvárnění na jedné straně konzervativních politiků (vystihuje hlavně scéna o vánocích) a na druhé straně rebelujících DJů. Výborné herecké obsazení a skvělá oldschoolová hudba taky nejsou na škodu. ()

Wbcko

"Zlá" vláda proti zbytku británie v čele s bandou chlápků a jednou lesbou z rádia. Komedie ne tak vtipná a drsná jak jsem zvyklý. Plusové body za obsazení v čele s Royem a Jen z It crowd a DJ Bulvou z Klubu sráčů (alespon myslim, že to byl on), soundtrack a příjemně strávené dvě hodiny. ()

jenik71

Podstatu filmu jsem pochopil, avšak na mé hodnocení to vůbec nemá vliv. Tak vysoké procento na CSFD je mi opravdu záhadou. Tenhle film se mi hrozně dlouho táhnul a vlastně okolo mě pouze proplul, stejně jako rozhlasoví piráti. Na můj vkus nezábavné a z velké části přímo nudné. Na více než 2 hodiny jsem si měl raději pustit rádio. ()

voleman

Piráti na vlnách jsou velmi pohodová a příjemná letní komedie, od které nic moc víc nečekejte. Ovšem právě v tomhle žánru nemá tenhle film za posledních pár let žádného tak kvalitního soupeře. Je to prvotřídní zábava od začátku do konce, v zajímavém prostředí a v zajímavé době. Všechny rockové pecky z 60. let do filmu skvěle pasují, stejně tak jako prvotřídní herci, kde opravdu není jediný slabší článek. I když má film na komedii poměrně dlouhou délku, tak ani chvilinka mi nepřipadala zbytečná a celé mě to velmi bavilo. Nesmírně pozitivní a povedený hudební film, ze zlaté éry Rocku. 90% ()

giovanni3

K filmu jsem přistupoval rozpačitě mám rád rock, ale rock'n'roll až tak ne. z čehož vyplývá i neobliba 60.roků. Každopádně film mne od začátku solidně chytl a nepustil až do konce. Herecké obsazení se povedlo i co se menších rolí týče (Překrásná January Jones, či okouzlující a usměvavá Talulah Riley.). Hudbu jsem čekal tu která mne nijak zvláště nebaví, ale výběr skladeb byl velmi povedený a hudba mne bavila a nebylo tam něco co by mne vyloženě nudilo = příjmné překvapení. Bylo zde hodně vtipných scének i podrazů, které překvapily, ale i pobavily. Suma sumárum jich mohlo být více, ale to je asi ta jediná malá vada skrze kterou nedávám 5*. ()

Liqid

Neskutečně pozitivní film s excelentním soundtrackam. Pro fandy Rocka a rollu a dobré nálady povinnost. A myslím, že scéna s výcvikem plavání vejde do dějin. ()

Lukoboss

Zakázané ovoce chutná nejlíp a tenhle snímek to jenom dokazuje. Miliony lidí poslouchaly tajně pirátské vysílání, aby si mohli zatancovat, zazpívat nebo prostě poslechnout oblíbené skladby. Musím říct, že každá postava na lodi má něco do sebe a umí zaujmout. Nejlepší roli ale měl Tom Wisdom, který za celý film prohodil asi jenom dvě věty. :) Jestliže se něčemu říká svoboda, pak je to jednoznačně pobyt na téhle lodi!!! ()

Heraldika

Takový pocit totálního blaha se v kině často nedostavuje, naposledy jsem ho měla při báječném kýči Mamma Mia. Tenhle film má sice pár nedostatků, ale ty jsou totálně převálcovány vším ostatním. Skvělá hudba, kostýmy, postavy, hlášky: "Walk woodcock way!" atd, atd. Tipuju, že většina pánů tajně zamáčkne slzu, že nic tak ujetého v životě nezažije. Jedonoznačný hit. ()

KR4T4S

Dost opatrné 4hvězdičky. Na vině je nejvíc ten konec. Nejlepší postavy: Bill Nighy a Rhys Ifans. Moc mi nesedla postava Kennetha Branagha. 70% ()

BMAJTZ

Ani nevim co me na tom tak zaujalo. Pribehu zde opravdu bylo pomalu takze se to zvrhlo pouze v Rock'n'Roll jizdu od zacatku do konce. Nicmene velice vtipnou jizdu a hlavne strasne netypickou. Kdyz si k tomu prictete skvele herecke vykony zvlaste teda trojice Bill Nighy, Nick Frost a Philip Seymour Hoffman dostavam z toho naprostou komedialni pecku. Bavil jsem se opravdu vyborne, protoze tohle byla opravdu potrestena podivana. Vic k tomu nemam co rici a ani vytknout. Mno abych nebyl tak stoprocentni snad bych vytkl neco k zaveru ktery mi prisel az nadmiru sentimentalni, ze v celem kontextu vyzniva tak nejak do prazdna. Ale kdyz film nebudete brat prilis vazne je to komedie prave pro vas. ()

Soweek

Co si pamatuju, tak naposled sem ukápl slzu u filmu někdy v roce 2005, když jsem poprvé viděl Love, Actually a ted sem si to zopakoval u tohoto snímku. Kurva Curtisi, jak ty to děláš!!!! Podle mne není tomuto filmu naprosto co vytknout a klidně se se mnou hádejte. Moje osobní nominace na film tohoto roku přátelé. ()

bloodvomit

Hodnocení naznačuje, že film bude bomba... jenže neni. Charaktery postav nejsou vůbec prokreslený a tak s nima člověk nesoucítí. Je vám v podstatě jedno co se s nima stane, příběh má dobrej nápad, ale jinak nic moc. Sem tam vtipná scénka, dobrý kostýmy a zajímavá kamera s barvama, který korespondujou s konkrétní situací. Celkem dobrej závěr, ale jinak?... ztěží 3 hvězdičky. ()

Mr.Jackass

Naprosto nečekaný zážitek a absolutně jasných 5* a už pěkně dlouho mě žádný film nedostal jako tento...počínaje hudbou, dějem, hereckým obsazením a prostě vším...Pro člověka který má rád tento druh hudby musí být tento film povinnost vidět..Bylo mnoho míst, kdy jsem měl husinu po celém těle..Ať žije Rock°nroll !!! ()

LexBarker

Příjemně vtipná pohodovka ze zlatých let šedesátých...Fajn muzika a celkem bezproblémové herecké výkony v čele s vynikajícím K.Branaghem,dělají z tohoto filmu zábavnou záležitost a zaručují dobře strávené dvě hodiny času. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)