V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

progression

Přiznám se, že teď se mi film líbil ještě více než při premiérovém shlédnutí. Na vině je samozřejmě především hudba "šedesátek", kterou jsem byl odkojen a stále se k ní rád vracím a suma sumárum tuto hudební éru pořád považuji v souhrnu za nepřekonanou. V inkriminovaných letech jsem také po nocích "lovil" kromě Radia Luxembourg i stanice pirátské např. Radio Veronica, což byla sice stanice holandská, ale určitě i tam byli podobní hudební nadšenci s mnoha zajímavými příběhy, kteří se také snažili bojovat proti nevůli politiků. Ale tento film kromě skvělé hudby obsahuje i spoustu originálních lidských příběhů, kamarádské vztahy souputníků "na jedné lodi", odezvy početných fanoušků, neopakovatelný anglický humor a spoustu skvělých hereckých výkonů (namátkou Rhys Ifans, Bill Nighy a především Philip Seymour Hoffman). Emmu Thompson jsem v menší, ale výrazné roli ani nepoznal. Ale nejpodstatnější je to, jakým způsobem to všechno Richard Curtis dal dohromady, takže vzniklo skvělé a nadčasové dílo moc příjemné k pokoukání i poslechu a divák se baví až do úplného konce, který nemá chybu. A jedna z mých oblíbených písní "Elenore" od Turtles má ve filmu také dost podstatnou úlohu. A celé je to krásná nostalgická pecka o Zlatých šedesátých. ()

Nyck

Jo, tak tohle byla jízda! Pro mě osobně překvapení, protože jsem šel do kina na "další" komedii. Ale tohle byl opravdu nářez se skvělou hudbou, hláškami a herci!! ()

sahe

"Tak bude něco?" ... :-))) Hudba good a i děj a hlavně dialogy... to se jen tak nevidí... No jo no... VB prostě umí točit filmy... :-) ()

yeniczek

Jeden z těch filmů, které vám zvednou náladu i kdyby se dělo nevím co. Jsem toho docela dobrým důkazem. Hvězdné obsazení, ještě k tomu dobrá polovina herců je opravdu mnou oblíbená, výborná hudba a práce s kamerou. Konec, který se tváří jako drama ani tak nevyčnívá, jak se bál a dokonce tam pasuje. Podle toho všeho bych musel dát 5* jako vyšitých.. Ale obávám se, že napodruhé už to nebude zdaleka tolik zábavné a že efekt prvního zhlédnutí tu hraje velikou roli... 8/10 ()

Aven

Curtis si na sebe Láskou nebeskou upletl pořádný bič neboť každý bude jeho nový kousek porovnávat s nesmírně povedeným debutem. Pirátům jde leccos vytknout - ať už je to přílišná roztahanost, pár hluchých míst či nekomplexnost příběhu. Přesto, že Piráti nejsou celistvým filmem, ale spíše slepencem jednotlivých scén, jsem byl unešen. Unešen díky skvělému výběru písniček, díky atmosféře, která prosakovala skrz plátno do sálu a především díky hercům, na kterých bylo jasně patrné, jak moc si natáčení užívají. ()

VasaX

Piráti na vlnách vás odnesou do stylových let kdy rock, potažmo rock'n'roll žil. A žili taky ti, co hudbou žili. A to vám tento snímek naplno, trošku jako kdyby "historicky-popisnou" a hlavně zábavnou formou podá (že by až člověk na konci čekal "podle skutečné události"). Tolik zajímavých a propracovaných charakterů které se drží v hlavním ději jsem už dlouho nezažil. Bohužel na druhou stranu se jim moc nedostává prostoru a občas to člověku přijde trochu nucené č ochuzené, prostě to tam vevnitř někde skřípe. Otázka zda to šlo udělat lépe... no každopádně komediální čtyři hvězdičky jsou jistě zasloužené. ()

Brain-D

Tohle není obyčejný film. Vzdát hudbě holt to se vyskytuje opravdu málo a tady to bylo opravdu výborně zpracované. Na to, že je to Britský film, tak jsem se parádně bavil. Nezbývá mi nic jiného než doporučit. ()

JohnSmith

Moc pěkné retro s vynikající hudbou a řadou vtipnejch hlášek. Je vidět,že natáčení si užívali i všichni aktéři a je příjemný, že se to neminulo účinkem a bavěj se i diváci ()

SkyHawk

Určitě poměrně originální film, jež mi ale nepřinesl takovou zábavu, jakou jsem očekával. Jako celek působí více méně zmateně. Chlapec "přidělený" na loď je zde skoro navíc. Nejprve jsem si myslel, že půjde v podstatě o jeho příběh, ale spíše ho vnímáme jako vypravěče údálostí z lodi. Neřeknu příběhu, ale událostí, protože příběh sám o sobě až tolik do sebe nemá. Hraje vlastně druhé housle, aby nám mohl představit postavy a jejich "skotačení" na lodi. Neříkám, že toto stále nemusí fungovat, ale právě ono skotačení mě tolik neoslovilo a až díky příjemnému finiši zvedám hodnocení na 3*. ()

sochy.zirafka

Partička rock 'n' rollových maniaků zavřená na lodi? Ještě k tomu provozující rádio? Bavil jsem se od začátku do konce, a to nejednou. Plné hodnocení, bez debaty. ()

Natabar

Vtipné, neotřelé, plné výborné muziky a skvělých herců. - A vřele doporučuji shlédnout nepoužité scény. Very very funny. ()

zdenny

Konečně komedie, která si své hodnocení (hlavně co se týče roku 2009) plně zaslouží. Ve filmu šlo primárně o svobodu. O nejryzejší formu svobody. O způsob života - styl oblékání, hudební vkus a další a další věci, které k životu neoddělitelně patří. Omezení, které člověk má (a které celkem i dobrovolně plní) je placení daní a dodržování nezbytných zákonů. Nikdo ale nemůže omezovat základní svobodu jedince. "Když se nám něco nelíbí, vymyslíme zákon, kterým to zakážeme". To bychom si hlavně my v Česku měli neustále připomínat. Přiznám se, že závěr filmu mi vehnal slzy do očí. Ne, když se objevily záchranné lodě - bylo jasné, že se objeví. Nýbrž závěr vysílání rádia Rock, kdy se speaker s posluchači rozloučil a po půlminutě ticha řekl: "Dělám si prdel, jedeme dál". V této větě byla cítit nezdolná chuť po svobodě a revolta proti špatnému politickému ovzduší. Nevím, co víc dodat. Snad jen, že film byl celou dobu provázen úžasnými skladbami šedesátých let. To jako doporučení hlavně pro starší diváky, kteří skladby té doby také chytali v nevalné kvalitě na provizorních rádiích. Co se týče filmu - komediální, ale i dramatická atmosféra na lodi byla dána dobrým castingem, kdy každá postava byla typově tak trochu jiná. Jo, tam by se mi líbilo. ()

Timak

Tak me to vylozene zklamalo. Asi jsem byl namlsany skvelou Laskou nebezskou nebo hereckym obsazenim, ale proste prvni pulka byla tak nudna, ze jsem u toho usnul. A to nemuzu dat vic nez 50% - to proste par hlasek nezachrani. Skoda nevyuziteho potencialu. Na to, ze se jedna o Rock n' Roll, bylo to az moc poklidne ... ()

ella

Chvíli trvalo, než jsem se do filmu dostala, pak mě ale jeho svobodomyslnost nadchla!!! Ty byrokratický svině. ()

Ceres

První 2 třetiny filmu "jen" nadprůměrné, ale to co se pak děje na konci, no to už je nářez, jako z Titanicu:D. Branagh, P.S. Hoffman a Nicky Frost co předvádí, to je radost pohledět. Film je prošpikován parádní muzikou - prostě Rock´N´Roll baby!!! 80% Funky Fu Manchu:D ()

shantim

Naprostá pohodovka, při které člověk zapomene na všechny průsery a strasti a pluje s rockenrolem na vlnách. 83% hvězdiček ()

Linka2

"Nezabloudili jsme? Je to dost velká loď a já jsem tu teprve tři roky..." :) A ta scéna s kakaem a sušenkama! :) Ten film definuje slovo pohoda. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)