Jezero smrti

honajz2

Mám problém - ten film nemá logiku, ale tváří se tak strašně vážně, že by nějakou tu logiku potřeboval... Ale ne. Na to, kolik je tam záporných postav, tak jich umře vlastně strašně málo. Později jsou tam vidět snad jenom 4 a co se stalo se zbytkem tam není... A samozřejmě, ten největší šmejd SPOILER to přežije. KONEC SPOILERU. Kdyby těch spratků umřelo víc, tak bude hodnocení jiné. Tady to bude jenom jedna velmi slabá hvězdička za to, že někde to mělo nějaké napětí... ()

Chen

Po zdejších komentářích jsem čekal krvavá jatka, u kterých si ublinknu každých dvacet vteřin. Naštěstí Jezero smrti není tak krvavé, jak jsem se děsil. Ale znepokojivé určitě. Ústřední partička pubertálních smradů je ztvárněna na výbornou, kdo z nás podobnou skupinu nepotkal v metru nebo v parku? A už od prvních minut po setkání s nimi jim budete přát, ať si na těch jejich kolech namelou hubu. A postupem času se bude vaše nenávist zvyšovat a budete doufat, že se jim dostane to, co si zaslouží. Je sice pravdou, že hlavní hrdinka se někdy opravdu chová tak nelogicky, že se nestačíte divit, ale sympatická určitě je. To se nedá prohlásit o finále, které vás znepokojí jako máloco jiného... ()

Hees

Zo začiatku veľmi nudný film.Nechápal som,že čoho by som sa mal báť.Človek si nezamiluje hlavných hrdinov (nemá kedy) tak mu potom nič nevadí.Jediné čo sa mi vážne páčilo je koniec aspoň ten robí film zaujímavým ale meniť hodnotenie len za to,že film má pointu,že má správny koniec to sa mi fakt nechce. ()

Caminzind

Tak já nevím. Bylo to příjemně (vlastně nepříjemně) syrové a surové, ale až moc nereálné. Napětí funguje, vztek jsem na ty smrady měl podobně jako u Funny Games U.S. Slečna učitelka se snaží, prochází deziluzí, ale Ramba z ní zrovna dělat nemuseli. Stejně tak z děcek se přes noc nestanou Rudí Khmérové. Závěr byl ale hodně silný, možná bych mu věnoval i více prostoru. Díky němu se to klidně mohlo jmenovat třeba DĚJINY NÁSILÍ. Přísné tři placky. 69% ()

roorybacky

Krom hororu především svědectví o čiročirém zlu, jež je třeba nekompromisně vymítit, jelikož nepřipouští žádnou možnost nápravy. Na naléhavosti filmu ubírá především jeho naprostá vykonstruovanost. ()

Jonash87

Opravdu drsnej Thriller, který má sice pomalejší první půlku, ale to jen proto, aby připravil půdu pro strhující polovinu druhou. Snímek, ač to tak třeba podle popisu či názvu nevypadá, je vcelku originální, silně naturalistický a NEkončí happy-endem, ani částečným, jak jsme zvyklí. On vlastně konec není vůbec standardní. Sice zde je pár nelogických momentů (dotyčná má propíchlou nohu, chvíli kulhá, chvíli zase v pohodě běží...), ale v rámci žánru patří Jezero smrti ke špičce. Pro mě lepší 4 hvězdy. ()

Martin741

Jezero Smrti je dalsi dokaz toho, ze Velka Britania dokaze natocit slusny horor, ked chce. Atmosfera je brutalne depresivna, umocnena este koncom filmu .... K tomu treba pridat naslapany scenar, vybornu Kelly Reilly a trochu slabsieho Fassbendera, a zrucneho rezisera James Watkinsa. Eden Lake je film, pri ktorom sa konecne bojim, lebo priesah do reality sucasneho sveta je az desivo realny. Dal by som aj 5 hviezdiciek, ale Eden Lake ma par negativ. Ponajprv mi bolo jasne, ze Britania sa snazi prekonat francuzsky Frontieres z 2007 / a ak nie aj prekonat, aspon sa nim poriadne inspirovat..../ a detski vrahovia boli vo filme obcas poriadne demetni. Vyborny horor : 86 % ()

peiton

Mladíci sa nebáli,vedeli narábať s každým predmetom a nevraviac o výborných pozorovacích schopnostiach,zručnostiach,talente a poriadnej dávke šťastia.Ale ani žena nebola žiadne B-čko.Pred svojimi prenasledovateľmi bola vždy o krok napred a dokonca zostala na nich celkom sama a opustená po tom čo jej partner boj predčasne vzdal.Išlo jej to skvele,nebyť toho finále.Som nadšená.Môžem túto záležitosť len odporúčať.Znova sa potvrdilo nepísané pravidlo a síce, opäť zostala nažive alebo ako posledná na scéne žena!Pod pojmom zostať nažive sa rozumie skupinka ľudí skladajúca sa vždy aj z mužov.Príklad : Frozen ,Funny Games,Texaský masaker 1,2, Útes smrti, Otvorené more 1, 2,...My ženy sme predsa len silné charaktery,vydržíme omnoho viac :) ()

Figu

Po tomhle bijáku se raději už malým zmrdským partičkám, co maj puštěnej mobil v kapse se skvělýma moderníma hitovkama vyhejbám, pač nikdy nevíte, co ten malej debílek může mít pod tím fajnovým placatým kšiltíkem, kterej má jak blb na bok! Nebo třeba něco schovanýho v rozkroku, kde má díky spadlým extra cool džínám prostoru na šest prdelí a dělaj mu vzhled čerstvě vysranýho blbečka, kterej nestihl doběbnout za první keřík... Zajímalo by mě, jestli se ty lidi někdy vůbec viděli!?... Ne, soudnost u tupců neexistuje! Nicméně no happy end, no problem! 75% ()

SallyZen

OBSAHUJE MOŽNÉ SPOILERY: Velká Británie naservírovala další překvapivý a výborně zrežírovaný horor u kterého jsem se opravdu nebál, ale spíš mě naprosto znechutil. Musím říct, že se mi to moc nestává abych byl po filmu takhle znechucenej a svým způsobem i naštvanej. Byl jsem rád za obsazení i za to jak ten film utíkal. Stopáž tu není dlouhá, ale atmošku to má. Určitě se vžijete do kůže hlavních postav. Líbílo se mi to a za takovéto projekty jsem nesmírně rád. 85% ()

rakovnik

Pohádka se nekonala. Eden se poměrně rychle změnil v peklo. Zajímavý thriller, který normálního člověka zvedne ze židle. Mnohokrát si sice řeknete, "jak je to možné", mnohé situace jsou přehnané, ale strhující tempo, několik zvratů a parádní závěr nechá těmto nedostatkům zapomenout. Pachuť nespravedlnosti se z jazyka rozptyluje pomalu. "Delete". ()

Abes

Příběh o tom co může způsobit jedno psí hovno. Poslední dobou koukám na filmy, které se odehrávají v lesích a nejsou to vůbec příjemné filmy. Vykácet ty zdroje strachu a nejistoty!!! Bezmoc na vás bude celou dobu dýchat svým chladným odérem. Děcka jsou věru sympatické bestie, hlavně ta jejich buchta ...do you want my autograph?... mmmmooooof! Jó v téhle vesničce to asi všechno funguje jinak. Ten konec druzia, ten konec mě znechutil fakt bohovsky, bylo mi blbě, bylo mi smutno ale po chvíli jsem si uvědomil, že se usmívám... usmívám se z čísté radosti pramenící z dobře zvládnutého filmu. oi oi oi! ()

Jino

Slabých 90%... ale na tento námět a způsob provedení je to opravdu hodně... spousty podobných filmů si na tomto (podobném ději - někdo likviduje lidi v lese) vylámalo zuby, Eden Lake je pravým opakem. ()

Vojťas

Tak po nějaké době, co se mi film rozležel v hlavě, přecijen zaokrouhluji směrem nahoru a ty 4* dám! ... Stejně jako Pád do tmy mi i tento snímek poskytl pár nezapomenutelně drsných scén. ()

Petoss1

K***a tak tento film ma veľmi, ale veľmi prekvapil. Vôbec som to neočakával. Mladí sympatickí zaľúbenci sa vyberú k jazeru na romantický výlet, no vyrušia ich zasraní malí sráči a všetko sa to zmení na totálny deprimujúci útek pred smrťou. Ako rád by som pomohol spomínanej dvojici a pozabíjal tých zmrdov do p**e!!!! Šokujúce, zvrátené a s otázkou, čo by som robil keby som bol na ich mieste s guľometom v ruke? "RATATATATA"! Dorazil ma ten záver, pred ním som ešte dúfal ... Eden Lake zanechal vo mne silné pocity o čom svedčí aj fakt, že už dlho som u takéhoto žánru filmu tak debilne a znechutene nepozeral na záverečné titulky bez mihnutia oka celú minútu. 85% ()

Nautila

Kruté, nekompromisní a realistické. Věřím, že situace, popsaná ve filmu, je dnes reálná, někteří dnešní rozmazlení a znudění pubeťáci jsou schopni takovýchto věcí. (Zvláště ti z "vyspělých" zemí, nevím tedy, jak je to s Anglií, ale Američani určitě.) Gratuluji tvůrcům k odvaze něco takového natočit, protože o takovýchto filmech veřejnost moc slyšet nechce. Před opradu reálnými příklady krutosti zavíráme oči a tak není moc velká šance, že si tenhle film někdo pustí podruhé. Já jsem k tomu tedy odvahu neměla, nechtěla jsem si zkazit den hořkým a děsivým pocitem, který film vyvolává, hlavně jeho konec, který zabije i tu nejmenší naději na vytoužený oddech. ()

cariada

Tak tohle je hodně silný kafe i pro mě. Začátek je takový zvláštní mladý pár jede kam si na výlet a všude zjištuje jak jsou lidi drzí a sprostý, až se dostanou někam do lesa k jezeru, kde vedle nich je parta náctiletých parchantů těžko říct kolik jim je let 14,15, ale jsou mezi nima i mladší. Jsou neskutečně sprostý a dělaj si co chtějí, nikdo s nima nic nesvede (nejspíš je hodně málo řezali) Vše se změní v okamžiku kdy páru ukradnou auto , peníze a mobil. Pár jde za nima a chce svoje věci zpět až se strhne bitka při níž zabíjou psa jednoho z těch kluků a to ty smrady ještě víc nasere a nabírá to neskutečnou brutalitu, kdy děti nemají zábrany, či spíše některý jo, ale jsou nuceni jít do toho, za každou cenu. Kdo nakonec vyhraje? Jak už to u podobných hororů bývá má to hodně ironický konec pro někoho. kam ta mládež dneska spěje? Hlavní hrdinka je podobná té z Hranice smrti, obě mají neskutečnou proměnu. Tenhle film je pro silnější povahy, kam až jsou schopni děti zajít? Mají vůbec náké zábrany? Ps- název Jezero smrti je poněkud závádějící nebot tam jezero skoro vůbec není a už vůbec tam nehraje prim. ()

Nach

Jasná špička hororů roku 2008. Eden Lake má vše, co od tohoto žánru očekáváte. Skvělé herecké výkony, zvraty, morální poučení, napětí, akci, dobrou hudbu a správné trefné zakončení, ze kterého běhá až mráz po zádech. Začátek, střed, konec. Vše je zde vyšperkované a nemám nic, co bych mohl vytknout. Vše působí navíc tak reálně, že už teď se mi chce volat k nejvyšším místům a alarmovat všechny před současným chováním mladistvých. Eden Lake vám nažene strach. A určitě to nebude ten příjemný strach, který možná očekáváte... to rozhodně ne. Tentokrát to bude pořádný nervák! ()