Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Marek1991

Ich sme napodobňovali na stužkovej a dopadlo to hrozne, viac sme si to užili, pred stužkovou, keď sme sa učili texty. Niekedy tento seriál vie dobre pobaviť, ale občas je to amatérska úroveň. veľmi vsádza na zveličovanie a preafektovanosť, ksichtenie im však ide. Ako paródia na políciu je to slabé, avšak politicky korektné. ()

mysiak

Niečo originálne, unikátne čo poteší každého kto má rád trošku tvrdší humor...vynikajúce obsadenie, treba si všímať aj detaily (originál Profesionáli pustený v TV) a čierny humor...je to svetlý okamih na TV trhu alebo začiatok nového kultového komediálneho slovenského seriálu?...necháme sa prekvapiť... ()

Makky

Zatiaľ nič moc. Vynikajú síce dvaja vtipom sršiaci chlapci Kroner & Batthyany, ale zvyšok osadenstva ma príliš nenadchol. Myslím, že aj dve hviezdičky sú príliš optimistické hodnotenie... "Sadni si a stoj vzpriamene!" ()

JohnMiller

Nepovažujem to za nič extra ale rozhodne mali prvé série mnoho vtipných momentov. Z postav som nemal pocit akoby boli precedené z iných seriálov. A to sa u svk tvorby často nevidí. ()

GILLWANDER odpad!

Ak toto je pre niekoho stelesnením dokonalého humoru tak ja som potom Ježiš! Úplne súhlasím s komentárom užívateľa T2...0% ()

Martin741 odpad!

Slovenska serialova tvorba davno prerazila dno a pada nevedno kam ...... A ked si pomyslim, ze tento hnoj sa sinie z TV obrazoviek slovenskych domacnosti, je mi spatne ...... 0 % ()

peiton

Jeden z mála slovenských seriálov s nástupom rýchleho pozitívneho účinku na moju bránicu.Dá sa pozerať aj s odstupom času a neomrzí.Svieži vánok v našej pokrivenej tvorbe.Vydarená vsuvka pred začiatkom večerných programov. ()

moviefilm

Geniálny slovenský seriál, bez jedinej chybičky, ktorý má šancu konkurovať aj veľkým americkým sitcomom. A to aj hereckými výkonmi:Csongor Kassai vo vedľajšej úlohe je excelentným stelesnením inteligenta a zároveň truľka, ktorý sa vždy nechá nachytať a šikanovať svojimi kolegami. Ľuboš Kostelný hrá z celého obsadenia najlepšie. Pre túto rolu sa snáď narodil. Tiež Kroner a Krajčiová majú svoj geniálny humor a tak jediný z celého obsadenia, ktorý mi nesedí je Bathyány, ktoý sa narodil pre rolu Tety Márgit a Banána v seriáli Mafstory. Za najlepšiu časť považujem časť, keď došiel ten Američan :-D ()

SeanLSD

Až prekvapivo zábavné na slovenský sitcom o vidliackych policajtoch z Horného Dolného. Na rozdiel od extrémne trápnej MAFSTORY veľmi sympatická demencia, hlavne vďaka talentovaným hercom. ()

Motinski

Asi trochu znesiteľnejšie oproti iným domácim seriálom. Celkom ma bavil Kroner a Kostelný, ako celok sú ale Profesionáli príliš obyčajný, nie až tak vtipný ako sa tvária a zápletky sú stereotypné. ()