Zpívání v dešti

• USA Singin' in the Rain (více)

Tery16

Neuvěřitelně dlouhé záběry, neuvěřitelně roztomilý příběh, neuvěřitelně chytlavé písničky - neuvěřitelně optimistický filmeček. ()

Peiper2

Jsou to hodně silné 3*, ale já prostě vyšší hodnocení dát nemohu. Sice nejsem ani pořádně schopen vyjádřit, proč se mi to vlastně tolik nelíbilo a často jsem se u toho nudil. Možné důvody jsou, že muzikály nejsou zrovna můj šálek čaje; dále mi v závěru bylo trochu líto Liny, která je sice trochu potvora, ale takové zesměšnění jen kvůli tomu jaký má hlas si podle mě nezasloužila a také písničky mě nějak nechytly (tedy kromě titulní). Možná by to chtělo vidět ještě jednou. Na druhou stranu filmu nelze odepřít spoustu velmi pěkných scén, zejména těch tanečních, kdy herci předvádějí perfektní výkony. Po fanoušky muzikálů to tedy pravděpodobně bude mistrovské dílo, pro mě ale jen nadprůměrný film. ()

Paity

Skvělý muzikál. Nic víc netřeba dodávat. Asi je to také tím, že vznikl v 50. letech, tedy v době, která prostě byla muzíkálová. Pro mne pět hvězd. ()

7trpasliku

Dokonalost každé minuty tohoto filmu mě naprosto uchvacuje. Kostýmy, tance, písně a herecké výkony... Tak si tak říkám, čeho jsou schopní dnešní herci? ()

showxman

Jsem neskonale vděčný, že jsem tuto perlu světové kinematografie měl možnost zhlédnout k kině na velkém plátně. Nejlepší muzikál jaký jsem měl možnost vidět včetně těch divadelních. 10/10 ()

Blondsky

Tenhle film nejde nemilovat. Kouzlo starší kinematografie v té nejpozitivnější a nejkrásnější podobě. Donald O’Connor briliantní. ()

Radim

Absolutní klasika, v rámci žánru jeden z nejlepších natočených filmů. Nelze než doporučit, už jen kvůli jedné z nejprofláklejších filmových písniček - Zpívání v dešti. ()

Arach.No

Bezkonkurenční. Nestárnoucí klasika s legendární titulní písní a o nic méně slavnější scénou zpívání a tančení v dešti. Dokonale zahrané, napsané, zazpívané i natočené. Singin´ in the Rain si své místo na špičce žebříčku nejlepších filmů všech dob (narozdíl od některých jiných) bezesporu zaslouží. Opomenutí tohoto snímku (tedy až na dvě nominace) patří podle mě k jedněm z největších omylů, jakých se Americká akademie dopustila. ()

Ještěřák

SINGIN' IN THE RAIN jsem až do notoricky profláklé scény v dešti dost prozíval, ale zbytek už byl sešup. Proto hodnotím tento veleslavný film pouze jako zajímavý, hlavně z hlediska nadčasových studiových efektů a naprostého upozadění střihu. ()

Neotom

Precizní filmařina (Gene Kelly musel být opravdu pedant) s několika nezapomenutelnými hudebně-tanečními čísly. Děj se navíc v až satirickém duchu točí okolo jednoho z milníků v dějinách světové kinematografie- přechodu na zvukový film a to na pozadí naplnění amerického snu. PURE HOLLYWOOD. 90% ()

Prochy38

Tak upřímně, pro mě obrovské a nezvykle milé překvapení. Nejsem vůbec fanda tohoto žánrů ani těch starších zpracování. Nemám rád pitvoření nebo divadelní typy herectví ve filmech a přehnaná (50.-70. léta) čísla v muzikálech. Taky nemám rád, jak se oblékali jak muži tak ženy a už vůbec nesnáším, jak se se ženy česaly a malovaly. Ale tento film, to je něco úžasného. I když si to zaslouží, neobdivuji ani taneční ani pěvecké kousky a už vůbec ne herecký um hlavních představitelů. Ale tento film je opravdu velmi vtipný a scénář by měl být pozlacen (což se už nikdy nestane - viz zajímavosti). Opravdu jsem se chtěl kouknout jen na to, co tu tolik lidí tak uchvátilo a holt jsem zapadl mezi ně! Fakt jsem rád, že jsem to zkoukl a spokojenost j opravdu na místě. Jak jsem zmiňoval ta taneční čísla, nemohu opomenout výstup Dona (Jean Hagen - tuším), kde sebou mlátí, jak může.. :D ()

barcaacrab

Zpívání v dešti mi velmi zahřálo u srdce a velmi překvapilo. Nečekala jsem, že se u něj budu tak skvěle bavit a že Donald O'Connor umí dělat tak výborné grimasy a pohyby. Jeden z nejlepších muzikálů. Taky bych si hned šla zatančit a zazpívat v dešti :-) ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků