Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Jamall

Chtělo by to ubrat na stopáži. Závěr se trošku táhne a opakuje, což schazuje předchozí zábavu, vychytávky, akci. Tady by se mi zrovna hodilo desetibodové hodnocení, 7/10. ()

marrrrian

Ghost protocol je prvý film zo série MI, ktorý som videl. Všetko je na vysokej úrovni. Simon Pegg dokáže len svojou prítomnosťou výborne odľahčiť atmosféru... Ale je tu ale... Nesmrteľnosť Tomíka Cruisíka príliš do očí bijúca, všetci sú našťastie tak silní, aby sa jednou rukou vytiahli do bezpečia atď... Dobrý film, ale na obranu proti prehnanej nereálnosti sa musia až zatvoriť oči. No a to by sme asi z filmu veľa nemali. ()

O_Peki

Dobrý, dobrý, dobrý. Nový Huntův tým složený z výborných herců. Oba pánové pomocníci svého bose bez problémů zastiňují a dámská čtvrtina týmu jim zdatně sekunduje. Obzvláště část z dubajského mrakodrapu si zaslouží absolutorium. Trochu trapný konec a Cruise. Já toho chlapa prostě nemusím. ()

ElFifo

Vrať se radši k animáčům Brede Ptáčku, jelikož jsi nám zpískal tenhle levnej amatérskej nezáživnej paskvil, kterej jsem v půlce radši vypnul (rozhodnutí 3 lidí, takže nešlo o žádný subjektivní názor), než ho zkonzumovat celej, pak prudce dávit a litovat ztraceného času. ()

DansteR

"Mission accomplished!"...no asi to není jenom zdání, že se už snaží všichni jen vydělávat na úspěšné sérii. Ne že by výsledek byl tak špatný, ale prostě už to není ono. Cruise nedostává tolik prostoru na kolik jsme byli zvyklí a je to víc týmová práce a v tom závěru jsem se skoro ztrácel. V porovnání se zbytkem filmu působí vážně dost strašně. No snaží se to sice záchranit vážně vtipný Benji, ale i to ve výsledku moc nepomůže. Pokud bude další mise tak doufám, že ji neuvidím, mám totiž strach, že s jedním oblíbeným akčním hrdinou by to nemuselo dopadnout dobře stejně jako s celým pátým filmem. PS: výbuch Kremlu stál za to :-D... Ve výsledku 70% ()

Kusic

Konečně pořádná akční pecička. Nový Mission Impossible se hodně povedl. Nové nápady na špionážní vychytávky překvapily, některý mi ale přišly až moc futuristický, což se do filmu zrovna nehodilo (ano, scéna s magnetem ve větrací šachtě), ale bez toho by to přeci nebyl Ethan Hunt. Hned od začátku to pěkně odsejpá a líbi se mi tam i komediální vsuvka, jenž děj po celou dobu provází, ale jen v určité míře. Největší plus si jednoznačně zaslouží nádherná Paula Patton a její nabušený dekolt :D Hodnotit film pouze podle ní, je to za plný počet :D ()

gezper

Po většině stránek důstojný nástupce předchozích dílů, vzájemnému srovnání jednotlivých pokračování se vyhnu - není podstatné které je 1st a které 4th, navíc mi 'nemožné mise' začínají trochu splývat. Příjemně zaujala vtipnost na spoustě místech, to jsem v takovéto míře nečekal. Z herců má na tom téměř výhradně zásluhu Simon Pegg! Nad nelogickou toporností v pár místech člověk mávne rukou, je to přeci jenom MI, to sem takto svým způsobem patří. Mínusem je, a teď neopisuji z jiných zdrojů, ale přitakávám nezávisle, konečná část filmu. Kdy po Dubaji je film delší tišší scénou schlazen a tempo se už nedokáže vrátit zpět k původnímu. Epilog v posledních circa 7-8 minutách je šílenost, kterou si mohli odpoustit! Ale i přes poslední dvě výtky, tak trochu slabší 4 neb jsem se dobře bavil. [70%] ()

ToxicAli

To, že Mission Impossible změnil žánr kompletně k hi-tech akčárně mi vůbec nevadí. Respektive nevadí mi to proto, že je to velmi kvalitní akčárna. Scény z Dubaje byly promyšlené výborně a obecně celý děj je přepněný kvalitní akcí a velmi příjemně odsýpá. Navíc přesto, že jde o hi-tech zábavu (nebo spíš reklamu na iPhone a BMW), chybí ve snímku přebujelé digitální efekty a vše působí poctivým oldschool stylem. Celkový dojem mi kazily místy zbytečné vtípky a sebeparodování, přestože mám Simona Pegga rád a nemůže si pomoct, ale Paula Patton, jakožto sidekick bitch mi byla přímo protivná. ()

david666

Kvalitní jízda od začátku do konce. Je tady vše, co má mít správný akční film 21. století. Navíc ústřední čtyřka agentů je sympatická a každý má charisma a svůj styl. Co na tom, že je to vlastně taková pohádka pro dospělé. Já se bavil a vůbec mi nepřišlo, že film má přes 2 hodiny. Mission je díl od dílu lepší. ()

