George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

Johny_fork

Nedávám nízké hodnocení, protože sem čekal další komedii od Apatowa a nedostal jí. Naopak těšil jsem se, že nám předvede zase trošku jinou polohu. První polovina filmu je ještě slušná a zejména Seth Rogen září, ale od Sandlerovo vyléčení jako by utnulo, čekal jsem, že uběhne pár minut, pointa, že si věcí začnete cenit, až když je ztratíte nebo něco tak, ale ono ne, následuje nehorázně úmorná hodinová stopáž v Kalifornii, která postrádá jakoukoliv výpovědní hodnotu, dokonce ani návrat a následný rozchod z bývalkou vůbec nepůsobí přirozeně a to je jedna z věcí, ve kterých se Apatow u mě zatím nemílil. Po nekonečných dvou hodinách a něco se režisér k oné pointě alespoň přibližně dostane, ale to už sem koukal spíš po hodinách, než po obrazovce. Opravdu nerad tohle říkám, ale Funny people jsem dokoukal pouze z povinnosti. Naprostý souhlas s Xmilden. ()

moviesfan

Mohlo to být mnohem, ale opravdu mnohem lepší. Kdyby bylo více stopáže určené komickým výstupům, tak bych si moc nestěžoval, ale vše okolo bylo k ničemu. Takhle jen průměr. ()

Haluzz

Apatow nevyspěl, Apatow chce vyspět. A to jsou dvě dost odlišné věci. Na jedné straně máme sebezpytující drama Adama Sandlera( které si ovšem nezadá s Wrestlerem ani Gran Torinem) , méně zmínek o tělesných tekutinách, uváženější ending a na straně druhé neustále se ksichtícího Rogena( = pubertálně naivní verze Sandlera, nepoznamenaná životem v showbussinesu -- ukazující trend propojovat obsah filmu s tvorbou a vznikem filmu - Tropic Thunder, zack a Miri, Tristram Shandy ...) a Hilla, kteří film rychle strhnou do "staré" Apatow-comedy( nechutní lidé vedoucí nechutné řeči, odkazy na vše, od Playstation až po Smrtonosnou past). A i když se tyhle dvě roviny nijak extrémě nebijí, Apatow dává každé načas a nakonec nevymáčkne ani z jediné scény, ve které by nás měly postavy zajímat dostatek napětí, které by si dvou a půl hodinový film zasloužil. Scénáristicky nebylo ( opět) dosaženo Smithovského génia, ale je zajímavé sledovat, že i když se JA proslavil jako tvůrce nechutně romantických komedií, v jeho filmech pořád zůstávají určitá korektní vodítka( nemožnost potratu v Knocked up, Rozhodnutí ve prospěch rodiny ve Funny People) kterými si film producentsky a politicky jistí. 7/10 ()

F.man

Hodně moc dobrý... Na Funny People jsem se těšil už od Zohana a Apatow se Sandlerem naštěstí nezklamali. Možná ta stopáž je lehce přestřelená, ale když vezmu v potaz, že se v podstatě jedná o dvojsnímek, neboť obě půlky jsou zcela rozdílné, nejde o nic hrozného. Já se bavil skcěle a tak můžu všem jen a jen doporučit. Fuck Facebook! ()

ConanVJ

Pro mě nejhorší film se Sandlerem vůbec. Celý mě to spíš nudilo, protože show jako Na stojáka a podobný mě vtipný vůbec nepřijdou. Jako příběh komika, co se dozví, že je nemocnej a bojuje s tím celkem ujde, ale od Sandlerovky jsem čekal něco jinýho. Škoda. 10% :( ()

Kryton

Dle názvu by nezkušený divák hádal taškařici. Dle jména herců také. Dle jména režiséra a scénaristy by už měl divák zpozornit a čekat promyšlenou komedie ze života. Tohle vše nečekejte. Ať jste ten či onen. Funny People (zajímá mě jak to distributor pojmenuje pro DVD) je skoro snad autobiografický příběh o slavném/bohatém baviči a jeho světě. Do tohoto světa se připlete prosťáček s obličejem Setha Rogera. Pro Setha je Adam Sandler tedy > pro Iru je George vzorem a také se pokouší o stand-up komedii. Vedle snu být komikem je jeho život tak obyčejný jak jen může být. Oproti velkému domu, portfoliu drahých aut a šukaček na jednu noc má on > práci v salátovém baru v obchodáku,sdílí rozkládací postel s dvěma kamarády a o holce si může nechat zdát anebo vyprávět od spolubydlících. Vemte tedy tyto dva protiklady a dejte k sobě. Je tu na poli neuvěřitelných 146 minut rozehraný život dvou tak rozdílných lidí až si jsou podobní a navzájem se doplňují. Jakousi reálnou verzi je Ira a ta vysněná George. Pohled do zákulisí bavičů mě zaujal a jak poznamenal Shadwell nemusel by to být špatný směr dnešní kinematografie. Jen doufám, že se nedostanu do zákulisí točení zvířecího porna. *JOKE* Celý film je tak nádhernou sondou do života lidí co nás baví. Film je o to více snesitelný i díky plejádě sympatických herců a camea mě pobavila (Ray Romano contra Eminem !). Klasický Apatow, který se nese už ve vážnějším tónu. Co za vystoupení na nás připravuje příště? Nechme se mile překvapit. Btw. Sandler mi zde připomněl postavu z Volání o pomoc. I zde mu musel ten druhý pomoct najít sebe sama. ()

