V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

BluT

Dobrej a poměrně originální film, ale nakonec přece jenom zklamání. Taky námět skvělej, ale zase na to, že to byla komedie, tam bylo poměrně málo vtipu. Nevim, jak si tento (sice zdařilý, ale nijak výjimečný film) může držet stabilně přes 80%. Old-school Rock'n'roll je super, ale prostě se z toho dalo vyždímat víc. Ještě 4*. edit 14.1.2019: Viděno podruhé. Ten čas kurva letí, rozhodně by mě nenapadlo, že jsem to viděl před devíti lety. Každopádně to bylo podruhý skvělý! V roce 2028 si dám repete. ()

cyBerN

Nemůžu si pomoci, ale Curtis asi netočí filmy pro mě. Po patetické lásce nebeské, u které jsem se na konci skoro červenal studem, jak na to můžu koukat, mě Piráni na vlnách zlákali a dal jsem jim šanci. Líbil se mi námět, obsazení, slibný soundtrack. Ale film jako celek je dost vlažný, málo vtipu, potenciál postav je nevyužitý. Jediné, co mě tedy potěšilo byla hudba a obsazení, leč nevyužité. Škoda... ()

korndaddy

Příjemná komedie, která stoprocentně neurazí a kde i ona romantika je na správném místě. Prostě parta chlápků, kteří si jedou svůj styl a neřeší ostatní. A to je přesně ono. K tomu příjemnej britskej humor a mimořádně nadupanej soundtrack, kterej sem už hodně dlouho nezažil u novějších filmů. Už teď se těším na další projekci. Možná přibude i pátej puntík ()

Michelle75

Velmi přjemná podívaná, začátek vzhledem k spoustě rozdílných postav chaotický, ale po zorientování se.... bomba. Perfetní atmosféra podbarvená stylovou hudbou mě vtáhla do děje a chtěla jsem být součástí téhle zvláštní party. Billa Nighyho miluju i když v mém topu zatím není, Branagh a Seymour Hoffman jsou také výborní herci, kteří svou účastí vždy potěší a tady mi obzvláště Hoffman seděl. A píseň The Letter od The Box Tops je naprosto nadčasová, zaujala mě už v Londýnském gangsteru. ()

Jane18CZ

Tenhle film se vám buď bude líbit, nebo ho budete nesnášet. Jsem ta co ho nesnáší a v životě to už nechci vidět... ()

Mistickzz

Príjemná britská oddychovka s enklávou výborných hercov na čele s Billom Nighyom, Philipom Seymourom Hofmanom a Nickom Frostom a úsmevným humorom. Neviem čo by som viac dodal, snáď len, že aj ja chcem ísť na takú loď :) 83% ()

Wally

Hodnocení tohohle filmu se od začátku vyvíjelo následovně...první hodina mne moc nebavila a říkal jsem si jak vůbec přežiju tu druhou a jestli to má vůbec cenu...za dobrou hudbu jsem byl připraven hodnotit 2*....druhá půlka filmu však byla fantastická...hudební pecky gradovaly, příběh začal mít smysl, hlavní hrdinové začali být sympatičtí a na samotných hercích bylo vidět, jak moc je to baví...vyzvednul bych výkon P.S. Hoffmana, který byl fakt super. Suma sumárum...absolutní hodnocení mínus nezáživná první polovina = 4* ()

Chmur

Milé. Tohle slovo asi nejlépe vystihuje tento film. Oslava hudby a šedesátých let s výjimečně sympatickou skupinou účastníků. ()

Madluska

Skvělý soundtrack, skvělý Bill Nighy a skvělá stylizace ve filmu, který byl na mě místy snad až moc free (Rhys Ifans budiž ztělesněním toho, co za mě Pirátům ubírá body :-)), ale v závěru z něj stejně zbude fajn pocit. Jak by to taky mohlo dopadnout jinak, když vám tihle rebelští DJ's do ucha pouštějí The Kinks, The Who, The Boxtops nebo Procol Harum (snad nejlepší moment celého filmu)?! ()

Zagros

Vcelku dobrý film o jednom zajímavém fenoménu, kterým byl zákaz vysílání populární hudby na soukromých radiích ve Velké Británii. Povolení bylo jen pro BBC a jen půl hodiny denně. To se samozřejmě některým nelíbilo a vyřešili to po svém. Celé osazenstvo rádia i s technikou se přesunulo na loď a vysílalo z lodi mimo vody Británie. Odtud je pojem pirátské vysílání. Je dobré, že se občas někdo pokusí narušit nesmyslný systém, i když s ním nemusím v mnoha případech souhlasit, za tohle má u mě plusové body. Jinak jde prakticky o běžnou romantickou komedii v netradičním prostředí plném svobodomyslných lidí. Dle toho to vypadá. Bill Nighy se ve své roli našel a ostatní mu zdatně sekundovali. Piráty na vlnách mohu doporučit jako nenáročnou oddechovku na jeden večer a taky jako dovedně zdramatizovaný kousek naší kulturní historie pro lepší pochopení dalších kontextů. ()

Tery16

Přiznávám, že některé nápady mi přišly trochu odkoukané od jinud, mohlo to být originálnější, příběhy některých postav trochu propracovanější a .... Jenže já se prostě nechala strhnout příjemnou atmosférou, skvělou hudbou (jelikož právě tohle je můj šálek kávy), sympatickými hrdiny zahranými báječnými herci a poctivou anglickou režií, že se mi těch pět hvězdiček samo nabízí. Mimochodem, já bych z vody vytáhla Tupce Kevina, jelikož si mě z nějakého neznámého důvodu získal (nejspíš to bude tím popisem Robina Hooda:-)) a hned po něm Quentina, jelikož Bill Nighy je i v této roli zkrátka bezkonkurenční. ()

kazatel

Zo začiatku som si vravel, že je to trochu divné, ale cool, no tí neustále rockujúci chalani sa mi dostali pod kožu. SPOILER ALERT: Neviem, či ma potápanie Cameronovho Titanicu dostalo viac ako klesanie Rádia Rock. Netradične vtipný film nadupaný peckovou muzikou o týpkoch, ktorí fakt verili tomu, čo robili a dali do toho všetko. ()

Hanys_

Je to sice taková docela příjemná přehlídka komiků a různých scének ze života na pirátské lodi, na které všichni zažívají nejlepší dny svých životů...ale boužel na 2hodinovou komedii, ocejchovanou tady na csfd 85 procenty a navíc režírovanou polobohem Richardem Curtisem, mi to moc nestačí. Herci fain, hudba fain...ale něco mi tady prostě nesedělo. Místo příštího zhlédnutí si raději pustím soundtrack - ten tu pohodovou atmosféru tutově navnadí taky. 6/10 ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)