Ondrew

Staby osvedcena akcna znacka to stale funguje, hoci snimka zacina pokrivkavat. Abrams v ulohe producenta ma vsak v zasade uz druhykrat sklamal (minule sa tak stalo pri "Super 8"), naopak rejza Brad Bird dokonale potvrdil svoje kvality. Techno-hracicky, agenti s vydrzou Supermana... ano, ano, ma to svoje caro, ale predsa len uz akosi vyprchava. Nasli sa situacie, kedy som priam tajil dych, no pri ich vypocte by sa nezapotil ani ziak druhej triedy zakladnej skoly. Herecke vykony slusne, avsak vskutku nepochopim, preco nedali viac nadychnut hlavnemu zloduchovi. Nuz, este vzdy ide o vydarene filmove dielo, no pod vrstvou kvazi bombastickeho pozlatka sa uz ukryva mierne nahnite jablko. 70%. ()

andrewXx

Šiel som do toho s velkými očakávaniami po famozńej trojke na ktorú si pamätám ešte doteraz...MI:Ghost protocol ale zmenila režiséra a namiesto J.J Abramsa sa nám tu ukazuje Brad Bird ktorý s filmom podobného žánru nemá žiadne skúsenosti...agent Ethan Hunt tiež zmenil tím..vo filme mi chýbal zo starého tímu hlavne Luther ktorý sa objaví až na konci mimo akcie...no inak aj Ethanov nový tím dokázal zamiešať kartami..akcia sa pomaly rozbieha zápletka je fájn..troška ma zarazilo vela sekvencií ktoré sa snažili byť skôr vtipné než vážne a to mi do Mission Impossible nepasuje... velmi sa mi ráta Dubaj kde vznikli super scény hlavne na najvyššej budove sveta...zo začiatku to bolo všelijaké ale do konca sa z toho vykľul velmi fájn film ktorý odporúčam určite fanúšikom série ale aj ostatným ktorý by chceli vidieť dômyselnú nie velmi vážnu akciu 75% no ak by bola aj 5 mohol by ju znova režírovať J.J Abrams ktorý to zvládol s trojkou o čosi lepšie. ()

Borin.P

Všechny ty hi-tech vychytávky a akce mi nějak nesedly. Na první pohled hodně efektní, hravé a velice poutavé, ale všechno až moc cool. Až moc se tlačí na pilu. Hodně to sráží celkový dojem, působí to příliš nereálně a dělá velké problémy věřit tomu všemu, o co se snaží. Po výborné trojce zpátky do průměru. 60% ()

sokor3

Opravdu výborný film, který zaujme každého, kdo si oblíbil tuto sérii. Je pěkné, že tato série neztrácí na kvalitě, jak se většinou stává sériím, u kterých je natočeno tolik filmů. U tohoto filmu to je naopak, tento díl je můj nejoblíbenější z celé série. Plno humoru, akční scény, skvělá technika, dobré obsazení, to je to co od takovéhoto filmu chci. ()

SphAnel

Pro mě velké zklamání :-( Cruise nevyrázný, bojové scény nudné, akce bez chuti a každou chvíli se mě zmocňoval pocit nudy. Očekával jsem okamžik, kdy otevřu ústa a řeknu wow, tak to bylo super, ale nestalo se. Nic mě nepřekvapilo a to bych od tohoto filmu čekal! ()

jopal

Stupidna zabava zalozena na ignorovani zakonov fyziky, pravdepodobnosti a miestami aj zemskej pritazlivosti. Tri * za to, ze sme sa s dcerou zabavali na nezmysloch a prehnanych akciach, ktore film ponukal. ()

sasabetak

Tak toto už nebylo nic moc. Moc akční trochu nesrozumitelné. Mě to prostě nebavilo a nakonec se objeví jeho manželka, která má být mrtvá. Už to přeplácali moc. ()

Rian_witcher

parádní rozjezd, dokonce se i poprvé v Mission Impossible objeví i trocha humoru, což není rozhodně na škodu, objeví se skvělé technické vychytávky a .... pak najednou zlom a film se v druhé polovině stočí do béčkového děje bez větších nápadů a bez charismatického protivníka. Není to špatné, ale očekával jsem víc a upřímně daleko víc. ()

halberdier

Kvalitativně zhruba na podobné úrovni jako příjemná trojka, čili lepší než první dva díly. Potěšilo mě, že se nadobro opustilo od supermanství Ethan Hunta ze druhého dílu a čtverka je tak mnohem "uvěřitelnější" (Např. to, že naplanovaná akce neskončí podle plánu a musí se improvizovat). Pokud se bude série vyvíjet podobným směrem, nemám nic proti dalším dílům. ()

Mathyen

výborná akce a skvělý Cruise, mě se to líbilo... ikdyž jak mnozí poznamenávají, jednotlivé lokace mohly být zařazeny v jiném pořadí, Dubaj je vážně best a na skleněné stěně jsem měl vážně závratě. Renner bude sympatický nástupce ale přesto by mohl Tom ještě jednoho Hunta dát, těšil bych se, MI je skvělá akční série a zase mě hřeje česká hrdost... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka