Kick-Ass

Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici!  Teenager Dave Lizewski (Aaron Johnson) nevyniká žádnými zvláštními schopnostmi. Jediné, co ho baví, jsou komiksy. Ty ho taky inspirují natolik, že se rozhodne stát se superhrdinou! Bohužel mu k tomu ale chybí to nejdůležitější - nadpřirozené schopnosti… To ho ale nemůže odradit a jako každý správný superhrdina si vybírá přezdívku, Kick-Ass. Dave ale není jediným superhrdinou v tomto prostoru. Nebojácné a dobře secvičené duo otce s dcerou Big Daddy (Nicolas Cage) a Hit Girl (Chloe Grace Moretz) také bojuje s kriminálními živly a postupně se jim i daří omezovat „království“ místního padoucha Franka D´Amica. (oficiální text distributora)

šerminator

Tohle není zfilmovaný komiks, tohle je film o komiksech. Přestože námět je až debilně praštěný, tak film vcelku dobře šlape. Pravda, že je místy trapný, ale též zábavný a dramatický. Líbí se mi, že když už to začíná vypadat, že má snad někdo nadpřirozené schopnosti tak je tam hned scéna, která to patřičně utlumí do realistické roviny. Nejlepší z celého filmu je ta malá holčička. Asi to nebude film pro někoho kdo zrovna neholduje komiksovému žánru. ()

Autogram

Prvá pif-paf scéna s malou akčňáčkou ma skoro odrovnala a potom sa to pomaly rozbiehalo. Trochu to kazil samotný Kick-Ass so svojou smiešnou postavou a tej úlohy sa napriek svojmu zwolverinovateniu nezbavil až do konca. Zdalo sa, hlavne v dlho naťahovanej strednej pasáži, že z toho bude priemerný trochu viac nápaditý akčný film, ale záverečná scéna ho vytiahla vysoko nad priemer. No na maximum to nebolo, keďže nie som zameraný na celkom malé akčné hrdinky, ale radšej na tie odrastenejšie. ()

dragon94

"Co je to s tebou? To opravdu chceš zemřeš kvůli nějakému kre*énovi, kterého ani neznáš?" - "Tři zm*di mlátí na zemi jednoho chlápka, zatímco se na to všichni ostatní dívají a ty se ptáš co je to semnou?!" Zábavná eRková superhrdinská parodie, která dovede výborně servírovat jak typicky ujeté scény, jaké od parodie očekáváte, tak i vynikající vážné scény, které jsou navíc umocněny perfektně sedící hudbou, která dovede vyvolat ty správné pocity ve správné okamžiky. Je až k neuvěření, že výsledný mix parodie a vážnosti dovede fungovat takhle skvěle, aniž by to působilo nějak nuceně či rušivě. Akce je správně krvavá a více než dobře zvládnutá. Děj se nikde nezasekává a plynule plyne kupředu. Ačkoli je třeba podotknout, že příběh, i když má své momenty, je zde zdaleka to nejslabší. Jedná se určitě o nadprůměr co se parodií týče, ale jinak opravdu za moc nestojí. Pořád se ale nejedná o nic co by vás mělo vysloveně při sledování rušit, a když vypnete mozek, což u podobných snímků snad ani jinak nejde, tak si film jistě užijete i přes tento nedostatek. 4* 80% ()

vyfuk

První dojem z filmu: WTF!!!???. Neuvěřitelné překvapení, které se ze superhrdinovského filmu změnilo na semeniště sprostých slov a krutého násilí. Unbelive Vaghn se předvedl. Po rozkošném Hvězdném prachu přichází se superhrdinovskou nadílkou od Marvelu, která vypadala jak od Tarantina. FUCK, FUCK, FUCK. Příběh Kick-Ass byl dějově plný a skorem strhující a herci v hlavních rolích předvedli hezký výkon. Cage jako zajímavý tatínek a Batman od Marvela - ledy tají. Dvojka bude zážitek, který se nesmí nechat ujít. Malé usměvavé plus za hudbu z Morriconeho ancáblu. ()

Kosmik 1

No já tedy nevím, 36 tisíc shlédnutí, 80% a 113.nejoblíbenější film? To jako vážně? To jen mě přišla polovina filmu nudná a nikomu nevadily soundtracky z jiných filmů? Počínaje Kmotrem, přes 28 týdnů poté, Pro pár dolarů navíc, až k Sunshine? Vím, že to není přímo vykrádačka, ale stejně mi to přijde divný a vlastně mi to i dost vadilo. Nehledě na to, že ve spoustě okamžicích tam ta hudba ani neseděla. Film sám o sobě špatný nebyl, ale že bych z něho byl dvakrát odvázaný, se říct nedá a nehrát tu Nicolas Cage, tak mé hodnocení by bylo ještě nižší. A hlášky? Pár dobrých se najde, ale zase nemastné neslané... No a když to vemu kolem a kolem, celý film je vlastně jedna velká vykrádačka. Ach jo, na jednu stranu jsem rád, že je teď jeden z mála Cageových filmů v červeném hodnocení. Na straně druhé jsem smutný, že mě vůbec neoslovil. 50% s přimhouřeným okem. ()

Jaro.Krafcik

Za mňa dôstojnych 80%, tak na tejto databáze pár hodnotení aj vypovedá realite. Netflix pridal s dabingom a som rád že pridáva aj takéto staršie kúsky. Niekomu táto komiksovka ale sadnúť nemusí. Čo beriem v úvahe. Ale aj po rokoch je to vynikajúci film. Nicolas Cage asi v jeho poslednom dobrom filme pred úpadkom. Dvojka bola už výrazne slabšia.. ale stále veľmi dobrá. 5* ()

ImNotThere

Tohle byl vejprask, jak se patří...Dlouho jsem neviděla něco tak dokonale střeštěnýho a drzýho. Po skončení filmu jsem myslela, že hlavou prorazím zeď, jak jsem byla naspeedovaná. Unikátní, v budoucnu snad kultovní kousek. Nicholas Cage se své úlohy zhostil skvělě a ukázal, že si ze sebe dokáže vystřelit, jeho Big Daddy byl naprosto nepřekonatelnej. Chci se stát Hitgirl!!! Btw díky za The Prodigy ()

Wbcko

Kill Bill, American pie, Spiderman, Wanted, v jednu chvíli dokonce Sunshine:) Akční pecka, zábavná od začátku do konce. Chut mi nazkazili ani čeští překladatelé se svým Nářezem, Taťuldou a zabijačkou... ()

Luteka

Jeden z mála filmů, kde jsem se zasmála a zároveň si pobrečela :) Mladý kluk, který má odvahu zkusit být superhrdinou + rekvizity + skvělé herecké obsazení + emoce + akce = Kick Ass = film, co změnil komiksový svět ()

rubik1

Dávam 2* a aj to som sa veľmi ale veľmi zľutoval nad touto hovadinou ktorá s komédiou teda nemala ani náhodou nič spoločné. Málokedy sa mi stane aby som pri filme zaspal... ()

Pecival

Je hezké vidět, že se dá natočit mainstreamový počin, cílený primárně na teen publikum, který je zábavný, svěží a trapností prostý. Asi bych nic konrétně nevyzdvihl, žádná extra scéna mi neutkvěla v paměti (snad možná ta bazuka :), jenom prostě pohodová zábava, která si na nic nehraje, nebere su vůbec vážně a nic neřeší. Já to beru. ()

Styxos

Nářez ve všech směrech! Tam kde Tarantino končí, Vaughn začíná. O tomhle snímku prostě jen v superlativech, protože když ne hned, tak za nějakých X let to bude kultovní záležitost. ____ Okamžitě, ale okamžitě chci druhý díl a nějaký způsob, jak vrátit Marka Stronga do hry, protože jeho záporák se může směle postavit do galerie dalších slavných filmových zloduchů. ps: Nevěsta může jít od dnešního do důchodu, protože Hit girl by jí to nandala na plné čáře. ()

BuryGol

Bohužel se nepřidám k valný většině uživatelů, ze který padaj superlativa jako voda z vodopádu. Amíci se zase jednou pokusili a ultavtipnou komedii o superhrdinech, který se poslední dobou objevujou až moc často. Může se geek stát hridnou? A nebo akorát dostane nakopáno? Mně se už od počátku nelíbilo zabíjení padouchů (zabil někdy Superman, Spider-Man nebo Batman někoho?) a pojetí filmu. Kolikrát až přiblblý scény a dialogy, nudný pasáže i přehnánění mě donutily k tomuhle hodnocení. Na druhou stranu je to celkem kvalitní film se zajímavym zpracováním, hercema a příběhem. Akorát doufám, že se nějakej harant nebude pokoušet napodobit hlavního hrdinu. Moh by dopadnout hodně blbě. Tenhle film má smolíka, že jsem už viděl Defendora, a i když to nebylo kdovíco, líbil se mi přece jen víc. Možná moje hodnocení ovlivňuje i fakt, že jsem to neviděl v kině. Možná. A nebo možná ne. Nažhavený teenageři si to užijou, já už asi vážně stárnu. ()

Sir-Filip

Může mi někdo proboha říct, jak něco takového může mít přes 85 procent? To je naprostá hrůza, snůška všemožných 1000 krát omýlaných klišé. Nechápu, jak stejní lidé, kteří dávali strážcům vesmíru "odpad" můžou toto hodnotit maximem. Bylo to naprosto stejné, takových filmů už jsem viděl spoustu. Nic nového, nic nečekaného, každičky okamžik jsem přesně věděl, co se stane. Bylo mi až líto některých trapných scén. Komix asi nikdy nebude můj šálek čaje, jinak si to neumím vysvětlit. Tohleto byla naprostá hrůza a pro mě katastrofální ztráta času, kterou už mi nikdo nenahradí. Jednu hvězdičku dávám za hudbu, ta byla jednoznačně jediným pozitivem na tomto jinak zcela katastrofálním filmu!!! "ENJOY IT !!!" ()

Fony

Sice se mi v tomhle filmu nepozdávalo pár drobností (trochu zbytečná romance, mohlo to být ještě o fous originálnější a neotřelejší), ale čert je vem. Kick-ass je nejlepší akční jízda za poslední hodně dlouhou dobu! 90% Zajímavý komentář: Marigold ()

prasacimor

Film, ktorý určite nebol hoden môjho 1000eho ohodnotenia na CSFD. A tak som sa tešil. Najväčší hype za posledné roky, ktorého 86% je výsmechom poctivej filmáriny a hanbou uživatelov CSFD, že sa na tom podielajú. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě