Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie - luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa (tedy Frankenstein, Mumie, vlkodlaci, Zombie, neviditelný muž a spoustu dalších) dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí. Ale pro Drákulu existuje ještě daleko důležitější důvod, proč držet obyčejné smrtelníky dál od Hotelu Transylvánie: aby ochránil Mavis, svojí milovanou náctiletou dceru. Jako většina teenagerů i Mavis chce opustit hnízdo a prozkoumávat velký svět za hranicemi hotelu. Jenže to je myšlenka, která Draculu skutečně děsí! A navíc se blíží termín, kdy se budou ve velkém stylu slavit narozeniny jeho milované Mavis a v hotelu se nečekaně objeví člověk… (oficiální text distributora)

teseth

Velmi podařený animák, který má hromadu postaviček, které by vydali za dalších 10 dílů. Celý předvídatelný příběh je prošpikován docela slušnými vtípky a ironií a postavičky se netváří "k mému potěšení tak často ichtylně". Bohužel ale tvůrci si tak nějak nerozmysleli pro koho to vůbec má být a tak se v kině střídá smích dětí a smích dospělých. Dohromady nikdy. Mnoho vtipů je až příliš dospělých a situačních gagů až příliš mladých. Škoda té rozštěpenosti, která tomuto animáči ubírá v celkovém hodnocení minimálně 6%. ()

dyjaska

Já vím, že se opakuji, ale dejte mi vědět, až zase někdo natočí animák, kde se humorného efektu nechce dosahovat krkáním a prděním. Námět je vtipný, ale kdyby tvůrci méně tlačili na pilu pod heslem "toalebudeřachanda", udělali by lépe. ()

kacudzde

Příjemná a originální animovaná podívaná, u které se ale víc pobaví spíše dospělí. Parádní ztvárnění příšerek, legrační hlášky a scénky ("upíří" oči, vlk, buzení, Twillight...), povedený dabing a 3D. A jeden z mála animáků, kde mi kupodivu vůbec nevadily zpívané scény. Viděno v kině 11.11.2012 3D. ()

Alvin

Ze zdejšího hodnocení jsem nabyl mylného dojmu, že se jedná o jeden z těch animáků určených i pro dospělé (mělo mě varovat těch 47% na metacritic). Ale kdepak, tohle je cílené na dětské publikum, takže o třeskutě juchavé, sladce infantilní, ba dokonce i zpívané scény není nouze. Příběh hodný večerníčku producenti díky tomu natáhli na 90 minut, což je tak na hranici toho, co jsem při téhle kvalitě schopný v kině vydržet. Ale zase musím uznat, že tolik spokojených dětských tváří už jsem při odchodu z kina dlouho neviděl. ()

Terminator666

Průměrný film ve všech ohledech, ale i tak se u něj dá vydržet. Děj je takové klasické romantické drama, dva lidé(berte to s rezervou), co spolu z nějakého důvodu nemohou být. I tak to nedopadlo úplně špatně, proto si myslím, že si snímek tři hvězdy zaslouží ()

prometheusll

Animace nádherná ale děj o prdeli. Ten člověk,který se schovával mezi duchy mě sral celý film. Tak jsem se na tento film těšil,ale hrůza.......... ()

2sistem

Chvílema mi připadalo, že je Jonathan na tripu. Některý scény byli zábava, prostě haluz ale jiný zase normální nebo nudný. Příběh se mi líbil ale postavy mohli být propracovanější, na místo toho občasnýho blázince. Jinak v celku dobrá pohádka a líbila se mi. Jen mohl být originální zvuk se Sandlerem lepší než dabing s Rychlym. ()

psycho.ta

Skvělý natočený 1*, vtipný 1*, originalitou sršící 1*, Drákulovými pohybovými kreacemi zničující 1* anime, který fanouška animovaných filmů zahřeje u srdce 1*...5***** ()

RoyBatty444

Aj napriek tomu, že je Adam Sandler všade prítomný, bolo to svieže a vôbec nie nechutné. Mínusy sú za výber hudby, priehľadné poučovanie a jednoduchosť deja. Vedľajšie postavy ťahajú za kratší koniec až na zombíkov. ()

prostoreka

Tešila som sa, pišťala som, tlieskala som si, smiala som sa, plakala som (hoci priznávam-mňa nie je ťažké rozplakať). Skrátka rozprávka sa mi páčila od postáv, po atmosféru.... hoci piesne vo filmoch veľmi nemusím, ale v tomto prípade to odpúšťam. ()

johnyoss

Pěkně zpracované, celkem originální nápad. Některé pasáže sice trochu překombinované, ale to na kráse neubírá. Hodnocení 9/10 ()

AyLe_

Já se bavila dobře (zvlášť po animáckých zklámáních v podobě Rebelky a Za plotem), takže pro mě za čtyři hvězdy. ()

Shireen

Po dlouhé době animák, na který se dá dívat. Svižné tempo, díky kterému se člověk nenudí a humor, kterému se zasmějí i velcí. Jediné, za co dávám hvězdu dolů, je nespočetněkrát omletý a zcela předvídatelný příběh (jelikož je to však film určený dětem, dalo by se přimhouřit oko). Zajímavý byl i nápad z hudbou (tomu electru jsem se opravdu hodně nasmála). Rozhodně to stojí za alespoň jedno shlédnutí. ()

Suchic

Takovýhle animáky mám hrozně rád. Veškerý ty pohyby, ksichty, dialogy ... hrozně jsem se nasmál a rozhodně nenudil. Příběh možná tak kvalitní nebyl, ale to všechno vytáhlo propracování mimiky a chytlavá tématika příšerek a upírů. :) ()

mbohdy1

Tak tenhle animák mě fakt pobavil! Cool hlášky i songy, hezky jsem se pohupovala do rytmu. Animovaných filmů je jistě dost, některé méně kvalitní, jiné naopak velmi povedené, tenhle házím rozhodně do té druhé kategorie. Na sobotní večer ideální volba. Palec nahoru! ()

Hellouh09

Hotel Transylvánie mě překvapivě vyvedl z omylu, že ta nejlepší animovaná díla vychází pouze z dílen Walta Disneyho, DreamWorks nebo Pixaru. Sony Pictures Animation studio si získalo mou pozornost právě pomocí tohoto vydařeného kousku. Poprvé na sebe studio výrazně upozornilo při prvním díle Lovecké sezóny, ovšem toto nadšení ze mě opadlo hned s příchodem nadcházejících dvou dílů. Podruhé, už poněkud s lepším ohlasem, na sebe upozornilo snímkem Zataženo, občas trakaře. Tak jako tak - tato díla rozhodně nepřekonají tradiční Dobu ledovou, Shreka nebo Madagascar, ale dovoluji si tvrdit, že Hotel Transylvánie jim konkurovat dokáže. Zejména proto, že je to zase něco jiného, originálního a nového s trochu odlišným stylem humoru. Pochod svých myšlenek bych vyjádřila asi takto. Hotel pro strašidla – zajímavý nápad; je to docela sranda; no, vlastně je to docela obyčejná a předvídatelná zápletka. Příběh, který se na začátku jeví jako opravdu originální a zábavný, se postupem času mění na takový rodinný a pohodový film, který se lidem sice líbí, ale nijak extra je nepobaví. Ze začátku parádní nářez skončí docela klidným a dojemným příběhem o rodičích a dětech, kde se neobjevují buď žádné, nebo pouze ty samé vtipy, jako na začátku. Tedy až na scénu „netopýra - stíhačky,“ který se snaží doletět letadlo – ve filmu jako jeden z nejlepších nápadů. I přes tyto drobné nedostatky má film více kladů, než záporů. Snímek obohacuje hromada výborných a zábavných scén a gagů, které, jak už jsem zmínila, se vyskytují více v první části příběhu. Vyskytují se ovšem i scény, kde si dospělý člověk řekne: „aha, tohle mělo být asi vtipný, haha,“ ale pro děti, pro které byl film vytvořen, jde asi o humor dostačující ☺. Ovšem i mě tato dávka humoru vystačila na celý film. Co bych hodnotila jako nejpovedenější je nejen samotná vizáž netopýrů, ale i výborné zpracování jejich mimiky. Téměř všechny scény s netopýrky byly velice roztomilé a vtipně vymyšlené. Špatnou práci neodvedli ani čeští dabéři. Samozřejmě, že originál je vždy originál, ale myslím, že tomuto filmu čeština vůbec neublížila. Volba Petra Rychlého pro dabing Drákuly byla rozhodně dobrým krokem, i když dle mého názoru ani P. Rychlý nedokáže nahradit Adama Sandlera. Stejně tak v případě Lucie Vondráčkové, Ondry Brzobohatého a dalších. Na druhou stranu - představa rapujícího Petra Rychlého v nahrávacím studiu mě sama o sobě rozesmála a animovaný vizuál tomu jen přidal šťávu. Celkově vzato je film velice vydařený, promyšlený a zábavný. Rozhodně stojí za zhlédnutí. Nadchne zejména milovníky animovaných filmů, jako jsem já. Kdo už má dost okoukaných Dob ledových, Madagascarů a Shrekiád tento kousek díky jeho originalitě určitě ocení. Myslím, že nemůže nikoho urazit a že je vhodný nejen pro děti, ale i pro dospělé, kterým občas nevadí trocha infantilnosti. Tahle třešnička od Sony Animations Pictures mě rozhodně nezklamala, naopak jsem se bavila od začátku do konce a neustále jsem byla mile překvapena novými nápady. ()

zeromen

Velice zdařilý animák, celou dobu se člověk nenudí. Takové pohádky by měli být všechny. Chytit a nepustit. :-) ()

Johnny Depp bude neviditelný

Johnny Depp bude neviditelný

11.02.2016

Universal to s filmovým vesmírem s klasickými monstry myslí vážně. Mumii už se upsal Tom Cruise, do Frankensteinovy nevěsty je lákána Angelina Jolie a Aaron Guzikowski (Zmizení) píše nového Vlkodlaka… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky