Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

HellFire

Byl jsem ochotný zavřít obě oči a dát filmu 3 hvězdy, ale po tak WTF konci to prostě nejde. Tohle je navíc asi film s nejvyšší hustotou záběrů, kde je někdo zachráněn na poslední chvíli. ()

eraserhead666

Jak to říci tak nějak kulantně. Asi takhle - spojení Disney studia a Bruckheimerovské produkce asi nemohlo přinést nic lepšího. Z ukázek jsem to čekal trochu "dospělejší", ale asi je na to můj věk už příliš vysoký. Nebylo to vůbec špatné, Nicholas Cage se zase předvedl ve velkém filmu, s dlouhými vlasy a klasickým ksichtem. Mám ho hodně rád. Triky a efekty na mě byly moc moderní, ale šlo to. Jako oddychovka, když nevíte co večer dělat, mi to i docela sedlo, i když pocitům nudy jsem se nevyhnul. Pokud to mělo splnit přesně to, co jsem dostal, pak je to zřejmě bezchybný film, ale myslím si, že od podobného filmu lze přece jen očekávat trošku více. ()

Larky

Celkem kvalitně natočený rodinný film...nepřekvapí, neurazí...ale pobaví víc než třeba Percy Jackson, který byl podobného ražení...pohodová podívaná na odpoledne se slušným výkonem Cage i Baruchela...70% ()

Sofia

Zábavně magická procházka New Yorkem, jejímž velkým mínusem je ale nesympatický a strašně pištící Jay Baruchel v roli Davida. Kouzla působí realističtěji než v Harry Potterovi, Cage s Molinou tvoří příjemnou opoziční dvojku a celé je to protkané několika výbornými hláškami. "Are you one of Depeche Mode?". ()

claudel

Sympatický dlouhovlasý kouzelník v podání Nicolase Cage, který se musí několikrát utkat se znamenitým padouchem s tváří Alfreda Moliny, kouzla, čáry, One Republic, sem tam vtipná hláška, nejvíce se mi líbilo kouzlo se zrcadlem. Jen mi chybělo více čardoějů - ta Morgana jich sakra mohla vypustit víc. ()

ARI50

Nicolas Cage jako učitel skvěle provedeno, super efekty bomba scény a hlavně krása kouzel, celý příběh učení a akce se mi líbil od samého začátku povedené. ()

becki_tu

Je vidět, že strýček Bruckheimer opět pustil Turteltaubovi pár desítek milionů dolarů navíc a ten je taky - jak je vidět - bezezbytku využil. Nicolas Cage čaruje a hláškuje a opět dokazuje, že role v dobrodružných a zábavných spektáklech mu prostě sedí (viz Kickass), ať si říká kdo chce co chce. Ale teď už honem na nástupiště 9 3/4 ať nezmeškáme vlak do Bradavic. PS.: Asi jsem v Terese Palmer objevil další ženský herecký idol. 70% ()

Bauer

Jerry Bruckheimer a Jon Turteltaub! Tahle kombinace je přímo vrážedná na nudu. Nemůže za to Bruckheimer, ale jednoznačně Turteltaub, protože jeho filmy jsou prostě nudné. Scénáře poměrně špatné bez špetky humoru. A tím je i Čarodějův učeň. Nezaživná, téměř dvě hodiny trvající nuda, kde nuda střídá nudu. Ale zase bych filmu křivdil, jelikož první půl hodina mě celkem bavila a poté se všechno opakovalo. Furt dokola házení koulí, sem tam prohození nějaké (trapné) hlášky od Jay Baruchela (fakt mi nesedí). Nicolas Cage v pohodě a především cool. Alfred Molina perfektní padouch. Ale že bych se na to v dohledné době musel podívat? Připomenout si to? To opravdu ne. Hodnocení časopisu Cinema 100% (čti STO procent) mi přijde zcela mimo mísu. ()

prome

Předvídatelné až do morku kostí, s nesympatickým Jayem Baruchelem a s opravdu ohraným (možná také i okopírovaným) hudebním doprovodem. Nebýt občasného humoru, ano některým vtipům jsem se opravdu zasmál, a některým pasážím, které mě zaujaly (např. Čínská čtvrť) tak dám jen dvě hvězdičky. Škoda, ale mohlo to být mnohem lepší. ()

