Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Sedliak odpad!

56%? To fakt? Z dialógov v Profesionáloch mi je na grcanie a je smutné, že tie grcky vychádzajú z úst kvalitných a talentovaných divadelných hercov. Mám zatvárať oči a povedať si, že úlohu v tomto odpade vzali kôli tomu, aby mali na nákup v Bille? Keď to nemusí robiť Robert Roth, tak to podľa mňa nemusíte robiť ani vy, pán Kostelný, Maštalír, Stanke a spol. Alebo sa vám to páči? Ta pozornosť? Ta sledovanosť? Bulvár? Profesionáli sú plytká a trápna sračka a zaslúži si odpad! ()

mikhail

Janko Kroner....ja viem že z niečoho žiť musíš, ale dať sa nahovoriť na hranie v takejto stupidite??? Fakt mám obavu o tento národ, pokiaľ sa ľudia dokážu baviť na Bathyányho výplodoch hodných štvrtáka na základnej škole. ()

Boudyy

No jasně. Tohle můžu. Je to zábavné, dobře herecky obsazené (do rolí takových pošuků si jistě nelze představit nikoho jiného, zvláště Kostelnému a Latinákovi jejich role sedí)... a ono to vlastně k odreagování se stačí. Těch 30 minut je přiměřená délka jednoho dílu a dvakrát do týdne to prostě můžu. ()

teltri

Je to super, sú to pohoďáci. Vždy ma rozosmejú, a život zrazu nie je taký vážny. Ďakujem priatelia. Budete my chýbať. Najlepšia časť bola keď ich zasypal sneh v zime. Suseda bežná "krásne" zaiskrila ;-) a Miki Hric, je východňar jak Buk .. to stačí. Divím sa nízkym hodnoteniam. Skúste nejaký scénar vymyslieť keď ste takí múdri :-) ()

helrohir

Môj najobľúbenejší slovenský seriál a asi aj najlepší v rámci komediálneho žánru, aj keď prvá séria ešte nebola úplne domyslená a posledná (2012) bola trápna obludnosť. ()

Brano

Tiež musím iba krútiť hlavou, pri pohľade na hodnotenia k tomuto seriálu. Ide o najzábavnejší seriál, aký kedy naša produkcia bola schopná natočiť. Veľmi podarená paródia na našich policajtov. Výborne obsadenie, hlášky, ja som sa bavil. A Kostelný ako Boborovský je nezabudnuteľný. Ale musím dať menšie hodnotenie, pretože po príchode Michala Hudáka som to už ďalej nedokázal pozerať. Strašné trápny herec, ktorý to tam najviac kazil, ale aj autorom už dochádzali nápady. 4* Za prvé série, ostatné mi už prišli dosť slabé a miestami až trápne. ()

RigorMortis

Slovenská seriálová tvorba je momentálne hlboko v sračkách. Ani Profesionáli nie sú bohviečo, no tých pár rokov dozadu, keď ich začali natáčať sa na nich ešte dalo zasmiať. Žiaden vysoko inteligentný humor, skôr oddychovka po práci. ()

PlysovyMacko

Sem tam padne dobrý heft, ale väčšina je karneval trapnosti a stoka televíznej zábavy. Nechápem, že sa na to herci dali, robia zo seba idiotov. ()

Zeker

Vtipný seriál, na Slovákov až veľmi vtipný. A je dosť čo povedať, keď poviem, že tento seriál môžem rovnať s legendou všetkých seriálov: Dva a pol chlapa. Dávam 6 Hviezd. Koľko? 5, nech nežerem. ()

Gadamf

Začalo to ako jeden z tých lepších slovenských seriálov, malo to vtip a zaujímavé charaktery. S pribúdajúcimi dielmi a sériami sa kvalita zhoršovala a kreativita upadala. Neskôr mi začala prekážať najmä postava Miňa Demoviča - jej stereotypnosťou. ()

Gryphon

Priemne ma prekvapil Ľuboš Kostelný ten je podľa mňa v seriály najlepší, zatiaľ. Teraz sa teším na ďalšie časti a dávam 3 hviezdičky, zatiaľ... ()

Simo16

Mne sa to začalo po pár častiach strašne páčiť a hovorte si čo chcete, neprestanem to pozerať.Dnešná slovenská produkcia nić poriadne nevymyslela až do čias kedy prišiel tento skvelý seriál z policajného prostredia. ()

matoon97

Dal som tomu 4 hviezdičky. Keď by som to zobral z iného uhla, dal bysom tomu 2 alebo1. Haluz to bola strašná. Smial som sa na každaj veci, na ktorej to bolo očakávané, a to tak, že sa až gauč bodo mnou triasol. No smiech to bol najmä na úplných volovinách, na tupých policajtoch. Keď chcete ()