Reklama

Reklama

VOD (1)

Sandy (Catherine Zeta-Jones) je šťastně vdaná, má dvě děti a myslí, že už jí v životě nic nechybí. Jednoho dne náhodou odhalí nevěru svého manžela. Rozhodne se k radikální- mu kroku: opustí ho a přestěhuje se i s dětmi do New Yorku, najde si práci, přátele a začíná nový život. Brzy po příjezdu Sandy nečekaně vstoupí do života sympatický mladíček Aram (Justin Bartha), který pracuje v kavárně pod jejím bytem. Aram Sandy občas hlídá děti, které jeho společnost a zábavné hry přímo zbožňují. Také Sandy začíná nechtěně podléhat jeho neodolatelnému klukovskému šarmu... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (396)

Šakal 

všechny recenze uživatele

Konečně inteligentní, vtipná vztahovka ze života s patřičným nadhledem.....NE, bohužel nic takového se nekoná aneb další (marný) pokus Milana „polidštit“ a přivést na žánr romantická „komedie“ made in USA. Catherine to i na prahu 40-ky zatraceně sluší, ale to je asi tak všechno, co vám snímek „ dá „. Už samotná šablona vzbuzuje (mé) velké rozpaky. Sandy je šťastně vdaná, nic ji nechybí až do kamžiku, kdy zjistí, že si to její manžel rozdává s její kamarádkou. V ten moment ( jako mávnutím kouzelného proutku ) zjišťuje, že celý její dosavadní život stál za hovno. Rozhoduje se k radikálnímu kroku. Klidně mě ukamenujte, ale takto já si rozhodně „ vztahovku ze života „ nepředstavuju, ikdyž udělat tlustou čáru a zapomenout na nevydařené manželství v posteli s 25-tým „kolouškem“ Aramem, to se ( v případě Catherine ) dá lehce pochopit :o) Vyserte se jednou američané na zaběhnuté šablony a zkuste natočit „obyčejný „ příběh. Chci toho zase tak příliš? Zřejmě ANO... 40?.., MNĚ téměř taky. Dokoukání tohoto snímku mě totiž 10 let života a pár šedin určitě stálo. p.s. shodou okolností jsem naposledy shlédl snímek Play It again, Sam s Woody Allenem v hlavní roli. Kdybych tomuto snímku dal více jak 2,5 * byl by to vůči tomuto snímku Herberta Rosse výsměch, musel bych se nutně pominout a ztratit veškerou soudnost a to i přestože v daném žánru existují MNOHEM, MNOHEM horší snímky. To ale není polehčující okolnost. 1* za „ TOP GUN :o)„ zbytek za těch pár světlých momentů, víc ani ťuk.... ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Takovou čtyřicitku by si asi nechal líbit každý :) Puritánská Amerika to samozřejmě řeší. Justin Bartha je možná dřevo, ale tady se hodil. Catherine připomíná, že je stále nejen krásná, ale že umí i solidně hrát. Trošku se na ní v poslední době zapomnělo a tak ve všem romantických komediích účinkuje jen Jennifer Aniston. Škoda. Film je v první polovině komedií a v druhé čistokrevným dramatem o generačním soužití. Nebýt ovšem dvojice malých darebů a jejich vždy včasného příchodu na scénu, první polovina by byla o dost nudnější. Ty děti jsou opravdu kouzelné. 55% ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Navzdory nablblému českému názvu jde o vcelku příjemnou podívanou. Neděje se v ní sice nic překvapivého a všechno se vyvíjí přesně tak, jak očekáváte, ale díky sympatickým hercům, kteří se k sobě vážně hodí, a několika opravdu vtipným momentům to ani nevadí. Navíc mě potěšil i (tak trochu) otevřený konec. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Sme v romantickej komédii, ktorej základom je dobre fungujúca dvojica a síce klasický dej, no okorenený neopozeraným a nie celkom štandardným prvkom. Odpoveď na to, či sa nakoniec dočkáme happy endu alebo vek bude predsa len neprekonateľnou bariérou, ktorá stojí medzi láskou a spoločným šťastím, zistíte na konci filmu. Určite to nebude zle strávená hodina a pol. ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že Sexy 40 se podařilo zprvu překonat moje očekávání. Ze začátku je film docela svižný, vtipný (třeba jako epizodka Sandyina rande s chiropraktikem, obě děti a jejich komentáře) a oba hlavní představitelé docela sympatičtí (a to snímky s paní Douglasovou aktivně nevyhledávám, protože si stále myslím, že Chicago bylo vrcholem její herecké kariéry a jestli někam patří, pak do muzikálů na Broadwayi - soudě dle její rok staré ceny Tony). Ovšem to, co nám tvůrci nachystali na poslední čtvrtinu snímku a samotné finále, to byla rádoby slzy ždímací podpásovka blížící se parodii na romantické komedie (nebo životu Angeliny Jolie v mužské podobě). Musím říct, že podobně střižený Prime se s finále a důstojností postav vyrovnal daleko elegantněji (a realističtěji). ()

Galerie (49)

Zajímavosti (10)

  • V době, kdy nebylo ještě rozhodnuto ani o obsazení rolí, měli tvůrci snímku díky hrozící stávce na přípravné práce a předprodukci pouhých sedm a půl týdne. (znamka22)
  • Jedna z postáv vo filme, Aram Finkelstein, ktorého stvárňuje herec Justin Bartha, má meno odkazujúce na (pravdepodobne) židovský pôvod tejto postavy. Herec Bartha má sám židovský pôvod a v jednej zo scén vo filme, keď začne po dohode s rodičmi chodiť na pracovné pohovory, zaznie úryvok z pesničky reggae kapely Desmond Dekker & The Aces s názvom "Israelites", čo odkazuje tiež na judaizmus a židovstvo. (andykanadan)

Reklama

Reklama