Jezero smrti

JohnCoffe

Tak takovou sadu sem ani ve snu nečekal!Dlouho mi nebylo po dosledování nečeho tak zle.Od půlky filmu sem se modlil ať už to skončí a když přišel závěr jenom sem hleděl s otevřenou hubou dál kam až je schopný režisér zajít.Nechutně reálné a nanejvýš znepokojující .Je mi zle. ()

Michal80

No upřímně ....... mne tento film poměrně dostal ... nechci ho vidět znovu ale , ne že by nebyl dobrý to vůbec ne , jen nenavodí zrovna příjemnou psychickou atmosféru ... Ale ***** si určitě zaslouží ! ()

Tinaa

Občas se to nedalo vydržet, ale když zatnete zuby :-). A hlavně jsem si říkala "ať není pokaženej konec, ať není pokaženej konec" a docela se to naplnilo. Konec nic moc, rozhodně film nepodtrhl, ale jsem ráda, že jsem konečně zas někdy viděla "nechutně zlej" horor. ()

Blackadder

No nevím... kudla se mi otevírala v kapse a bezmocnost hlavních hrdinů jsem cítil taktéž. Prostě co do hororového pohledu tento film splnil, co měl. Pokud se na něj podívám z pohledu reality, a toho, že zřejmě neměl být úplně hororem, tak pak je tu spousta nesmyslů a podivností. ()

MrBaker

Film tedy probíhal úplně jinak, než podle mých představ. Takové obraty jsem ve filmech už dlouho neviděl. A jsem za to rád, že vznikne i film, který není téměř kopií nějakého jiného filmu, toto je vynikající film, kde se dá opět hledat i trochu pravdy ze skutečného života... Tedy povím vám, dostat takové.. nechci radši říkat co pod ruku, tak z nich nadělam krmení pro ryby. ()

Daggeron

Kvalitný horor je možné natočiť aj bez toho, aby v ňom bolo toľko násilia. Prvá polovica filmu je rozhodne zaujímavá s potrebnou gradáciou napätia. Po únose a mučení hlavného hrdinu mi v ďalšej časti príbehu prišlo násilie prehnané a účelovo využívané. Počiatočný námet nebol zlý a prostredie malo svoju atmosféru, ktorú umocňovala tajomná hudba. Od deja som ale čakal viac než len to, že sa vo väčšine bude mučiť a zabíjať. Navyše, všetko do seba až príliš podozrivo zapadalo, hoci v tom by som až tak veľký problém nevidel. Správanie mladíkov je do dnešnej doby vhodne zasadené so snahou o jeho autentické zobrazenie, ale miestami nereálne a zbytočne vykonštruované. Ľudia vedia byť ako zvieratá, ale takéto konanie už hraničí skôr s psychiatrickou diagnózou než skazenosťou doby. Dá sa to však pochopiť, keďže násilie, krv a smrť sú v modernej kinematografii významnými attractormi diváckeho záujmu. No pre mňa je to len priemerný film s miestami účelovým využívaním prvkov svojho žánru, ktorý stojí predovšetkým na výborných hereckých výkonoch. Talentovaný Michael Fassbender hrá milujúceho, vášnivého a skôr citovo založeného manžela než chlapa v pravom zmysle slova, svojej úlohy sa ale zhosťuje bravúrne. Fantasticky ho dopĺňa Kelly Reilly a obdivuhodné predstavenie predvádza aj vodca partie Jack O'Connell. Za herecké obsadenie, desivú atmosféru so závanom beznádeje, ale i celkom vydarený záver dávam tri hviezdy. ()

Pangi

Mimořádně mrazivý a nepříjemný film.Rodiče věnujte se více svým dětem,dejte jim lásku a mějte je rádi jinak... ()

zdeci

Mně se ten konec líbil, vcelku originální, dalo by se říci; a zásah střepem do hrdla je taky fajn :-) Na víc už si nevzpomenu, takže 55 %, ale za zhlédnutí to všem krvomilům (ke kterým se po primiérovém kuchání vánočního kapra taky řadím) určitě stojí... ()

toomm

Pecka jako svině. Kdo by to byl řekl, že jeden z nejkutějších exploitation, které jsem viděl si vystačí s prakticky třemi vraždami. Ačkoliv vrazi jsou zde teprve teenagery, kteří nahání o něco starší pár na dovolené, vše působí relativně realisticky. Kelly Reilly v hlavní roli neuvěřitelně sympatická, až jsem si přál aby to vše přežila. Eden Lake může fungovat jako obrovský důkaz toho, že zobrazení neuvěřitelně krutého násilí se dá docílit bez výrazných gore scén. Tohle mě totálně dostalo, hlavně ten závěr. Jediné co se mi nelíbí je opravdu dementní český název Jezero smrti. 95% ()

heavy66

Tohle má přístupnost 15? Chtělo by to alespoň 21, nebo se smradi ještě inspirujou! Dlouho mě žádný film takhle nezasáhl, je to fakt hodně přes hranici snesitelnosti! Doufal jsem, že je všechny pobije, konec je vážně šílenej, holt evropskej film! Na procházku do lesa odteď jedině ozbrojenej, a když potkám partu děcek, střílím zásadně první. ()

Mockingjay

Uff, rana ako z dela. Zabezpečila mi len jediné: nadupaný filmový zážitok, že som celý Eden Lake pozerala v totálnom kŕči čakajúc, čo horšie ma asi bude čakať v ďaľšom zábere. Zo začiatku príjemná atmosféra, ktorá sa neskôr premenila na krvavú naháňačku po lese. Bavilo ma to a nemohla som si pomôcť od pocitu fandenia, kedy to tým deckám už "niekto" natre a konečne zmení score. Teda či je to pre niekoho otrepané alebo nie, mňa film zaujal práve pre jeho okatosť a tú bezcitnosť, ktorá ma po celý čas držala v napätí. ()

Diskantka

Tyhle typy filmů mě děsej daleko víc než nějaký promyšlený SAW hry. Beru to jako takovou hodně dobrou verzi BASTARDŮ v lese. Tyhle malý ruský děti někde fakt existujou a to je na tom nejvíc creepy. Celej příběh se teda zvrhnul uplně blbě, v reálu by k tomuhle asi nikdy nedošlo. Kterej chlap by si nechal ukrást káru od třináctiletejch fracků na kole? A možná v tom vážně cejtim záblesky I spit on your grave ve chvílích totální nasranosti hlavní aktérky. Byl to ale jeden z těch lepších filmů co sem viděla za poslední dobu. Přemejšlela jsem nad tim další tři dny, což je pro mě takovym důkazem, že ten film funguje. ()

elanista1

Tak neznasam tie libanky a pusinkování a tu toho bolo od zaciatku pozehnane, ale potom sa to urovnalo a bol z toho zazitok. Pochvala reziserovi a scenaristovi, ze se naozaj nebali nicoho a snazili sa vyuzit naplno potencial skromneho nametu a vygradovali ho do uplneho vrcholu. Pochopitelne je tu dost logickych dier a klise, ale neviem v ktorom filme dnes uz toto nie je, ulohou rezisera je ich pritomnost co najviac obmedzit, a tu sa to podarilo. ()

akcul

Tak trochu SPOILER aneb o tom jak může být horor depresivní. Hloupá rozhodnutí hrdinů (netvrdím, že je to hloupý film), vrstvení nechutností a brutalit: film, kde zahučí pes, děti - nedopadne dobře ani pro oba hlavní hrdiny. Nelíbilo se mi to, občas se mi zvedal žaludek. Co ale posouvá snímek z průměru je nezapomenutelná bezvýchodnost, bezútěšnost vyplývající ze společenskokritického rozměru snímku. Takovou závěrečnou pointu Vám každý bubu-movie nenabídne, ale už si to asi nepustím. ()

reno.d

Málokterej horor mě takhle dostal!Strašně silný a působivý!Jo,a odpornější hajzl,než vůdce tý zparchantělý puberťácký bandy Brett,se jen tak nevidí!!!! ()

Purity1711

Tento britský horor chcel poukázať na brutalitu mládeže. Niektoré scény išli až do extrému, pribije vás to do kresiel. Skvelé herecké výkony, napätie a to aj bez príšer. Po konci vás to donúti premýšľať. ()

rasto87

Romantika pri jazere zmenená na hotové peklo. Partia mladých teeneagrov, je skvelou ukážkou agresivity, ktorá sa len tak vo filmoch nevidí. Pri mučení muža sú divákovi ponúknuté fakt silné zábery, ktoré nie sú vhodné pre slabšie povahy. Jazero smrti je zároveň filmom, ktorý je zaťažený na psychiku človeka, kde rozmýšľate či je vôbec toto normálne a možné. Keď si divák na konci filmu myslí, že utýraná dievčinka je zachránená , režisér ho zaklincuje ďalšou ranou. Skvelý a náročný horor. ()