Vejdi do prázdna

• Francie Enter the Void (více)

Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě. Oskar pracuje jako drogový dealer, Linda ve striptýzovém baru. Oba si slíbí, že už se za žádných okolností nikdy neopustí. Jedné noci je Oskar při policejní šťáře zastřelen. Ale slib, který si dali, mu nedovolí opustit tento svět. Jeho duch bloudí nočním Tokiem a realita ztrácí pevné obrysy. Přítomnost se začíná míchat s minulostí i budoucností ve vizuálně úchvatný a přitom děsivý koktejl. Podmanivý film z prostředí tokijských nočních klubů, který vypráví o životě, o smrti a o lásce. Režisér Gaspar Noé v tomto snímku posouvá hranice filmu a nabízí divákům nevšedně silný zážitek. (oficiální text distributora)

anli

Reziser Gaspar Noel predvadi dalsi exhibici svou oblibenou tresouci se rucni kamerou.A vysledek?Opet a casto ve filmu zbesile blikaji svetla,kamera se otaci a rotuje,casto bez smyslu a casto jak zbesila.Film je chvili cerveny,chvili modry a pak chvili rozmazany a tak porad dokola neuveritelnych 154 minut!!!Spousta reziserovych,tolik oblibenych,sexualnich scen-vcetne zaverecne 14-ti minutove souloze,kde kamera porad nekam cestuje,nebo se psychopaticky toci.Po tomhle filmu muzou divaka,vcelku opravnene,bolet oci nebo hlava.I kdyz scenar neni spatny-mel jsem velmi husty az naturalisticky pocit prazdnoty a zivotni zbyrecnosti,po cemz pak clovek potrebuje veru dobry zivotabudic,z jeho zpracovani me bolela moje filmarska duse,protoze z filmariny neni v tomhle filmu vubec nic.Proste nekdo si vzal do ruky kameru a tocil za pomoci komihajici se ruky a blikajicich svetel,co mu prislo do cesty.Tech 15%,co filmu davam,je za vyber lokace,protoze Tokio je tady opravdu impozantni.Jinak je to ukazka toho,jak se nema tocit film!!! ()

Javad

< Gaspar Noé bez zábran > Farby – veľa farieb, sex, drogy a farby – veľa farieb... nič podobné ENTER THE VOID asi v tomto univerzu neexistuje. Šialené a ešte šialenejšie natočené. Nič pre masové publikum. ()

neoBlast

I přesto, že Enter the Void určitě nedokouká 95 % náhodných diváků, nelze jinak než smeknout před Gasparem Noém. Nepopsatelný vizuální trip jaký on nabízí není k nalezení ani u Dannyho Boylea nebo jiných známých režisérských feťáků a divák musí ocenit Enter the Void za snahu jít jinudy, jinak a až na dřeň. Samozřejmě zůstává otázka: musí ta cesta opravdu trvat 160 minut? Každopádně zážitek na celý život. 65 % ()

Redi

Jedinou chybou přehnaná stopáž s několika hluchými místy... jinak skvělé, nic pro konzum. Pěkná ARTová věc. Jsem rád, že nejsem epileptik a mohl jsem tento snímek zkouknout... rád bych se na něj podíval znovu, ale tentokrát v kině. ()

Tereszka33

Ještě jsem nezažila, aby mě ve filmu něco tak rozčilovalo, jako to přelétávání kamerou a věčně blikající světlo.Což když sečtu a podtrhnu, je snad ve většině záběrů a z filmu dlouhého více jak dvě a půl hodiny, zbude film dlouhý hodinu a půl. Té hodině a půl můžu další půl hodinu vyhradit na šoustačky (né že by mi to vadilo) a ta hodinka už je konečně koukatelná a má i hloubku. Možná, kdybych v sobě měla nějaký ten jejich matroš, užiji si film více i s těmi blikajícími světýlky. ()

mickyreed

V tomhle filmu je spousta super nápadů, ale podle mýho názoru nemá pomalá dvou a půl hodinová emoční abstrakce šanci udržet si divákovu plnou pozornost. ()

PetrVabruscak

Neskutečná síla! Když ve zdraví přežijete a navyknete na úvodní drogu, tak se potom od toho nedají už odtrhnout oči. Životní pouť a ještě porno, tak to jsem ještě neviděl. Skvělá kamera za života (mrkání atd.) a po smrti, když se vznášíme nad centrem dění, aby sme se vrátili úplně na začátek. Na neonový vizuál jen tak nezapomenete. ()

hanagi

Expresivní obrazové ztvárnění, které na mě působí až fyzicky nepříjemně, vlastně na hranici únosnosti. Třesoucí se ruční kamera, poletující a rotující obraz, klouzavé pohledy z výšky. Vybuchující barevné obrazce, blikající neóny a „mrkající“ kamera. Ojedinělé statické záběry se slévají do jedné barvy, rozostřují se a mění v pulsující světelný terč. Epileptik by si nejspíše přivodil hezký záchvat, já se spokojím jen s nevolností a bolehlavem. Myšlenku jsem postřehla, ale neměla jsem sílu se jí věnovat. A teď mám hodnotit…? ()

uglug

Nedávno se mi poštěstilo zajít si na Vejdi do prázdna do kina. A můžu říct jen - úlet, úlet, dekadence, barvy, drogy, sex, úlet, sex, drogy, úlet, dekadence! Sumasumárum - bomba, minimálně 9.5/10, ikdyž ne pro všechny - soudě podle reakcí kolemsedících diváků!:) ()

vendysek

Propracovanější, ale tentokrát obrazově až příliš prvoplánovitá cesta k otázkám prázdnoty života a lidského konání. ()

Brain-D

Zklamání. od Gaspara jsem čekal víc, natočil tak skvělé kousky a tady doslova prázdnotu v vizuální bláznivé sekvenci, která vám vymaže mozek. ()

pabulator

Vizuální výplach protkaný více či méně zajímavými momenty s drogovou a sexuální tématikou kde vám nějaký příběh může být úplně ukradený a jednoznačně nejslabším článkem tohoto filmu(čti paskvilu) je ozvučení a stopáž .Velmi vyčerpávající zážitek. ()

VanTom

Zvláštní a poměrně originální trip, jak díky tématu, tak zpracování (kamera, zvuk). Snímek by se dal rozdělit na tři části: V úvodní půlhodince, v pohledu z vlastních očí, se hlavní hrdina Oskar zfetuje a jde do klubu, kde je zastřelen. Ve druhé se probírá vzpomínkami - "probíhá mu před očima celý život"; dozvídáme se tak i to, co vedlo k jeho smrti. Tato cca hodinová pasáž je úžasná, hypnotická, prolínání a přeskakování mezi vzpomínkami z různých období rafinované. Třetí kapitola pak pohledem svrchu sleduje události po jeho skonu, jako duše mimo tělo. Neskutečně natahovaná stereotypními dlouhými přelety z jedné scény do druhé, stroboskopicky pestrobarevně blikající, směřuje k očekávané pointě; málem mě unudila xmrti a téměř pohřbila celý film. ()

Yoda sama

Noého filmová závrať na druhú, s pridaním potenciálnej epilepsie a výnimočného, emočne vyčerpávajúceho príbehu. Kto povie, že je ten film po prvej pól hodine prázdny alebo že potrebuje skrátiť, očividne nedával pozor na všetko podstatné. Toto geniálne, jedinečné posúvanie kinematografických hraníc je tým pravým zážitkom aké vyhľadávam. ()

Wade

Nejsem si jistý jestli jsem měl skoro 3 hodinovou barevnou halucinaci nebo jsem fakt viděl šíleně barevný a zvláštní film. Každopádně ať to bylo cokoliv má to ode mně 4*. 75% ----- 7/10 IMDb ()

Kurikmoon

Začiatok hrôza. Potom nastal zvrat a ja som začal veriť... Asi 30 minút filmu bolo dramaticky i príbehovo zaujímavých. Pár dobrých nápadov. Ale mimo toho sa na Vás valili rozmazané pohľady z vtáčej perspektívy, nudné-nič hovoriace scény a hlavne všade prítomné, otrasné blikajúce svetlá. Psycho. Nudááá. A výsledný pocit na pokrútenie hlavou. Rozhodne tento film neodporúčam. Teda, ak sa niekto nechystá mučiť.. Hellboy to vystihol dokonale. A myslím,že by s ním súhlasila i väčšina náštevníkov kina, ktorá to v ňom so mnou vytrpela. Počas filmu som umrel a po ňom sa opäť narodil.+++ Tých 30minút by sa možno zaslúžili hviezdu navyše, ale kedže to fakt nedoporučujem... ()

klima777

CYBER-PUNK. A taky Angel Dust. Vaše tělo uletělo... Laciné. Trapné. Závratně podvratné. Sladké. Zábavné (?) Únavné. Chci to? Už spoustu let. Nevím. Takže znova... ()