Hotel Transylvánie

Hotel Transylvánia

Hotel Transylvania

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

Deti si možno zamilujú príšery, na ktorých sa dospelí trasú už sto rokov... ale hovorím, že možno, lebo tak ukecanú rozprávku som už dlho nevidel. Prehliadka rôznych príšer sa vyčerpá po pár minútach, základná myšlienka filmu je svižne odprezentovaná hneď na úvod, ale potom prídu nudné pasáže v duchu, čím rýchlejší obrázky, čím rýchlejšie švenky kamery, tým nudnejší dej. Strednú časť je dobré prespať, o niečo lepšie vyznieva záver, ale celkový dojem sa vytráca ako hmla nad hotelom Transylvánia...(22.10.2012)

Na jednu stranu v podstate bez pribehu a 90% priser nevyuzitejch. Na druhou stranu super svizna neprerusovana 90 minutova zabavna jizda s perfektni animaci i vizualni strankou, super sympatickejma postavama a naprostym minimem nejakyho poucovani, co je spravny. V podstate takova jedna velka kalba vsemoznejch potvor s sice vicemene infantilnim, ale hodne zabavnym humorem. Pro me totalni oddechovka, kde si nemuzu absolutne na nic stezovat.(22.3.2013)

Dlouho jsem tenhle film přehlížel.Asi proto,že některé animáky mě zklamaly a nejsem jejich fanda,ale u tohoto snímku to byla opravdu chyba.Pokud chcete vidět animovaný film,který není vyloženě jen pro děti (ve smyslu klasické šablony vyprávění),ale kde se nešetří vtipem a sebironii tak zde jste na správném místě.Za mě 85 % a pět hvězd.(1.11.2015)

• BoPo

Keď pred x rokmi filmový priemysel nahlodali "zábavné pecky" typu Shrek, Hledá se Nemo, Doba ledová, tak som na animovaný film zanevrel. Posledné čo som z toho žánru videl bola vychvalovaná nuďárna VALL-I (2008). Hotel Transylvánie som kedysi nachvíľu zachytil v TV a utkvel mi v pamäti ako neoskarová oddychovka. Dracula, vlkodlak, múmia, Frankenstein a veľa ďalších balancujú medzi fajn dojmom a pocitom opakujúceho sa vtipu doprevádzaného naozaj zbytočnými speváckymi vsuvkami. Hviezdou filmu je jednoznačne vlkodlak a jeho detičky. Bohužiaľ ich vtipnosť celkový podpriemerný dojem nespasila.(22.11.2017)

Lidi o strašidlech říkají spoustu ošklivých a nepravdivých věcí, třeba to, že upíři sají krev. Ale fuj, co si myslí, že by požírali něco trejfe, hnusnou lidskou krev? A vlkodlaci že jsou zlí? Takoví rozkošní vlci a ta jejich štěňátka, celá smečka těch nevycválaných zmet... bratránci drazí. Když chcete odsuzovat, zameťte si před vlastním prahem, já tam pak zkusím strčit prstík nebo dva a běda vám, jak budete asociální a skřípnete mi ho mezi dveře. To bych musela ... s vlídným úsměvem zkusit znovu podruhé, nebo po sto osmé, nebo po milion šesté, protože my strašidla jsme přímo nelidsky báječná stvoření. A je s námi neuvěřitelná sranda. Ona taky možnost měnit se v netopýra, létat na stole či na koštěti, používat draka k vyhřívání sauny nudu prakticky nepřipouští. Jedna věc funguje stejně ve světě strašidel i lidí, když se na někoho podíváte a ozve se to magické (vida, kouzlo, takže to patří přeci jen k nám) "cink". Jo, lidi, mějte rádi svoje strašidla.(22.7.2013)

• - Alternatívnym názvom snímky bol názov Monster Hotel. (MikaelSVK)

• - Ide o druhý animovaný film, na ktorom spolupracoval Adam Sandler, prvý je Eight Crazy Nights (2002). (Carol Pifková)

• - Poznávací značka drákulova vozu je rumunská, což odpovídá skutečnosti. Transylvánie je nyní součástí Rumunska. (HellFire)