FFilipCZ

Ach ta stopáž...v životě jsem neviděl komedii, která by měla skoro dvě a půl hodiny a musím říci, že snímku to opravdu hodně uškodilo. Poslední cca hodina byla už opravdu k nevydržení. Adama mám rád, pár dobrých vtípků se tam opravdu našlo, ale žádná super komedie, u které bych se válel smíchy, to opravdu nebyla. Svým dějem a tématem to spíše více zavánělo tím dramatem. ()

SaNcHeZ_cz

Sandler opět pohrávající si i s vážnější stránkou. A musím řict, že u mě mu to vyšlo. Oba protipóly filmu jsou dostatečně zajímavé nato, aby diváka udržely i ty delší stopáž. Mimojiné další povedená role pro Erica Banu. ()

MartinezZ odpad!

komediální drama? Kde? Komedie žádná, tedy pokud za ni nepovažujete hromadu trapných vulgárních blbých a sexistických žvástů na pódiu. Drama žádné. Že hlavní hrdina (omg) umírá a najednou se uzdravuje? Vždyť je to podána tak hloupě, nezajímavě a povrchně, že je to úplně jedno. Filmem se občas prolne nějaký známější ksicht, což má mít asi... nějaký důvod, ale výsledkem toho celého bylo jen jedno jediné. Zíral jsem na to s otevřenou pusou a stále čekal, jestli se už začne něco dít. Nezačalo, a já po několikátém tichém dotazu "Tohle myslí vážně?" film vypnul, ukončil, zastavil a nedokoukal. Tady nebylo vtipu nebo dramatu ani na 40 minutovou epizodu nějakého "humorného" seriálu. Americká komedie o amerických stand-up komediantech, co, já vůl, vlastně taky čekal... ()

mysiak

Každý kdo čakal že Appatow opäť natočí to isté ako predtým, sa mýli..ale aj tak Funny People sú perfektnou ukážkou jeho zručnosti a nadhľadu..skvelý možno nie práve ideálne komediálny film plní hereckých hviezd...jednoznačne Eric "Austrálčan" Bana je famózny...skvelý film ktorý balancuje na dráme a komédii...vynikajúce ()

sonnak

Skvělý Sandler a pro mě do dnešního dne zatím nejsnesitelnější Rogen, ba dokonce výborný. Tohle naštěstí není jeden z Apatowic "směju se, protože vím, že bych měl", ale je to s neskutečným citem natočený a opravdu lidský humor. ()

ABLABLABLA

Upřímně ani jednou jsem se nezasmála. Vážně. Takže moc jako komedie mi to nepřišlo. Sandlera mám ráda, ale nevím, tohle byla docela nehorázná dvou hodinová nuda, která se vlekla a snažila se o co nejčastější užití slov koule, čurák, prd apod... I přestože tu hrál Seth Rogen nebo Leslie Mann, prostě jsem jen u toho filmu ležela a říkala si, panebože, kolik minut ještě asi tak zbývá? Takže 2*, za herecké obsazení a za možná pár vtípků, které mohly být vtipné, jinak to byl nehorázný chaos. ()

kaylin

Mám rád Adama Sandlera a asi mu vždycky budu nadržovat. Tenhle snímek má trochu přepálenou stopáž a ve chvíli, kdy se tam řeší vztah hlavní postavy s bývalou láskou, už mi to přišlo prostě moc nudné, ale jinak se zde sešli skvěle vybraní herci, kteří si navzájem sedli, a já jsem se spolu s nimi dobře bavil. ()

Kaluž

Sorry za přisprostlý koment, ale ty vole, ten Apatow je normální hovado. Jak mohl tu masivní stopáž takhle prokurvit? Štěky sem tam dobrý a občas i na hranici protržení bránice (Rogen/Sandler kdykoli na pódiu nebo návštěva doktora, který chcípnul v Die Hard), to vše se ale vytratí po příjezdu do Marin County k Sandlerově ex. Pak je všechno totálně v prdeli. Rogen nemá co hrát, Sandler nemá co hrát a Eric Bana se tak jako jediný snaží vytrhnout divákovi trn z paty. A že má co dělat, Australan jeden. Apatow by si za ten scénář měl nafackovat. ()

rt12

Komedie? Spíš film o frustrovaným až zlým chlápkovi, který si myslel, že je střed vesmíru. Zbytečně komplikovaný příběh. ()

MATADOR

I přes tu neuvěřitelnou stopáž se Vám tohle nejzajímavější komediální drama zalíbí. I když to bylo místy opravdu pomalé, skoro až nudné, film má něco do sebe ;-) ()

PogoJoe

Jsem rád, že Jude Apatow nenatočil hořkou komedii o umírání oblíbeného komika (což se jednoznačně nabízelo), ale příjemný snímek o přátelství a ženské přelétavosti, který znamenitě doplňují většinou originálně zábavné skeče ze 'stand-up comedy' showbusinessu, v jehož prostředí se tento film odehrává. Lidé hodnotící tenhle film hodně brebtají nad dvouapůlhodinovou stopáží. Ale, přátelé, cožpak to šlo natočit kratší, aby tvůrci mohli použít celý příběh včetně vyvrcholení? Možná o pár minut, ale já jsem s celkovým vyzněním spokojen. U 'Zbouchnuté [Knocked Up]' - předchozí Apatowovy komedie - jsem cítil, že filmu došel dech a tam bych se scénáristickými nůžkami s gustem vyřádil. Ale tady rozhodně ne! Tohle je moudrý, vtipný a příjemný film a bylo mi ctí ho shlédnout. ()