Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

WillyMarks

tak nevím ....je Clint lepší herec nebo režisér??? však určitě je to největší ze všech velikánů :-) and Clint Fucking Eastwood.......Chuck who??? ()

hazaba

Pomalý rozjezd vrcholí téměř závěrečnou scénou, která v podstatě dává celému filmu název. Poctivý western, jaký se dnes už netočí. ()

Hapretor

Celý film dost nuda. Ale na konci je to paradoxně dobré. Ten konec to vytáh nahoru. A Eastwood to jistí samozřejmě. ()

Iwiiik

Památník celoživotní identity Clinta Eastwooda, tedy drsného pistolníka divokého západu, vystavěný na skvělé filmařině a hvězdném obsazení. Unforgiven je snad jediným westernem, který vykresluje všechny postavy jako záporné. Ano, tak nějak si představuji onen romantický americký divoký západ. Odporná, tlející skládka trestanců, štětek a desperátů z celého světa, kteří mají buď ruce od krve nevinných nebo kalhoty strachem potřísněné vlastními exkrementy. Clint si nemohl vybrat lepší námět pro odchod do westernového důchodu, protože tenkrát na západě nebyl hodný, zlý a ošklivý, ale sadistický, bezcitný a ďábelský! ()

Wargoo

Clint Eastwood je coldblood son-of-a-bitch !!! "Zmenený" badass Munny sa po smrti svojej ženy musí starať o svoje decká a snaží sa ako-tak uživiť. Príležitosť zarobiť si zabitím dvoch tyranov prostitútok najprv ignoruje, potom ale zistí, že peniaze by sa mu hodili. Po predložení návrhu od mladíckeho zabijackeho začiatočníka si Munny povolá svojho dávneho kamaráta, rovnako kedysi drsného Neda, a všetci traja spolu sa za sľúbenú odmenu vydajú po stopách dvoch hajzlíkov, čo kaličia prostitútky. V ceste im však stojí neľútostný Little Bill, hlavný šerif mestečka Big Whisky, ktorý je veľmi háklivý na ozbrojených cudzincov v jeho meste, a tak je len otázka času, kedy budú tasiť kolty jeden na druhého... Výborný, drsný western, s fantastickou trojicou Eastwood-Hackman-Freeman. Tak jednoduché, tak skvelé ! 4****, 78,011% ()

Rockerman

Kdyby to ta prostitutka věděla, jaký masakr vyvolá její ( a jejích "spoluzaměstnankyň") touha po pomstě, jistě by se zachovala profesionálněji a nesmála by se zákazníkovu poněkud menšímu "nádobíčku". Takhle ji zesměšněný kovboj zohavil ve tváři a bylo třeba jej řádně ztrestat, tedy zabít! Už před časem jsem tady psal, že nejsem ten správný westernový divák, proto i tento film měl dost často nudil a otravoval divnými dialogy. Přesto však volím nadprůměrné hodnocení, protože to mělo velmi silný příběh a náboj. Hlavně ta nejednoznačnost, kdy člověk nevěděl, zda má fandit nájemnému vrahovi a alkoholikovi, kterého však napravila jeho žena a kterou on miluje až za hrob. Aby pak ve finále postřílel všechno, co mu stojí v cestě a dal si panáka whisky. Nebo fandit šerifovi, který se snaží být spravedlivý, ale používá k tomu velmi bezohledné až brutální metody. Takže ano, bylo to dobré, jen tak o třičtvrtě hodiny to mohlo být kratší. ()

danek22

Nejtěžší co ve filmu může tvůrce dokázat je to, aby divák fandil záporákovi. A myslím, že všem je jasné, že tento film je důkaz toho, že to jde udělat. ()

kkarx

Vcelku chápu komentáře poukazující na nereálnost jedné z posledních scén. Upřímně Unforgiven se mi moc nelíbil, když jsem ho viděl poprvé, čekal jsem úplně něco jiného a barová přestřelka mi tam vůbec nesedla. Ale Clint do té doby snad NIKDY ve westernu nehrál podobně rozporuplnou postavu a taky tady je všechno mnohem reálnější - postavy mají strach, šerif je jenom člověk a rozhodně se nechce nechat zabít, nechce problémy, je tvrdý a zákon ohýbá, aby se problémům vyhnul. Když do města přijedou vrazi, pistolníci a další nevyžádaná chátra, dost pochopitelně udeří jako první. Ví, že chyba znamená smrt. Tím také směřuji k onomu diskutovanému momentu. Jediné dvě přítomné postavy mají zkušenost, odvahu a chladnokrevnost a těmi jsou právě šerif a Munny. V tom byl právě největší rozdíl mezi pistolníkem a normálním člověkem byť ozbrojeným. Když se láme chleba a jde o život, pistolník udrží nervy na uzdě, zatímco u ostatních strach udělá své. Pravidlo divokého západu, kde spravedlnost opravdu není to první o co jde nám objasňuje Muny ve své snad poslední větě: "This is not about deserves." ()

