Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

speedy3

Podprůměrný "rádoby potterovský" film se stejně podprůměrným dějem. V tomto případě to nezachránil ani N. Cage.2* ()

buldock

Hodně sterilní a v druhé polovině vcelku nudící , byť vizuálně vyvedená kouzelnická jednohubka , kterou trochu zachraňuje příjemné herecké obsazení i líbivý a skvělými triky prošpikovaný háv. P.S. Na Terese Palmer můžete oči nechat. Film: 60% ()

Freemind

Filmeček pro prepubertální omladinu, který se snaží svézt na stokrát vycucnuté čarodějnické vlně. Je to sice kravina na entou, nabízí ovšem opravdu záživné souboje a efekty a překvapivě šťavnaté dialogy i nešablonovitou postavu moulovatého hrdiny. Stravitelná jednohubka. ()

zipper111

Ale ne, docela velkej potenciál, dobří herci (Molina, Monička Bellucci a Cage byl taky dobrej...) a oni to takhle zkurvěj... Slušnějc to nejde napsat. Jako proč jsou pořád nějaký čarodějové co chtěj zničit celej svět, jako cože? Vážně, to nechtěj třeba jenom pohodičku na pláži, u sebe deset nádhernejch bab, něco na čtení, sluníčko, paradise...???to jako musim hned všechno zabít? No super, tak jo. A o tom je celej film. Jeden lofas, co neumí moc dobře hrát a má hlas jak zastydlej Mireček, je nejmocnější wizard na světě, ale on o tom neví a hrozně o tom pochybuje (klasika...), samozřejmě je to TEN good guy a tak má zabít jednu babu, která je pro změnu bad guy...women? No a o tom to celý je, ještě to proložíme nějakou hrozně cool romantikou pro teenagery, takže jako Teresa Palmer je fakt mooc dobrá, ale její postava? Co ta tam dělá? A ten konec? Džízis krajst. Snad každá scéna je šitá horkou jehlou, přijdem sem, tady na sebe hodíme pár kouzel(jo akce byla aspoň docela pěkná), pak odejdem, mezitim obživim nějakýho borce, kterýho zase hned odživim, protože prostě proto, neptej se a sleduj sakra, co se tady děje...neviš? Z toho si nic nedělej, to neví nikdo, jen to vypadá, tak jak to vypadá.... Jo, to vědí všichni... ()

Tony.cs

V dnešní době silně nadprůměrná fantasy. Dobrý příběh, dobrý scénář, Nicolas Cage táhne film nahoru. Teresa Palmer je fascinující. Mě se to hodně, ale hodně líbilo. ()

Alementina

Už dlouho mi nebyl hlavni hrdina tak nesympaticky, jak tenhel Jay Baruchel, ale mozna to byl ucel.... :( Jinak dost nuda. Možná i pro ty děti. ()

SarumanKo

Slabý odvar jednohubky, ktorá pri inom prístupe mohla byť zábavným dielkom na úrovni Pirátov z Karibiku. Lenže Jon Turteltaub je na to príliš málo zručný režisér, ktorý navyše vychádza z otrepaného, predvídateľného a patetickými žvástmi plného scenára. Na jednohubkovú zábavu by to samozrejme stačilo, pretože to ubehne fakt rýchlo, ale hercom som neveril ani nos medzi očami a ich trápnym hláškam som sa nezasmial ani raz. Nicolas Cage pre mňa ostáva celoživotnou záhadou - nepochopím, ako je možné, aby jeden herec striedal tak dobré a tak príšerné herecké výkony. Tentoraz je to druhý prípad. Baruchel je typický otravný sliz, ktorý sa behom filmu premení na otravného superčarodeja. A chudáčisko Molina, ktorého netradičných záporákov mám rád, snáď ani netuší, ako sa v takom príšernom filme ocitol. Celkovo Čarodejov učeň nevie, na akého diváka pôsobiť. Lebo má síce fajn efekty (avšak vďaka zlej réžii sú nevhodne použité) a snahy o dospelý humor, ale zároveň scény, pri ktorých nezaprie svoj "disney-pôvod". A poviem vám, pri scéne s tancujúcimi metlami mi bolo fakt nagrcanie. (3/10) ()

blackrain

Zápletka samozřejmě nepatří k těm originálním. Vlastně je to úplně triviální příběh, ale všechno je tu naservírovano v ideálním poměru. Ovšem, také mohli přijít s něčím jiným, než bylo neustálé metání plazmových koulí. Sice to bylo hodně efektní, ale jako čarodějové mohli ukázat mnohem více ze svého kouzelnického umění. Pokud máte rádi Monicu Bellucci stejně jako já, tak vás musím zklamat i já jsem byla zklamaná, protože Monica si tu moc nezahraje. Alfred Molina už asi nebude v životě hrát nic jiného než záporáky, protože ti mu jdou nejlépe a má na ně i obličej. ()

slunicko2

Goethe se obrací v hrobě, zatímco partička ožralých dvanáctiletých fakanů smolí scénář k filmu. Geekovský herecký projev jinak přitažlivého Jay Baruchela jen podtrhl beznadějnost celého filmu, který nezachránil ani milý čaroděj Horváth (Alfred Molina), ani pár vtipů s oživlými býky, orly a jinými potvorami. ()

kaylin

No jo no, mám rád Nicolase Cage, nijak se za to nestydím, a v podstatě každý film s ním mě nějakým způsobem zaujme. Jasně, tohle není role jako v "Kick-Ass", ale tahle mentorská póza mu docela sedí. Film je klasický zábavná blockbuster a já proti němu moc nemám. Není to příběhově dokonalé, super originální, stačí se na to podívat jednou, ale na to jedno kouknutí to byla fajn zábava. ()

