Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

lobo87

Podľa mňa vďačíme JOJke za najlepší pôvodný televízny seriál za posledné roky. Profesionáli predstavujú vtipný pohľad na policajnú prácu a ich každodenné "problémy". Samo za seba hovorí, že postavy ako Bobor, Šaňo či Húrka doslova zľudoveli (ktorý slovenský seriál sa tým môže pochváliť?). Profíci predstavujú dávku kvalitného tvrdšieho humoru. Naj postava pre mňa jednoznačne Boborovský. Je dobré, že mladá generácia slovenských hercov (Kostelný, Latinák) dostala priestor. U mňa 70%. ()

xLOBOx

Kdybych hodnotil a srovnával se světovou konkurencí bylo by to max na 1* ale tady už téměř nevzniká nic vtipného takže dávam 2* ()

duffi1

Nic umelecke v tom nehladajte, o umenie v tomto serialy ani tvorcom nejde, ale zabavit divaka sa im v mojom pripade dari velmi uspesne, trafili presne na moju primitivnu slinu, mnam :-) ()

Kajo333

Nie je to najlepší ale ani najhorší seriál. Niečo je zábavne a niečo zasa nie, no na posedenie pri nič nerobení pobaví ()

Kuker_Benny

Ach jo... Pozvedněte se nad sebe! Je to náhodou úžasný seriál, který s obrovským nadhledem bodá do našich vlastních řad. Vychcaný Miňo, totál dementní poliši, jak to může dopadnout? Tak jak to v normálním životě často dopadá... A tady se nad tím můžu zasmát, v normálním životě je to k breku... A ty nádherné slovenské "špeky" - v češtině by to nikdy tak bohovsky nevyznělo. ()

Don Maty

Podľa mňa vynikajúci seriál na slovenské pomery. Konečne sa neriešia žiadne sračky typu "Ó môj bože, vari si spal s mojou ženou? Budem ťa musieť asi udrieť. Prosím, dovolíš mi ťa udrieť?". Bolo tu už povedané, že slovenské seriálové dno neexistuje. Máte pravdu ale toto na dne nie je. Je to niekde pekne uprostred, kde keď to pozeráte, musíte mať prázdnu hlavu a trošku menej rozumu. Stačí sa len nechať unášať humorom, ktorého je tam dosť :)...3* ()

Zabuza

Po úvodných dieloch narastá kvalita seriálu (píšem sám za seba). Nebudem sa tu hrať na nejakého pseudointelektuála, ktorý nad takýto seriálom ohrnie nos a neverí ako to môže niekto sledovať. Pravdou je, že sa mi tento seriál páči a je naozaj vtipný. Hlavne trio Húrka - Skajka - Bobor sú výborní. Najviac však musím vyzdvihnúť výkon Lukáša Latináka, ktorý mi ako Húrka "učaroval" a vždy sa teším, keď príde na scénu. Dejovo nie sú diely ničím unikátnym, ale dôležité je, že celý policajný zbor je zohratý a funguje ako jeden celok. ()

Schizoid odpad!

primitívne postavy, primitívne dialógy a primitívne príbehy. a prečo to má takú velkú úspešnosť? pretože sme primitívny národ a žereme to. ()

brasek odpad!

Hrôza!!! Celé to smrdí umelinou a pôsobí nedôveryhodne. Príchod Michala Hudáka do seriálu posúva toto dielo do sféry najhorších a najdementnejších filmových diel. ()