Královská hra

• Španělsko El rey de la montaña (více)

Teď se musí snažit o jediné: zůstat naživu. Na cestě za přítelkyní potkává Quim u benzinové pumpy atraktivní, vyzývavou Beu, a neodolá jejím svodům. Po kratičkém sexu však dívka využije jeho nepozornosti a zcizí mu peněženku i s doklady. Quim ji pronásleduje opuštěnou horskou krajinou. Jeho cestu náhle přeruší kulka vypálená z hlavně neznámého odstřelovače, který si ho znovu a znovu bere na mušku. Během útěku lesem narazí na Beu, která se rovněž stala cílem šíleného střelce. Oba teď musejí společně čelit nepochopitelnému nebezpečí a snažit se o jediné: zůstat naživu. Před smrtí je může zachránit pouze zběsilý útěk bez odpočinku... (oficiální text distributora)

runner85

Film celý čas napína a ukazuje lov na mačku a na myš. Prvé dve tretiny vidíme iba tie myši čo sa snažia utiecť no mačky nevidíme, tie sú "odhalené" až asi v tretej tretine filmu. Oceňujem krásnu prírodu i to že dokázali zo siedmimi hercami a obmedzením rozpočtom spraviť pekný film. Mariá Valverde je tu opäť kočka a takýto film jej sadne ako obtiahnuté rifle :) ()

grogodil

V rámci žánru prekvapivo svieža, nevídane podarená kamerová exibícia v krásnych sychravých lesných exteriéroch. Trošku to asi chcelo v úvode sa povŕtať hlbšie v charakteroch, nie len ukázať jednu spoločnú "rýchlovku" na benzínke, pretože napriek tomu, že táto zvrátená poľovačka na ľudí nenudí a nestráca tempo, tak mi boli pekne povedané obaja úplne ľahostajným mäsom na odstrel. Rovnako tak veľké odhalenie už nikoho, kto má podobných trillerov zopár určite napozeraných, dnes asi už príliš neodrovná. Celkovo však podarený šanielsky nerváčik bez výraznejších logických kravincov, takže rozhodne potešil :-) ()

Martin741

Spanieli uz filmom REC dokazali, ze horory/thrillery vedia tocit a El Rey De la Montana je peknym dokazom toho, ze reziser Lopez -- Gallego proste filmarcine rozumie. Paci sa mi pribeh o mladom pare, ktory zacne nahanat miestny sialenec, ktory ma naviac agresivneho psa. A vyborne posobi aj to, ze neviem, kto a preco ich nahana. 80 % ()

Havaj8 odpad!

Po dlouhý době musím jít proti proudu, divím se, že tu lítaj 3-4 hvězdy, protože pro mě to byl naprosto bezmyšlenkovitej film. Musel sem ho dokoukat už jenom z principu a možná sem doufal, že nakonci přijde úplně ňáká bomba, ale ani to se nestalo. A prostě zklamání ze Španělska obrovský. ()

honajz2

Tak ono to není špatné, nějaké napětí to má určitě (hlavně na konci) a má to i slušnou kameru, akorát mi to celé přišlo dost průměrné a na jedno zhlédnutí. Proto mám problém tomu dát nějaké vyšší hodnocení, ale v rámci filmů s podobným námětem je to kupodivu zatím to nejlepší, co jsem viděl. SPOILER Takové španělské Eden Lake, akorát lepší. KONEC SPOILERU 3* ()

cariada

Velice slušný horor, Špaňalé se s tím moc nepářou a vše odsýpá od záčátku až do konce. Jen mě docela mrzelo, že jsme se vlastně nic nedozvěděli o té dívce. Jinak kam ten svět kráčí? Něco jako Jezero smrti. Ps- Livingdead- agresivní pes? koukal jsi vůbec na ten samý film? ()

destroy83

Nařachaný španělský thriller s příchutí hixploitation, ve kterém sledujeme Quima valícího si to za svou přítelkyní přes španělský zapadákov. Na cestě zastaví na benzinové pumpě, kde to zasune do atraktivní dívky Bey, která se nezdá a ukradne mu peněženku i s doklady. Quim se vydává za jejím bílým golfíkem a sjíždí z hlavní silnice na horské klikaté cestičky. Místo Bey však zanedlouho nachází díru po kulce na svém volvu a střetává se s maskovaným útočníkem. Tímto okamžikem nastává boj o holý život, do kterého se ne příliš překvapivě dostává i Bea. Dvojice prchá nádhernou přírodou a neznámý počet útočníků vyzbrojený mimo jiné i ostřelovací puškou je jim stále v patách. Vlastní příběh je vystavěn naprosto parádně a za pomoci vynikající práce s kamerou a naprosto uvěřitelných hereckých výkonů vytváří poctivé napětí, kterému dodává šťávu ještě anonymita útočníků, jež má divák šanci shlédnout pouze v několika nic neodhalujících záběrech. Po rozpačitém startu nabírá snímek až děsivě na obrátkách a s přehledem drží diváka napnutého až do samotného, pro někoho šokujícího finále. Výsledný dojem je kvalitní kousek, který by neměl ujít žádnému fandovi explotační kinematografie, ale s přehledem jej stráví i divák, který na tuto filmovou odnož nijak zatížený není. Hodnotím čtyřmi hvězdami. ()

PROCESOR

Tak jsem na to koukal po letech a musel jsem upravit hodnocení. I když, jako nápad se cení. Hlavně role zabijáků, je něco co tomu dává úplně jiný rozměr. ()

TomStall

Zklamání. O motivech postav, jak kladných tak záporných, se toho moc nedozvíme, logika chování je dost často na stupni mrazu. Co z toho, že kamera a celkový vizuál je dost povedený, když scénář stojí prostě za velký kulový.. ()

Khumbac

Byť by se mohlo zdát, že tři čtvrtě filmu je film max tak za tři až 4 hvězdy....tak ten grandiózní konec ho hned posune nahoru :) Bravůrní výkon Leonarda i kamery. A propo ta krajina kkde se to to točilo...super na čundry. ()

oveckaoa

Čekal jsem teda více podle hodnocení. Zaprvé není to žádný pár ale jakýsi chlap a jakási ženská (kteří spolu nic nemají - žádný vztah ) Za druhé jestli ten pes byl agresivní tak teda nevím :-). K filmu dobrý thriller, kterého pohřbívá konec je takový dost blbý. Na podívání dobré i po čase bych se na něj podíval. ()

noriaki

Realistický survival horor španělské provenience. A když píšu realistický, tak myslím realistický, protože v celém filmu není o moc víc než neustálý útěk k smrti vyděšeného chudáka, který se Bůh ví proč znelíbil neznámému vrahovi s odstřelovačskou puškou. Což je i jeden ze dvou největších nedostatků Královské hry. Film plyne prakticky bez scénáře, děj se postupně stává stereotypní a místo toho aby napětí gradovalo, tak upadá. To je ta druhá výtka. Nebýt krásné Marii Valverde, tak mě byly postavy v podstatě ukradené a jejich boj o život se mnou vůbec nehnul. Vše se trochu vylepšilo až ke konci, kde díky změně přístupu kvalita mírně vzrostla a můj zájem vzrostl též. Co si zaslouží pozornost je práce s kamerou, ta je doopravdy excelentní. ()

zdenny

UPOZORNĚNÍ: Nečtěte, pokud jste film ještě neviděli. Klasika subžánru, kdy oběti běhají po lese a někdo velice nebezpečný se je snaží ulovit. Takže vlastně žádné objevení Ameriky. Ke třem hvězdám mě donutila poslední třetina filmu, kdy se tajní zabijáci objevili v celé své parádě. Protože toto se objevuje poslední dobou ve filmech víc a víc, znamená to nový sociologický fenomén. Takže tento film není jen o pouhém lovení lidí, je o tom, že děti se v tomto tisíciletí stávají čím dál více agresivnější. A jak ukazuje tento film, vlastně si své chování ani neuvědomují. Jako humanista bych mohl říct: tyto děti potřebují zvláštní péči. Jako příslušník Vězeňské služby, který o iluze již přišel, říkám: co nejtvrdší režim a v kriminále těžkou práci. Žádné video, pinec, monopoly... --- O této části jsem ochoten s kýmkoli polemizovat. Jinak byl film natočen dobrou kamerou, v pěkných exteriérech a se svůdnou Maríí Valverde. A trošičku mi připomínal film Ils. ()

jujec odpad!

Naprostá ztráta času - začátek sice vypadá slibně, ale je to pořád stejné - někdo prostě po hlavním hrdinovi střílí, až se vlastně kdy pořádně dovíme proč - ano, je to pro střelce hra, ale tím to končí. Je spousta lepších "vyvražďovaček", které mají aspoň náznak nějakého smyslu či logiky. ()

headcrab

Sááákra, škoda, že to neskončilo trošičku jinak, pak bych dal možná i 5*. Ale i tak to je super filmek, s krásnou horskou přírodou s podzimním pochmurným lookem/feelingem, s ještě krásnější Maríou Velvarde (jednou chci španělku >_< ), a s výtečnou kamerou, která je mj. občas z "first person" pohledu, což potěší určitě nemálo hráčů :). Záporák pak docela překvapující (v dobrym slova smyslu), což společně s pointou nepůsobí vůbec nereálně. Btw docela by mě zajímalo, jak tohle bude vypadat v HDčku, protože už ten připosranej dvdrip vypadal nevšedně kvalitně o_O. ()

drackula

Film nepostrada atmosferu lovu, je dostatocne priamociary a dynamicky. V momente ked sa zda, ze film pomaly straca dych, kedze neprinasa nic nove, tvorcovia sikovne zmenia optiku a opat je na co sa pozerat. Optika sa vsak nemeni hned ako je to potrebne, a vznika tu na moment trochu hluche miesto, ktore vsak nemusi vadit kazdemu. 80 % ()

jefff

Nelze nesrovnat s anglickým jezerem smrti. V tomto duelu však o kousíček "El Rey de la montana" prohrál. Plusem jsou určitě sympatičtí herci (tedy až na toho mladého policistu), překrásná příroda i zajímavě pojatá kamera, která zřejmě měla evokovat počítačovou hru (narážka na násilý ve hrách a jejich vliv na děcka). Minusem je však atmosféra, která je zde minimální a trošku mi chyběla, mohla nabudit mrazivější dusivější pocit, což se jezeru smrti podařilo více. Přesto jde o film, na který je dobré se podívat a opět se trošku zamyslet nad výchovou čím dál agresivnější mládeže. ()

Casablanca

Přiznám se, že až do zlomové změny úhlu pohledu jsem se trošku nudila... Ale právě ten přechod a "absurdita" vyústění jsou hlavními plusovými body filmu. A paralely k tomu, co se děje ve světě, kdy si někdo začne hrát z nudy na vojáčky... ()