Dorian Gray

Lidé se odjakživa bojí stárnutí, ovšem někteří více. Představte si, že byste si navždy mohli zachovat krásnou mladou tvář a místo vás by stárnul váš portrét. Jak tento proces ovlivní lidskou duši a charakter? Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO Europe)

radekgfx

Obraz Doriana Graye 2.0. Můj oblíbený Wildův román postaven do světla moderního požitkářského hávu. Velmi ponurá a dobře ztvárněná atmosféra Londýna 19. století, zde vystupuje jako třetí herec v hlavní roli. Častokráte mě připomínala výjevy z From Hell. Mě osobně paradoxně zaujala spíše první polovina filmu a postupná přeměna mladého Doriana pod našeptáváním Lorda Wottona. Druhá část pojednávající převážně o obrazovém ztvárnění morálního úpadku se častokráte opakovala a výsledná stopáž ve finále filmu paradoxně spíše uškodila. ()

Dejvi21

Nikdy jsem nedokázal pochopit, proč jsou filmy podle knih často úplně jiné a předlohám se podobají jen námětem. Tady je to vidět hodně, nebudu spoilovat, co všechno je jinak, ale je toho dost. Moderní film se dnes samozřejmě neobejde bez pár detailních záběrů sexíku, aby byl dost přirozený či co, tohle vážně nejsem schopen pochopit a už několikrát jsem se nad tím pozastavoval, ale dnes bohužel nahota prodává. Příjemně zde na mě působili Colin Firth i Ben Barnes. Celou dobu jsem si říkal, na co že to vlastně koukám a uvažoval jsem i o jedné hvězdičce, ale tu druhou filmu přinese paradoxně jeho lišení se od knihy. Zaujala mě totiž dějová linka kolem Henryho W. a jeho dcery, která hraje důležitou roli v závěru filmu. Onen závěr se mi ve filmu líbil mnohem víc než v knize a v tomto jediném případě oceňuji, že se tvůrci nedrželi předlohy. ()

Metafyzik

Uvědomujeme si, že k proplnění života nepostačí pouze naše různorodá autonomie a svoboda, ale i nesouměrný vztah k bližnímu svému. Mravní autorita není dána zvnějšku, ale vychází z člověka. Jednající člověk Dorian Gray má rozum i svobodu, přesto s věrností svému přesvedčení nezachovává věrnost tomu druhému. Tento rozum a svobodu orientuje chtíč, který stojí proti povinnosti morálního jednání. ()

majec4

Tak ako necakane som sa povodne dostal ku knihe, tak isto necakane som sa dostal aj k tomuto filmu. Film ma fakt potesil, lebo kniha stala zato. Len tento Dorian bol sukaci nastroj. V knihe to bolo kus inak myslene. Vo vysledku som si to ale celkom uzil. Atmosfera filmu odpoveda pocitom z knihy. Jedna vec ktoru si z knihy nepamatam: Vtedajsi Londyn veru nebol lakavym mestom. Žiť by som tam v tej dobe nechcel určite. A čo sa týka samotného filmu, podla mna je to natocene celkom obstojne. "Ja som ten plamen." ()

P-puma-

Colin Firth opět předvedl vynikající práci to se musí nechat, bohužel představitel Doriana Graye byl pro mě velkým zklamáním, jeho vyzáž jako dokonalého mladého muže je přijatelná, bohužel jeho herecký výkon už tak přijatelný není. A popravdě řečeno, jak si scénaristé pohráli s druhou částí se mi taky zrovna nezamlouvala. Čekala jsem od toho to filmu mnohem víc. ()

Košoun

Hrozivě průměrná adaptace jednoho z mých nejoblíbenějších literárních děl. Vynikající scény střídají scény jak z podprůměrného hororu, tak jako z podprůměrného erotického filmu. Colin Firth je naštěstí dobrou volbou, obsazení Henryho nevidím jako nejlepší řešení. Občas to té předloze dává hodně na frak, ale to mi vadí nejméně. Oliver Parker podle mě moc talentu nemá a když, tak ho mistrně skrývá a využije jen v několika málo scénách. 3* jen proto, že to je Dorian, jinak nevím. Je to strašně rozporuplné, nikdy jsem neviděl, že by tak dobre scény mohlo střídat takové naprosté podprůměrné klišé. Achjo... ()

KOZEL84

Překvapivě celkem dobré vzhledem k předloze která nemá chybu.No vlastně má.Ta vložená kapitola aby to bylo delší a dalo se to brát jako román.Kdo četl ví a pozná,která to byla.Barnes zaslouží pochvalu.Firth taky ale o něm se ví že umí hrát. ()

TaanStari

Temná atmosféra, mladá, metrosexuální verze Timothyho Olyphanta, levné triky, jedna hloupá lekačka. Atmosféra je fakt dobrá, ale zbytek je podprůměr. ()

arthur.22

Zahráli to kluci celkem pěkně a některé z kostýmů jsou víc než vydařené. Jako film je to ale bída a jako podání jedné z mých nejoblíbenějších knih docela hnus. S Wildem to má společného pramálo.. ()

Tred2

Na tenhle film jsem se dlouho připravoval. Tak dlouho až mi byla hanba, že stále vlastně nevím kdo to byl Dorian Gray (s tím, že jsem knihu nečetl). Čekal jsem hodně, možná až příliš. Začátek vypadal slibně, navnazovala se atmosféra, vykreslovaly se postavy a já jen čekal jak to vlastně bude a o čem. Bohužel přišlo nemilé rozčarování. Od chvíle kdy vzniklo "spojení" film prakticky ztratil na zajímavosti, následující podstatná část snímku pak připomíná sestřih lehkého porna všeho druhu a konec, který by měl nějakým způsobem zapříčinit, že film uvízne v paměti naprosto selhal, až působil nekompletně. Nicméně po technické stránce ja film poměrně zdařilý + Colin Firth byl většinu filmu velmi dobře stravitelný. Subjektivně bych hodnotil za 2, nicméně nechci zbytečně ubírat kvůli svému zkamání a tak dám zasloužené, slabé 3. ()

johnymdoe

Film u kterého jsem usnul, a to odpoledne, prostě nemíním hodnotit,protože by to bylo nefér. Každopádně nebetyčná nuda a pitomost ()

Shamusss

Děj filmu je oproti knize silně zdramatizován a z pohledu těch, kteří knihu četli, je to škoda. Ti, kdož jsou Wildem nedotčeni, pravděpodobně ani tak nezajásají. Škoda, že takový Henry Wotton ztrácí na konci snímku svůj pověstný klid. Vůči událostem je to sice pochopitelné, ale vzhledem k fabulaci scénáristů i zbytečné. Škoda - jediná postava, která mi z knihy nejvíce utkvěla v paměti a to právě především pro svůj chlad, nadhled a neotřelé rozumy. ()

Rambo159

Môj prvý Dorian Gray. Knihu som tiež nečítal, takže neviem posúdiť. Bolo cítiť slabší scenár a Ben Barnes na Colina Firtha ani zďaleka nestačil. No mne sa to aj tak páčilo, Atmosféra skvelá, temná, pochmúrna. Celkovo je to priemerný film, ale keďže takýchto vecí vidím málo, zapáčil sa mi. 4* ()

Bozvav

Nudný děj, hlavní protagonista nesympatický metrouš, dialogy plytké, postavy ploché, hudba unylá. Dvě hvězdy za Colina Firttha, ten měl alespoň šťávu. ()

jiri.twist

Hezká a hlavně kvalitní, profesionální pohádka o tom, o čem lidstvo sní po věky věků a nevadilo mi, že nebyla úplně dle literární předlohy, slušný český dabing. Mohu ostatním doporučit, i když ne všem asi úplně snímek kápne do noty ... 6877 ()

Mary19

Snaha o vytvoření tajemné a temné atmosféry je patrná, herci hrají slušne a ani výprava není nejhorší... Přesto na mě film působil chladným dojmem, stejně chladným jako je samotná postava Doriana Graye... 50% ()

Marsello

Zapredať dušu diablovi a užívať si život. Byť mladý a užívať si život. Milovať život a užívať si ho. Ale žeby užívanie života až tak bolelo? Žeby až takto človeku žralo dušu svedomie? ()

Bohnice05

Vášnivé, zhýralé, bezcitné, ďábelské a chvílemi oplzlé. Dobří herci a výtečná atmosféra. I když Rachel Hurd-Wood tu vůbec nevypadá tak dobře jako třeba v Parfému. Potom scéna, kdy obraz vycení zuby a nebo se jinak hýbe je krapet směšná, ale to je jediný šrám na tak skvělém obrazu. Ehm chtěl jsem říct filmu. ()

PDcz

3*** body Bohužel zase proti hodnocení našich oblíbenců (promiňte mi to). [X] Minus 1* bod Ten začátek byl hodně pomalý, až mne to nebavilo. [X] Minus 1* bod Tak jak. Kdo se kdy komu a jak upsal? Někdy si připadám jak nevědoucí divák, co pomalu chápe. To bude tím, že nemám umělecký cítění.[X] Asi bysme se měli učit a ne čučet na filmy.. [X] Rád bych věděl jak to udělal, protože bych se taky asi upsal. Ale k tomu, aby den měl 36 hodin. [X] edit: Jednalo o povedené zpracování výborného románu, který jsme nečetli. Herecké obsazení taktéž na vysoké umělecké úrovni. (to jsem nepsal já, to poznáte, ne? :-D ) ()

roxy_ellen

Nevím, jak tento film můžou brát "nečtenáři" slavné předlohy od Oscara Wilda. Ale pro mě, jakožto čtenáře této knížky a také jejím obdivovatelem, nemůžu říct nic jiného než, že mě film naprosto zklamal. Nejen, že jsem si Doriana, a hlavně malíře Basila představovala jinak, ale dějově to bylo velmi ochuzeno. Všechny věci, které se v knize odehrávaly průběžně se ve filmu staly až moc rychle, a další polovinu filmu se jen režiser snažil navodit atmosféru. Což se samozřejmě nekonalo. Kde se ztratil Wilde? ()