Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

sokiss

Na premiéru jsem se těšila tak, že jsem i počítala hodiny do té slávy. A musím říct, že právem. Dostala jsem to, co jsem od ukončení tak fenomenální ságy očekávala... A to nebyla samozřejmost! Jsem docela ortodoxní zastánce knižní předlohy, tak jsem se docela obávala, že tvůrci něco pozmění či vynechají ( jako například ve 4 a 6 - co to mělo bejt? takové ochuzení!). Ale díkybohu tleskám! Díky rozdělení filmu na dvě poloviny se sem vše krásně vešlo a jsem ráda, že se tvůrci zdrželi stupidních "teen" scének (jako tomu bylo v 6), které by byly mimo mísu. Dále bych chtěla vyzdvihnout pasáž se Snapeovými vzpomínkami. Naprosto vydařené a velmi emotivní... Celkově jsem o emoce neměla nouzi. Ikdyž dalo by se víc vyřádit na vyobrazení smrti jednotlivých postav, které jsme viděli jen mrtvé ležet... Co mě akorát zklamalo, byl uplný závěr - samotná smrt Voldemorta. Měli to nechat tak, jak to je napsaný! A to tak, že než Voldy padne, mu Harry přede všema vmete celou pravdu, celé vysvětlení (a jak říkám já: "to byla stěra jak prase!!!") Kdo četl knížku mi dá jistě zapravdu. Dále působil jako pěst na oko epilog. Ale tak působí i v knížce a uznávám, že to jinak nejde.... Jinak 3D nedoporučuju!!! Tohle prostě není film pro 3D!... Každopádně film to je úžasný... A jsem šťastná, že sem v generaci, kterou zastihla Pottermanie a že jsem mohla s hrdiny vyrůstat... A teď je konec... Konec ságy... konec dětství... Je čas dospět... ()

VerenaLord

Doufala jsem v nejlepší díl ze všech natočených. Bohužel nekonal se ani průměrně dobrý díl. Tato druhá část Relikvií se pramálo přibližuje literární předloze, spoustu scén (líbací, objímací...) kazily relativně slušnou atmosféru nastolenou díky výborným efektům. Měla jsem čest vidět premiérový díl v klasickém 2D a ještě v anglickém znění s titulky, stejně tak jsem později viděla i 3D. Co si budeme povídat, český dabing patří k nejlepším, ale v tomto případě je lepší angličtina. Celkově mi chyběl poslední souboj Voldemorta s Harrym, který se omezil na let nad Bradavicemi a skončil na prázdném nádvoří, kde se pánové ještě plazili pro ztracené hůlky. Na dvě hodiny filmu bylo opravdu pramálo kvalitních scén ladících s knihou, Relikvie nemusely být uměle natahovány do dvou dílů a takto zkaženy. ()

Kingjiri

Po tristně nudný první části závěrečnýho dílu jsem čekal, že všechno tvůrci ve slibovanym epickym finále odčiněj, ale epický finále si představuju poněkud jinak. Hlavně finální boj Voldemort-Potter mě tim, jak byl rychle odbytej, zklamal (jen co oba spojili paprsky ze svejch hůlek - opravdu to nemyslím dvojsmyslně - Voldemort šel k zemi) a nějaká pořádně epická akční scéna (Bradavice vs. Voldemortova armáda) se taky neobjevila. Celý finále na mě působilo hodně uspěchaně a nevyváženě - občas se věnoval nemalej čas stopáže nepodstatnejm věcem a ty podstatný se odbyly naopak rychle (úmrtnost hlavnějších postav). A příkladně patetickej epilog si tvůrci mohli odpustit. Ale abych jenom nekritizoval - líbila se mi hlavně temná atmosféra, hudba, nepředvídatelná úmrtnost postav a dospělá Emma Watson :) Ve výsledku však musim konstatovat, že je Potterovské finále spíš lehce nadprůměrnym než výjimečnym dílem v rámci celý ságy, čtyři slabší hvězdy. ()

S.Robie

Ve filmech typu Harry nebo Pán Prstenů je pro člověka lepší se nejdříve podívat na film a pak až si přečíst knížku, protože opačný postup mu zajistí obrovské očekávání, ale často pak také zklamání. V naší představivosti jsou postavy příběhu mnohem zajímavější, než v té verzi, kterou nám podstrkují režiséři... Nicméně, když opomenu toto, tento kousek byl velice dobře zpracovaný. První část relikvie smrti působila jako nudnější předzvěst Velkého finále. Které bylo opravdu, ale opravdu parádní... Za mne 5H. ()

Haide

Poslední film splnil všechna má očekávání a dokonce mi přidal i třešničku na dortu v podobě závěrečného souboje, ale k tomu později. Začátek filmu, jako by navazoval na předchozí díl a byl poněkud rozvleklý. Ale to vše skončilo "návštěvou" u Gringottových. Pak už nás čeká smršť scén, které se na nás hrnou jedna za druhou. Prasinky, Aberforth Brumbál, Komnata nejvyšší potřeby, Velká síň atd. Skvělý spád! Co se týče vizuální stránky, rozhodně je nádherná příprava obrany hradu. Pokud jste spíše na emotivní scény, nemůže vás zanechat chladným příběh Severuse Snapea, kde si vlastně poprvé plně uvědomíte, jak hluboká je to postava, protože alespoň já jsem si nikdy neuměla pořádně představit TOHO Severuse Snapea, jak pro někoho pláče. Pro milovníky akce tu máme závěrečný souboj. Musím říct, že právě ten, spolu se Snapeovými vzpomínkami, pro mě byl asi největším překvapením filmu. Ač jsou pro mě knihy jinak naprosto posvátné, závěrečný souboj mě tam dost zklamal. Spousta povídání, žádný skutečný souboj. To film rozhodně napravil, a tak si můžeme závěrečnou bitvu vychutnat doopravdy dosytosti, ale rozhodně ne nijak protahovaně! A na úplný závěr je tu nostalgický pocit u epilogu - o 19 let později. Vše působí naprosto přirozeně a s nástupem nové generace do Bradavic se pomyslný kruh uzavírá. ()

dandislav1991

Sbohem Harry :) nejvíc jsem fandil McGonagallové( nebo jak se to píše). let na bambusu 3000 a had Vaginy. Prostě tentokrát se drželi docela knihy,(ikdyž to není tak těžké, když v té druhé polovině jsou jen bitky a mrtvolky) ale co prostě 85% ( po Ohnivém poháru asi nejlepší díl) ZDAR! ()

aR3Zz

Jako velký fanoušek filmové předlohy, který ovšem nečetl jedinou knihu Harryho Pottera, jsem byl ze závěrečného dílu zklamán. Nebyl špatný. Jenže nabušené trailery, spoty a upoutávky spolu s protěžovanými věhlasnými a superoptimistickými prvními recenzemi způsobily, že jsem čekal opravdový zážitek. A ten se bohužel nedostavil, ač jsem byl na 3D promítání. Děj nebyl špatný a měl spád (narozdíl od první půlky, tzn. předchozího půldílu), jen dialogy místy hodně dřely (což mohlo být částečně i dabingem, o čemž ale pochybuji). Vyzdvihované epické finále také nebylo tak velkolepé, jak všichni líčili a uprostřed toho všeho se najednou "vyvítekdo" rozpadne v prach. Musel jsem se pousmát, ale rozhodně to nepůsobilo tak rušivě, naivně a naprosto stupidně, jako natahovaný konec "o 19let později...". Jednalo se zkrátka o kvalitní film srovnatelný s kterýmkoli jiným dílem série. A ty rozhodně nebyly špatné. Jen bych prostě od absolutního finále čekal více. 70% ()

Mr.FreeZer

Velkolepé zakončení celého fenoménu jménem Harry Potter. Nechybí pořádná dávka akce, humoru a už standartních hereckých výkonů. Druhá část byla každopádně mnohem kvalitnější než první a tudíž splnila mé očekávání. O hvězdu navíc z nostalgie této kouzelnické ságy. ()

Wopat

Dokonalá, místy až poetická první polovina, kterou jsem vychutnával takřka všemi smysly a hltal jsem co to šlo. Jakmile se ale začalo válčit, epické dílo se stočilo kamsi do průměru. Nejvíce asi hlodá absence umírání všech důležitých postav, ze kterýchžto se určitě dalo vymlátit hodně. Škoda. ()

Ponika

4*, ale asi bohužel jenom proto, že je to Harry Potter.. jinak by asi dostal jenom 3... Film se mi líbil, ale řekla, bych, že člověk, který knihu nečetl, má zážitek tak třetinový - což si myslim, že by u filmu být úplně nemělo... Jasné, že film nemá šanci ve 2 hodinách věrně obsáhnout celou knihu, ale mám pocit, že HP v posledních filmech byl pouze jakousi sousledností sketchů, které bych vůbec nepochopila, kdybych knihu nečetla...Ale zážitek z filmu jednoznačně pozitivní... Ale asi jsem prostě čekala moc - chyba. ()

parabellum

Na druhou část Relikvie smrti jsem se velice těšil a musím uznat, žě mě nezklamala. Jak tu píšou mnozí jedná se o důstojné zakončení této slavné filmové série. Je sice pravda, že začátek mi připadal trošku utahaný a vedlejší hrdinové, kteří zemřou v tomto závěrečném díle by zasluhovali věčí místo ve filmu, ale celkově se Relikvie smrti povedla. Vynikající je smrt profesora "Snejpa" a jeho vzkaz pro Harryho a určitě krásná bitva o Bradavice. Za mě 5* s přimhouřeným očkem:)) ()

Viky.05

Magie, Harry, mrtvi kamaradi a spoustu trikovych efektu. Nominace na oscara za vizualni efekty?- určitě. Oscar za vizualni efekty?- možna. Oscar za nejlepši film?- ani omylem. Skvěly film, na ktery bohužel za chvili zapomenete. Čekal jsem, že to bude vic velkolepe, vždyt je to Harry Potter! :) ()

Mukunda

Byl to pěkný film a důstojné zakončení série. Zatleskat musím režii, faktu, že Voldemort a i Snape získali nějaký ten prostor (Snapeova vzpomínka byla pěkná), i na akci se, překvapivě, dostalo. K té samotné, ač byla pěkná, mám několik výhrad: především byla tak nějak rozkouskovaná. Jednotlivé části boje o Bradavice, jednotlivé souboje byly pěkné a efektní, nicméně dohromady to na mě působilo trochu hluše. Co se epilogu týče, ten byl vkusný a na rozdíl od knihy téměř neurazil, jen ti herci rozhodně nevypadali na "o devatenáct let později." A když jsem to takhle viděl, mám pocit, že kdyby udělali byť dlouhý, ale v jednom kuse sedmý díl, udělali by snad lépe. První část byla místy až nudná, protože to byl úvod, a ta druhá zase začínala tak nějak nikde, jen tak. Jako celek by to asi působilo lépe a já si to tak taky doma pustím. Pět hvězd si ten film objektivně nezaslouží, spíše lepší čtyři, ale částečně i proto, že ta série konečně končí, tu pátou dám. ()

the_bitch

Finálne ukončnie celej čarodejníckej ságy,ktoré prinesie odpovede na všetko čo sme bolo dosiaľ zahalené. Celkovo,film je veľmi dobrým zážitkom,avšak vytkol by som tomu len zbytočne predlžovanie pri bojových(záverečnych) scénach,preto 4* ()

LadyEsik

Ták, včera jsme byli na druhým dílu HP :) Celkově ještě s první částí se mi to zdá jako jeden z nejlepších HP filmů, ale stejně jako u knihy mě mírně zklamal konec, ale není to nic katastrofálního. Jen zhruba od chvilky, kdy Harry svrhne V. dolů (je to i v traileru, takže žádný spoiler) se mi to zdá... přitažený za vlasy. Stejně tak, že místo, aby V. Harryho zabil okamžitě, jen co se mu dostane pod ruku, kope ho a prostě se s ním pere - kde to jsme, copak to by dělal V.? Správně by ho okamžitě zabil, takže kdyby to bylo podle pravdy, tak Harry zemře a V. zabije někdo jinej. Taky jsem nepochopila tu bílou scénu ke konci a jak se dostal ten meč tam, kam se dostal. Taky myslím, že to ve filmu špatně vysvětlili s tou bezovou hůlkou. A pak taky hudba, ta mi tam neseděla, nepřišla mi Pottrovská. To je má kritika, ale kritizuje se dobře tomu, kdo pro to nehne ani prstem :D Film to byl jinak úžasný... žádnou nostalgii necítím :) ()

Jeand´Boa

Smutné, že to končí právě takto, právě v tomto stylu...tady už se kniha pouze nepročesává a nezkracuje, tady se už vymýšlejí zcela odlišné prvky...když se něco z předlohy vezme, je to pouze za účelem, aby se ušetřený čas vyplácal na něco nově dodaného, co tam zcela nesedí...pokusy o humorné vsuvky působí opět trappně a uměle a nemají své místo ani opodstatnění...mnoho chyb a škod, které finišují v letmém náhledu do budoucnodti, která se odehrává na nádraží: děti mají děti. Ústřední trojice je zestařelá tak na věk končících vysokoškoláků, kterým nemůže nikdo věřit, že své potomky v počínajícím teenvěku posílají na školu kouzel...Pár dobrých triků ve filmu je, ale ani ty nepřebijí množství triků nepovedených, které byly ku všemu v některých předešlých dílech uchopeny o mnoho lépe...Celkový dojem je průměr... ()

Iriquindae

První poslední díl se mi líbil mnohem víc. Tady je sice spousta efektů, bitev a podobných věcí, které mě nikdy moc nebraly, ale přijde mi, že se filmu podařilo vyhnout se obloukem všem nejzajímavějším pasážím (až na nejlepší část knížky - Snapeovy vzpomínky, ty tu ale nemají ani čtvrtinovou atmosféru). Hermiona a Ron jsou už bez ostychu zcela v pozadí, což mi taky přijde škoda. To platí i o ostatních hrdinech, vlastně vůbec nic tu není zobrazené alespoň do minimální hloubky. Korunu tomu dává Voldemortova smrt (Belatrixina je vlastně ještě horší) a epilog po 15 letech. Yates mě opět nezklamal :) ()

NormadSoul

Celkově s příběhem jsem spokojen. Závěr na boji jsem čekal víc napínavější, ale nestalo se. Závěr jsem očekával jinak, když Harry vyhrál nad Voldemortem a pak se nic nestalo, žádná oslava, úleva atd. Jenom to přeskočilo o několik let dopředu a mají rodinu, musím říct, že je to sranda:). Jinak celkově film se mi líbil a jsem spokojený ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)