Morholt

Další z filmů, který se veze na prstenovsko-potterovské vlně, řadím přibližně na rovinu Percyho Jacksona. Ani tady není nouze o slušné efekty, záchvěvy akce a náznaky vtipu a ani tady nechybí pár velkých jmen. Ale jak už to tak bývá i tady má člověk pocit, že už to všechno někde viděl, takže jsem se nevyhnul občasnému otrávenému zazívnutí. Navíc je zde zjevení jménem Jay Baruchel, který dokáže až neskutečně lézt na nervy, což se sice snaží vyrovnat mánička Nicholas Cage, ale výsledek je poněkud rozpačitý. No ale co - jako jednohubka se to dalo a na trávení po sobotním obědě to bylo takřka ideální. 50% ()

Lucasion

Stejný rok jako Percy Jackson. Oba jsem viděl v kinech a oba jsem si před těmi deseti lety nadmíru užil. Ovšem pouze Percyho Jacksona miluji dodnes. Ačkoliv je Čarodějův učeň skvěle obsazen (Nad Cagem jsem nikdy nezlomil hůl) a mají leccos společného, tak tahle jednohubka bude už navždy jednohubkou. Složité. Vizuálně jsou oba pěkné. Hudebně taky. Příběhově podobné. Percy má Sean Beana, Učeň má Cage. Percy má Daddario, Učeň má Palmer. Leda ten hlavní hrdina není moc sympatický tady. Nevím jestli je to ten hlavní rozdíl. Možná přeci jen je Percy skvělou výpravnou a dobrodružnou pohádkou, zatímco tady se kouzly zachraňuje New York a řeší jedna sexy hlasatelka rádia. Nevím jestli už jsem z toho vyrostl, ale v porovnání právě s Jacksonem to není tak zábavné. Je to Disney nenáročná pohádka, která nemůže urazit. To je ale ve výsledku asi všechno. PS: Zajímavé, že v jednom stejném roce jsem v kině poznal svoje největší platonické lásky filmového plátna. Zajímavější je to, že mi to vydrželo dodnes. (60 %) ()

ScarPoul

Snaženie sa o efektné prečistenie špinavej vody. Turteltaub je režisér, ktorý dokáže vytvoriť pekné efekty, rozostavať nejaký ten seriózny príbeh a dokáže naplno využiť prostredie zo všetkým čo k tomu patrí. Ale tie filmy sú prvoplánové a bez duše. Nie že by sa pokúšali o to nejakú mať. Ale predsa len, občas si želám aby nie všetko v amerických blokbasteroch bolo také očividné. Aj keď označiť tento film ako blokbaster sa veľmi nehodí. Pozitívum bolo že film nenudil a dobre sa na neho pozeralo. A naozaj som mal stavy, kedy som začal rozmýšľať nad nelogickými vecami a musel som sa rýchlo prefackať, pretože by mi to úplne skazilo dojem. Ale pár krát som sa zasmial. Niektoré vtipy sa naozaj veľmi vydarili - zrkadlo, odkaz na star wars - a aj keď akčné scény ani z polovice nedosahujú kvalitu fantasy spektáktlu, dokázal si to film naozaj krásne zosumerizovať z prejavmi hercov, ktoré pôsobili uvolnene a nejako tam aj po počiatočných rozpakoch zapadli. Priemer, ktorý neohúri, ale v správnom čase a so správnymi ľudmi dokáže pobaviť. ()

Lacike

Hlavny hrdina nesympaticky pubertiak, zaporak Molina nevyrazny, Cage znesitelny. Pribeh priemerny a v rukach schopneho rezisera by mohol byt aj zabavny, ale Turteltaub sa na rezirovanie velkolepych spektaklov absolutne nehodi. Jeho rezia je totalne fadna a uplne zabija aj tych par dobrych napadov, ktore scenaristi mali.(napriklad nahanacka, alebo zrkadla). A ani stedry rozpocet to uz nezachrani. Jednotlive atrakcie su absolutne nezaujimave. Zasluzeny prepadak. ()

PROROK14

Nemôžem povedať, že to bolo zlé to vôbec nie. Len mi tam chýbalo niečo originálne. Film skončil a teraz asi po hodine si nemôžem vybaviť nijakú super cool scénu. Škoda. 70% ()

BoPo

K ďalšiemu novému filmu v ktorom hrá N. Cage som vždy skeptický. Jeho kvalitné obdobie je totiž už dávno preč. V tomto prípade sa jedná o dospelejšiu rozprávku o čarodejoch, ktorá dokázala nebyť atrapou ani nudou. Nečakajte však veľa, pretože žiadna diera do sveta sa nekoná. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)