Americké drama z prostředí horských velikánů a drsné přírody. Bývalý nájemný vrah Clint Eastwood přijal ještě jednu "zakázku". V horolezecké výpravě musí zjistit, který z horolezců mířících k vrcholu Eigeru je ruský zabiják a zlikvidovat ho... (Bontonfilm)

brasek

Po hodinovej nude a príbehu plnom balastu sa dostávame k pointe príbehu. Ovšem koho potom už trápi ako čo bolo a kto je zloduch? Nuda zabíja, Clint Eastwood nie je dobrý rozprávač a jeho akcia na odkvapovej rúre je silná fraška. ()

Muf911

I po těch letech se na to dá koukat. Clint Eastwood je agent americké tajné organizace a dostane za úkol vypátrat a zlikvidovat jednoho zrádce ve skupině horolezců, kteří lezou na evropskou nejnáročnější horu Eiger.  Z filmu si zapamatuji scénu, jak se nahání po skalách s mrštnou indiánkou, co si s ním hraje jak kočka s myší. A pak jak vysadí proradného buzika uprostřed vyprahlé planiny. ()

Nerajohn

Druhá polovina fantastická. Jakmile se dorazí do Švýcarska, je to fantastický snímek. Existují 3 dabingové verze, viděno ta s Miroslavem Moravcem (vynikající dabing). Identita skutečného druhého vraha je sice pozornmu divákovi známa hned od začátku (i díky dabingu, ale to naopak přidá dramatičnosti). Doporučuji také film Vraždená stěna s velmi podobným námětem. A plus také za hudbu Johna Williamse s prvky Moricconeho. ()

hany83

První půlka mi přišla lehce šílená i zdlouhavá, až od Eigeru mě to chytlo, výborná atmosféra, takže zprůměrováno na tři hvězdičky. ()

PTuranyi

Clint Eastwood v tomto filme nie je žiadny herecký nováčik, ale ako režisér ešte nie je veľmi skúsený. Možno preto je príbeh kombinujúci horolezeckú drámu s Jamesom Bondom, tak trochu guláš. Dragon, šéf špionážnej organizácie vyzerá skôr ako vodca zločineckej organizácie z Jamesa Bonda a aj sa tak správa. Agenti sú skôr čudáci a bondgirls, ktorým hlavný hrdina rád podľahne sú tu na každom rohu Možno aj preto nie je príbeh veľmi uveriteľný. Jediné čo to ako tak drží na hladinou sú Clintove drsné hlášky. Scenár má snahu vytvoriť dve vrstvy reality aby bol divák v napätí, Skutočná dráma začína až s výstupom na Eiger. Tu sa produkcia pochlapila a výborne pracuje s atmosférou. Záverečné rozuzlenie je síce prekvapivé ale chýba mu prieraznejšie podanie. 65% ()

Josef.Svejk

Zápletka je podle thrilleru z roku 1972 od spisovatele Trevaniana (Rodney William Whitaker). Z dnešního pohledu možná trošku naivní. Četl jsem ji poté, co jsem viděl film. Film tak ***. Ve filmu jsou strhující záběry že skalních měst v Utahu a v Arizoně, a z Eiger Massivu ve Švýcarsku. to mi učarovalo tak, že se na ten film mužů dívat znovu a znovu :) Proto **** ()

pupidup

To je jako kdyby to bylo obracene. Reziser si rekl "co kdybychom natocili neco o horolezcich"? Nejaky triler.. " no tak joo.. ja navto napisu nejaky stupidni scenar.. Aby se nereklo" rekl scenarista. Dost jsem se nudila.. protoze filmy z horolezeckeho prostredi nemam rada... na rozdil o Estwooda.. a tentokrat mi to dej nevynahradil. Ovsem scenerie byly nádherné! ()

710.cz

Pětačtyřicetiletej Eastwood a padesátiletej Kennedy lezou po horách... V mnoha ohledech úsměvnej cajdák. Dal jsem dvě hvězdy s vědomím, že by si film možná (už za to jak Eastwood v české verzi mezi zuby syčí a drtí nenávistné hlášky k protivníkům) zasloužil i hvězdy tři. PS: Cassidyho operetní knírek nemá chybu. ()

milos.bradik

Tak jsem vydržel albína a pár podobných hovadin, ale když horolezecký tréning spočíval v kondičním běhu, tak už jsem to nedal. Dal bych odpad, ale díky tomu, že si tam režisér Clint pořídil několik girls, protože ze sebe udělal neodolatelného supermana, kvůli kterému ženy padají do mdlob i když o něm jen uslyší, tak nakonec tu jednu hvězdu dám. ()

Edus

Divný film s divnými postavami (ne psychologicky složitými, prostě divnými). Clint Eastwood v roli drsňáka a ani v roli horolezce nezklame, ale zbytek je takový, no divný, lépe už to nevyjádřím. ()