Mikita

DISNEY film. Nic víc, nic míň. Pohádka pro děti, ze které mohl být pěkný nářez. Zůstalo ale jen u jednoduchého děje s žertíky pro děti a rychlými auty pro dospělé. ()

Dr. Hawkeye

Zbožňuji filmy z produkce Jerryho Bruckheimera, to není nic nového. Ale Turteltaub zkrátka není technospratek správného kalibru, takže ten film sice zprvu vypadá jako odvaz, ale nakonec zjistíme, že nemá koule... škoda. Jak je vidět, tak to pánům nespolklo ani publikum, o čemž svědčí dosti smutné hrubé tržby. A zda film zachrání trh s nosiči? A že bychom se dočkali Horvathovi odvety? Pokud ano, doufejme, že si JB sežene nějakého šikovnějšího režiséra... ()

PogoJoe

Prachmizerný scénář, hnusná hudba, herecké obsazení dobré, stejně tak i efekty... Ale ten, kdo vymyslel zápletku, kterou nám naservíruje hned v samém začátku, by zasloužil přejet parním válcem... Takový charakterově černobílý, šablonovitý, tuctově triviální "příběh" se jen tak nevidí. Navíc těch variací na Merlina a Morganu le Fey už tu bylo příliš mnoho... Tohle se nepovedlo a nechápu těch 64% tady... Vždyť je to až směšné... ()

MATADOR

Překvapení, i když jsem už v prvních sekundách tušil, že se bude jednat o trojhvězdičkovou pohádku. Poměrně tomu tak bylo, ovšem začátek je hodně solidní a všechno jede, jak po másle. Potom ale máslo dojde a hraje se už jen na woow efetky, honičky a neskončitelný přísun "všehohejbacího". Jednoduše bych šel na čtyři, ale finále není takové, jaké by být mohlo. Ale i tak je to překvapení, čekal jsem horší film! ()

Thomassi

Na film Jona Turteltauba Čarodějův učeň jsem měl veliký zálusk už když byl v kině. Ale nějak to nevyšlo a tak jsem si počkal až na dívko. Těšil jsem se na to ze dvou důvodů. První, Nick Cage je v poslední době v dobré formě a byl jsem zvědavej, jak si poradí s postavou čaroděje. A druhý je pan režisér. Lovci pokladů byli fantastičtí a doufal jsem, že toto bude mít podobný nábor chytlavosti. A jak to dopadlo? Co se týče prvního, tak Nick své velké zlepšení potvrdil. Jeho postava Balthazara byla výborně zahraná a dobře se na něho dívalo, protože to byla role, která je jiná než ostatní, co ztvárnil. No a druhý bod, tak tady to nebylo to pravé ořechové. Efekty super, ale to není vše. Příběh mě totiž místami nějak nezaujal, místami jsem zase nemohl odtrhnout oči. Ale takové kolísání není dobré. Jinak hudba Trevora Rabina jako vždy úderná. Pro mě to jsou takové lepší 3*, celkově jsem ale, hlavně od příběhu, čekal trošku více. Ale jako rodinná pecka pro menší určitě minimálně za 4*. ()

m@rz

Bohužel jsou v tom filmu velké stopy Walta Disneyho. Takže hodně styl pohádky. Jinak Cage to zahrál skvěle a role mu rozhodně sedla. Hlavní hrdina trochu jelito a celkově pro něj byl ten příběh ujetý. ()

FilmFan24

Náhodou vůbec ne špatné! Jak to u Disneyho bývá je "Čarodějův učeň" cílený především pro rodiny s dětmi. Cage pro tento film našel odpovídajícího vizážistu a je tím pádem nejsympatičtější čaroděj co kdy byl na filmovém plátně. Jay Baruchel nezklamal a jako kluk, který je náhodou Vyoleným, co má zachránit svět před krutovládou Morgiany a jejích přisluhovačů, válí. Triková část je vynikající až zamrzí, že scény výcviku jsou pořád jen s jedním kouzlem. Nejvtipnějším momentem je asi scéna velkého úklidu, která je natočená podle krátkého animovaného filmu s čarujícím Mickey Mousem. ()

togaf

Kupodivu docela vtipný film, možná proto, že jsem čekala trapnou nudu. Nicolas byl taky nad očekávání a mladý nerd měl pár opravdu fajn momentů. ()

dom156

Totální průměr, občas zábava, pak najednou nuda a šed. Film po celou dobu nevyjde ze zadané linky a nechce vybočit ani na jednu stranu. Konec byl předvídatelný, ale i tak se na to šlo docela v pohodě koukat. Dávám (50%). ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)