Po všech stranách průměrná romantika. Dvakrát či třikrát se zasmějete a jinak se jen koukáte na předvídatelné obrázky, aby to celé završil předvídatelný konec, vy si mohli poplakat, zmáčknout svému milému/svojí milé ruku na konci a zapomenout. Lehce klišoidní romantika, která se dá docela přežít, ale těžko se k tomu budete vracet, jako třeba k Lásce nebeské :)(11.4.2010)

Takovou čtyřicitku by si asi nechal líbit každý :) Puritánská Amerika to samozřejmě řeší. Justin Bartha je možná dřevo, ale tady se hodil. Catherine připomíná, že je stále nejen krásná, ale že umí i solidně hrát. Trošku se na ní v poslední době zapomnělo a tak ve všem romantických komediích účinkuje jen Jennifer Aniston. Škoda. Film je v první polovině komedií a v druhé čistokrevným dramatem o generačním soužití. Nebýt ovšem dvojice malých darebů a jejich vždy včasného příchodu na scénu, první polovina by byla o dost nudnější. Ty děti jsou opravdu kouzelné. 55%(10.1.2011)

Když jsem vcházel do sálu, vůbec nic jsem od filmu neočekával, snažil jsem se vyhledat spíš film na odpočinek a kupodivu jsem se trefil báječně! Po prvních pár minutách filmu jsem si spíš říkal, že se dívám na další tuctovou americkou romanci, ale po uspěchaném začátku se příběh začal pomalu uklidnovat a já si obě postavy (především role pro Justina Barthu byla pěkně napsaná) oblíbil. Sandy s Aramem tvoří charizmatický pár, který se snaží vypořádat s věkovým rozdílem. Ve filmu se často střídají romantické chvíle s vtipnými hláškami a scénami, ikdyž nutno poznamenat, že některé z nich byly dost zvláštní. Sexy 40 narozdíl od podobných žánrových snímků člověka nejen utlumí na 95 min, ale dokonce ho zabaví. Jak jsem již psal, film není založen na přehnaně "sladkých" scénách, kde si jednotliví aktéři vylévají své srdce, přesto film má hloubku. Jako mírně nadprůměrná žánrovka velmi dobré.(17.8.2010)

Překvapivě solidní a celkem zábavná oddychovka s parádní Catherine (která roli čtyřicetileté maminy z New Yorku zvládla lépe, než Uma Thurman v Motherhood, ale nemějme jí to za zlé, hodně za to může i scénář, který v tomto případě vítězí), nic nekazícím a celkem milým Barthou, ale taky těžko uvěřitelným koncem (který výsledný dojem kazí, ale vsadím se, že romantické duše zase zaplesají radostí).(21.8.2011)

Musím říct , že bez naprosto okouzlující a neuvěřitelně přitažlivé Catherine Zety-Jones by u mě tenhle film moc šancí zřejmě neměl. Rozjezd má snímek pomalejší , poté přichází jeho nejsilnější emocionálně komediální část , ale ten konec mi přišel jako pěst na oko! Díky tomu finiši jsem nucen jít o hvězdičku dolů , ikdyž jsem se celkově pobavil velmi slušně , škoda. Však uvidíte sami.Film: 65%(8.1.2011)

• - Aram Finklestein (Justin Bartha) čte knihu ze série „Harry Potter“ od J. K. Rowling. (pesota)

• - Catherine Zeta-Jones v roce natáčení opravdu dosáhla kulatých 40 let. (Yokolobuna)

• - Skutečný věkový rozdíl mezi Catherine Zeta-Jones a Justinem Barthou je 9 let. (Stanley619)