helloween93

První polovina filmu je sice dost utahaná, ale ta druhá je o poznání lepší. Film nám ukazuje divoký západ v jiném světle. Není tu ten klasický hrdina - pistolník, který nikdy nemine. Hrdinové jsou tu tři. A řeknu vám, že takhle originální ústřední trojici jsem dlouho neviděl. Jeden netrefí ani vrata od stodoly, druhý zjistí, že už nedokáže zabít člověka a třetí pro změnu nevidí na dálku. Clinta a Morgana mám rád a do rolí mi sedli oba. Hackman hrál záporáka rovněž skvěle. No vlastně...ono je těžké říci, kdo v tomhle snímku záporák nebyl, a to je na tomhle filmu právě to zvláštní...4 hvězdy. ()

Narsill

Tak je vidieť, že sa Clint Eastwood od Sergia Leoneho veľa naučil a keď do toho pridá svoj postoj nemôže vzniknúť nič iné ako realisticky zobrazený western bez akýchkoľvek ružových okuliarov z ktorého sa vo finále "poseriete". Eastwood ukázal, že je tu ešte niekto kto umí točiť westerny :) ()

GOREGASM

Eastwood je, byl a bude BADASS. Unforgiven je čistokrevným westernem, který na to jde tak trochu odjinud než Clintovy dnes již kultovní kusy. Jedno mají ovšem velmi společné. A tím je málomluvná hlavní postava, která cedí své repliky skrze pokroucený obličej, Clintův obličej. Eastwoo aka Bill Munny má sakra zlou minulost a Unforgiven mu připomíná, přesně to, co má v názvu. Clint dobře ví, v čem tkví síla "jeho" žánru. Silné, ale vnitřně rozervané postavy, které nejdou pro motivaci daleko, ale zároveň se pod zločinem spálenou slupkou skrývá citlivý a milující chlap. Nádherně natočené, nesmlouvavě drsné a přímočaré bez jakýchkoliv kompromisů a k tomu tři herecké legendy v top kondici v jednom z nejzapadlejších klenotů kinematografie. 100% ()

sadlokan

Tak prvních deset minut by mohla být true story.A Kid je prostě v překladu kůzle.Už od časů Billyho the kůzlete.Kůzle proti Bobíkovi.Dabing dělá bratra. ()

bif

Ani tady božský Clint nepřestřelil, každý jeho film má skvělé finále, ale u tohoto snímku je společně s "Gran Torinem" jedno z nejlepších vůbec. Celý film dává smysl a jako každý film mistra Clinta zobrazuje jednu z kapitol mnoha lidských povah, v tom se ukrývá podstata jeho filmů, zde si naposledy zahrál onoho "cowboye", kterého jako vždy zahral na 1. Gene Hackman hrál skvěle(také ho neminul Oscar) a Morgan Freeman jako vždy dokonalý. Opět musím konstatovat- ÚŽASNÉ!!!! ———— Na druhé shlédnutí musím hvězdičku sundat. ()

Shona

Členové Akademie mají občas trošku ,,zamlžené brýle" o tom dávno nemůže být pochyb. Mám silné nutkání, že takhle oscarový film nevypadá. Western ,,naruby“, aneb krutá realita. ()

mi-ib

Asi to bylo špatnou kvalitou, podprůměrným dabingem nebo vysílacím časem, které mi Nova nabídla, ale já jsem neviděl nic, co by se vymykalo běžným westernům. Musím říct, že jsem se i místy nudil a díval se na hodinky. Ani mi nepřišlo, že by to bylo vykreslení divokého západu v jeho nezkreslené podobě. Možná to tak je, ale já prostě neviděl nic tak světoborného, že bych si řekl: "Aha, tak tohle jsem ještě v žádném westernu neviděl." Vzhledem k obsazení a místního hodnocení jsem prostě čekal mnohem víc, proto nemůžu dát víc než průměrné hodnocení 3*. ()

Blaogranas

Tak tady jsem čekal rozhodně víc. Clint mě dost zklamal. Očekávání napínavého westernu přebyla tahle povídka. "Nesmiřitelné" jsem sice viděl až 18 let po natočení, ale očekával jsem trochu víc tvrdších kovbojů. Jedinej tvrďák byl Gene Hackman a jediná pořádná scéna byla až ta poslední. Třeba uspěju u jinýho Clintova westernu, protože tenhle byl asi první, kterej jsem viděl. ()

parabellum

Skvělý western se vším všudy. Výborný herci, výborné zachycení opravdového života divokého západu a perfektní přestřelka na závěr, co víc si přát. Chtěl jsem dát plný počet ale zatím dávám silný 4 hvězdy a po dalším zkouknutím přehodnotím své hodnocení. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize