Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Pablito

Pomaly dej, vsetci tusia kde to smeruje a aj tak koniec prekvapi svojim spracovanim. Niektori kritizuju scenar, ale na to malo dialogov, je v tomto podani genialny... ()

Tomulka

Po celkem nezajimavém začátku, který si nezasloužil až tak moc dlouhou pasáž se dostaneme ke konci. Než se dostaneme ke konci však trvá celkem dosti dlouho. Dojem z celého filmu totálně zlepšuje poslední scéna, která nemá obdoby a je asi nejtvrdší ze všech (nejen) westernových filmů. Když Gene Hackman rozdává půlky za zásluhy honících psů a pak vejde Clint Eastwood a Genovi dost sklapne. Tato scéna která končí odjezdem Williama Munnyho je prostě prďácká :) Nikdo si nedovolí ani hlesnout při jeho odjezdu. Málo je takových drsných postav a scén. Po vícero (čtyřech) shlédnutí je třeba dodat, že sice se těšíte na tu poslední scénu, ale i přesto je třeba si vychutnat celý film, protože ten má také co nabídnout a hlavně je třeba vstřebávat vývoj postav (hlavně Munnyho) ()

killa black

Perfektní western, kterej bych bez váhání zařadil mezi 5 nejlepších v žánru. Především pro jeho syrovost a drsnost. Hackman a Freeman byli vážně přesvědčiví a vlastně i celej film tak na mne působil. Opravdu povedený je závěr filmu, no prostě lahůdka. Pouze jeden western mne nadchl víc a to Muž proti muži. ()

Stealth2

Syrový, temný a drsný western. Bez příkras, bez patosu a klišé. Postavy v tomto filmu v podání hereckých hvězd nejvyššího kalibru jsou tak přesvědčivé, až to bere dech. Brutalita a cynismus doby je zarážející. Asi bych tam v té době nechtěl bydlet. ()

snowman

Pro mě nejlepší western. Silný příběh o silném přátelství. A také o uvědomění si skutečných hodnot. Zvláštní, jak se v Clintových filmech pravidelně opakuje otázka svědomí, náboženství a vnitřních konfliktů. 90 %! ()

zekon

Tento nudný utahaný western dostal ty oscary za co??? Prý ukazuje divoký západ bez příkras :-) Podle mě neukázal nic. Nejhorší western ve kterém Eastwood hrál a ještě navíc jej režíroval. Za 131min se vystřelí snad 5x. Za posledních 20min. dám 3* a za to, že Clint prostě ten kovboj je, on ho nehraje. ()

michalkop

Skvělým způsobem natočený western. Příběh v hlavě ale moc dlouho nezůstane. Na něm i na obsazení je už poznat, že je pozdějšího data. Zápletka v podobě pomsty pořezané kurtizány je na western dost neobvyklá. Také oslavné zpodobnění padouchů se mi zdá jako dost netypické a nemůžu si vzpomenout, že bych to v nějakém předchozím westernu viděl. Také jsem nikdy předtím neviděl hrát hlavní roli v na divokém západě černocha. Z historického hlediska to postrádá logiku. Obzvlášť když ještě do nějakých šedesátých let snad tam na jihu nesměli ani řídit auto. Kupodivu tahle podivná směsice vy výsledků působí dost dobře a strhujícím způsobem. Dávám čtyři hvězdičky - není to čistý western a příběh si po týdnu pamatuji jen v náznacích. ()

DorianGreene

Jeden z nejsyrovějších westernů, který obrací naruby všechny stereotypy Divokého západu, které jsme znali z jeho filmových předchůdců. Když jsem Nesmiřitelné viděl zhruba v patnácti letech poprvé, zmlsán klasikou jako Sedm statečných a Tenkrát na západě, byl jsem zklamaný. Vždyť tam není žádné přesné tasení koltů, hlavní hrdina se válí v blátě mezi čuníky, nemůže nasednout na koně, šerif je sadistický kruťas a každé odkráglování „zloduchů“ se odehraje během banální situace. Zloduchů jsem napsal záměrně se závorkami, protože v tomto filmu není jednoznačné, zda jsou to kovbojové, kteří pořezali v tváři ženu, nájemní pistolníci, bezcitný šerif či na první pohled neškodný pisálek, který sbírá historky o pistolnících, ale postupně stále více zásadně ovlivňuje zvrat událostí, když se přidává na stranu toho, kdo se mu zrovna hodí do knihy. Samotným a velkým tématem k diskusi je nekompromisnost a neústupnost prostitutek. Na první pohled se jeví jejich konání jako logické – muž znetvořil krásnou ženu, zasluhuje si trest. Je však zastřelení dvou honáků dobytka, kteří opilí nezvládli situaci v nevěstinci, opravdu adekvátní? Otázka spíše pro Dostojevského. Na rozdíl od nejednoznačnosti hrdinů a padouchů jsou neoddiskutovatelné herecké výkony všech hlavních představitelů, zvláště G. Hackmana. V mých patnácti letech za tři hvězdičky, dnes za pět! ()

Alister

Toliko Eastwoodova tečka za celým žánrem, který ho po dlouhou dobu jako herce živil a postavil na piedestal, tečka, která je filmem v němž odvážně boří svůj vlastní mýtus, dokončuje příběh za svého na slovo vždy skoupého hrdinu, o němž jsme si jen velmi těžko mohli utvořit jednoznačný názor, jelikož vždy koketoval s poněkud amorální interpretací a zároveň byl hrdinou, jako nezničitelný, stoicky klidný a neomylný pistolník; v Nesmiřitelných je s poněkud ošemetně konečnou platností - ale přece jen - ukázán jako chladnokrevný vrah. Ona ošemetnost spočívá ve faktu, že se jeho chladnokrevné sklony projeví při potírání naprosto stejně chladnokrevného šerifa, a vzniká tak mylně dojem ze zavdání příčiny k Munnyho násilí, jež je dost možná v očích diváka proto legitimní. Eastwood v závěru z části zachovává svým dřívějším postavám pistolníka s brčkem dekorum, jelikož dovoluje Munnymu vstoupit opět do pozice anděla pomsty, avšak s tím rozdílem, že tentokrát pochybný hrdina z Leoneho filmů neodjíždí se vztyčenou hlavou při západu slunce, ale jako vrah, čehož si je na stará kolena sám vědom. Mimořádný film; pro mě vrcholné Eastwoodovo dílo, labutí píseň za western. ()

Plavan

Tak jak to bylo, asi nic nedokáže líp ukázat jako tento diamant od C. Eastwood. Nikdo a nic neměl prostor na něco si hrát. Echt western. ()

babuška

Tak asi takto to na divokým západě vypadalo opravdu. Kdysi jsem četl, že většina mužů si brala právě děvky a ono při jejich způsobu života se nelze divit. Herecké výkony jssou parádní a ta posledí scéna nemá chybu. ()

miromir

Miluju westerny, a tento patri urcite k tem nejlepsim co jsem kdy vydel, nezapomenutelne herecke vykony, syrova divocina a hluboky pribeh k zamysleni. ()

Woyczek

Eastwood, který se jako starý bard dušuje, že už není takový jako býval a že se doopravdy změnil? Sorry ale to fakt ne... ()

mmajjkii

Eastwoodův majstrštych, westerny sice nejsou mým šálkem čaje, ale trojka Eastwood - Hackman - Freeman jakožto i celý film mě mile překvapili. Po westernu sice asi delší dobu nesáhnu, ale tahle volba byla ta správná, tedy 5*, IMDb 9/10. ()

Zizou_

Ta hudba u závěrečných titulků je stejně dokonalá jako celý film... Zcela zasloužený Oscar pro Gene Hackmana. ()

JecteJogurty

Prakticky každý western by mal vyzerat nejako takto. Netvrdim, ze hlavná psotava musí byť hneď takýto záporák, ale malo by to byť bez príkras. Ten, kto je zvyknutý na vinetuovky je určite sklamaný a ani sa nečudujem, pretože tento film je vyrozprávaný naturalisticky. Unforgiven mi neprišiel vôbec dlhý, práve naopak, páčilo sa mi ako dej vygradoval z relatívne malého prečinu na vojnu v meste. A tiež si myslím, že dej by v takomto filme ani nemal byť príliš dynamický, aby sa divák stotožnil s tou dobou, ktorá bola celá pomalšia. K hereckým výkonom sa ani netreba vyjadrovať. P.S - trochu som sa obával nejakého intímneho vzťahu medzi porezanou prostitútkou a Eastwoodom, ale to sa našťastie nedialo. ()

JimWalker007

Demýtizačný snímok plynúci v pomalom tempe. Povesť pištoľníkov západu rástla vďaka schopnosti trafiť súpera nezávisle od množstva vypitého alkoholu, zabiť neozbrojeného bez výčitiek svedomia a šírenia strachu, či už osobne alebo v podobe rýchlo sa šíriacich mýtov. Skvelé herecké obsadenie v hlavných i vedľajších roliach - Richard Harris sa popri Clintovi, Hackmanovi a Freemanovi určite nestratil. ()

krijka

Oscarový western, který přispěl ke znovuvzkříšení žánru patří mezi klasiku a patří mezi ni právem, přestože jsem si teď, při dalším shlédnutí uvědomil i pár přešlapů. Když začnu u toho slabšího, pak musím začít u samotného Eastwooda. Mám jeho herectví rád, ale tady měl nepřesvědčil, nějak jsem mu toho chladného zabijáka, který se pod vlivem milující manželky změnil v beránka, ale ne tak úplně, nevěřil. Ano, patrně nebyl tak úplně změněný a lačně skočil po první příležitosti vrátit se zpět, k vraždění a zabíjení. Jenže Clint, tápající a váhající, zda znovu zabíjet a pít, je takový nedomrlý. Moc mu to těžké herectví nejde, režisér zjevně přecenil jeho síly. Teprve nakonec, když se znovu změní ve vraždícího hajzla, tak mu to věřím. Ale to je asi všechno k chybám, protože jinak je film vlastně dokonalý. Hackmana jako šerifa úplně chápu, jeho metody jsou možná brutální, ale ospravedlnitelné, vždyť chce jen klid ve svém městečku a navíc je to chlap s šarmem. Skupina děvek, ve svém svatém rozhořčení, jde přes mrtvoly a to doslova, chtějí svou pomstu a ta jejich vůdkyně je v tom vlastně odporná. Mladý poloslepý pistolník, novinář toužící odhalit pravou tvář Divokého západu, skvělý Anglický Bobík Richarda Harrise, to všechno jsou opravdové skvosty. K tomu nádherná kamera a podmanivá hudba, to všechno legendu korunuje. Na tento film se, přes úvodní výhrady, podívám rád kdykoliv znovu. ()

pirate

Morgan Freeman vůbec nepředvedl svou dokonalou mušku, o níž tvrdil snad od začátku, že je nesmírně přesná. Richard Harris zmizel ze scény po hodině (což mi vůbec nevadilo, jelikož toho herce vůbec neznám), ale spíše mě zaráží, že na plakátu zabýrá horní místo, přičemž jediné, co udělá je, že při jízdě ve vlaku postřílí pár ptáků, potom se nechá nakopat od Hackmana, stráví noc ve vězení a pak vypadne. Takže jen Hackman a Eastwood zůstali na konci a ani jsem nezažil žádnou super přestřelku muž proti muži, jak to u některých westernů s Eastwoodem bývá, takže jsem z konce nic neměl, prostě jen tak v rychlosti až příliš jednoduše postřelil Hackmana a teprve potom ho dodělal. Na této scéně si mohli více dát záležet. Omlouvám se za menší spoiler. Dávám 60%. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize