Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie - luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa (tedy Frankenstein, Mumie, vlkodlaci, Zombie, neviditelný muž a spoustu dalších) dostat daleko od všech a být jen sami sebou v bezpečném prostředí bez lidí. Ale pro Drákulu existuje ještě daleko důležitější důvod, proč držet obyčejné smrtelníky dál od Hotelu Transylvánie: aby ochránil Mavis, svojí milovanou náctiletou dceru. Jako většina teenagerů i Mavis chce opustit hnízdo a prozkoumávat velký svět za hranicemi hotelu. Jenže to je myšlenka, která Draculu skutečně děsí! A navíc se blíží termín, kdy se budou ve velkém stylu slavit narozeniny jeho milované Mavis a v hotelu se nečekaně objeví člověk… (oficiální text distributora)

Goumen

Zábavný animák, obsahem trochu jednodušší a nedosahuje kvalit např.Jak vycvičit draka, ale pobaví a to je hlavní ()

sotek13

Rozhodně si nemůžu stěžovat, že bych se nebavil. Všechna oblíbená monstra narvaná v jednom hotelu, plná předsudků, že je lidé nenávidi (a ti je přitom milují a oslavují), jsou najednou vydány napospas lidskému chlapci, který se vydává za bratrance Frankensteina. A dále Drákula jako starostlivý otec, se všemi šílenými příznaky, snažíc se ochránit svou dcerušku před spáry onoho lidského stvoření, ačkoliv je dopředu jasné, že se tomuto spojení zabránit nedá. Škoda jen repujících částí, které se mi tedy absolutně nelíbily, jinak bych hodnotil i více, takhle tedy 70%. ()

LencaN

Až mě překvapilo, jak mohou být strašidla sympatická :) Hezká, i když trošku jednodušší animace. Ale barevně byla ta strašidýlka úžasná. Každé mělo svou osobnost, svoje mouchy a touhy. Uklízecí četa čarodějnic, zombíci jako hotelový personál, který vede sám Drákula. Ten shodou okolností pořádá party na oslavu 118. narozenin jeho milované dcery Mavis. Nějakým nedopatřením se ale do hotelu výhradně pro strašidla dostane i člověk. A šaráda začíná. Super strašidlácké vtípky. Je tu Frankenstein (Frankensteinovo monstrum, ale říká si tak) se ženou, mumie, vlkodlačí rodinka s tou nejroztomilejší vlkodlačinkou, jakou si jen můžu představit a spoustu dalších vychytávek. Děj byl sice jednodušší, ale na druhou stranu je aspoň víc prostoru třeba na honičku na létajících stolech, na výletní let nad krajinou, na smutné rodinné příběhy a jiné zajímavosti. Jediné co musím vytknout je hloupost jako bylo sledování východu slunce. Pokud Mavis viděla, jak vychází slunce, zákonitě na ni muselo svítit, i když před ní stál Johny. Ale jinak jsem se ani chvíli nenudila. Super byl taky výběr písniček. ()

PatrikP4

Bavil jsem se, smál jsem se, prostě to bylo dobré... Nečekal jsem to od tohoto animáku... Původně jsem na to ani nechtěl koukat, ale rozhodně nelituju... ()

jojto

Nie tak vtipné ako dvojka, ale i tak slušná, neokukaná zábava. Dcére som vždy tvrdil, že upíri sú vlastne ako my, len s alergiou na všetko "nekrvavé". Bavil som sa :) ()

kolly13

Po dlouhé době jsem byl mile překvapen kvalitou českého dabingu a to především Petra Rychlého. Film vcelku odsýpá, má dobrý nápad, pěknou animaci a scénář pro dětské obecencstvo není nikterak hloupý. Nové nápady a propracovanost překlápí k lepší půlce filmů. ()

Marauder

Pohodová rozprávačka na večer a na pobavenie. Ale bohužiaľ ako pri väčšine filmov platí že v najlepšom treba prestať...a túto sa už nechali uniesť. Fakt stačila jednotka s tou sa pekne pohrali a pobavili divákov. Takže jednotka stála za to. Ale to je všetko. Konečne to bola fajná kvalitná rozprávka po veľmi dlhej dobe. Takže u mňa spokojnosť aspoň pri tejto. 80/100 ()

sirjohn

Luxusní Dracula. Nádherně vykreslená 1.půlka filmu, kde se celou dobu představují ostatní postavy, úžasně vykreslené prostředí (teď nemyslím graficky) a starostlivý otec Dracula prostě boží. Moc jsem si tuto část užil a užil jsem si ji naplno až téměř do konce, který je za mě příliš brzy a trochu narychlo ukončen film. Nevím, ale myslím, že děti by zvládly určitě víc rády :)). Opravdu bych chtěl dát tu hvězdu dolů za ten konec, opravdu moc - ale opravdu to nejde, 3/4filmu super jízda ! P.S. a to všeobecně moderní animáky nesnáším, ale zde je prostě skvělý příběh (a i animace) !! ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

SpicyNugget

Hotel Transylvánie je pětihvězdičkový luxusní hotel pro příšery. Scházejí se zde duchové, čarodějnice, Frankenstein, vlkodlak se svou paní a hodně vlčaty a třeba neviditelný muž. V podstatě se zde ukrývají před lidmi, kteří strašidla nenávidí. Hotel vede Drákula, který má dceru Mavis, té bude už brzy 118 let a pořádá se oslava. Jenže do hotelu omylem zabloudí člověk - mladý kluk Johny. Zakouká se do Mavis a je zle, protože Drákula rozhodně nechce, aby se jeho dcera zamilovala do člověka… To je skvělý film. Moc mě bavil. Vtipný a krásně zanimovaný. ()

PTuranyi

Zábavný dobre natočený animák na princípe "milých" monštier a obrátení predstavy, že ľudia sú tí dobrí. Niečo medzi Ja zloduch a Rodina Addamsovcov. V jadre príbehu sa skrýva večná dilema ľudskej povahy: Je človek dobrý no v každom je kúsok monštra alebo je to naopak?. Táto rovina je však zabelená do hrubej vrstvy gagov a vtipných narážok. Produkcia je perfektná no atmosféra lieta z extrému do extrému. Vo vážnejších chvíľach neudrží pátos, v romantických mu prepadne úplne a vzápätí spustí kaskádu bláznivých až prepálených gagov akoby sa snažila zahnať chmury predchádzajúcej scény. Ilustrovať to môže záverečná scéna, kde sa spálený Drakula prichádza ospravedlniť Mavis a behom okamihu sa zo zničeného monštra stáva sebavedomý vládca upírov bez jediného škrabančeka či popáleniny. Možno je to parafráza na prichádzajúci šťastný koniec ale je to také prvoplánové. ()

MakinaB

Já se bavila. Dabing animáků nám prostě jde a Rychlej to zas dokázal. Mohla jsem se umlátit smíchy při budíčku, zombie pomocnícíh a vsuvce o Stmívání. Drákula mě bavil a ten človíček taky. Jen tedy hlavní hrdinka byla trošku nudná, ale zase to vyvážil vlk a jeho banda fakanů a sprchující se kostlivec. Šla jsem se bavit a bavila jsem se, je to pohádka pro děti, takže člověk nemůže čekat nic hlubokomyslného a jestli tam na to někdo šel, že dostane nový pohled na život, tak je dost na hlavu. Smál se celý kinosál a 3D bylo dost zbytečný, ale nelituji. Doporučuji každému, kdo se chce monsterpobavit :-) ()

Yoru

Moc som sa bavila. Bolo tam dosť scén kde som sa nasmiala. Milujem animáče a konečne niečo aj o upíroch a iných hororových monštrách. Šla by som do kina na to ešte raz. ()

Hadush

Víc by se mi asi líbil seriál, aby jednotlivý postavičky měli víc prostoru. Mám ráda pohádky, vtipný příběhy, roztomilý animace. Tady je všechno pohromadě. Nejvíc mě ovšem uchvátila vlkodlačí holčička - malá růžová ranařka s dudlíkem. :) ()

worknroll

příjemnej animák s milym příběhem, škoda jen převahy trapných a dětinských vtipů (prdění a spol.) nad těmi chytrými. film spíš pro děti, než rodinný, u kterýho si přijdou na svý i dospělí diváci. doba ledová, up, madagascar, to je holt jiná liga. ()

Johnny Depp bude neviditelný

Johnny Depp bude neviditelný

11.02.2016

Universal to s filmovým vesmírem s klasickými monstry myslí vážně. Mumii už se upsal Tom Cruise, do Frankensteinovy nevěsty je lákána Angelina Jolie a Aaron Guzikowski (Zmizení) píše nového Vlkodlaka… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky