Hotel Transylvánie

Hotel Transylvánia

Hotel Transylvania

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

Podle hodnocení, traileru a animací to nevypadalo úplně marně, ale přece jen to bylo infantilnější a trhlejší víc než jsem čekal. Nemálo vtipů padlo na úrodnou půdu, zasmál jsem se, ale zároveň jsem si nejednou říkal: aha, tohle mělo být vtipný, ale skutek utek. Ale potenciál tam byl! Když to vezmu kolem a kolem, postavičky byly sympatické a hudba v pohodě. Snímek se jen drží strašně při zemi a je snad cílen výhradně na malé nebo hloupé děti, protože děj by pochopil i dement s půlkou mozku (vždyť i ParaNorman byl víc k zamyšlení!). Ale dát 2* mi připadá moc krutý. # viděno: monitor, 5.1 # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 5 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5(8.1.2013)

• Zodd

Genndy Tartakovsky - jméno, které je za mořem známo díky Cartoon Network počinům Dexter's Laboratory a Samurai Jack, které nikdy nedostaly film do kin, nejspíše kvůli neúspěchu Genndyho kamaráda Craiga McCrackena se svými Powerpuffkami, které se do kina opravdu moc nehodily. Jenže několik let uplynulo, silně převažují CGI animáky a právě v 3D formátu se Tartakovského osobitý styl dost ztrácí, zůstávají jen ty dětské eskapády a něco jako příběh, občas s lehkými vtipy a narážkami pro starší. Ale vypadá to celkem fajn a neuráží to, ovšem v posledních asi 20 minutách se to zvrtne do tak wtf přepáleného rozuzlení, které nemohou sežrat snad ani předškolní děti (prakticky podobná nevyváženost jako na mnoha místech v disneyovském Boltovi), a ten song (text) na konci? Brrr... Nebýt těch dvou posledních aspektů, jde o fér animák, který sem tam pobaví a nikoho neurazí, ale takhle prostě jdu z 60% na průměr. A přiznejme si to, kdyby pod tím nebyl podepsán Tartakovsky a další známá jména z mnoha stran jako Adam Sandler a Selena Gomez, nemá to za mořem tak pozitivní recenze a na ČSFD je to v modrém. Nenudil jsem se, ale po zhlédnutí jsem cítil divnou pachuť. Ale dvojka je možná o poznání lepší, možná jí dám někdy brzy šanci.(25.8.2017)

Jsem vděčná za to, že minimálně v Cinema City Slovanský dům hrají tento film v původním znění (pro cizince, bez titulků). Být to s dabingem, asi bych na to do kina vůbec nešla. Takhle jsem si mohla užít hlasy Adama Sandlera, Seleny Gomez i Steva Buscemiho. A jsem si dost jistá, že některé vtipy vyzněly v angličtině mnohem líp. Navíc se mi líbily ty nejrůznější příšerky, které se ve filmu objevily - obzvlášť hoteloví sluhové zombíci se svými tupými výrazy, skřeky a povzdechy. Jedná se sice pořád o pohádku pro děti, ale přiznám se, že i já jsem se sem tam zasmála a že mi to přišlo jako hezky propracovaný animák. Skvělá byla taky ta narážka na Twilight. :) Aktualizace 27.9.2015: Od té doby jsem film viděla ještě dvakrát a o krapet zvyšuju hodnocení. Je to zkrátka kouzelný a milý animák. ~(4,5)~(6.10.2012)

• Tom Hardy

Film, který nelze úplně nenávidět, ale rozhodně ho nejde milovat. Je tu několik desítek opravdu výborných fórků (zombie-pomocníci, bingo, budící telefon, žravá gremlinka, prakticky cokoli s vlkem), ale omáčka je stokrát omletá říkanka pro nejmenší, tupě doslovná a v rámci vykreslení postav chaotická, neboť se často z minuty na minutu stává, že od "nesnáším tě" náhle postavy přeskočí k "BFF" atd.. Nenudil jsem se, ale tempo je tak rychlé, až je to únavné (hodně mi film připomínal seriály na Disney Chanel). A za písně bych střílel. Rapující Drákula mě bude ještě dlouho budit ze spaní. 50%. Více zde.(8.10.2012)

Při každém novém animáku se chytám za hlavu, který že to "svět" si vezmou tvůrci na paškál. Jo, většinou to odserou zvířata, ale tuhle to byly postavičky starých videoher a teď různá strašidla. No, nedopadlo to nejhůř. Chvílemi to bylo velmi zábavné a plné skvělých nápadů. Samozřejmě už považuju za normu, že postavičky lítaj hekticky obrazem jako naspeedované mouchy ve velmi těsné sklenici a drmolí své nahuštěné monology v kadenci ta ta ta ta ta a někdy i mnohem větší..., jen aby to mělo švih či něco takového (sám nevím proč). O hip hop předvádějících strašidlech ani nemluvím (hrozné). Tohle vždycky trochu kazí podstatu filmu. Navíc postavy přes veškeré to snažení postrádají hloubku, byť si lze některé docela oblíbit a nejsou to zrovna ty hlavní. Pryč je doba, kdy se chválila animace, na tu už dneska sere pes, tyhle "hlavní" animáky ji mají vždy suverénně dokonalou. Halt jen ten příběh nabíjí pero kritikovo. A zde ten příběh nebyl špatný ba co víc, příběh byl zajímavý. Ježiš, co to kecám, vždyť byl vlastně o lásce člověka k mladé upírce... něco mi to říká, ale nemohu si zrovna teď vzpomenout... Jo, to byl Tvajlajt naruby. Ale povedlo se. Odzkoušeno na ratolestech příbuzné krve, kterým se to líbilo víc, než výše zmíněný Raubíř Ralf.(15.7.2013)

• - Film vydelal za první víkend 43 milionůn amerických dolarů, což z něj dělá do té doby nejúspěšnější start filmu z produkční dílny Sony Animation. (PSJR)

• - Ide o druhý animovaný film, na ktorom spolupracoval Adam Sandler, prvý je Eight Crazy Nights (2002). (Momo_desu)

• - V pokoji Mavis je možné si mezi dekoracemi všimnout plakátu s podobiznou Seleny Gomez, která jí propůjčila hlas. (Illuminare)